W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

I liga koszykówki kobiet

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » ndz lis 09, 2014 22:45

Sprint pisze:Skąd pomysł gniazda na skrajnym balkonie? Na środkowym lepiej angażowałby wierzących a niepraktykujących ;)
Bo tam przebywa w czasie meczu 60% zarządu sekcji ;)

Awatar użytkownika
Cywil
Posty: 220
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:12

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Cywil » ndz lis 09, 2014 23:44

Sprint pisze:Skąd pomysł gniazda na skrajnym balkonie? Na środkowym lepiej angażowałby wierzących a niepraktykujących ;)
Jak dla mnie, to tam zawsze był, jest i zapewne będzie prowadzony doping. Lata tradycji. :flaga:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 10, 2014 6:18

Cywil pisze:
Sprint pisze:Skąd pomysł gniazda na skrajnym balkonie? Na środkowym lepiej angażowałby wierzących a niepraktykujących ;)
Jak dla mnie, to tam zawsze był, jest i zapewne będzie prowadzony doping. Lata tradycji. :flaga:
No własnie, na Polonii tradycja rzecz święta. A młyn w tamtym rogui balkonu pamiętam już z lat siedemdziesiątych XX wieku

Sprint
Posty: 399
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:02

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Sprint » pn lis 10, 2014 10:01

Dobra tradycja to rzecz święta, a zła to heretycka ;) Cóż, oby sprawy szły w tym kierunku, że środek samoistnie wypełni się kibicującymi.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 10, 2014 12:59

jak nas będzie dużo to na początek można tam wysłać prowokatorów/ animatorów/ agitatorów

English Breakfast
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 06, 2014 13:50

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: English Breakfast » wt lis 11, 2014 0:04

Siemanko, zmontowałem filmik promujący nasze koszykarki - . Miłego oglądania, pzdr!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » sob lis 15, 2014 9:04

jakby ktoś jeszcze nie widział:
http://skkpolonia.pl/rozmowa-z-natalia- ... wodnikiem/

Dawno nie słyszałem tak fajnej wypowiedzi o naszych kibicach (to rzecz jasna tylko jeden z wielu tematów rozmowy)

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kwachu » sob lis 15, 2014 9:49

Sprint pisze:Dobra tradycja to rzecz święta, a zła to heretycka ;) Cóż, oby sprawy szły w tym kierunku, że środek samoistnie wypełni się kibicującymi.
Na pierwszym meczu środek śpiewał, wiem bo byłem i śpiewałem bynajmniej nie ja jeden. Na drugim meczu też, a nawet siedziała obok mnie para porozumiewająca się w języku hiszpańskim i żywo komentująca to co się dzieje na boisku. Po przerwie ich już nie widziałem bo gdy na nią wychodziliśmy na nasze miejscówki rzuciło się jak sępy towarzystwo które do tej pory stało (tak jakby ten kto idzie na przerwę miał już nie wrócić). Mi tam wszystko jedno gdzie stoję czy siedzę, ale może właśnie przegnano jakiegoś potencjalnego sponsora zajmując mu miejsca siedzące.

kwachu
Posty: 703
Rejestracja: pn lut 28, 2005 16:14
Lokalizacja: Ursynów

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kwachu » sob lis 15, 2014 11:02

Tekst napisałem w dziale piłka nożna w rozdziale o modernizacji ale wkleję i tutaj bo jest mowa o modernizacji uwaga! - sali gimnastycznej na K6. Tak, tak, sali gimnastycznej. Takie moje przemyślenia po przeczytaniu tekstu do którego link jest w rozdziale "modernizacja stadionu".



Przeczytałem ten tekst o 9 mln dla polonii na lata 2015-2022 i takie mam spostrzeżenia co do "ambitnych" planów modernizacji obiektów Polonii.

1. Halę z basenem w ostatnich 15 latach o ile pamiętam remontowano chyba ze dwa razy z czego co najmniej raz gruntownie.
2. Gdzie jest sala gimnastyczna???? A zapewne chodzi o naszą halę. Chyba kilka lat temu był gruntowny remont. Rozumiem że jest sygnał że nic w kierunku nowej hali nie będzie robione, a będzie gruntownie remontowane to co ma 8 lat.
3. Duży remont żelbetowych elementów trybun boiska głównego??? To już jest plan na medal. Remont generalny trybun był pod koniec lat 90-tych. Położono wtedy nowe elementy żelbetonowe, starą konstrukcję co miała 50 lat skuto całkowicie, pod nowymi elementami jak sobie przypominam kładziono styropian dla docieplenia stropu.
4. Lifting bocznego boiska. Kolejny super pomysł. No ono jest już bardzo stare. Tez ma chyba 8 lat i już był lifting w postaci trybun i budowy budynku zaplecza. Teraz dowiadujemy się że ma być tam być dobudowany budynek szatniowo-sanitarny i nowe trybuny. Czy aby tego kilka lat temu nie dobudowano ????????.
5. Ma być budynek z przeznaczeniem na zaplecze administracyjne, socjalne i sanitarne. To akurat jedyny punkt z którym się można zgodzić, ale czy nie lepiej wrócić do planów budowy hali i tam umieścić takie zaplecze.

Generalnie obawiam się zbędnych inwestycji za kasę z której można byłoby zrobić projekt czegoś sensownego z możliwością realizacji w tatach kolejnych. Można przecież postarać się o jakieś dofinansowanie do konkretnej inwestycji, ale nie kolejny lifting i czy uzasadniony???

Sprint
Posty: 399
Rejestracja: pt lip 23, 2010 11:02

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Sprint » ndz lis 16, 2014 9:56

kwachu, masz racje. W tym tkwi duża część, jeśli nie istota problemu: A tu po polsku: http://tuudi.net/2010/07/04/4-sposoby-w ... -pieniedzy

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3301
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » ndz lis 16, 2014 20:03

Profesor za chwilę pewnie pięknie opisze dzisiejszy mecz z AZS Uniwersytetu Gdańskiego i wspaniale odda zmienne emocje jakie nami targały, więc ja niezgrabnie tylko wspomnę, że ostatnia minuta zasadniczego czasu to było piękno kosza w najczystszej postaci. Nie wiem, czy dzisiaj będę w stanie usnąć - dzięki dziewczyny, dzięki Natalia :).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 16, 2014 22:04

coś opiszę, nie wiem czy pięknie. Ale najpierw muszę ochłonąć z emocji. Dopiero przed chwilą wróciłem do domu. W czwartej kwarcie trybuny zrobiły różnicę. Myślę, że mamy swą cząstkę malutką zasługi za zwycięstwo

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » ndz lis 16, 2014 23:10

Profesor Ciekawski pisze:coś opiszę, nie wiem czy pięknie. Ale najpierw muszę ochłonąć z emocji. Dopiero przed chwilą wróciłem do domu. W czwartej kwarcie trybuny zrobiły różnicę. Myślę, że mamy swą cząstkę malutką zasługi za zwycięstwo
Malutką? Ja, prosty magister, mówię Tobie, Profesorze zwyczajny, że nie malutką :) . Rozmawiałem po meczu chwilę ze Stonką (Paulina Stankiewicz, nr 23). Powiedziała mi, że od czwartej kwarty doping był tak głośny, że dziewczyny nie słyszały się siedząc obok siebie na ławce.
Kogo dzisiaj nie było - ten nie wie co stracił i już się nie dowie. Magiczny wieczór.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 16, 2014 23:40

na razie taka króciutka relacja, jutro w przerwie między wykładami skrobnę jakieś subiektywne podsumowania rundy
http://skkpolonia.pl/hustawka-nastrojow ... u-euforia/

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3301
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » ndz lis 16, 2014 23:45

mt7968 pisze:Kogo dzisiaj nie było - ten nie wie co stracił i już się nie dowie. Magiczny wieczór.
Ja się na koszykówce słabo znam (tak naprawdę na K6 na kosza zacząłem chodzić dopiero w ub. sezonie), ale mam wrażenie, że ten wieczór będziemy wspominać jeszcze po wielu, wielu latach. Czytam teraz sobie relację "akcja po akcji" i ta ostatnia minuta 4. kwarty są prostu niesamowita.
01:18 do końca i przegrywany 4 punktami (57:61)
seria niecelnych rzutów (po dwa nasze i przeciwniczek)
00:36 na parkiet wraca Natalia Małaszewska (zeszła 5 minut wcześniej, przy 10-punktowej stracie)
00:30 nasza przerwa na żądanie
00:24 Natalia za 3 pkt i mamy 60:61
00:24 przerwa na żądanie ASZ
00:19, 00:12 i ponownie 00:12 trzy nasze faule (dziewczyny musiały faulować, bo to były dopiero 3., 4. i 5. faul)
00:12 wolne ASZ i 60:63
00:04 celny rzut za 3 pkt Natalii i jest 63:63 :-)
Po takiej końcówce dogrywka musiała być już tylko formalnością :)

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn lis 17, 2014 0:12

dada6 pisze: Ja się na koszykówce słabo znam (tak naprawdę na K6 na kosza zacząłem chodzić dopiero w ub. sezonie)
No to jest nas dwóch. Właśnie mija rok od mojego pierwszego w życiu meczu kosza widzianego na żywo. Teraz widzę, jakże żałosne było moje życie do zeszłego roku :lol: . A co do końcówki meczu - jak ze scenariusza, w który i tak nikt nie uwierzy. Gdyby nam ktoś na 30 sekund do końca powiedział, że Natalia zdąży jeszcze dwa razy trafić za trzy to byśmy nie uwierzyli. Ale jakby ten ktoś jeszcze potem dodał, że to i tak będzie za mało, żeby wygrać (bo te dwie "trójki"wystarczyły "tylko" na dogrywkę) to koleś zostałby wysłany do psychiatryka. A przecież to wszystko się wydarzyło. W równe 30 sekund...

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: KSPpiterKSP » pn lis 17, 2014 2:25

Taka jest wlasnie koszykowka, wspanialy emocjonujacy sport.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 17, 2014 7:53

jeszcze krótkie sprawozdanie formalne: z cegiełek zebralismy wczoraj 280 zł. Niestety, to najgorszy jak dotychczas wynik (po pierwszym meczu sezonu zebraliśmy 510 zł). Kupującym cegiełki oczywiście bardzo dziękujemy.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Jacek64 » pn lis 17, 2014 10:19

Czy był ktoś na tyle przytomny, że nagrał te ostatnie minuty, a właściwie sekundy? Boję się, że nikt nie miał do tego głowy... A byłoby super móc to oglądać i oglądać i oglądać... I pokazywać wszystkim polonijnym drużynom przed ich meczami jako film motywacyjny. Dziewczyny, a przede wszystkim Natalia, pokazała co to znaczy walka do końca!!! W połowie czwartej kwarty Kasia Dulnik wykonała pokerową zagrywkę zdejmując Natalię i wpuszczając dwie dziewczyny, które wcześniej w ogóle nie grały. Kilka minut na odpoczynek i ostudzenie głowy (bo przecież Natalii wczoraj przez cały mecz szło jak po grudzie) i w efekcie dwie trójeczki w niecałe pół minuty. Ta druga trójka była całkowicie szalona - w pełnym biegu, spychana przez przeciwniczki do boku, więc Natalia biegła po skosie, dwutakt, rzut chyba z 8 metrów o tablicę i JEST!!!!

Awatar użytkownika
mt7968
Posty: 210
Rejestracja: wt lip 23, 2013 7:53
Lokalizacja: Right Bank Warsaw

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: mt7968 » pn lis 17, 2014 11:48

Jacek64 pisze:Czy był ktoś na tyle przytomny, że nagrał te ostatnie minuty, a właściwie sekundy? Boję się, że nikt nie miał do tego głowy... A byłoby super móc to oglądać i oglądać i oglądać... I pokazywać wszystkim polonijnym drużynom przed ich meczami jako film motywacyjny. Dziewczyny, a przede wszystkim Natalia, pokazała co to znaczy walka do końca!!! W połowie czwartej kwarty Kasia Dulnik wykonała pokerową zagrywkę zdejmując Natalię i wpuszczając dwie dziewczyny, które wcześniej w ogóle nie grały. Kilka minut na odpoczynek i ostudzenie głowy (bo przecież Natalii wczoraj przez cały mecz szło jak po grudzie) i w efekcie dwie trójeczki w niecałe pół minuty. Ta druga trójka była całkowicie szalona - w pełnym biegu, spychana przez przeciwniczki do boku, więc Natalia biegła po skosie, dwutakt, rzut chyba z 8 metrów o tablicę i JEST!!!!
Nagrał :) . Nawet mi pokazywał po meczu. A poza tym wszystkie mecze w 1 lidze trzeba nagrywać w całości więc jest i takie źródło.

kozi
Posty: 817
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: kozi » pn lis 17, 2014 16:19

Profesor Ciekawski pisze:jeszcze krótkie sprawozdanie formalne: z cegiełek zebralismy wczoraj 280 zł. Niestety, to najgorszy jak dotychczas wynik (po pierwszym meczu sezonu zebraliśmy 510 zł). Kupującym cegiełki oczywiście bardzo dziękujemy.
a jak wpłaty na konto? będzie jakieś info?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 17, 2014 16:54

kozi pisze:
Profesor Ciekawski pisze:jeszcze krótkie sprawozdanie formalne: z cegiełek zebralismy wczoraj 280 zł. Niestety, to najgorszy jak dotychczas wynik (po pierwszym meczu sezonu zebraliśmy 510 zł). Kupującym cegiełki oczywiście bardzo dziękujemy.
a jak wpłaty na konto? będzie jakieś info?
ostatni komunikat o wpłatach podawałem bodajże 5 listopada. Od tego czasu pojawiły się dwie wpłaty, w sumie na około 200 zł (cytuję w tej chwili z pamięci, ale jeśli się mylę to niewiele).
Chyba, że pytasz nie o stan wpłat a o to czy planujemy jakiś nowy apel do kibiców w tej sprawie.

Awatar użytkownika
Lechu579
Posty: 1527
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 15:56
Lokalizacja: Warszawa-Wola

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Lechu579 » pn lis 17, 2014 19:21

też mam parę filmików i końcówka oczywiście też ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lis 17, 2014 19:27

Lechu579 pisze:też mam parę filmików i końcówka oczywiście też ;)
to wrzuć gdzieś te filmiki by można było obejrzeć.

Relacja na stronie skkpolonia.pl
http://skkpolonia.pl/profesorskim-okiem ... rt-prosze/

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3301
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: I liga koszykówki kobiet

Post autor: dada6 » pn lis 17, 2014 20:32

Profesor Ciekawski pisze:Relacja na stronie skkpolonia.pl
http://skkpolonia.pl/profesorskim-okiem ... rt-prosze/
A nie mówiłem, że będzie pięknie opisane? ;-). Do tego z cytatem z mojego wpisu - moja duma nie ma granic :-)

Przy okazji - jeśli mogę się pomądrzyć - dwie sprawy:

Cegiełki. Naprawdę emocje, które nam są fundowane, nie są warte choćby 10 zł? Nie wyobrażam sobie wejść na mecz i nie kupić cegiełki - czułbym się jakbym wchodził "na krzywy ryj". Żeby nie być gołosłownym: (byłem na 3 meczach, nie byłem na pierwszym - a w sobotę niestety znowu nie będę mógł być).

Twitter. Zdecydowanie przydałoby się ożywić konto https://twitter.com/SKKPolonia, które na razie ogranicza się jedynie do automatycznych przerzutów wpisów z facebooka. A w sporcie twitter ma ogromne znaczenie (nie wiem, czy nie większe niż fb). To nie jest dużo roboty, żeby wrzucić wynik meczu, zdjęcie (nie tylko linki do zdjęć na fb), linki do (bez wazeliny!) doskonałych profesorskich relacji. Nie wspominając już o aktywnym udziale w dyskusjach.

ODPOWIEDZ