W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr maja 13, 2015 19:57

Zostawmy już ten MKS, wiem że możliwości są ograniczone, ale koszykarki mają się średnio. Wszystko jest na styk.
Nie chodzi o to, kto niszczył-nikt nie odbudował. Dlatego nie ma perspektyw dla naszych młodych.
Legia kogoś może wyciągnąć, ale jest na swoim poziomie dość silna. Do większego grania wezmą lepszych i bardziej rutynowanych zawodników.
Tu nie chodzi o WP czy MKS,a o Polonię, której prawie nie ma...
Pozdr

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lip 13, 2015 10:47

zetknąłem się z plotką (informacją), że w tym roku nie MKS, a inny podmiot zgłosi drużynę męską do II ligi. Ktoś coś o tym wie? (informacja która do mnie dotarła była ciut bardziej szczegółowa, ale wolę nie ujawniać szczegółów dopóki się nie potwierdzą)

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: TytusPullo » wt lip 14, 2015 10:36

Może warto z tym ew. nowym podmiotem podjąć jakąś współpracę? Na razie też nic nie wiem-a to ciekawe...

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pn lip 20, 2015 23:56

Profesor Ciekawski pisze:zetknąłem się z plotką (informacją), że w tym roku nie MKS, a inny podmiot zgłosi drużynę męską do II ligi. Ktoś coś o tym wie? (informacja która do mnie dotarła była ciut bardziej szczegółowa, ale wolę nie ujawniać szczegółów dopóki się nie potwierdzą)
W sieci ćwierkają o dwóch Poloniach w II lidze. Tzn. nie do konca dwóch, bo o dziką kartę ubiega się Klub Koszykarski Warszawa (dawna Polonia 2011).

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: TytusPullo » wt lip 21, 2015 10:47

Czyli najlepsi z MKS graliby w tej nowej? To byłoby logiczne, zważywszy na pewne więzy rodzinne.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » wt lip 21, 2015 14:41

TytusPullo pisze:Czyli najlepsi z MKS graliby w tej nowej? To byłoby logiczne, zważywszy na pewne więzy rodzinne.
No właśnie jako osobę zorientowana w temacie podaje się jednego z koszykarzy MKS-u. Nie znam się na polonijnych koszykarskich 'więzach rodzinnych', nie wiem, czy ten KKW będzie obok MKS-u, czy zamiast niego (jak pytał Profesor). Pewnie lada chwila się wyjaśni.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Decik » wt lip 21, 2015 17:22

A jak Pan Kozak i jego zbieranie kasy na ekstraklase:)?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt lip 21, 2015 19:22

Decik pisze:A jak Pan Kozak i jego zbieranie kasy na ekstraklase:)?
nie jestem pewien, ale chyba już giwapnął. Ale z tego co wiem nadal będzie działał przy polonijnym koszu. Ale tak na pewno ani z pierwszej ręki to nic nie wiem. Niedługo się wyjaśni

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » pn sie 03, 2015 11:19

http://www.pzkosz.pl/aktualnosci/n/62716/
No proszę, szykują się podwójne derby 8) .
Brawa dla dyrektora Kołakowskiego za ten wielki sukces, jakim jest otrzymanie licencji na grę w II lidze :lol: :lol: .

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn sie 03, 2015 15:26

O Boże. Znowu. Ciekawe gdzie będzie grać Fundacja

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » wt sie 04, 2015 9:06

Gdzie i kim.
Zastanawiam się, ilu graczy MKS z ubiegłego sezonu trafi do Fundacji - m.in. ze względu na wspomniane przez TytusPullo więzy rodzinne.
No i czy znów nas czekają dywagacje, która Polonia jest bardziej polonijna. :)

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » wt sie 04, 2015 14:07

eMeS pisze:No i czy znów nas czekają dywagacje, która Polonia jest bardziej polonijna. :)
Ta drużyna nie nazywa się Polonia, tylko KK Warszawa, więc raczej takich dywagacji nie będzie, przynajmniej od strony leksykalnej. Chyba, że przeprowadzimy analizę semantyczną.

Oczywiście, że najsensowniej byłoby stworzyć jedną Polonię. Tym bardziej, że sytuacja w MKS-ie raczej kolorowa nie jest.

Ale w ciemno można założyć, że dopóki ta menda Kołakowski będzie w klubie, do niczego takiego nie dojdzie. On już ma wieloletnie doświadczenia w dzieleniu społeczności - przecież do połączenia Polonii 2011 i Polonii kozakowej nie doszło przede wszystkim przez niego :evil: .

Aby w tej Polonii coś drgnęło, z Kołakowskim vel Budyniem trzeba postąpić tak:

Online
kozi
Posty: 815
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: kozi » wt sie 04, 2015 14:40

o co chodzi z tą fundacją? Macie jakieś szczegóły?

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » wt sie 04, 2015 14:44

Nie wiadomo nic poza tym, że Fundacja Nasza Warszawa niegdyś nazywała się Fundacją Polonia 2011.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » wt sie 04, 2015 17:28

Ale w sensie prawnym to jest ta sama fundacja, tylko ze zmienioną nazwą? Byłem przekonany, że nie. Ale mogłem się mylić

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » wt sie 04, 2015 18:30

Profesor Ciekawski pisze:Ale w sensie prawnym to jest ta sama fundacja, tylko ze zmienioną nazwą?
Ta sama. KRS 0000264390
Monitor Sądowy i Gospodarczy nr 201/2011 (3814) - Pozycja 214466
Poz. 214466. FUNDACJA "NASZA WARSZAWA". KRS 0000264390. SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, wpis do rejestru: 21.09.2006.
[WA.XII NS-REJ.KRS/19187/11/126]
W dniu 20.09.2011 dokonano wpisu do rejestru KRS nr 8 następującej treści:
Dział 1. Rubryka 1. Dane podmiotu
WYKREŚLIĆ: 3. Nazwa FUNDACJA "POLONIA 2011"
WPISAĆ: 3. Nazwa FUNDACJA "NASZA WARSZAWA"

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » wt sie 04, 2015 20:55

Profesor Ciekawski pisze:Ale w sensie prawnym to jest ta sama fundacja, tylko ze zmienioną nazwą? Byłem przekonany, że nie. Ale mogłem się mylić
Ta sama - kiedy się w 2011 roku wszystko zaczęło prezesowi Popiołkowi sypać i Mostostal wycofał się ze wsparcia Fundacji Polonia 2011, prezes przemianował ją na Naszą Warszawę - oficjalnie nazywało się to bodaj "wyczerpaniem formuły". Z tego, co pamiętam, aktywa koszykarskie przeszły na AZS PW w ten ciekawy sposób, że spółka zwana Koszykarska Sekcja Polonii PL2011 S.A wypożyczyła graczy AZS-owi. Ten zaś przeoczył drobny szczegół (ale i, zdaje się, nie dopilnowała tego spółka), że wypadałoby wziąć na siebie odpowiedzialność finansową za zawodników i może by tak coś im zapłacić. W pewnym momencie wszyscy, od p. Jeklina po p. Dolecką i p. Popiołka, zaczęli umywać ręce, wobec czego zawodnicy odmówili wyjazdu na mecz. Było o tym swego czasu bardzo głośno - skończyło się, jak widać.

Myślałem, że prezes Popiołek da sobie spokój z koszykówką - jak widzę jednak, ciągnie wilka do lasu. Mam nadzieję, że nie będzie takiej jazdy i wzajemnego podgryzania, jak to było w PLK, niemniej, jak wspomniałem, bardzo jestem ciekaw, kto wyjdzie na boiska MKS-u i Fundacji. I jak bardzo skład tej drugiej będzie przypominał skład tej pierwszej z zeszłego sezonu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sie 05, 2015 5:49

Trochę jak widać juz mi się wspomnienia z tamtych czasów zatarły (choć derby oczywiście świetnie pamiętam, byłem też na konferencji prasowej Popiołka poniekąd kończącej całą przygodę). Też jestem ciekaw składu, choć szczerze mówiąc w ubiegłym sezonie nie przyglądałem się drużynie MKS bardzo szczegółowo i nie umiałbym z pamięci dużej cześci składu wymienić. Z tego co słyszałem to Marek Popiołek (co nie dziwne) ma grać w Fundacji. Może więc zabierze ze sobą jakichś kolegów? Nie mam pojęcia.
Składając rózne rzeczy zasłyszane do kupy (zastrzegam: nikt mi tego nie mówił - moje wnioskowanie może być błędne) wydaje mi się, że było tak: długo nie było jasne czy MKS w ogóle zgłosi drużynę seniorów. Jeśli by nie zgłosił Fundacja wystawiłaby swoją pod szyldem Polonia. Skoro jednak MKS zdecydował się na zgłoszenie, to Fundacja chcąc uniknąć natężenia konfliktu jak poprzednim razem, wybrała inny szyld drużyny.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » śr sie 05, 2015 7:00

eMeS, zdaje się, że z wymienionego tercetu największą rolę w procesie "rebrandingu" Polonii 2011 na Politechnikę miał właśnie Jeklin. Na 99% to on wypowiedział pamiętne słowa "brand Polonia się nie przyjął".

Trochę to OT, ale wspominając sytuację sprzed już pięciu lat, nie sposób nie odnieść się do tej - jak się okazuje - niezbyt ciekawej postaci. Wiele zresztą wskazuje, że Walter po prostu taki jest - w Pruszkowie miał handlować meczami, a jego doświadczenia z działalności w innych klubach są oceniane raczej różnie...

http://www.sport.pl/sport/1,67926,4236619.html

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » śr sie 05, 2015 7:51

K@mil pisze:eMeS, zdaje się, że z wymienionego tercetu największą rolę w procesie "rebrandingu" Polonii 2011 na Politechnikę miał właśnie Jeklin. Na 99% to on wypowiedział pamiętne słowa "brand Polonia się nie przyjął".
Kurczę, a ja bym sobie dał rękę uciąć, że to powiedział Popiołek (i pewnie dziś bez ręki bym chodził). Tak czy inaczej, za słowami poszły czyny - Polonia była dla tych panów "brandem", a zapału na koszykarski AZS wystarczyło na... Nie pamiętam, jeden sezon? W każdym razie Jeklin zabrał zabawki bodaj już na początku roku 2012, zaś Popiołek jest w radzie nadzorczej drużyny siatkarskiej.
K@mil pisze: Trochę to OT, ale wspominając sytuację sprzed już pięciu lat
Jak nam się na wspominki zebrało, przypominało mi się, jak drżałem o to, że awans do ekstraklasy "politechników" zasilonych przez Fundację będzie stanowił zagrożenie dla Polonii. Zagrożenie ze względu na drenaż sponsorów i dotacji z miasta. Decyzja komisji ligi pokazała, że konkurencja w postaci AZSu była naszym najmniejszym problemem.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » śr sie 05, 2015 8:03

Ja wtedy też po "rebrandingu" byłem wściekły na Popiołka, ale z perspektywy iluś tam lat, po nabyciu różnych informacji, zweryfikowałem swój pogląd. Myślę, że "inni szatani byli tam czynni", zaś największy błąd Popiołek popełnił gdzie indziej, jeszcze dużo wcześniej zanim powstała Polonia 2011 (ale o tym może na priv.).
Tu warto też wspomnieć, że wiele wskazuje, iż do powstania fundacji istotnie przyczynili się działacze Polonii, którzy nie chcieli ponownie wpuścić Popiołka do klubu (gdy przejął stery w Mostostalu).
Trzeba też pamiętać, że gdyby nie Popiołek, to nie byłoby silnej drużyny z początków lat 2000. - wycofanie się Warbudu w środku sezonu to nie była jego decyzja, a francuskich akcjonariuszy (chwilę przed wycofaniem się Warbudu z Polonii, Popiołek został usunięty ze stanowiska prezesa zarządu).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sie 05, 2015 8:16

w skrócie: być może w swej naiwności, ale nie oceniam negatywnie ani działalności Polonijnej Popiołka ani Jeklina. Nie uważam by dla nich Polonia była jedynie brandem, który można zmienić bez żalu, kiedy inny wydaje się korzystniejszy. Pamiętam ogólny ton wypowiedzi Popiołka z owej kończącej de facto tamten etap fundacji konferencji prasowej. Ton ten był pełne rozgoryczenia, ale też uczucia w stosunku do Polonii. Co nie znaczy, że nie widzę błędnych decyzji jakie podejmowali.
A szersze uzasadnienie mojego sądu nie do końca się nadaje na forum publiczne. Zresztą tak jak powiedziałem: jest mieszaniną faktów jakie znam, domysłów i mojej (może dla niektórych naiwnej) ogólnej wiary w ludzi

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pn sie 17, 2015 0:14

Ćwierkają, że trenerem KK ma być Andrzej Kierlewicz.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: TytusPullo » pn sie 17, 2015 8:11

A co ćwierkają wróble o składzie?

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pn sie 17, 2015 9:54

TytusPullo pisze:A co ćwierkają wróble o składzie?
Że "starzy" idą do KK, w MKS-ie zostaje tylko młodzież. I że wcale nie jest pewne, że MKS wystartuje w lidze.
Ale - szczególnie to ostatnie - to już tylko luźne rozważania.

ODPOWIEDZ