W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

gulczao
Posty: 2761
Rejestracja: pt gru 29, 2006 23:47

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: gulczao » pn paź 26, 2015 23:00

Jedna gra, a druga chciała grać pod szyldem Polonii, tak czy inaczej potrzebujemy jeszcze ze dwóch Polonii, aby utrzymać się w lidze.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » sob paź 31, 2015 22:23

No proszę - dzisiaj wygrane, i Polonii, i KK.
KS Rosa Sport Radom - Polonia Warszawa 60:74
KK Warszawa - domlublin.pl AZS UMCS Lublin 78:61
Shmoolky zresztą też wygrały. A propos:
Profesor Ciekawski pisze:(pomijam już fakt, że Jagielońska to nie Szmulki; mieszkałem 8 lat na Szmulkach, więc wiem).
Tak, ale to wynika tylko w z faktu, że na samych Szmulkach nie ma hali. Źródła zespołu są ewidentnie szmulkowskie - polecam ciekawy artykuł ceglińskiego http://www.warszawa.sport.pl/sport-wars ... skimi.html

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz lis 01, 2015 12:13

Nieporęcki bardzo ładnie zagrał w ataku - 25 punktów, 5/6 za trzy. Nareszcie coś się zaczęło również dziać pod tablicami: Olszewski 17 zbiórek, Kober 15. Fajnie, że nie dali się Rosie rozkręcić, bo drużyna z Radomia w tym sezonie pokazała, że potrafi rzucić ponad 90 punktów.

Następny mecz gramy u siebie ze Stalą Stalowa Wola, która ma na koncie jedno zwycięstwo (z MKS Start Lublin).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 08, 2015 3:08

znów do tyłu. Ze Stalową Wolą, u siebie, -20. Dobrze nie jest

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » ndz lis 08, 2015 8:20

Nigdy nie spadnie, Kołakolonia nigdy nie spadnie :lol: :lol:

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz lis 08, 2015 9:06

Profesor Ciekawski pisze:znów do tyłu. Ze Stalową Wolą, u siebie, -20. Dobrze nie jest
Można przegrać i dwudziestoma - w Polonii, gdzie zwycięstwo jest aberracją, to nie pierwszyzna. Ale przegrać dwudziestoma przy takiej grze, to dramat.
Dostaliśmy 20 w plecy tylko dzięki indolencji strzeleckiej Stali w drugiej kwarcie i temu, że sobie trochę odpuścili obronę w kwarcie czwartej, dając nam pograć. Kwarta druga i trzecia to była rzeź. Rzeź połączona z taką bezradnością, że aż smutno się to oglądało. Jedna zagrywka - czasem nawet wdrażana, ale i to z rzadka - brak rozgrywającego, podwojenia wywołujące panikę i kończące się zazwyczaj stratami, brak wychodzenia do piłki, szukania pozycji, rzuty przez ręce, "na wiwat"... No i 6 asyst w całym meczu (w tym jedna grającego na pozycji rozgrywającego). SZEŚĆ.

Patrząc na ławkę trenerską przypominały mi się czasy ekstraklasowe, kiedy Kamyk wychodził z siebie i włosów nie rwał z głowy tylko dlatego, że miał tam wyraźny deficyt. Widać było, że Łukasza Łabodę trafiał już ciężki szlag, kiedy widział, co się dzieje na boisku. Z uśmiechem za to oglądało się Bogdana Pamułę (ojca Piotra) - fajna ekspresja i gestykulacja, zwłaszcza, jak przemaszerował parę dobrych metrów po boisku klarując coś sędziemu (i nie zarabiając przy tym "dacha"). Widać, że jest to człowiek z pasją.

Plusem jest, dodatkowo to, że po raz pierwszy od dłuższego czasu usłyszałem w miarę zorganizowany doping w hali na K6.
Minusem, że był to doping kibiców Stali - momentami czułem się trochę jak na wyjeździe. :)

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: plonio » ndz lis 08, 2015 21:58

I ten doping był prowadzony z miejsca na balkonie, które tradycyjnie przez lata należało do najzagorzalszych naszych kibiców.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » śr lis 11, 2015 9:12

Też na to zwróciłem uwagę - tym bardziej, że ekipa kibiców ze Stalowej Woli ulokowała się tuż obok mnie. I nade mną. Nie wiem, skąd ich się tyle naschodziło. :)
Zdaje mi się, że widziałem również na meczu Kierlewicza, więc być może postawa naszych zawodników była zasłoną dymna, by już nikogo nam nie podebrali. Jeśli tak - plan wypadł wprost wybornie.

A propos drużyny ww. trenera, oraz tego, że mówiliśmy tu również o Shmoolkach, z kronikarskiego obowiązku:
Shmoolky Warszawa - KK Warszawa 78:63
Na meczu była pełna hala (jasne, nie jest to United Center, ale i tak liczba kibiców robiła wrażenie, zwłaszcza po wizytach na K6), zaś czwartą kwartę KK przegrała 22:9.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » sob lis 14, 2015 12:19

Pełna hala to była wtedy na K6 w związku z wernisażem wystawy i meczem dziewczyn :roll:

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » pn lis 16, 2015 14:10

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/pod_ ... 39737.html - krótkie podsumowanie koszykarskiego weekendu

Awatar użytkownika
iloveksp
Posty: 66
Rejestracja: śr mar 28, 2012 13:56
Lokalizacja: KMWTW

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: iloveksp » czw gru 03, 2015 18:50

Może mi ktoś powiedzieć kiedy mecz i gdzie ?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » czw gru 03, 2015 20:20

iloveksp pisze:Może mi ktoś powiedzieć kiedy mecz i gdzie ?
http://pzkosz.pl/liga/5/terminarz_i_wyniki.html

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn gru 14, 2015 19:21

nikt nic nie napisał po ostatnim meczu derbowym. Jakieś opinie? Wynik raczej bez zaskoczenia, ale ja nie spodzieałem się, że koszykarze MKS P tak długo będą utrzymywali wynika na styku

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pn gru 14, 2015 21:18

Profesor Ciekawski pisze:nikt nic nie napisał po ostatnim meczu derbowym. Jakieś opinie? Wynik raczej bez zaskoczenia, ale ja nie spodzieałem się, że koszykarze MKS P tak długo będą utrzymywali wynika na styku
Kamil opisał (i mecz, i ogólną sytuację) ładnie na http://www.wiadomosci24.pl/artykul/derb ... 41147.html

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: plonio » czw gru 17, 2015 19:44

dada6 pisze:
Profesor Ciekawski pisze:nikt nic nie napisał po ostatnim meczu derbowym. Jakieś opinie? Wynik raczej bez zaskoczenia, ale ja nie spodzieałem się, że koszykarze MKS P tak długo będą utrzymywali wynika na styku
Kamil opisał (i mecz, i ogólną sytuację) ładnie na http://www.wiadomosci24.pl/artykul/derb ... 41147.html
Dwa smutne cytaty z artykułu Pana Kamila:

Za sprawą ludzkiej małostkowości, w sobotnim meczu II ligi koszykówki męskiej stanęły naprzeciw sobie dwa zespoły.

i

Wymowny był widok działaczy koszykarskiej Polonii ukradkiem opuszczających obiekt dopiero kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania. Tak jakby chcieli uniknąć spotkania z kibicami „Czarnych Koszul” przesiadującymi w klubowej kawiarni. I tak preferujących raczej śledzenie transmisji z losowania Euro 2016 zamiast oglądania kolejnej odsłony wyniszczającej wojny odbywającej się na kilkadziesiąt kroków dalej.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pt gru 18, 2015 9:30

Dzisiaj o 18:00 na K6 mecz ze Shmoolkami. Jak się domyślam będzie więcej kibiców gości niż gospodarzy (byłem na jednym ich meczu na Jagiellońskiej, całkiem sporo osób przychodzi, i to nie tylko rodziny zawodników; dodatkowo promują ten mecz, zapraszają na niego na swoim fb). :(
A KK w niedzielę gra z liderem, Księżakiem Łowicz (10 zwycięstw w 11 meczach).

Przy okazji pytanie. W artykule Kamila znalazło się stwierdzenie:
Choć KK Warszawa traci dużo punktów do miejsc pozwalających uczestniczyć w eliminacjach do I ligi, realne zdaje się zajęcie przez tę drużynę miejsca w górnej połówce tabeli.
A nie jest tak, że w play-offach grają drużyny z miejsc 1-8? W tej chwili KK ma 6 miejsce, Shmoolky 8. (o miejscu Polonii nie ma co nawet wspominać).

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pt gru 18, 2015 19:41

Choć nie miałem takich planów, pojawiłem się w końcu na tym meczu ze Shmoolkami (mój pierwszy mecz na męskim koszu w tym sezonie). Choć przegrali 59:67, to nie wygląda to jakoś katastrofalnie, chłopaki walczyli ambitnie. Ale to jednak juniorzy, odstają i technicznie, i przede wszystkim siłowo (walka pod koszem!). Daniel Nieporęcki oczywiście przewyższa kolegów o klasę, ale to za mało, żeby cokolwiek ugrać. Szkoda.
Trzeba się chyba powoli godzić ze spadkiem z drugiej ligi. W tej chwili Polonia po 13 meczach ma 15 pktów i niby zajmuje 10. miejsce, ale wyprzedzane przez nią Rosa i Start maja 2 mecze mniej rozegrane i 1 pkt straty (czyli de facto przynajmniej po 1 punkcie przewagi nad nami). No i pytanie, co dalej. Czy seniorzy Polonii będą na siłę podtrzymywani przy życiu? Bo przecież może ktoś się wycofa i dzięki temu się utrzymamy? Jeśli tak, to jak długo? Czy może jednak warto w polonijnym koszu w końcu ustąpić pola komuś innemu?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 19, 2015 9:12

dada6 pisze: No i pytanie, co dalej. Czy seniorzy Polonii będą na siłę podtrzymywani przy życiu? Bo przecież może ktoś się wycofa i dzięki temu się utrzymamy? Jeśli tak, to jak długo? Czy może jednak warto w polonijnym koszu w końcu ustąpić pola komuś innemu?
Ustąpić? Nie znamy takiego słowa! (Tych, którym trzeba by ustąpić też zresztą nie znamy)

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » sob gru 19, 2015 16:40

dada6 pisze: Daniel Nieporęcki oczywiście przewyższa kolegów o klasę, ale to za mało, żeby cokolwiek ugrać.
Był jeszcze Filip Kober, teraz nie ma Kobera. Ostatni mecz zagrał 29 listopada z MKS Start Lublin - ktoś wie, czy to jakaś kontuzja, czy też pożegnał się z Polonią?
W oficjalnych składach na PZKosz niby jest (ba!Jest nawet na stronie Polonii, podobnie, jak Kierlewicz, Popiołek, Jaremkiewicz,...), ale od tych paru tygodni nie gra. Co by o nim nie mówić, nie raz odciążył Nieporęckiego.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » sob gru 19, 2015 19:47

Profesor Ciekawski pisze:(Tych, którym trzeba by ustąpić też zresztą nie znamy)
Ja jestem przekonany, że ktoś by się znalazł. To raczej kwestia dobrej woli, co w MKS-ie raczej nie istnieje :roll: .

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz gru 20, 2015 5:39

El Moro pisze:
Profesor Ciekawski pisze:(Tych, którym trzeba by ustąpić też zresztą nie znamy)
Ja jestem przekonany, że ktoś by się znalazł. To raczej kwestia dobrej woli, co w MKS-ie raczej nie istnieje :roll: .
sorr za niejasną wypowiedź. To miała być wielopiętrowa, ironiczna aluzja do spotkania z jednym z działaczy, który w żywe oczy się zapierał kogo to on nie zna, nigdy na oczy nie widział. I w ogóle znał i dostrzegał tylko siebie

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » ndz gru 20, 2015 11:45

Profesor Ciekawski pisze: sorr za niejasną wypowiedź. To miała być wielopiętrowa, ironiczna aluzja do spotkania z jednym z działaczy, który w żywe oczy się zapierał kogo to on nie zna, nigdy na oczy nie widział. I w ogóle znał i dostrzegał tylko siebie
Ja konstrukcję zrozumiałem, więc nie była do końca niejasna :). Ale mnie niegdyś mocno poruszyła ta opowieść o "nierozpoznawaniu" ludzi, jasno pokazująca, jakie klimaty tu rządzą.
Normalnie na sytuację w sekcji byłaby jakas reakcja, pokazanie, że się to ludziom nie podoba. Ale kto miałby zareagować? Te kilka osób pojawiających się na meczach?

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » wt gru 22, 2015 21:26

Wróble ćwierkają, że koszykarze dostali kilkadziesiąt tysi z funduszu promocji miasta. Może dograją sezon do końca ;) .

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » wt gru 22, 2015 21:54

K@mil pisze:Wróble ćwierkają, że koszykarze dostali kilkadziesiąt tysi z funduszu promocji miasta. Może dograją sezon do końca ;) .
No właśnie uderzyło mnie to na sobotnim meczu ze Shmoolkami - spiker podawał informację o dofinansowaniu drużyny przez miasto. Tylko nie wiedziałem, czy to znana sprawa, czy coś nowego.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » śr gru 23, 2015 9:07

K@mil pisze:Wróble ćwierkają, że koszykarze dostali kilkadziesiąt tysi z funduszu promocji miasta. Może dograją sezon do końca ;) .
więcej o wróblach (wróblem jest BIP jak się zdaje)
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/doda ... 41555.html

Nie widziałbym w tym większej sensacji. Biuro Sportu stara się zbliżone kwoty przekazywać różnym klubom sportowym na odpowiednim poziomie rozgrywek. Gdyby żeńska drużyna SKK Polonia zgłosiła się do I ligii to z dużym prawdopodobieństwem mogłaby liczyć na zbliżone wsparcie.
Swoją drogą ciekawe czy KK Warszawa albo KS Shmooolky też dostały podobne kwoty.

ODPOWIEDZ