W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: eMeS » sob sty 24, 2015 14:07

Nie wiem, kto normalny, w każdym razie ja się zaraz będę szykował do wyjścia na mecz. :)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » sob sty 24, 2015 14:40

jeśli chodzi o koszykarzy to owo piąte miejsce całkiem niezłe. Po pierwszych meczach sezonu wyglądało to bardzo marnie.

A jeśli chodzi o inne wątki - drużyna Polonii to drużyna Polonii i czuję się jej kibicem bez względu na moje relacje z Kołakowskim (a raczej brak tych relacji, przecież powiedział mi niedawno, ze mnie nie zna i że nigdy nie widział mnie na oczy. Trochę to było dziwne zważywszy przynajmniej kilkadziesiąt naszych rozmów w minionych 10 latach, ale cóż... pamięć czasem szwankuje).
Z oczywistych przyczyn bardziej się nagazuję w mecze dziewczyn, ale koszykarzom też zawsze życzę zwycięstwa.
Myślę, że przyjdzie jeszcze taki dzień, że koszykarze i koszykarki będą nawzajem odwiedzać swoje mecze (zresztą: Marka Popiołka na meczach dziewczyn już dwa razy widziałem).

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Decik » sob sty 24, 2015 16:07

Dalej połowa drużyny to krypto legionisci???

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » sob sty 24, 2015 22:52

Trafne słowa Profesora. Polonia to Polonia. Jasne - są drużyny, są dyscypliny, są trenerzy czy zawodnicy bliscy i... trochę mniej bliscy, ale jednak... Mi też obecnie dziewczyny są bliższe, co nie znaczy, że się na chłopaków nie będę wybierał. Nawet jeśli - tak jak dzisiaj - będą wypadać słabo (przegrali z niżej notowanym przeciwnikiem ze Skierniewic 64:76).

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » ndz sty 25, 2015 0:07

Sorry, ale tak jak dużo osób odpuściło sobie piłkę ze względu na działania Olczaka, to tym bardziej nie można oczekiwać wspierania drużyny Kołakowskiego. Ten typ nie ma moralnego prawa do rządzenia klubem, po tym co zrobił. A lista jego grzechów - tylko tych wypominanych na forum - jest duża. Takie jak sprzeciw wobec fuzji dwóch Polonii przed kilkoma laty, do tego, co robi teraz, nie tylko na koszu (pamiętacie te jego słowa ze spotkania z trybuny: "O co wam chodzi, przecież dostaliście karnety"?)

Decik, może i część drużyny to legioniści, ale ja bym ich nie obwiniał aż tak. Jak się spojrzy na to, co się dzieje w klubie (Kołakowski, tolerowanie takich mend jak Bakun, Podobas przechwalający się, że gdy grał w klubie to w szatni śpiewano cwe7owskie przyśpiewki), to oni są raczej końcowym produktem. To wszystko zmierza do tego, aby MKS został przyszkolnym klubikiem, nawet satelickim wobec Legii - zobaczcie gdzie oni teraz są (to przerażające, że zaczynali od niczego od III ligi, kiedy Polonia była jeszcze w Ekstraklasie!), podejrzewam, że włodarze klubu mają to w dupie, ważne, by mieć możliwość "szkolenia młodzieży" :roll:

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » ndz sty 25, 2015 0:41

El Moro pisze:Sorry, ale tak jak dużo osób odpuściło sobie piłkę ze względu na działania Olczaka, to tym bardziej nie można oczekiwać wspierania drużyny Kołakowskiego.
I nikt tego chyba nie oczekuje. Ani ja, ani Profesor nie próbujemy bronić działań szefów MKS-u. Mój wpis był próbą wyjaśnienia, skąd się biorę na K6 na koszu mężczyzn (po Twoim ataku "kto normalny tam chciałby przychodzić"). Ja się nie dziwię tym, którzy przychodzić nie chcą. Ale też błagam - nie traktujmy osób, które będą przychodzić na MKS-owy kosz czy piłkę nożną, jako zdrajców lub w najlepszym przypadku bezmózgów.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz sty 25, 2015 9:40

To może i ja powiem, dlaczego w swoim idiotyzmie i braku emanacji mózgu, chodzę na męskiego kosza. Chodzę między innymi dlatego, że jakbym się na wszystko i wszystkich obrażał - od prezesa, bo się nie dogadał z człowiekiem, który dla mnie był rycerzem na białym koniu, po ochroniarza, który na mnie krzywo spojrzał - to pozostanie mi jedynie postawa pana Kazia z "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz" ("Do Bydgoszczy będę jeździł, a tu nie będę kupował!"). Chodzę dlatego, że widzę na boisku, jak tym chłopakom na Polonii zależy, widzę walkę i zaangażowanie. Szanuję ich za to, że, za przeproszeniem, nie położyli lachy na tym sezonie, kiedy było już wiadomo, że nic im nie grozi, a walczą dalej. Walczą, choć wszyscy doskonale wiedzą, że ta walka i tak nic nie da, bo na wyższy poziom ligowy nikogo, finansowo, nie stać.
I ja nie wiem, czy są to kryptolegioniści, od śledzenia facebookowych profili są lepsi ode mnie. Ja oceniam ich po tym, co robią na boisku i dopóki będę widział to zaangażowanie i walkę, to chodził na Polonię będę. Nawet, jeśli mecze, które trzeba było wygrać, będą się kończyć takim wynikiem, jak wczoraj.

Nie oczekuję od nikogo, że będzie wspierał "drużynę Kołakowskiego". Nie mam w domu ołtarzyka, którego centralne miejsce zajmują laleczki voodoo z podobiznami p. Dulnik i Profesora Ciekawskiego, najeżone igłami w rytuale odprawianym, by im się noga powinęła i kibice zaczęli przychodzić na męskiego, nie żeńskiego kosza. Bo tak, jak koszykarskiej Polonii nie stać na awans do wyższej ligi, tak nas nie stać na kolejny podział, tym razem w środowisku koszykarskim.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywlagacje

Post autor: Decik » ndz sty 25, 2015 10:54

Ja zadałem tylko pytanie....ostatni raz na męskim koszu byłem na derbach....wiem, że dalej gra Popiołek i szacunek mu za to bo faktycznie po początku rozgrywek jak widziałem jakie osiągają wyniki to ..... dziwne że tego nie pierdolnał w kąt;)

PS. Chodziłem na męskiego kosza w ekstraklasie a potem na K6....ale tam jest jeszcze gorzej niż na piłce......teraz tylko SKK

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz sty 25, 2015 11:20

Popiołek gra, choć akurat wczoraj ciężko to było nazwać grą - 2 punkty (a mogły być 4, tylko nie trafił dwóch osobistych) i 1 asysta. Fajnie za to grali Kordalski i Karpiński; niestety, to nie wystarczyło.

Wracając zaś do (krypto)Legionistów, jednego takiego na boisku zauważyłem - Rafała Holnickiego-Szulca (znanego również z występów w Polonii 2011). Takie to nasze szczęście, że ledwo się z Legii przeniósł do MKS Skierniewice (jakoś w drugiej połowie grudnia) i już nas pogrążył. Wczoraj zagrał świetny mecz.
A z tych "starych", ekstraklasowych Polonistów, na K6 wraz z drużyną ze Skierniewic zawitał Marcin Krajewski - nie grał ze względu na kontuzję ręki.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » ndz sty 25, 2015 16:12

dada - źle mnie zrozumiałeś. Szacun że chce Ci się chodzić na mecze drużyny Kołakowskiego pomimo tamtejszej beznadziei.

eMeS - czy Ty w ogóle masz jakiekolwiek pojęcie o sytuacji na Polonii? Nie tylko w koszu, ale ogólnie. Przecież wystarczy trochę poczytać forum. Mówisz o tym, że podział jest najgorszą rzeczą - a zastanawiałeś się, czemu kibice przychodzą tłumnie na koszykarki a na koszykarzy MKS-u nie? I to pomimo tego, że kosz męski jest raczej ciekawszy od damskiego. Ty w ogóle byłeś kiedyś na meczach koszykarek (swoją droga nie rozumiem o co Tobie chodziło z tą uszczypliwością wobec Kasi Dulnik i Profesora)? To przyjdź i porównaj sobie atmosferę, frekwencję na meczach tych drużyn.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz sty 25, 2015 16:42

El Moro pisze: Mówisz o tym, że podział jest najgorszą rzeczą
A nie jest? Nie jest najgorszą rzeczą, jeśli będziemy, jak napisał dada, "traktować osoby, które będą przychodzić na MKS-owy kosz czy piłkę nożną, jako zdrajców lub w najlepszym przypadku bezmózgów"?
Widzę, co się dzieje na koszu męskim i damskim, widzę, co się dzieje na piłkarskiej Polonii, ale od wybierania, której drużynie kibicować do obrażania osób, które kibicują tej drugiej, jest jednak trochę daleko. Zwłaszcza, kiedy, co już napisał Profesor, to wciąż jest Polonia.
El Moro pisze: swoją droga nie rozumiem o co Tobie chodziło z tą uszczypliwością wobec Kasi Dulnik i Profesora
Nom. Nie da się ukryć, nie rozumiesz. Zwłaszcza, jeśli widzisz w tym uszczypliwość.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » ndz sty 25, 2015 17:01

Może to przewrażliwienie, sorry w takim razie za nadinterpretację. A z drugiej strony - przecież to chyba oczywiste, że na MKS-owy męski basket może przychodzić każdy kto chce. Ale nie dziw się, że ta cała sytuacja związana z upadkiem koszykarskiej Polonii i rolą w tym wszystkim Kołakowskiego który cały czas ma czelność tu przebywać jest po prostu wkurzająca.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz sty 25, 2015 17:20

Panowie, nie ma się o co kłócić, zwłaszcza, że mam wrażenie, że różnice poglądów uczestniczących w tej debacie osób są minimalne. Zdaje się, że zgadzamy się co do:
- mocno krytycznej opinii na temat działalności Pana Kołakowskiego
- tego, że każdy moze chodzić na jakie chce mecze Polonii, nikt nie powinien być za to wyzywany, a nawet krytykowany.
I jeszcze w paru innych sprawach.

P.S. Proszę nie robić laleczki Voodoo z moja podobizną. A juz zwłaszcza stawiać jej na ołtarzyku z igłami. Zgaduję, że Kasia ma podobne pragnienie

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz sty 25, 2015 17:45

El Moro pisze: Może to przewrażliwienie, sorry w takim razie za nadinterpretację.
A ja przepraszam, że nie wyraziłem się na tyle jasno, by nie było pola do niedomówień i nadinterpretacji.
El Moro pisze: Ale nie dziw się, że ta cała sytuacja związana z upadkiem koszykarskiej Polonii i rolą w tym wszystkim Kołakowskiego który cały czas ma czelność tu przebywać jest po prostu wkurzająca.
Ani przez chwilę się nie dziwiłem i doskonale Ciebie/Was tutaj rozumiem. Mnie też to wszystko wkurza i wkurzało wówczas, gdy były przepychanki na linii MKS/Polonia 2011. Przepychanki, które przenosiły się również na dawne forum RP - ja po prostu bardzo nie chcę powtórki z tej "rozrywki".

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za tę wymianę zdań - fajnie, że sobie to wyjaśniliśmy.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lut 08, 2015 9:37

no tak, jak czytam te Wasze szczegółowe opisy to faktycznie się pytam sam siebie czy nie byłem naiwny. Dziwna historia. Na pewno chluby nie przynosząca, bez względu na to jakie były faktyczne motywy

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » ndz lut 08, 2015 9:54

Pamiętam, że dwa lata temu też koszykarze też mieli niesamowity wręcz przestój. W meczu fazy finałowej o awans do II ligi do połowy III kwarty Polonia prowadziła z MKS-em Kalisz różnicą dziesięciu punktów. Wygrana zapewniała Polonii sportowy awans. Wtedy trener Kalisza wziął przerwę i odtąd zaczęła się seria rywali. MKS Kalisz ostatecznie wygrał różnicą bodaj 20 punktów... a Polonia aby zagrać w II lidze musiała skorzystać z zaproszenia

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » ndz lut 08, 2015 13:09

El Moro pisze:Może nie chcieli awansować? Przecież gra o awans wiązałaby się z większą liczb wyjazdów, a co za tym idzie, z większymi kosztami. Teraz pojadą tylko do Łodzi, Ostrowi Mazowieckiej i Skierniewic.
W końcu działacze zarządzający MKS-em a niegdyś Polonią Warbud/Spec/Azbud specjalizowali się w takich rozwiązaniach :roll:
Wcale nie zdziwię się, jeśli część meczów drugiej fazy nie będzie rozegrana. W końcu jak donosi strona MKS-u leci tylko wycofane Piaseczno.
Jak się patrzy na przebieg meczu to można odnieść wrażenie, że tylko Popiołkowi się chciało. Do III kwarty 21 z 49 punktów zespołu. No i coś tam ciągnął później Kordalski. A trzech zawodników poleciało za faule :roll: .

W każdym bądź razie wielkie gratulacje dla prezesa Janusza Kołakowskiego i całego sztabu :mrgreen: Brawo, możecie śpiewać: Nigdy nie spadnie, Polonia nigdy nie spadnie :lol: :lol:

Ciekawe co się stanie po sezonie z najlepszymi młodymi zawodnikami (Kordalski, Słoniewski). Nie zdziwię się wcale że ukształtowany na Polonii trener cw.eli bakun przyjmie ich z otwartymi ramionami :roll:
To jest jakieś gówno i to śmierdzące gówno. Ten cały MKS to jeden wielki sabotaż i prywata. Z Polonią poza nazwą ma niewiele chyba wspólnego.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: El Moro » pt maja 08, 2015 23:46

No wreszcie jakiś sukces młodzieżowców... juniorzy dostali się do czołowej czwórki mistrzostw Polski.

Z tej okazji komunikat pojawił się na stronie głównej polonia.waw.pl. Ale kretyn, który redaguje stronę (czyżby Kołakowski :lol: ?) nie potrafi nawet napisać kilku zdań pozbawionych błędów ortograficznych
Juniorzy naszego klubu awansowali do półfinału Mistrzostw Polski U18 rozgrywanych w Radomiu. Posiadali najkorzystniejszy bilans małych punktów w grupie 3 zespołów z identycznym bilansem zwycięstw i porażek. Jutro o godz. 15.30 zmierzą się ze zwycięzcom pojedynku WKK Wrocław i Rosa Radom. Mecze są transmitowane na żywo przez internet i można je obejrzeć na stronie www.imprezylive.pl.
:roll: :roll: :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » sob maja 09, 2015 9:03

Hfała zwycieńscom!

Rynce opadajom... :roll: :lol:

gen_Patton
Posty: 2533
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: gen_Patton » ndz maja 10, 2015 21:09

Polonia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U18.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » ndz maja 10, 2015 22:58

gen_Patton pisze:Polonia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U18.

Brawo!
Kiedy zasilą ekipę Legii? :roll:

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: plonio » pn maja 11, 2015 20:32

elektryk pisze:
gen_Patton pisze:Polonia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U18.

Brawo!
Kiedy zasilą ekipę Legii? :roll:
Złośliwy :P

Havok
Posty: 1153
Rejestracja: pt cze 21, 2013 13:58

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Havok » pn maja 11, 2015 21:42

plonio pisze:
elektryk pisze:
gen_Patton pisze:Polonia zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski U18.

Brawo!
Kiedy zasilą ekipę Legii? :roll:
Złośliwy :P
A co nie ma racji ?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » wt maja 12, 2015 23:34

Skupcie się na koszykarkach, bo jak na razie to .....

Co zrobiliście,żeby odtworzyć sekcję męską?

A Legia ich i tak nie potrzebuje...

Havok
Posty: 1153
Rejestracja: pt cze 21, 2013 13:58

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Havok » śr maja 13, 2015 12:01

TytusPullo pisze:Skupcie się na koszykarkach, bo jak na razie to .....

Co zrobiliście,żeby odtworzyć sekcję męską?

A Legia ich i tak nie potrzebuje...
Jak na razie to co ? koszykarki mają się dobrze, to jedyna pozytywna rzecz na Polonii.

Hola hola kto zniszczył koszykówkę męską na Polonii ? kto zarządza koszykówką męską ? pretensje miej gdzie indziej, to nie jest sprawa kibiców.

Spokojnie, jak rzeczywiście jest się czym chwalić jak to robi MKS, to ci gwarantuje że chętnie kogoś nam wyciągną, a dlaczego wyciągną ? bo Polonia nie ma tym chłopakom nic do zaoferowania patrz punkt 2

ODPOWIEDZ