W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: TytusPullo » pn wrz 21, 2015 20:52

Wypada, więc życzę.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » pn wrz 21, 2015 20:56

A władzom MKS (w szczególności Kołakowskiemu) należy życzyć tego (oczywiście w zmodyfikowanej na potrzeby sytuacji wersji):

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » czw wrz 24, 2015 10:58

dada6 pisze:eMeS - Jaremkiewicz nie napisał, że "PZKoszowi się popierdzieliło", tylko pisał o błędnym zamieszczeniu herbu. Jak rozumiem, miała to być Polonia, potem wycofano się, a herb jeszcze (błędnie) pozostał. Więc finalnie KK raczej nie będzie posługiwać się historycznym herbem Polonii.
Na stronie PZKoszu herb już wymieniony na nowy: https://esor.pzkosz.pl/internalfiles/im ... 0/1447.jpg, więc sprawa póki co chyba zamknięta. Choć ja się nie zdziwię, jeśli kiedyś KK będzie chciał wrócić do zakładanej pierwotnie nazwy (i herbu). Oczywiście jeśli MKS-owi nie uda się pociągnąć seniorów.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » czw wrz 24, 2015 13:05

dada6 pisze: Na stronie PZKoszu herb już wymieniony na nowy: https://esor.pzkosz.pl/internalfiles/im ... 0/1447.jpg, więc sprawa póki co chyba zamknięta. Choć ja się nie zdziwię, jeśli kiedyś KK będzie chciał wrócić do zakładanej pierwotnie nazwy (i herbu). Oczywiście jeśli MKS-owi nie uda się pociągnąć seniorów.
i wtedy chyba bym nie miał o to pretensji. Ale dwu-Polonii raczej bym nie zniósł (jak pewnie większość forumowiczów)

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » pt wrz 25, 2015 5:27

dada6 pisze: Na stronie PZKoszu herb już wymieniony na nowy: https://esor.pzkosz.pl/internalfiles/im ... 0/1447.jpg, więc sprawa póki co chyba zamknięta.
Dzięki za informację - przynajmniej sytuacja z herbem i nazwą jest czysta, wyklarowana.
Jeśli zaś o Polonię chodzi, naiwnie ufam - pomimo tego, że skład jest, jaki jest - że Praga Cup był wypadkiem przy pracy, a nie probierzem.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » pt wrz 25, 2015 8:15

Profesor Ciekawski pisze:
dada6 pisze: Na stronie PZKoszu herb już wymieniony na nowy: https://esor.pzkosz.pl/internalfiles/im ... 0/1447.jpg, więc sprawa póki co chyba zamknięta. Choć ja się nie zdziwię, jeśli kiedyś KK będzie chciał wrócić do zakładanej pierwotnie nazwy (i herbu). Oczywiście jeśli MKS-owi nie uda się pociągnąć seniorów.
i wtedy chyba bym nie miał o to pretensji. Ale dwu-Polonii raczej bym nie zniósł (jak pewnie większość forumowiczów)
A ja bym zniósł - i myślę, że znacząca część forumowiczów nie miałaby nic przeciwko takiemu rozwiązaniu. Bo teraz to jedyną Polonią jest MKS rządzony przez Kołakowskiego. A takiej Polonii nie dość, że nie sposób lubić, to przede wszystkim, nie ma ona żadnych perspektyw rozwoju, a jej jedynym celem jest wegetowanie :roll: .
Nawet w ostatnich latach było kilka sytuacji, że istniały dwa kluby o jednej nazwie (także koszykarskie) - i nie zawsze było to złe.
eMeS pisze:Jeśli zaś o Polonię chodzi, naiwnie ufam - pomimo tego, że skład jest, jaki jest - że Praga Cup był wypadkiem przy pracy, a nie probierzem.
Doprawdy, wielka jest eMeSie Twoja wiara w ludzi ;) . Ale chyba tutaj jest aż nadto wielka.
Jak ta drużyna miałaby się utrzymać, skoro większość zawodników pewnie jeszcze nie skończyła przechodzić mutacji? Nie wspominając o wzrastaniu... Przecież wystawienie takiego składu to jest szaleństwo - to są przecież jeszcze dzieci! Które teraz będą regularnie rywalizować z zawodnikami nawet po 30-stce!
Ten MKS nie ma sensu - trzeba to po prostu wypalić żelastwem.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » pt wrz 25, 2015 8:36

El Moro pisze: Nawet w ostatnich latach było kilka sytuacji, że istniały dwa kluby o jednej nazwie (także koszykarskie) - i nie zawsze było to złe.
W koszykarskim świecie, w Śląsku mało fajnie to wszystko przebiegało, w Sopocie też były takie draki, że aż przykro się to czytało. O naszym podwórku wspominał nie będę. Może i gdzieś tam skończyło się dobrze, ale, znając polonijne środowisko/uwarunkowania/..., podejrzewam, że u nas idealnie sprawdziłby się najgorszy z możliwych wariantów.
Tego zderzenia z rzeczywistością, nawet moja wiara nie wytrzymuje. :)
El Moro pisze: Doprawdy, wielka jest eMeSie Twoja wiara w ludzi
W ludzi - ogólnie - na pewno nie, prędzej w to, że da się sporo zrobić, gdy spotka się sportowa złość i chęć udowodnienia czegoś na parkiecie, wbrew wszelkim pesymistycznym prognozom. Zwłaszcza na tym poziomie rozgrywek. Zobacz, proszę, jak to było w poprzednim sezonie; przecież też mieliśmy gnić na ostatnim miejscu, nikt nam nie dawał szans, zaś pogrom był jednym z częściej używanych pojęć w jakichkolwiek spekulacjach przed sezonem. Skończyło się, w mojej opinii, nadspodziewanie dobrze - przynajmniej jeśli chodzi o aspekty sportowe i wygląd tabeli.
El Moro pisze: Jak ta drużyna miałaby się utrzymać, skoro większość zawodników pewnie jeszcze nie skończyła przechodzić mutacji? Nie wspominając o wzrastaniu... Przecież wystawienie takiego składu to jest szaleństwo - to są przecież jeszcze dzieci! Które teraz będą regularnie rywalizować z zawodnikami nawet po 30-stce!]/quote]
Pamiętasz co mówili o Polonii 2011? Też pewnie było o mutacji, o wzrastaniu, dzieciach i o rywalizacji z trzydziestolatkami. Tylko że jakoś o szaleństwie wspominano z rzadka, zaś o fenomenalnym projekcie ogrywania młodzieży, to i owszem. Jasne, w obecnej Polonii pewnie ciężko będzie dopatrzyć się drugiego Śniega czy Berishy - oczywiście, w czasach ich świetności - niemniej może dajmy im szansę i nie skreślajmy ich na dzień dobry? Albo chociaż zachowajmy pozory jakiegoś obiektywizmu, wczoraj zachwycając się P2011, bo mieli młody skład, dziś zaś, z tego samego powodu, szaleństwem nazywając skład Polonii.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pt wrz 25, 2015 8:43

Tylko, że ta młodzież z Polonii cyfrowej całkiem nieźle sobie radziła. Jak będzie teraz z MKS Polonią - zobaczymy

Greg Witoldsson
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 03, 2004 15:52
Lokalizacja: Dublin

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Greg Witoldsson » pn wrz 28, 2015 14:33

To może mi ktoś podpowie jaka jest przyszłość uczniów "naszej" szkoły sportowej? Do tej pory starsze roczniki, kończące liceum grały w MKSie. Jak to będzie teraz? Mam w rodzinie koszykarza, który za rok będzie już w ostatniej klasie. I tak zastanawiam się, co będzie najlepsze dla niego zarówno pod względem sportowym, jak i że tak powiem "polonijnym". Mieszka i uczy się w Warszawie i ostatnie co chciałbym widzieć to, że gra w jakieś legijnej drużynie, albo że nie gra wcale.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » pt paź 02, 2015 19:12

Drogi eMeSie, wybacz że odpisuję dopiero teraz, bynajmniej nie jest to moje celowe zaniechanie, a natłok różnych obowiązków
eMeS pisze:W koszykarskim świecie, w Śląsku mało fajnie to wszystko przebiegało, w Sopocie też były takie draki, że aż przykro się to czytało. O naszym podwórku wspominał nie będę. Może i gdzieś tam skończyło się dobrze, ale, znając polonijne środowisko/uwarunkowania/..., podejrzewam, że u nas idealnie sprawdziłby się najgorszy z możliwych wariantów.
Tego zderzenia z rzeczywistością, nawet moja wiara nie wytrzymuje. :)
We Wrocławiu ostatecznie udało się odrodzić koszykarskiego Śląska na miarę ekstraklasy, więc chyba nie wyszli najgorzej? Myślisz że MKS który nawet nie umie sensownie redagować newsów na stronę, jest w stanie dokonać tego co udało się we Wrocławiu? Ja przypuszczam, że wątpię :lol: :roll: .
Może druga Polonia by się im przydała? W końcu konkurencja jest pożądana na rynku, powie to Ci każdy ekonomista.
Pewnie szansa na to byłaby iluzoryczna, bo w wypadku MKS-u obskurne baraki to nie tylko miejsce rezydowania, ale przede wszystkim stan umysłu. Ale może dzięki drugiej Polonii zrobiliby chociaż krok ku North Gate?
eMeS pisze:W ludzi - ogólnie - na pewno nie, prędzej w to, że da się sporo zrobić, gdy spotka się sportowa złość i chęć udowodnienia czegoś na parkiecie, wbrew wszelkim pesymistycznym prognozom. Zwłaszcza na tym poziomie rozgrywek. Zobacz, proszę, jak to było w poprzednim sezonie; przecież też mieliśmy gnić na ostatnim miejscu, nikt nam nie dawał szans, zaś pogrom był jednym z częściej używanych pojęć w jakichkolwiek spekulacjach przed sezonem. Skończyło się, w mojej opinii, nadspodziewanie dobrze - przynajmniej jeśli chodzi o aspekty sportowe i wygląd tabeli.
Ale w poprzednim sezonie byli jednak tacy zawodnicy jak Popiołek i Jaremkiewicz, którzy bardzo dużo dawali zespołowi. A w tym sezonie kto ich zastąpi? Kober :roll: ?
Naprawdę nie ma co porównywać sytuacji z poprzedniego sezonu z obecnym - to są dwa światy.
Widziałeś ich w akcji? Ja akurat byłem na jednym meczu Praga Cup. To było więcej niż pogrom. A rywale przecież nie należeli do ligowych mocarzy.
eMeS pisze:Pamiętasz co mówili o Polonii 2011? Też pewnie było o mutacji, o wzrastaniu, dzieciach i o rywalizacji z trzydziestolatkami. Tylko że jakoś o szaleństwie wspominano z rzadka, zaś o fenomenalnym projekcie ogrywania młodzieży, to i owszem. Jasne, w obecnej Polonii pewnie ciężko będzie dopatrzyć się drugiego Śniega czy Berishy - oczywiście, w czasach ich świetności - niemniej może dajmy im szansę i nie skreślajmy ich na dzień dobry? Albo chociaż zachowajmy pozory jakiegoś obiektywizmu, wczoraj zachwycając się P2011, bo mieli młody skład, dziś zaś, z tego samego powodu, szaleństwem nazywając skład Polonii.
Wyżej masz wytłumaczenie. W pierwszym sezonie P2011 byli Sidor, Miłoszewski. A Berisha i Śnieg byli chyba ciut starsi niż szesnatkolatkowie z MKS-u.

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » sob paź 03, 2015 7:00

PS. Byłbym zapomniał - od początku istnienia Polonii 2011 był Karwowski, a w 2007 doszedł Lewandowski. Czy MKS ma takich graczy? Nie chodzi mi nawet o umiejętności, raczej o doświadczenie. Oj, chyba nie...

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz paź 04, 2015 17:50

ElMoro Drogi - jeśli chodzi o opieszałość w odpowiedziach, nie ma problemu, poczekam cierpliwie (a i Ciebie o cierpliwość proszę).
El Moro pisze: Myślisz że MKS który nawet nie umie sensownie redagować newsów na stronę, jest w stanie dokonać tego co udało się we Wrocławiu?
Nie narzekaj, proszę, na stronę MKS-u, przecież wisi tam terminarz raptem z minionego sezonu. Nie sprzed dwóch ani trzech lat, a jedynie sprzed roku. To znaczny postęp. ;)
Ale nie, nie uważam, żeby Polonia była w stanie dokonać tego, co udało się we Wrocławiu - dokładnie o tym właśnie pisałem w swojej poprzedniej wypowiedzi.
El Moro pisze: Może druga Polonia by się im przydała? W końcu konkurencja jest pożądana na rynku, powie to Ci każdy ekonomista.
Podejrzewam, że ekonomista powiedziałby najpierw, żeby jak ognia unikać inwestowania w koszykówkę, ale to już inna sprawa. Konkurencja na rynku jest dobra, ale czy na tym rynku sportowym, zwłaszcza jeśli chodzi o warszawskiego kosza, to już nie byłbym taki pewien. Zresztą nie tylko kosza - zielona konkurencja raczej nie jest powodem do wznoszenia modłów dziękczynnych. Dodatkowa drużyna w mieście to kolejna ręka wyciągana ku miejskim dotacjom (o ich wysokości wypowiadał się nie będę), sponsorom itp. Czy to jest takie pożądane? Moim zdaniem, nie bardzo. Jasne, może wprowadzić trochę ruchu (żeby nie rzec: "paniki") w zastałych, zasiedziałych ekipach dyrektorskich przyzwyczajonych do braku konkurenta, ale boję się, że więcej z tego może wyjść złego, niż dobrego.
El Moro pisze: Widziałeś ich w akcji?
Nom, właśnie wróciłem. Pytasz, kto zastąpi Popiołka i Jaremkiewicza - po dzisiejszym meczu śmiem zaryzykować stwierdzenie, że kandydatami są nasi niscy skrzydłowi: Nieporędzki i Skowroński. A i z Olszewskiego, jak nabierze trochę masy, może być kawał solidnego zawodnika, że nie wspomnę o Jagielle i Koberze właśnie. I ja wiem, że brakuje im kogoś doświadczonego - najbardziej chyba silnego podkoszowego, który będzie rządził na tablicach i "jedynki" porządnie czytającej grę - ale przy takich warunkach finansowo-organizacyjnych, Polonia jest, moim zdaniem, naprawdę ciekawym zespołem, wartym naszych gardeł.
Bardzo zaskoczyły mnie dziś Shmoolky; nie wiedziałem, że to jest tak fajna, poukładana drużyna. Mecz skończył się w zasadzie po pierwszej kwarcie (27:9), więc, widząc, że jest już pozamiatane, momentami tracili koncentrację; nie dało się jednak nie zauważyć, że trener ma na nich pomysł i całkiem udanie go realizuje.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn paź 05, 2015 12:10

Co ciekawe, KK Warszawa poległ jeszcze wyraźniej w Łowiczu niż MKS Polonia na Szmulkach (pomijam już fakt, że Jagielońska to nie Szmulki; mieszkałem 8 lat na Szmulkach, więc wiem).
Widzę, że nie grał Marek Popiołek, za to pojawił się weteran - Lewandowski.
W następnej kolejce, 10 października o tej samej godzinie (18) grają MKS z Łowiczem i KK Warszawa z Sokołem Ostrów Maz.
Czy wie ktoś w której hali ma grać KK Warszawa?

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » pn paź 05, 2015 12:18

Na Kole.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn paź 12, 2015 6:57

W temacie cisza, a tu drugi mecz w plecy. Zresztą KK Warszawa też. MKS Polonia na zaszczytnym 10 miejscu (na 12 drużyn w tabeli), a KK Warszawa na 11.
No cóż, tak sobie to wygląda

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » pn paź 12, 2015 8:56

http://d-w24.ppstatic.pl/g2/7c/b1/09/33 ... 9dc_p.jpeg

Ale zajebista frekwencja na meczu :roll: . Brawo Budyń! Zarżnąłeś najbardziej utytułowaną sekcję ponad stuletniego klubu :evil: :!: :!:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » pn paź 12, 2015 9:42

e, chyba w zeszłym roku frekwencja bywała podobna. (co najwyżej oznacza, że proces zarzynania trwa już dłuższy czas)

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » pn paź 12, 2015 10:18

El Moro pisze: Ale zajebista frekwencja na meczu
Kiedy ostatni raz byłeś na meczu męskiego kosza na Konwiktorskiej? :)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » sob paź 24, 2015 10:26

jakoś dawno nikt nic nie pisał, a tymczasem MKS ma już trzy porażki na koncie, po trzech kolejkach. Dziś mecz z Sokołem, który ma bilans 1-2. Więc jak wygrywać to dziś. Nawet bym się wybrał, ale niestety dopiero wieczorem wracam z podróży służbowej. Nie da się ukryć, że różowo to nie wygląda, ale początek poprzedniego sezonu też był dość paskudny

Zaś KK Warszawa w poprzedniej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo. A w tej kolejce jedzie do Bielska Podlaskiego, czyli do jedynej drużyny, która jest w tabeli za MKS. Więc chyba ma szanse na drugie zwycięstwo, a równocześnie pośrednie wspomożenie MKS (zapobiegnięcie staniu się czerwoną latarnią).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz paź 25, 2015 11:06

nikt ze mną nie rozmawia, to sam sobie pogadam. Wczoraj MKS kolejny mecz w plecy. Jak donosi strona rywali - zadecydowała lepsza (czyli w MKS gorsza) skuteczność rzutowa w drugiej połowie, bo do przerwy lekka przewaga MKS. No co coraz smutniej to wygląda.

P.S. A KK Warszawa umoczył w Bielsku Podlaskim z Turem

gulczao
Posty: 2761
Rejestracja: pt gru 29, 2006 23:47

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: gulczao » ndz paź 25, 2015 13:50

Żeby nie było Tobie smutno, to ja to skomentuję, choć koszykówką się wcale nie interesuję. Aby zwiększyć poziom koszykarskiej Polonii proponuję zgłosić jeszcze ze dwie Polonie. Wtedy jest szansa, że któraś się utrzyma i można będzie ogłosić sukces. Krótko mówiąc jeśli nie może być dobrze niech będzie wesoło.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz paź 25, 2015 14:12

gulczao pisze:Żeby nie było Tobie smutno, to ja to skomentuję, choć koszykówką się wcale nie interesuję. Aby zwiększyć poziom koszykarskiej Polonii proponuję zgłosić jeszcze ze dwie Polonie. Wtedy jest szansa, że któraś się utrzyma i można będzie ogłosić sukces. Krótko mówiąc jeśli nie może być dobrze niech będzie wesoło.
To oczywiście dobry pomysł. Ale o tyle nietrafny, ze w rozgrywkach gra jedna drużyna pod szyldem Polonii.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: elektryk » ndz paź 25, 2015 18:18

Profesor Ciekawski pisze:
gulczao pisze:Żeby nie było Tobie smutno, to ja to skomentuję, choć koszykówką się wcale nie interesuję. Aby zwiększyć poziom koszykarskiej Polonii proponuję zgłosić jeszcze ze dwie Polonie. Wtedy jest szansa, że któraś się utrzyma i można będzie ogłosić sukces. Krótko mówiąc jeśli nie może być dobrze niech będzie wesoło.
To oczywiście dobry pomysł. Ale o tyle nietrafny, ze w rozgrywkach gra jedna drużyna pod szyldem Polonii.
Co jest nietrafne? Rzucił kolega pomysł, żeby stworzyć jeszcze dwie Polonię. Nie pisał, że grają teraz dwie.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » ndz paź 25, 2015 18:59

Profesor Ciekawski pisze: zadecydowała lepsza (czyli w MKS gorsza) skuteczność rzutowa w drugiej połowie, bo do przerwy lekka przewaga MKS.
Pierwsza kwarta była wyrównana, drugą wygraliśmy czterema punktami grając naprawdę z głową. A potem głowa została w szatni i okazało się, że chęci/sił/... wystarczyło na jakieś 27 pierwszych minut. Zaczęły się rzuty przez ręce, straty i klepanina bez większego pomysłu - zdaje się, że 2 razy popełniliśmy błąd 24 sekund, zaś znaczna część rzutów była wymuszona, w ostatniej chwili. Brakowało u nas ruchu, pomysłu - żeby grać tak, jak próbują (zazwyczaj zejście do środka, oddanie na obwód i rzut za 3), to jeszcze trzeba te trójki trafiać (3/16 w całym meczu). Kiedy przeciwnik pokryje obwodowych, zaczyna się problem. Dodatkowo, wczoraj bardzo nas przestawiali siłowo - pamiętam akcję bodaj Zaperta: zrobił wjazd pod kosz, dwóch Polonistów się odeń odbiło i upadło na ziemię, a on spokojnie trafił po dwutakcie.
Standardowo, w Polonii bardzo dobrze zagrał Nieporęcki i, tym razem, Kober, choć parę strat miał takich, że chluby mu nie przyniosą. W poprzednim meczu zabrakło jego punktów, wczoraj zabrakło punktów Jagiełły.
Praca sędziów też nie rzucała na kolana, ale zwalanie winy na arbitrów przy takiej porażce byłoby przesadą.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: AvantGarde » ndz paź 25, 2015 20:21

Większe typy były z tej Ostrovii. U nas takie raczej ładne chłopaki hehehehe

ODPOWIEDZ