W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » pn sie 17, 2015 11:57

Nasza grupa wygląda tak:

KS Księżak Łowicz
MCS Daniel Gimbaskets2 Przemyśl
AZS UMCS Lublin
AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź
Polonia Warszawa
Sokół Ostrów Mazowiecka
ZKS Stal Stalowa Wola
KS Rosa Sport Radom
BKS Tur Bielsk Podlaski
KS Shmoolky Warszawa
Fundacja Nasza Warszawa
MKS Start SA Lublin

Ćwierkają, że pierwsze derby Fundacyjno-Polonijne odbędą się 12 grudnia.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: TytusPullo » pn sie 17, 2015 20:00

Fajnie, kilka ciekawych ośrodków.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » wt wrz 01, 2015 9:48

Zobaczcie, jaki herb ma KK Warszawa: http://www.pzkosz.pl/liga/5/druzyny/d/1 ... -warszawa/

Adam Wall na twitterze:
Daniel Nieporędzki - podobno zdrowy - znów zagra w Polonii, której trenerem będzie Łukasz Łoboda.
Paweł Hybiak ostatecznie w KK Warszawa. Rozgrywającym tego zespołu będzie też RHS. Z ciekawych nazwisk Pietkiewicz, @tomjarem, Wierzchowski.
RHS to chyba Rafał Holnicki-Szulc, tomjarem to Tomek Jaremkiewicz. Całkiem mocny skład jak na II ligę.
Piotr Wesołowicz zapowiada na dziś wieczór spory tekst o KK w Stołecznej, może w końcu jakieś konkrety będą ujawnione.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » wt wrz 01, 2015 10:27

Tak, RHS to Holnicki-Szulc. Do niedawna legijny neofita :roll:

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: AvantGarde » wt wrz 01, 2015 10:32

Nic nie kumam w tym naszym męskim koszu. Tutaj chyba z 10 drużyn różnych było :roll:

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: elektryk » wt wrz 01, 2015 20:38

A co ma wspólnego KK Warszawa z historycznym herbem Polonii Warszawa tego KUR.WA nie kumam?

Awatar użytkownika
El Moro
Posty: 372
Rejestracja: ndz mar 13, 2011 20:51

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: El Moro » wt wrz 01, 2015 20:57

Równie dobrze można dodać, co ma MKS wspólnego z historycznym herbem 8) ?
Bo na pewno ludzie pokroju Kołakowskiego nie są tego godni, używane przez nich jakiegokolwiek polonijne herbu to jest dopiero profanacja :roll:

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » wt wrz 01, 2015 21:02

Elektryku - niestety takie żuczki jak ja (i - jeśli pozwolisz na taką poufałość - także jak Ty) musimy czekać na odprysk jakichś informacji, szczegółów tego, co w polonijnej (i okołopolonijnej) koszykówce właśnie się dzieje. Bo przecież oba kluby są "mistrzami" komunikacji z kibicami... A tak pozostają ochłapy, luźne internetowe gadki bardziej zorientowanych. Z których ciężko coś wywnioskować - jedni mówią, że KK jest bardziej Polonią niż Polonia MKS-u, drudzy (z których niektórzy zresztą w KK grają) twierdzą, że klub z Polonią nie ma nic wspólnego i mieć nie chce. I bądź tu mądry...
A to, co się dzieje, wygląda na cichą rewolucję. O której więcej dowiemy się być może już jutro - rano artykuł Wesołowicza "Kto w KK w kosza gra" w Stołecznej i warszawa.sport.pl. Tutaj malutka zajawka: https://pbs.twimg.com/media/CN1cboXVEAExXqB.jpg

Awatar użytkownika
Etienne
Posty: 3071
Rejestracja: pt lip 27, 2012 8:41
Lokalizacja: Wola i Ochota, Bródno i Włochy

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Etienne » śr wrz 02, 2015 8:23

elektryk pisze:A co ma wspólnego KK Warszawa z historycznym herbem Polonii Warszawa tego KUR.WA nie kumam?
Też mnie to bardzo interesuje, tym bardziej że kiedyś pojawiła się taka informacja iż Wielka Polonia wydała prawie 5 tys. złotych na zabezpieczenie praw do tego herbu (można tę wzmiankę znaleźć tutaj: http://www.wielkapolonia.pl/biuletyn/15 ... ny-na-2015) Z tego co widać albo KK dogadała się z WP o użyczenie tego herbu albo KK używa go nielegalnie. Ciekawa sprawa, miejmy nadzieję, że kiedyś zostanie to wytłumaczone.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » śr wrz 02, 2015 9:50

dada6 pisze:A to, co się dzieje, wygląda na cichą rewolucję. O której więcej dowiemy się być może już jutro - rano artykuł Wesołowicza "Kto w KK w kosza gra" w Stołecznej i warszawa.sport.pl
Kamil wrzucał już linka do działu prasowego,ale warto to dać też tutaj: http://www.warszawa.sport.pl/sport-wars ... rskie.html
Choć wiele osób ma bekę z tego zamieszania, na razie nie oceniam, będę obserwował rozwój sytuacji (szczególnie, że póki co nikt z MKS-u o sprawie publicznie się nie wypowiadał). Na pewno plusem jest, że KK nie porwał się na szyld "Polonia" -choć sprawa herbu warta wyjaśnienia.

Keler
Posty: 1959
Rejestracja: śr mar 21, 2012 23:19
Lokalizacja: Bemowo

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Keler » śr wrz 02, 2015 14:55

gdzie KK będzie grać "w domu"? na K6, zgodnie z adresem?

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » śr wrz 02, 2015 18:21

K@mil pisze:Tak, RHS to Holnicki-Szulc. Do niedawna legijny neofita :roll:
Do kompletu jeszcze brakowałoby Piotra "Kibice Polonii są niczym w porównaniu z kibicami Legii" Bakuna, który pierwszym trenerem swojej ulubionej drużyny już być przestał.
Aż dziwne, że podebrali Polonii Kierlewicza, skoro taki talent trenerski był za miedzą.

Z herbem zaś, mam nadzieję, że się PZKoszowi coś popierniczyło i po prostu, z braku herbu KK, wstawili na razie taki, a nie inny.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » śr wrz 02, 2015 18:36

Akurat z RHS nie było do końca tak, moja pomyłka. Choć fakt, że grał w Legii. Podobnie jak Jaremkiewicz.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: AvantGarde » czw wrz 03, 2015 10:50

elektryk pisze:A co ma wspólnego KK Warszawa z historycznym herbem Polonii Warszawa tego KUR.WA nie kumam?
Wyjaśniając wątpliwości, KK Warszawa korzysta z naszego historycznego herbu za naszym przyzwoleniem.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » czw wrz 03, 2015 12:58

AvantGarde pisze:Wyjaśniając wątpliwości, KK Warszawa korzysta z naszego historycznego herbu za naszym przyzwoleniem.
A nie rozwinąłbyś tematu i nie napisał coś więcej? Z czego wynika ta zgoda? WP uznała, że KK jest de facto Polonią? Że jest bardziej Polonią niż klub MKS-u? Bo nie sądzę, żeby chodziło tylko o to, że skoro poprosili, to wyraziliście zgodę.
Nie mówię, że WP nie powinna tej zgody udzielać - tylko póki co poruszam się (i jak widać nie tylko ja) w tym temacie jak dziecko we mgle. Coś się dzieje, nie wiemy tak naprawdę co. Przed chwilą narzekałem tu na brak polityki informacyjnej obu klubów - ale żeby takie informacje, jak udzielenie przez WP zgody na korzystanie z historycznego herbu przez nowy klub, wypływały dopiero wtedy, gdy ktoś zauważy (z ogromnym zdziwieniem) ten herb na stronie PZKosz?

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: AvantGarde » czw wrz 03, 2015 13:11

Dlatego postarałem się dowiedzieć co i jak z tym herbem, aby wam to wyjaśnić. WP uznało, iż projekt ten zasługuje na zgodę, gdyż oceniamy ich inicjatywę pozytywnie. Natomiast wybacz, ja nie jestem "od kosza" w WP, nie było mnie przy rozmowach, więc bardziej szczegółowych informacji nie udzielę.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » czw wrz 03, 2015 13:32

OK, dzięki. Sam nie jestem w WP, nawet nie wiedziałem, że w nowym zarządzie jest ktoś tak bliski koszykówce (dopiero teraz się dowiedziałem kto i już się nie dziwię).
Tym niemniej - nadal uważam, że jeśli WP wspiera tak mocno KK, fajnie, gdyby zostało to oficjalnie jakoś ogłoszone.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » czw wrz 03, 2015 13:58

Ale żeby nie wydawało się, że wszystko jest wyjaśnione - Tomek Jaremkiewicz przed chwilą na tt:
herb jest nie nasz, został mylnie tam zamieszczony, herb klubu jest inny i będzie dostępny od poniedziałku
Dobra - ja już w tej kwestii się nie odzywam i spokojnie obserwuję.

eMeS
Posty: 55
Rejestracja: ndz mar 04, 2012 15:14

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: eMeS » czw wrz 03, 2015 17:15

dada6 pisze: Dobra - ja już w tej kwestii się nie odzywam i spokojnie obserwuję.
Nawet nie wiesz, jak Ci tego spokoju zazdroszczę, naprawdę.
Po słowach Avanta, wróciło u mnie coś, co, miałem nadzieję, nigdy nie wróci.
Wróciło to, co czułem, kiedy stojąc na balkonie na Obozowej i patrząc na grę Polonii 2011 (przepraszam, nie pomnę, z kim akurat grali - zdaje się, że ze Zniczem Jarosław), usłyszałem nagle wydobywające się z gardeł "kolegów po szalu"*, kierowane do młodzieży Starcevica, gromkie:
- Duma stolicy, Polonia duma stolicy!
Z balkonu wówczas zszedłem i już więcej nań nie wróciłem. Pamiętam, że potem była dyskusja na ten temat na Ś.P. Forum Rady Puchaczy; zdaje się, że w końcu stwierdzono, iż to był jednak deczko słaby pomysł, niemniej niesmak na tyle pozostał, że, jak wspomniałem, dałem sobie spokój z "obozowym" balkonem.
Powtórzę - kiedy przeczytałem, że KK Warszawa korzysta z naszego historycznego herbu za przyzwoleniem WP, bo WP ocenia tę inicjatywę pozytywnie, to wróciły do mnie tamte, mało przyjemne, wspomnienia z meczu Polonii 2011.

W związku z tym, mam prośbę do WP, czy moglibyście dać znać, czy:
- KK jest na tyle fajnym projektem, że uznaliście, iż warto mu użyczyć herbu historycznego klubu, Polonii Warszawa (i czy fajność była jedynym kryterium) - co napisał Avant;
- PZKoszowi się popierdzieliło - co napisał Jaremkiewicz.

--
* wiadomo wszak, że na obydwie Polonie chodziły bardzo zbliżone ekipy.

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: goora » czw wrz 03, 2015 17:46

nie mam pojęcia co tu się wydarzyło, nie jestem w zarządzie WP, ale:

- mamy przekaz że pierwotnie miała być jedna Polonia ale MKS w ostatniej chwili zrobił woltę (znowu)

- potem mamy przekaz że aby nie zamydlać i nie dzielić znowu Polonii Fundacja odeszła od nazwy w momencie gdy MKS zaczął mieszać

Dla mnie logiczne jest tutaj że zgodę dostali od samego początku, potem zgłosili (albo zamienili nazwę w związku) a pozostał herb pierwotnie zaplanowany. Logiczną kontynuacją odejścia od nazwy Polonia wobec volty MKS byłaby przecież rezygnacja także z herbu. Także, nie mając wprawdzie żadnej wiedzy w temacie, podejrzewam że afera jest nadto rozdmuchana.

Ponadto zdaje się że dość powszechna wiedza w środowisku jest taka że nie byłoby podziału na Polonia2011 i Warbud gdyby nie osoba rozgrywającego, naszej poczciwej jedynki, Budynia, który dalej jako funkcyjna postać w barakach bruździ w tym czy innym temacie co i rusz. Tak czy owak dla mnie to były obie Polonie, tą 2011 nawet miałem w większym poważaniu ze względu na ciekawy i rozwojowy model funkcjonowania odróżniający ją od nastawionych na import koszykarzy zza oceanu pozostałych klubów ekstraligi.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Decik » czw wrz 03, 2015 20:17

Kosz meski na Polonii to byla naprawdę fajna sprawa no ale jak gdzies ma cos MKS do powiedzenia to wiadomo ze to sie spierdoli....

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » czw wrz 03, 2015 21:25

No i sprawa przez goorę chyba precyzyjnie wyjaśniona. A nie pisałem, żeby spokojnie poczekać i obserwować? ;-)
eMeS - Jaremkiewicz nie napisał, że "PZKoszowi się popierdzieliło", tylko pisał o błędnym zamieszczeniu herbu. Jak rozumiem, miała to być Polonia, potem wycofano się, a herb jeszcze (błędnie) pozostał. Więc finalnie KK raczej nie będzie posługiwać się historycznym herbem Polonii.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: K@mil » ndz wrz 13, 2015 21:54

Na PZKosz.pl jest podany skład MKS-u.
http://www.pzkosz.pl/liga/5/druzyny/d/1 ... szawa.html
Fajnie, że wraca Nieporęcki, ciekawe jak sobie poradzi po kontuzji. Ale raczej szans na utrzymanie nie mają - średnia wieku wynosi 17,7 lat...

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: dada6 » pn wrz 21, 2015 17:23

Na "Praga Cup 2015" KK i Polonia dwa ostatnie miejsca. KK pokonał Polonię 89:42
Relacja na http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prag ... 37177.html

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: Grają Koszykarze Polonii - dyskusja, dywagacje

Post autor: Decik » pn wrz 21, 2015 20:49

Szykuje sie spadek na poziom amatorski....Popiolkowi wypada rzyczyc powodzenia w KK

ODPOWIEDZ