W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
Pan Cyga
Posty: 4184
Rejestracja: śr sty 14, 2009 21:36
Lokalizacja: Pruszków, się wie

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Pan Cyga » śr wrz 13, 2023 10:15

Czyli sportowo mamy słabszy skład niż rok temu czy 2 lata temu?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » śr wrz 13, 2023 12:29

Pan Cyga pisze:
śr wrz 13, 2023 10:15
Czyli sportowo mamy słabszy skład niż rok temu czy 2 lata temu?
to parkiet zweryfikuje, ale możliwe, że tak właśnie jest. Zwracam uwagę, że (przynajmniej na razie) mamy tylko 2 stranieri Więc opieramy się na Polkach i to w zdecydowanej większości młodych

Awatar użytkownika
Pan Cyga
Posty: 4184
Rejestracja: śr sty 14, 2009 21:36
Lokalizacja: Pruszków, się wie

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Pan Cyga » śr wrz 13, 2023 13:00

Dzięki za odpowiedź.

Campino
Posty: 600
Rejestracja: pn lis 03, 2003 22:47
Lokalizacja: Ursynow

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Campino » śr wrz 13, 2023 15:53

Co oznacza komunikat, że K. Sosnowska skupia się na meczach kadry? Pozostaje zawodniczką niezrzeszoną czy jedynie nie planuje już grać w Polonii i szuka lepszego klubu?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » czw wrz 14, 2023 6:29

Campino pisze:
śr wrz 13, 2023 15:53
Co oznacza komunikat, że K. Sosnowska skupia się na meczach kadry? Pozostaje zawodniczką niezrzeszoną czy jedynie nie planuje już grać w Polonii i szuka lepszego klubu?
z tego co ja rozumiem w nadchodzącym sezonie nie ma grać w żadnym klubie w rozgrywkach 5x5. Ma kontrakt bezpośrednio z PZKosz i skupia się wyłącznie na reprezentacyjnych rozgrywkach 3x3. Z SKK Polonia pozostaje w przyjaznych relacjach, z tego co mi wiadomo nie było żadnego konfliktu przy okazji tego (być może chwilowego?) rozstania

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » czw wrz 14, 2023 20:19

Po przejrzeniu karuzeli transferowej EBLK: walczymy o utrzymanie, ale ogólnie widać exodus poważnych zawodniczek.
Poza tradycjnymi potęgami jak Polkowice czy UMCS mocny powinien być Poznań, Sosnowiec oraz znowu Ślęza.
Tak jak w przypadku piłkarzy zadowoli mnie utrzymanie i kilka fajnie zagranych meczów.

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Marcin Tomczak » pt wrz 15, 2023 18:29

Będę wdzięczny za komentarz kogoś kto był odnośnie dzisiejszego meczu i nowego składu i trenerów
Dzięki z góry

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » sob wrz 16, 2023 4:59

Postawę/formę zespołu, na dzisiaj, imo będzie można ocenić po meczu z Arką.

Z FB SKK:
🔥🏀 Po zaciętej pierwszej połowie meczu, w drugiej nasze zawodniczki pokazały swoją siłę, szybko wypracowując przewagę już w pierwszych minutach trzeciej kwarty (wygranej ostatecznie 26:10). Dzięki świetnej, zespołowej grze Polonistki pokonały LCC Moose Basketball Klaipeda 83:64 w meczu inaugurującym V Memoriał Bohdana Bartosiewicza!
⚠‼ W związku z nagłym wycofaniem się z turnieju drużyny BK Frankivsk-Prykarpattia w dniach 16-17.09.2023 odbędzie się tylko po jednym z zaplanowanych meczów. W sobotę o godzinie 15:00 gdynianki zagrają z zespołem z Litwy, a w niedzielę o godzinie 12:30 Polonia zmierzy się z VBW Arką.
❌🎫 Osoby które kupiły już bilety, ale chcą dokonać zwrotu, mają tę możliwość do 3 godzin przed początkiem meczu w danym dniu. Przepraszamy serdecznie za wszelkie niedogodności, zaistniała sytuacja jest niezależna od naszego klubu.
⛹‍♀ 👏 Dziś w naszym zespole Zada Williams uzyskała double-double (12 punktów, 10 zbiórek)! Ponadto najskuteczniejszymi zawodnikami były Martyna Leszczyńska (16 punktów, 70% z gry), Nicola Batura (12 punktów, 3/3 z gry) oraz Weronika Preihs (10 punktów). Nasze zawodniczki chętniej dzieliły się piłką, bowiem rozdały 21 asyst przy 13 rywalek.
⛹‍♀ 👏 Wśród Litwinek dziś na boisku wyróżniały się ​​Elizabete Bulane (14 punktów), Gerda Raulusaityte (10 punktów) oraz Lina Loceniece (10 punktów). Nasze rywalki rzucały z 46% skutecznością zza łuku oraz 38% z gry.

Awatar użytkownika
Agata
Posty: 722
Rejestracja: pt paź 24, 2003 14:33
Lokalizacja: Joli Bord

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Agata » sob wrz 16, 2023 9:28

Profesor Ciekawski pisze:
czw wrz 14, 2023 6:29
Campino pisze:
śr wrz 13, 2023 15:53
Co oznacza komunikat, że K. Sosnowska skupia się na meczach kadry? Pozostaje zawodniczką niezrzeszoną czy jedynie nie planuje już grać w Polonii i szuka lepszego klubu?
z tego co ja rozumiem w nadchodzącym sezonie nie ma grać w żadnym klubie w rozgrywkach 5x5. Ma kontrakt bezpośrednio z PZKosz i skupia się wyłącznie na reprezentacyjnych rozgrywkach 3x3. Z SKK Polonia pozostaje w przyjaznych relacjach, z tego co mi wiadomo nie było żadnego konfliktu przy okazji tego (być może chwilowego?) rozstania
Klaudia nie ma jeszcze podpisanego kontraktu z PZKosz, ale istotnie wiele wskazuje na to, że będzie on wykluczać możliwość gry w lidze 5x5.
Jej marzeniem są igrzyska olimpijskie, natomiast tak jak pisze Paweł - relacje na linii klub-zawodniczka są dobre.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » ndz wrz 17, 2023 14:21

Polonia - Arka 67:74. Mecz pod pełną kontrolą Arki, choć w pewnym momencie zapowiadało się na pogrom. Nasze młode z cztery podania w ręce rywalek, nasze nowe Amerykanki na oko słabsze od zeszłorocznych, czy i jak dużo słabsze się zobaczy. Osobowe u nas, jak zwykle z 50%, nawet Amerykanki nie wszystkie trafiały. Marna skuteczność pod koszem w tym sensie, że było kilka pkt do uzyskania z przestrzelonych rzutów. Rzadko rzucamy za 3, np. Ania chyba nie próbowała - czy to zakaz trenera? Nie wiem. Dzisiaj głównie akcje indywidualne, żeby się przebić przez obronę Arki. Nie wiem czemu, trener nie potrafi ich ustawić? A może tak mecz wyszedł.
Czy jesteśmy lepsi od Pruszkowa? Trudno powiedzieć, bo Prrr grał bez Parysek, ale mają Marcinkowską.
A tak generalnie to sparingi więc ni ma co oceniać :D

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz wrz 17, 2023 15:47

że jedna z Amerykanek słabo rzuca osobowe to już wiedziałem z jej statystyk z minionych lat.
Dzięki za relację, ja nie mogłem być więc tylko statystyki mogłem oglądać.
Mam nadzieję, że jednak od Pruszkowa i Bydgoszczy jesteśmy mocniejsi. A jeśli od kogoś jeszcze to będzie bonus
P.S. Statystyka osobowych jednak powyżej 60%, a nie 50%. Tak czy inaczej, nie była imponująca

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » ndz wrz 17, 2023 15:50

Wiesz, nie liczyłem dokładnie. Ja mam wniosek przewrotny, ponieważ osobowe idą tradycyjnie, to będzie dobrze :)

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Marcin Tomczak » pt wrz 22, 2023 13:30

Widziałem mecz z Gdynia
Amerykanki maja potencjał tylko są „zapuszczone” fizycznie i prwnie dostają w kość na treningach
To były pierwsze mecze dla nich
Podobały mi się te juniorki chcą walczyć starają się
Oczywiscie umiejętności to inny temat
Za trzy potrafią rzucić tylko wg mnie się zestresowaly
Nie wiem co będzie ale nie było aż tak złe
Poczekam do kolejnych sparingów
Trzymam kciuki

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: michalkord » pt wrz 22, 2023 13:40

transmisja jakaś będzie z Lublina, 3x3?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pt wrz 22, 2023 14:06

cały dzień praca, więc nie miałem szans oglądać. Ale zdaje się, że wygrana zarówno z Gorzowem jak i z Polkowicami. Brawo!

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 22, 2023 19:38

No MEGA! Brawa i gratulacje! :flaga:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » sob wrz 23, 2023 5:03

Lubelskie komenty po sparingu z AZS - pod zbiorczym tytułem: Finis Poloniæ!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » ndz wrz 24, 2023 6:44

Kilka obserwacji z Torunia. Byliśmy na meczu z Pruszkowem i raczej się utrzymamy 8) Zespół grał zasadniczo polskim składem i na tle przeciwnika grał dobrze. Szczególne wrażenie wywoływała Nicola Batura - jej zaciętość, determinacja, siła, szybkość. Słowem "terminator". Wymieniliśmy kilka zdań z panią Krystyną, która stwierdziła pewnie kurtuazyjnie, że mamy bardzo dobry zespół i znakomitego trenera, którego "rękę" widać na parkiecie.

Obejrzeliśmy też mecz Lublin vs Toruń. Gospodynie nabuzowane, 3 Amerykanki w piątce grały prawie stale. Jednak ten zespół ma aż trzy bomby na pokładzie - Osa, Siwa (teraz czarna) + trener furiat. Osa oczywiście nie wytrzymała w 2. połowie i posypały się fucki i daszki :) Toruń przegrał bodaj ponad 30 pkt, o 10 więcej niż my

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: michalkord » ndz wrz 24, 2023 14:09

czy w tym sezonie gramy w pucharach?

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz wrz 24, 2023 15:04

michalkord pisze:
ndz wrz 24, 2023 14:09
czy w tym sezonie gramy w pucharach?
w EWBL. Mam nadzieję, że te rozgrywki się w ogóle odbędą, bo na razie niewiele wiadomo o drużynach, terminach i w ogóle czymkolwiek

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: michalkord » pn wrz 25, 2023 9:37

fajnie by było. Byłem w zeszłym sezonie z synem i było fajnie. Tym bardziej, że mam tam blisko :)

nkrzych
Posty: 953
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: nkrzych » pt lis 17, 2023 21:51

W niedzielę o 14 mecze koszykarek z Bydgoszczą. Jeden z tych kluczowych!

michalkord
Posty: 2353
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: michalkord » ndz lis 19, 2023 16:56

i wtopa. W drugiej kwarcie na początku spora przewaga punktowa i stanęły. Trener nie reaguje. Końcówka bez pomysłu. 37 sekund przed końcem trener bierze czas jak rywalki rzucają za 3 i jest po meczu.

Dla mnie ten trener to lipa. Brak żywiołowości na ławce, reakcji, kucał pół meczu. Chyba, że o coś innego mu chodzi w jego pracy? Nie znam się aż tak dobrze. Zespół bez wiary wyszedł, były momenty ale to za mało.

Czemu nie można było kupić na meczu nic więcej poza jedzeniem? Były w poprzednim sezonie bluzy, koszulki. Dziś nic. Poluję na szalik koszykarski, może klub wypuści?
Jest jakiś marketing koszykarski? Hala pełna może by parę zł było do budżetu? chyba że nam nie trzeba....

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » ndz lis 19, 2023 20:51

Widzę,że i tu i na fejsie jazda po Fournierze, jakby co najmniej przegrał z Pruszkowem. No to garść informacji:
Amerykanki Bydzi>SKK
Polki Bydzi =SKK
Prowadzenie 16 pkt w połowie meczu w żeńskim baskecie to żadna gwarancja.
Tak, SKK jest teraz na delikatnym minusiku-ale w sumie ta porażka zeruje wynik z Torunia.
Przed świętami dwa mecze za 4 pkt: z Pruszkowem[obowiązek] i AZS Poznań[ewentualność wygranej].
Przed sezonem eksperci stawiali SKK tylko przed Pruszkowem, a walka jest na dziś nawet o ósemkę.
To dlaczego problemem jest trener? Dostał Sklepowicz właściwie wczoraj- już ma wszystko działać? Bo?

nkrzych
Posty: 953
Rejestracja: śr lip 16, 2003 17:07

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: nkrzych » wt lis 21, 2023 18:21

Przy obecnym składzie, kazde zwyciestwo bedzie cenne. A miejsce na koniec powyżej 10go sukcesem. Należy wspierać koszykarki i cieszyć sie z kazdej wygranej czy dobrego meczu.

ODPOWIEDZ