W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarki Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » wt wrz 07, 2021 10:34

TytusPullo pisze:
wt wrz 07, 2021 9:32
mack, uwierz że gdyby nie zdumiewająca umiejetność kręcenia bicza z piasku, nie byłoby tak jak jest. Miasto pomogło, ale jeszcze bardziej pomogła społeczność i lokalny biznes. Bez tego nie byłoby komu potem pomagać.
Dokładnie

Przeszło rok temu działalność sportowa klubu została nawet zawieszona przez problemy wynikające z pandemii, ale żeby o tym wiedzieć trzeba się troszkę interesować

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: mack » wt wrz 07, 2021 11:33

Chyba SKK jest pierwszym klubem na Świecie gdzie nie ma przecieków do neta odnośnie transferów.Gratulacje :) KKS prawie nie istniał a już na jakiejś stronie pojawiło się z 5 nazwisk.
Ta pierwsza uwaga odnośnie dotacji miejskich nie miała w sobie grama złośliwości. Dobrze że Miasto zaczęło dokładać się do Klubów a już w ogóle super, że dokładają się też do Nas.I fajnie że reaktywowano męską sekcję bo w niedługim czasie jest szansa na finansowanie też w tym przypadku. W końcu jest to darmowa reklama dla Miasta i miejsca ważne dla jej mieszkańców.Tylko mnie bawi sytuacja, że Nam cały czas wypomina się kupno licencji przez JW jako coś nie z duchem sportu, a często sytuacja klubów zależy właśnie od takich pozasportowych decyzji. L poprzez decyzję o budowie stadionu z drużyny przegrywającej mistrzostwa stało się ekipą kolekcjonującą mistrzostwa, a budżet im urósł 3-4 krotnie. Lechia, Śląsk też poszły do góry. My spadliśmy i przez lata się męczyliśmy z drużynami finansowanymi przez samorządy. Legia w kosza bez wsparcia z Miasta prawdopodobnie by spadła i w zasadzie raz utrzymała się dzięki dzikiej karcie. Żeby nie było to teraz kasę dostanie SKK (większość budżetu), a III liga pewnie by nie była dotowana gdybyśmy w niej nie grali a grał np. tylko Ursus.
Tylko chodzi mi o to że takie decyzje pokazują że Warszawa jest sportową pustynią z Legią w piłkę, z drużyną siatkarską która ma co chwila problemy finansowe, która nawet nie wiem jak się teraz nazywa i z Nitotem który póki co dorzuca do interesu. A dzięki kasie z Miasta coś tam na tej pustyni czasami rośnie. Do tego poza Ł3 zerowa infrastruktura. Dlatego śmieszy mnie że tak wygląda sport w stolicy jednego z największych państw w Europie.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » wt wrz 07, 2021 12:30

mack pisze:
wt wrz 07, 2021 11:33
Chyba SKK jest pierwszym klubem na Świecie gdzie nie ma przecieków do neta odnośnie transferów.Gratulacje :) KKS prawie nie istniał a już na jakiejś stronie pojawiło się z 5 nazwisk.
Ta pierwsza uwaga odnośnie dotacji miejskich nie miała w sobie grama złośliwości. Dobrze że Miasto zaczęło dokładać się do Klubów a już w ogóle super, że dokładają się też do Nas.I fajnie że reaktywowano męską sekcję bo w niedługim czasie jest szansa na finansowanie też w tym przypadku. W końcu jest to darmowa reklama dla Miasta i miejsca ważne dla jej mieszkańców.Tylko mnie bawi sytuacja, że Nam cały czas wypomina się kupno licencji przez JW jako coś nie z duchem sportu, a często sytuacja klubów zależy właśnie od takich pozasportowych decyzji. L poprzez decyzję o budowie stadionu z drużyny przegrywającej mistrzostwa stało się ekipą kolekcjonującą mistrzostwa, a budżet im urósł 3-4 krotnie. Lechia, Śląsk też poszły do góry. My spadliśmy i przez lata się męczyliśmy z drużynami finansowanymi przez samorządy. Legia w kosza bez wsparcia z Miasta prawdopodobnie by spadła i w zasadzie raz utrzymała się dzięki dzikiej karcie. Żeby nie było to teraz kasę dostanie SKK (większość budżetu), a III liga pewnie by nie była dotowana gdybyśmy w niej nie grali a grał np. tylko Ursus.
Tylko chodzi mi o to że takie decyzje pokazują że Warszawa jest sportową pustynią z Legią w piłkę, z drużyną siatkarską która ma co chwila problemy finansowe, która nawet nie wiem jak się teraz nazywa i z Nitotem który póki co dorzuca do interesu. A dzięki kasie z Miasta coś tam na tej pustyni czasami rośnie. Do tego poza Ł3 zerowa infrastruktura. Dlatego śmieszy mnie że tak wygląda sport w stolicy jednego z największych państw w Europie.
Ok teraz rozumiem, i masz rację, ale tak jest w całej Polsce, w której nikt z biletów sam się nie utrzyma, może poza wyjątkami. Wszystko wisi na samorządzie i na rządzie - dokładnie obecnie na decyzji pana Sasina, który przydziela spółki skarbu państwa wybranym dyscyplinom i klubom
Oczywiście to nie jest tak, że SKK "wisi" tylko na tym. Jest ofiarność społeczności, wielką pomoc okazał Ruszt-Mont, czy Waryński, który pozostaje na nowy sezon



Co do przecieków, jak ktoś się interesuje to wie: Kala Olszewska pożegnała się z kibicami, UW opublikowało skład itp., itd. Na podstawie analizy Internetu część składu jest wiadoma ;)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » wt wrz 07, 2021 14:17

mack pisze:
wt wrz 07, 2021 8:05
Czyli powinniśmy stworzyć maksymalnie dużo sekcji w grach zespołowych znaleźć dla nich jakieś podstawowe finansowanie tak by awansować do ekstraklasy i tam już finansowe miejskie eldorado jak w Legii w męskim koszu a u Nas w żeńskim.😀
To eldorado samo się nie robi, wymaga ciężkiej pracy, nawet w przypadku awansu (pomijając już fakt, że budżet SKK na skalę ekstraklasy jakimś eldoradem wcale nie jest)

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » wt wrz 07, 2021 14:50

Profesor Ciekawski pisze:
wt wrz 07, 2021 14:17
mack pisze:
wt wrz 07, 2021 8:05
Czyli powinniśmy stworzyć maksymalnie dużo sekcji w grach zespołowych znaleźć dla nich jakieś podstawowe finansowanie tak by awansować do ekstraklasy i tam już finansowe miejskie eldorado jak w Legii w męskim koszu a u Nas w żeńskim.😀
To eldorado samo się nie robi, wymaga ciężkiej pracy, nawet w przypadku awansu (pomijając już fakt, że budżet SKK na skalę ekstraklasy jakimś eldoradem wcale nie jest)
Ano, np. Polkowice tylko od miasta dostały bodaj bańkę z ogonkiem, o Arce już lepiej nie wspominać

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » śr wrz 08, 2021 8:46

Lublin, to pewnie skład niebawem 8)


Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » śr wrz 08, 2021 11:11

Sobotni mecz SKK Polonia Warszawa ze Ślęzą zaplanowano w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli, mieszczącej się przy Alejach Zygmuntowskich 4, natomiast potyczki z zespołami z Bydgoszczy i Lublina odbędą się w hali Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Głębokiej 31 w Lublinie.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » czw wrz 09, 2021 10:23

Z cyklu zagrają, ale gdzie indziej:


TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » czw wrz 09, 2021 11:41

I dobrze,dziękuję za lata walki w czasach, kiedy wyzwaniem było prawie wszystko. ZDROWIA i powodzenia, Iza! :flaga:

I ODWAGI! Potrafisz rzucać, tylko musisz ...rzucać!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » czw wrz 09, 2021 12:17


Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3300
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: dada6 » pt wrz 10, 2021 10:20

Jest!!!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 10:53

dada6 pisze:
pt wrz 10, 2021 10:20
Jest!!!
Uff, już myślałem, że nie będzie :choragiewka:

TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 10, 2021 11:04

YES,YES,YES! :brawa:

Wszystko zweryfikuje liga,ale no naprawdę...
1. W połowie polski, perspektywiczny skład.
2. Wzmocnienia zagraniczne, no jak na beniaminki-duża zawodniczka z TUR/WNBA(!), słoweńska środkowa z ławki repry, ale potrafiąca sypnąć za 3, no no...
3. Najciekawszy polski skład w lidze? Hipoteza robocza.
4. Została Alicja Janczak-niespodzianka ma mega plus! Inwestycja-a może nie tylko?

Podziękowania dla Prezesa i Trenerów. Będą emocje!

Aha, studząc-dalej obstawiam w cymbał od czołówki, walkę z GTK, Sosnowcem,Ślęzą, Toruniem.

:flaga:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 11:24

Tak będzie - gramy o utrzymanie

Campino
Posty: 601
Rejestracja: pn lis 03, 2003 22:47
Lokalizacja: Ursynow

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Campino » pt wrz 10, 2021 13:33

W przeciwieństwie do wątku dotyczącego stadionu - gdzie mogę jedynie wylewać wiadro pomyj na byłe i obecne władze miasta - tutaj jestem wdzięczny miastu za wsparcie dla koszykarek. A początek sezonu w wykonaniu kopaczy utwierdził mnie w przekonaniu, że kobiecy kosz jest o wiele bardziej emocjonujący od zmagań 4-ligowców. Stojąc przed wyborem kogo oglądać, zawsze wybiorę koszykarki. Nie tylko dlatego, że są urodziwsze :)

TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 10, 2021 16:47

To ja zdanie w obronie piłkarzy-liga ujowa to i mecze kopaninka. Ważne,żeby z roku na rok iść wyżej!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 17:23

Pożegnanie Rudi


Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 18:48




TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 10, 2021 19:16

:shock: :shock: :shock: :shock: Wiem,że to tylko sparing ale...

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 19:28

Nie no, faktycznie tylko sparing, ale że 89 pkt! Bardzo na plus - oczywiście Sosenka! "Stare" zawodniczki też na + Z nowych duże zaskoczenie na plus Knight, bardzo dobra Martyna Pyka i Weronika (zupełnie inna niż czasem w 1. Lidze ;), również Teja na plus. Loryn miała jakiś kłopot z mięśniem więc w zasadzie mało grała. Taki ogląd laika po transmisji

TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 10, 2021 19:51

Dobra, to popiszę się żenującym dyletanctwem po 30 latach z piłką do kosza i obejrzeniu fefnastu tysięcy meczów:(poza tym,bo nie mogłem)
1. Nie dałbym za Sosnę plus 20 pkt na poziomie eklapy złamanego centa
2. Sądziłem,że Jankeski ciągną grę-zaskoczenie-widziałeś ich "papiery"-nasze stare w telewizji takie oglądały. Nowe stare znajome 1. ligowe też.
3. Szerokie granie-to była Bydgoszcz, nawet jeśli przemeblowana, a tu pykpykpyk od początku
4. Tego wszystkiego nie przewidziałem i cieszę się z tego baaaaardzo :brawa:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » pt wrz 10, 2021 19:55

Jedno - to nie był jeszcze pełny skład Bydgoszczy, grały m.in. bez Alleyne i Fontaine. Ale te co tam biegały, też nie od macochy - niby mają powalczyć w Euro Cup

TytusPullo
Posty: 11247
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: TytusPullo » pt wrz 10, 2021 19:57

Skoro u nas nie grała w zasadzie Loryn, a biegały wszystkie to jest prawie równo, no super i tyle!

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9677
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: rubakin » sob wrz 11, 2021 7:55

Statsy punktowe



Co do Sosenki - w Polonii jest instytucją, w innych zespołach eksy tak nie było

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarki Polonii

Post autor: Jozek » sob wrz 11, 2021 11:35

Troszkę wystudzę głowy.
Bydgoszcz zagrała 40% swojego potencjału bez 3 kluczowych zawodniczek.

ODPOWIEDZ