W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Marcin Tomczak » śr sie 17, 2022 9:32

Ponawiam prośbę o wyjaśnienie tego „syfu” jeśli chodzi o męska drużynę
Jedni piszą jedno
Inni ze likwidacja
Czy tu nie może być normalnie …
Hala nie będzie potrzebna bo komu skoro non- stop te jazdy
Dzięki

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » śr sie 17, 2022 9:40

Nie mój temat, ale wedle pisma p. Górskiego i wiedzy ogólnej:

Koszykarska, męska drużyna Polonii Warszawa ma się b. dobrze, ma licencję na granie w 1LK, zbroi się i będzie gotowa do gry.

Co do składu wedle https://polskikosz.pl/transfery-i-sklad ... e-2022-23/ , to na dziś:
KKS Polonia Warszawa
PG: Patryk Gospodarek, Marcin Wieluński
SG: Michał Kierlewicz, Jan Piliszczuk, Michał Szymański
SF: Marcin Dutkiewicz, Adam Anusewicz
PF: Patryk Pełka, Adam Lisewski
C: Damian Cechniak, Adam Linowski, Maksymilian Szefler
Trener: Andrzej Kierlewicz

Edit
A co do likwidacji? Owszem nastąpiła, p. Jarosław znalazł się na kartach historii.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr sie 17, 2022 9:50

Pismo powiela ogólne stwierdzenia, pomijam kuriozalny nagłówek-właściciel Polonii Warszawa....
Ani Polonii ani koszykarskiej,jedynie koszykówki męskiej-a i tak brzydko się przedstawił.
Będzie jak ma być,ale ,drobnostka' jaką była licencja Popiołka,która pozwoliła zaoszczędzić rok i kilkaset tysięcy nie została przypomniana.
No nic-weryfikacja piaru level master nastąpi bardzo szybko.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » śr sie 17, 2022 10:02

Marcin Tomczak pisze:
śr sie 17, 2022 9:32
Ponawiam prośbę o wyjaśnienie tego „syfu” jeśli chodzi o męska drużynę
Jedni piszą jedno
Inni ze likwidacja
Czy tu nie może być normalnie …
Hala nie będzie potrzebna bo komu skoro non- stop te jazdy
Dzięki
Oczywiście, że jest licencja na I ligę. Drużyna wystąpi nawet pod tą samą nazwą. Po prostu zmieniła się spółka zarządzająca zespołem (co na Polonii przerabialiśmy już wiele razy) i struktura właścicielska (przy czym główny finansujący pozostał ten sam).

Zlikwidowana zostanie jedynie spółka, która nie mogła skutecznie prowadzić klubu - m.in. z powodów, o których mówi Kuba Górski.

Terminarz jest tutaj: https://1lm.pzkosz.pl/druzyny/d/9523/kk ... szawa.html
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2022 10:10 przez K@mil, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » śr sie 17, 2022 10:08

Marcin Tomczak pisze:
śr sie 17, 2022 9:32
Ponawiam prośbę o wyjaśnienie tego „syfu” jeśli chodzi o męska drużynę
Jedni piszą jedno
Inni ze likwidacja
Czy tu nie może być normalnie …
Hala nie będzie potrzebna bo komu skoro non- stop te jazdy
Dzięki
Ale co byś jeszcze więcej chciał wyjaśniać? Masz szczegółowe oświadczenie Górskiego, masz (tutaj, w tym wątku) informacje od Kamila i od Biga. I masz oświadczenia JP o "likwidacji koszykówki męskiej w KKS Polonia Warszawa".
A z faktów:
- KKS otrzymał licencję na I ligę na nast. sezon
- w KKS-ie został trener, dyrektor sportowy i zasadniczy trzon zespołu
- mecze KKS-u są ujęte w terminarzu I ligi na sezon 2022/2023 (https://1lm.pzkosz.pl/terminarz-i-wyniki.html)

/edit - widzę, że trochę zdublowałem równoczesny wpis Kamila, ale niech już zostanie :D/

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » śr sie 17, 2022 10:19

TytusPullo pisze:
śr sie 17, 2022 9:50
Pismo powiela ogólne stwierdzenia, pomijam kuriozalny nagłówek-właściciel Polonii Warszawa....
Ani Polonii ani koszykarskiej,jedynie koszykówki męskiej-a i tak brzydko się przedstawił.
We wprowadzeniu na FB wszędzie jest precyzyjnie "współwłaściciela i głównego finansującego KKS Polonia Warszawa w sezonie 2021/22". Najwyraźniej ktoś, kto to wstawiał na stronę sobie to skrócił w tytule.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sie 17, 2022 10:23

Marcin Tomczak pisze:
śr sie 17, 2022 9:32

Hala nie będzie potrzebna bo komu skoro non- stop te jazdy
A choćby koszykarkom. Nie mówiąc już o tym, że sytuacja z koszykarzami właśnie wydaje się wychodzić z bałaganu

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr sie 17, 2022 10:24

Miała być konferencja w w/w sprawie.
To oświadczenie jest dobre dla prasy,a nie dla wieloletnich kibiców Klubu.
To ja ponowię killka pytań, bo mówimy o dobru społeczności jakim jest sekcja Polonii Warszawa.
1. Ile pan Górski wyłożył w poprzednim sezonie[ Kamil pisał o budżecie ok 1 mln]? I dlaczego pożyczył?
2. Skoro zlikwidowano klub,to kto mu odda pieniądze? A może już oddał-z czego i kto?
3. Pan Górski przejął sekcję, ok czy to oznacza że będzie fizycznym właścicielem sekcji?
4. Jednoczesne zarządzanie dwiema sekcjami przez Łukasza-nie widzę tego nawet...grafikowo.
Jedną z tych sekcji po prostu realnie będzie zarządzał kto inny. W SKK jest dyrektor, w KKS też będzie? Wtedy rozumiem.


edek OK,przyjmuję to wyjasnienie.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » śr sie 17, 2022 10:30

Na twoje pytania są odpowiedzi w publikowanych materiałach. Dla dobra społeczności warto je śledzić :)

No może poza jedną - o ile wiem p. Górskiemu nikt niczego nie oddał.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » śr sie 17, 2022 10:34

dada6 pisze:
śr sie 17, 2022 10:19
TytusPullo pisze:
śr sie 17, 2022 9:50
Pismo powiela ogólne stwierdzenia, pomijam kuriozalny nagłówek-właściciel Polonii Warszawa....
Ani Polonii ani koszykarskiej,jedynie koszykówki męskiej-a i tak brzydko się przedstawił.
We wprowadzeniu na FB wszędzie jest precyzyjnie "współwłaściciela i głównego finansującego KKS Polonia Warszawa w sezonie 2021/22". Najwyraźniej ktoś, kto to wstawiał na stronę sobie to skrócił w tytule.
To uroki CMS-a, który narzucił ograniczenia liczby znaków w tytule :)
Jakub Górski obecnie jest właścicielem spółki Projekt 1P, zarządzającą drużyną KKS Polonia Warszawa. Stąd taki "skrót myślowy".
Profesor Ciekawski pisze:
śr sie 17, 2022 10:23
Marcin Tomczak pisze:
śr sie 17, 2022 9:32

Hala nie będzie potrzebna bo komu skoro non- stop te jazdy
A choćby koszykarkom. Nie mówiąc już o tym, że sytuacja z koszykarzami właśnie wydaje się wychodzić z bałaganu
Jako, że "trochę" siedziałem w temacie, to powiem, że rozwiązanie tej sytuacji tylko poprawi pozycję koszykówki męskiej odnośnie hali.
Niestety poprzedni współwłaściciel miał mocno "kontrowersyjny" a zarazem mało merytoryczny model działania w tym obszarze. I to wcale nas nie przybliżało do celu - a wręcz oddalało.
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2022 10:37 przez K@mil, łącznie zmieniany 1 raz.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr sie 17, 2022 10:35

Tak? Wskaż gdzie jest omówione rozliczenie z Górskim? Bo jak ptałem o nie jakiś czas temu to kwoty nie padły.
Kiedy oraz ile pożyczył, kiedy odebrał odbierze i od kogo?
Reszta to kwestie techniczne- po prostu nigdzie nikt nie zarządza dwiema zawodowymi sekcjami jednocześnie.
Moim zdaniem jest to technicznie niemożliwe.
Formalnie jak najbardziej.
Dziękuję.

Ok, Kamil możesz? Po prostu warto przeciąć spekulacje.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » śr sie 17, 2022 10:37

TytusPullo pisze:
śr sie 17, 2022 10:35
Tak? Wskaż gdzie jest omówione rozliczenie z Górskim? Bo jak ptałem o nie jakiś czas temu to kwoty nie padły.
Nie bardzo mogę ci wskazać, bo przypadkiem publikowane teksty w OLE zmieniają swoją treść!
W jednym z tych tekstów padło, o ile pamięć mnie nie myli - 800 tys., że tyle dał (pożyczył) na tę zabawę Górski.
Jak później szukałem, to już tego nie znalazłem :)

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr sie 17, 2022 10:50

O, to już dużo. Mówimy więc o 80% wkładzie i wtedy pretensje Popiołka są pomijalne.
Reszta to kwestia smaku.

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » śr sie 17, 2022 11:00

Co do spraw technicznych - SKK ma strukturę różnych osób od różnych kwestii, w KKS też o ile wiem jest taka osoba, zatem Bigu zajmie się tym, czym glównie imo powinien: wizją i rozwojem.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr sie 17, 2022 11:06

No, tak to rozumiem. SKK to wiem, KKS-teraz też wiem :)

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » czw sie 18, 2022 10:31

No to są kolejne oświadczenia. Było Górskiego jest i Popiołka-ten nazywa pierwszego złodziejem i oszustem a także gangsterem w białym kołnierzyku.
Ovczywiście będzie pozew o naruszenie dóbr osobistych, prawda? :diabel:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » czw sie 18, 2022 13:14

Pierdu, pierdu :)
Pozwu pewnie nie będzie, bo niuniuś pewnie będzie miał poważniejsze problemy ;)

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt sie 19, 2022 8:10

Niuniuś???????? :lol: :diabel:

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt sie 19, 2022 10:52

No widzę, wyłączyliście mu poloniaole.pl- na pewno nie zaśnie.
Kilka domen jeszcze ma, a jak coś to sobie kupi-zapowiada,że zdemaskuje Górskiego.
Popcorn zakupiony. :diabel:

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » pt sie 19, 2022 12:16

Czizes, czy ty mógłbyś czasem czytać to, co opublikowane, w tym na temat. ew. poważniejszych problemów?
Ja już ci już nie będę wskazywał, nie chce mi się :)

Nic nie musi kupować - jego strona jest zainteresowanym znana.

Edit - nawiasem tylko ty chyba będziesz ten popcorn gryzł. Tobie się wydaje, że niuniuś coś znaczy, naprawdę nie rozumiem dlaczego :)

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt sie 19, 2022 18:40

OK, przeczytałem oświadczenie niuniusia, wiem,że ma spółkę w upadłości, w sumie mnie jego problemy nie interesują.
Nie uważam go za nie wiadomo kogo, ale to on wynalazł Górskiego, bo ten w sporcie był anonimowy, a potem w trymiga się poprztykali.
Zapowiedział,że wyjaśni Górskiego, to kupiłem mały popcorn-dla siebie.
Sam se zjem, a co! :diabel:

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » pt sie 19, 2022 19:04

Tytusie - głupio mi się wypowiadać, bo temat znam z jako obserwator z boku, ale zwróć uwagę na to, że nie jest tak, że to oni dwaj się "poprztykali". JP poprztykał się chyba ze wszystkimi (prócz Wiernego Jacka) - i z zarządem, i ze współwłaścicielami, i z radą nadzorczą (jak pisał Górski, głosowanie w sprawie przekazania spółki w RN w wyniku 10:1), i z Wielką Polonią. Nawet z ludźmi, których sam rekomendował. Nawet Listkiewicz przeniósł się z felietonami z "Polonii Ole" do "Magazynu 1911". To chyba też o czymś świadczy?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » sob sie 20, 2022 13:04

Tak,świadczy o tym,że wszyscy poszli za właścicielem. :lol:
Wiem, prowokuję ale na razie to Górski zdeklasował ligę obowiązkową.
Weryfikacja nastąpi jesienią. Z poważnymi rywalami.
Piszę 'poprztykali' bo to wszystko yebło z hukiem ledwo po powołaniu do życia klubu.
Kamil zamieścił tu w innym wątku post 'uszczuplający' niuniusia już we wrześniu 2021.
Całą resztę znamy.
Ja tylko czekam na rewelki niuniusia.
Bo lubię :diabel:

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » ndz sie 21, 2022 9:24

Tymczasem ledwie rok temu...

Założycielami spółki są: Fundacja Horizon+, Fundacja Nasza Warszawa i Fundacja Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa. Jednocześnie powołano pierwsze władze klubu. Zarząd klubu przedstawia się w następujący sporób:

Tomasz Jaremkiewicz – członek zarządu – były koszykarz m.in. Polonii Warszawa i KK Warszawa
Do Rady Nadzorczej spółki zostali desygnowani:

Jakub Górski – prezes Fundacji Horizon+, przedsiębiorca branży telekomunikacyjnej
Wojciech Kozak – były prezydent Warszawy, wieloletni prezes koszykarskiej Polonii Warszawa
Agnieszka Sabaj – wieloletnia kibicka Polonii, przedsiębiorczyni branży automotive
Marcin Herbst – koszykarz mistrzowskiej drużyny z 1959 r., w latach 70. jeden z koordynatorów rozbudowy sieci hydrologicznej w Nigerii
Michał Listkiewicz – były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, na przełomie lat 60. i 70. działacz sekcji koszykarskiej KS Polonia
Marcin Michalski – pedagog, wieloletni pracownik NGO, współautor dwóch książek o Wyspach Owczych, lider Koła Miłośników Historii Polonii Warszawa, koordynator wystawy “Rzut w minione stulecie”
Marek Popiołek – wychowanek Polonii Warszawa, dyrektor reprezentacji Polski w koszykówce mężczyzn
Franciszek Rapacki – socjolog, reporter specjalizujący się w tematyce wschodnioeuropejskiej, lider projektu “Kibice Razem” w latach 2012-15, koordynator wystaw poświęconych stołecznej piłce nożnej
Krzysztof Samborski – prezes koszykarskiej Polonii w latach 2001-02
Marcin Wierzbicki – prezes Stowarzyszenia “Wielka Polonia”
Wojciech Wysocki – aktor, kibic koszykarzy Polonii

Przekleiłem,żeby nikogo nie pominąć.
Kwasy sygnalizowane już we wrześniu 2021.
Cały czas nie uzyskałem potwierdzenia,że to niuniuś zaprosił Górskiego.
Skąd go wytrzasnął, będąc nikim i jak go przekonał? :diabel:

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: mack » wt sie 23, 2022 13:27

jedyny konkret na który czekam to budżet i sponsorzy. to co jest w oświadczeniu jest tematem dyskusji na forum od przeszło miesiąca. Poza wyżebraniem likeów na facebooku nic nie wnosi nowego w temacie. Zabawne że ludzie pozytywnie komentują tego newsa, który jest defacto krokiem wstecz względem tego co mieliśmy rok temu.Oczywiście organizacyjnie, a nie sportowo.

ODPOWIEDZ