W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » pn maja 15, 2023 18:34

Dziki 2-0 i to po dwch wygranych w Wałbrzychu. Jeszcze mi wczoraj kupon zjebali...

kozi
Posty: 815
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: kozi » wt maja 16, 2023 9:58

no lekki szok jest

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » ndz maja 21, 2023 15:52

Profesor Ciekawski pisze:
ndz maja 14, 2023 12:25
a tymczasem.... Dziki prowadzą w finale play-off I ligi z Górnikiem Wałbrzych 1:0. Ich awans do ekstraklasy staje się więc czymś realnym, co trzeba brać pod uwagę. Czy i jaki wpływ to może mieć na nasze zespoły koszykarskie?
Bardzo źle, biorąc pod uwagę, że obecnie to Dziki będą minimum "drugą siłą". Będą mieli łatwiej w mieście, ze sponsorami, kibicami (wczoraj na Kole była pełna hala), i tak dalej. Poza tym Szolc jest mega sprawnym typem jeśli chodzi o komunikację i marketing. Choć jak się zajrzy za kulisy, to wcale tak kolorowo tam nie jest, ale wiemy, ile dziś znaczy percepcja...

Ale lepszym rozwiązaniem od forumowych rozkminek jest skoncentrowanie się na sobie i na tym, aby możliwie dużo osób przychodziło na mecze KKS-u. W poprzednim sezonie chwilami wyglądało to całkiem przyzwoicie, a jeszcze rezerwy są.

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » ndz maja 21, 2023 22:20

Też - nie powiem - trochę mnie boli awans Dzików, zwłaszcza że w rundzie zasadniczej z nimi wygraliśmy i była opinia że i w play-offach byliby do łyknięcia. Bądź co bądź - spore zaskoczenie.

Mam przy okazji ciut może naiwne pytanie natury historycznej - czy na meczach koszykarzy na Kole był kiedykolwiek zorganizowany doping? (taki z gniazdowym, bębnem, czym tam jeszcze?)

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » pn maja 22, 2023 12:03

OskiWWA pisze:
ndz maja 21, 2023 22:20
Też - nie powiem - trochę mnie boli awans Dzików, zwłaszcza że w rundzie zasadniczej z nimi wygraliśmy i była opinia że i w play-offach byliby do łyknięcia. Bądź co bądź - spore zaskoczenie.

Mam przy okazji ciut może naiwne pytanie natury historycznej - czy na meczach koszykarzy na Kole był kiedykolwiek zorganizowany doping? (taki z gniazdowym, bębnem, czym tam jeszcze?)
Tak, od przeprowadzki na Koło (w bodaj 2005) aż do końca Ekstraklasy (2011) za zorganizowany doping odpowiadała Rada Puchaczy.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pn maja 22, 2023 19:39

K@mil pisze:
pn maja 22, 2023 12:03
OskiWWA pisze:
ndz maja 21, 2023 22:20
Też - nie powiem - trochę mnie boli awans Dzików, zwłaszcza że w rundzie zasadniczej z nimi wygraliśmy i była opinia że i w play-offach byliby do łyknięcia. Bądź co bądź - spore zaskoczenie.

Mam przy okazji ciut może naiwne pytanie natury historycznej - czy na meczach koszykarzy na Kole był kiedykolwiek zorganizowany doping? (taki z gniazdowym, bębnem, czym tam jeszcze?)
Tak, od przeprowadzki na Koło (w bodaj 2005) aż do końca Ekstraklasy (2011) za zorganizowany doping odpowiadała Rada Puchaczy.
Przy czym dodajmy, że Rada Puchaczy miała swoje okresy świetności, kiedy w młynie było po spore kilkadziesiąt osób, i lata słabości - pod koniec młyn to było około 10-15 osób. Ale jakiś doping zawsze był. Bęben też był, dopóki go Budyń nie zarekwirował, ale to już zupełnie inna historia

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pn maja 22, 2023 19:40

kozi pisze:
wt maja 16, 2023 9:58
no lekki szok jest
Biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich lat, dochodzę do wniosku, że Wałbrzych nie chciał awansować

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » czw maja 25, 2023 14:45

Profesor Ciekawski pisze:
pn maja 22, 2023 19:39
K@mil pisze:
pn maja 22, 2023 12:03
OskiWWA pisze:
ndz maja 21, 2023 22:20
Też - nie powiem - trochę mnie boli awans Dzików, zwłaszcza że w rundzie zasadniczej z nimi wygraliśmy i była opinia że i w play-offach byliby do łyknięcia. Bądź co bądź - spore zaskoczenie.

Mam przy okazji ciut może naiwne pytanie natury historycznej - czy na meczach koszykarzy na Kole był kiedykolwiek zorganizowany doping? (taki z gniazdowym, bębnem, czym tam jeszcze?)
Tak, od przeprowadzki na Koło (w bodaj 2005) aż do końca Ekstraklasy (2011) za zorganizowany doping odpowiadała Rada Puchaczy.
Przy czym dodajmy, że Rada Puchaczy miała swoje okresy świetności, kiedy w młynie było po spore kilkadziesiąt osób, i lata słabości - pod koniec młyn to było około 10-15 osób. Ale jakiś doping zawsze był. Bęben też był, dopóki go Budyń nie zarekwirował, ale to już zupełnie inna historia
Ale potem był bęben niebudyniowy :P
Profesor Ciekawski pisze:
pn maja 22, 2023 19:40
kozi pisze:
wt maja 16, 2023 9:58
no lekki szok jest
Biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich lat, dochodzę do wniosku, że Wałbrzych nie chciał awansować
Klub tak nie chciał awansować, że w trakcie sezonu zakontraktował Sitnika (jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy młodzieżowiec ligi) i do tego z USA ściągnął Chidoma (MVP sezonu zasadniczego) ;) .

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » czw maja 25, 2023 20:13

K@mil pisze:
czw maja 25, 2023 14:45
Profesor Ciekawski pisze:
pn maja 22, 2023 19:39

Biorąc pod uwagę wyniki z poprzednich lat, dochodzę do wniosku, że Wałbrzych nie chciał awansować
Klub tak nie chciał awansować, że w trakcie sezonu zakontraktował Sitnika (jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy młodzieżowiec ligi) i do tego z USA ściągnął Chidoma (MVP sezonu zasadniczego) ;) .
no proszę jaki kamuflaż

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » pt cze 16, 2023 9:22

Tak z ciekawostek



Coś bym o tym powiedział, ale chyba nie powiem nic co by miało ład, skład i sens.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt cze 16, 2023 12:04

A ja sugeruję,żebyś powiedział. Informacja z gatunku smutnych.

kozi
Posty: 815
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: kozi » pt cze 16, 2023 13:01

zawsze da się znaleźć jakieś zdjęcie w szaliku Polonii i już będzie miał dupę ciepłą.
Tam będzie nikim i tu nikim.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt cze 16, 2023 14:39

Zdjęcie? Jako zawodnik filar Polonii, jako działacz członek władz SKK, pewnie jeszcze coś pominąłem. Robi jak uważa, ale szkoda że nie do Polonii.

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » pt cze 16, 2023 14:49

TytusPullo pisze:
pt cze 16, 2023 12:04
A ja sugeruję,żebyś powiedział. Informacja z gatunku smutnych.
Jestem cholernie zmieszany, jest mi bardzo przykro z takiego obrotu spraw, a jednocześnie zastanawia mnie ten fakt jak się on ma do działalności jegoż ojca. Poza tym jednocześnie Kamyk na pierwszym trenerze w koszykarskim cska… no w ciemię bici oni nie są, ich zarządcy. Biorą ludzi bądź co bądź związanych z warszawskim koszem. A że nieco pierwotnie innej wiary, kto by się takimi szczegółami przejmował…

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » pt cze 16, 2023 14:53

Zdjęcie to jedno, na derbach na Torwarze ponoć sporo się nasłuchał od publiki. A teksty ojca o "zielonych kanalarzach" też pewnie nie pomogą.

Że przeszedł akurat do Legii - cóż, takie uroki zawodowego sportu. Inna rzecz, że w ostatnich latach w sprawach polonijnych miał na swoim koncie różne zachowania, które raczej nie przybliżyły go do klubu.

Pytanie jaka za tym pójdzie wartość merytoryczna. Jako ekspert w TV jest chwalony, piszący o koszykówce go lubią, ale kibice 2 z 3 ostatnio prowadzonych przez niego drużyn (Hydrotrucka i Astorii) raczej nie wspominają go dobrze (przyczynił się do spuszczenia ich z ligi, zwłaszcza Astorii), uczciwie trzeba dodać że w zeszłym roku w Starogardzie poszło mu calkiem nieźle.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » pt cze 16, 2023 19:36

pamiętam go na licznych meczach w polonijnym młynie. Więc związek emocjonalny też był silny, nawet jeśli do dziś nie przetrwał. Jednak szkoda

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » śr lip 12, 2023 5:14

Może Wojtek Kamiński niebawem będzie do wzięcia ;)

Z innej beczki, może to dobra okazja, aby wreszcie uaktualnić KRS Wielkiej Polonii, według którego Marek Popiołek jest w zarządzie WP.

Trochę... dziwnie wygląda, że we władzach największego (ponoć) polonijnego stowarzyszenia, wlaściciela SKK, zasiada trener Legii :roll:

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » śr lip 26, 2023 22:36



Cholera no, kolejny…

Jestem bardzo ciekaw naszego składu na następny sezon w takiej sytuacji. Btw strasznie dużo polonijnych akcentów się w Legii porobiło, wcześniej Bakun, Kamiński, ostatnio młody Popiołek, teraz Linowski (po raz drugi?) i Wieluński

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » pt lip 28, 2023 19:52

OskiWWA pisze:
śr lip 26, 2023 22:36


Cholera no, kolejny…

Jestem bardzo ciekaw naszego składu na następny sezon w takiej sytuacji. Btw strasznie dużo polonijnych akcentów się w Legii porobiło, wcześniej Bakun, Kamiński, ostatnio młody Popiołek, teraz Linowski (po raz drugi?) i Wieluński
A wcześniej Zagórski, Wichowski, Maleszewski, potem Prokop, Raczek, Kwasiborski, a jeszcze później Królik (x2), Wiktorowski... życie ;) oby tylko nie przyszło im pajacowanie w stylu Bakuna :evil:

Mówiąc zupełnie poważnie - zastanawia mnie, jaki jest sens zatrudniania Linowskiego, który - z całym szacunkiem - już w poprzednim sezonie nie do końca dojeżdżał sportowo w I lidze, a ma już skończone 36 lat. Podobnie Wieluński, który moim skromnym zdaniem jakoś bardzo się nie wyróżniał. Ale to już problem Legii.

Awatar użytkownika
El_Cycunio!
Posty: 1683
Rejestracja: sob gru 02, 2006 10:54

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: El_Cycunio! » sob lip 29, 2023 8:25

K@mil pisze:
pt lip 28, 2023 19:52
OskiWWA pisze:
śr lip 26, 2023 22:36


Cholera no, kolejny…

Jestem bardzo ciekaw naszego składu na następny sezon w takiej sytuacji. Btw strasznie dużo polonijnych akcentów się w Legii porobiło, wcześniej Bakun, Kamiński, ostatnio młody Popiołek, teraz Linowski (po raz drugi?) i Wieluński
A wcześniej Zagórski, Wichowski, Maleszewski, potem Prokop, Raczek, Kwasiborski, a jeszcze później Królik (x2), Wiktorowski... życie ;) oby tylko nie przyszło im pajacowanie w stylu Bakuna :evil:

Mówiąc zupełnie poważnie - zastanawia mnie, jaki jest sens zatrudniania Linowskiego, który - z całym szacunkiem - już w poprzednim sezonie nie do końca dojeżdżał sportowo w I lidze, a ma już skończone 36 lat. Podobnie Wieluński, który moim skromnym zdaniem jakoś bardzo się nie wyróżniał. Ale to już problem Legii.

Wieluński to ten co wolnych rzucać nie umie i prawie nic nie trafiał w meczu Play off z Walbrzychem?

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » sob lip 29, 2023 11:39

Nie. Tamten chyba zostaje u nas. Wyjątkowy antykoszykarz. Gra tylko i wyłącznie dlatego ze duży.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » sob lip 29, 2023 12:11

El_Cycunio! pisze:
sob lip 29, 2023 8:25
K@mil pisze:
pt lip 28, 2023 19:52
OskiWWA pisze:
śr lip 26, 2023 22:36


Cholera no, kolejny…

Jestem bardzo ciekaw naszego składu na następny sezon w takiej sytuacji. Btw strasznie dużo polonijnych akcentów się w Legii porobiło, wcześniej Bakun, Kamiński, ostatnio młody Popiołek, teraz Linowski (po raz drugi?) i Wieluński
A wcześniej Zagórski, Wichowski, Maleszewski, potem Prokop, Raczek, Kwasiborski, a jeszcze później Królik (x2), Wiktorowski... życie ;) oby tylko nie przyszło im pajacowanie w stylu Bakuna :evil:

Mówiąc zupełnie poważnie - zastanawia mnie, jaki jest sens zatrudniania Linowskiego, który - z całym szacunkiem - już w poprzednim sezonie nie do końca dojeżdżał sportowo w I lidze, a ma już skończone 36 lat. Podobnie Wieluński, który moim skromnym zdaniem jakoś bardzo się nie wyróżniał. Ale to już problem Legii.

Wieluński to ten co wolnych rzucać nie umie i prawie nic nie trafiał w meczu Play off z Walbrzychem?
To chyba Cechniaka miałeś na myśli (w ostatnim meczu z Górnikiem Wałbrzych jego skuteczność z wolnych to bodajże 3/10)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » sob lip 29, 2023 19:33

albo L będzie miała mocno słabszy skład w tym sezonie, albo obaj trafią do bardzo głębokiej rezerwy (a w takim razie nie wiem po co im ten ruch).

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Marcin Tomczak » pn sie 14, 2023 21:39

Ciekawe jak nasz skład będzie wyglądał
Nie ma wieluńskiego linowskiego piliszczuka
W niektórych meczach gracze pierwszej piątki …
Narazie cisza

brawojasiu
Posty: 25
Rejestracja: ndz mar 18, 2012 18:27

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: brawojasiu » śr sie 16, 2023 12:56

Kuźkow widziany na K6, zakładam mocny zaciąg z Dzików.

ODPOWIEDZ