W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt lip 01, 2022 17:47

Po mojemu to większościowi udziałowcy wydymali pana Jarka. Czy legalnie orzeknie sąd. Powinni na pewno spłacić jego udziały.
Co do działania na szkodę spółki-raczej bzdura.
Skończyłem czytać na ...."Fundacja przejęła odpowiedzialność."
Mając gołą du.pę można przejąć się wynikami albo zadumać nad losem świata. :lol: :diabel:

Awatar użytkownika
Pan Cyga
Posty: 4184
Rejestracja: śr sty 14, 2009 21:36
Lokalizacja: Pruszków, się wie

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Pan Cyga » pt lip 01, 2022 20:05

To byłoby całkiem ok, bo Popiołek jest strasznie toksyczny.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Jozek » pt lip 01, 2022 20:33

TytusPullo pisze:
pt lip 01, 2022 17:47
Po mojemu to większościowi udziałowcy wydymali pana Jarka. Czy legalnie orzeknie sąd. Powinni na pewno spłacić jego udziały.
Co do działania na szkodę spółki-raczej bzdura.
Skończyłem czytać na ...."Fundacja przejęła odpowiedzialność."
Mając gołą du.pę można przejąć się wynikami albo zadumać nad losem świata. :lol: :diabel:
Kto sieje wiatr zbiera burzę.
Popiołek dwa razy zablokował podniesienie kapitału czym doprowadził obecną spółkę na skraju bankructwa.
Teraz niech on sobie bierze odpowiedzialność za co tam chce. Na szczęście Kuba Górski to wytrzymał finansowo, położył kasę i wszystko wskazuje na to, że uratował drużynę i ta wystąpi w 1LM w nowym podmiocie już bez tego toksycznego gościa Jarosława, który obraził już praktycznie wszystkich w koszykarskim środowisku Polonii, a najbardziej swoich wspólników.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Jozek » pt lip 01, 2022 20:36

Pan Cyga pisze:
pt lip 01, 2022 17:05
dada6 pisze:
pt lip 01, 2022 16:48
Pan Cyga pisze:Czy koszykarze Polonii przystąpią do rozgrywek 1. ligi?
Nie ta krowa wartościowa, która dużo ryczy, tylko ta, która dużo mleka daje.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
dada6, pozwolę sobie wyjaśnić, ponieważ inni forumowicze mogą nie wiedzieć, o czym piszemy. Wczoraj wyszedł kolejny numer koszykarskiej propagandówki Polonia Ole, prowadzonej przez JCK.

Na piątej stronie znajduje się takie zdanie: "KKS Polonia Warszawa pomimo wywalczonego na polu sportowym awansu pozbawiony możliwości zgłoszenia do rozgrywek 1. ligi w sezonie 2022/2023...". Stąd moje pytanie.

Co do lektury całego numeru, jestem zażenowany tekstami w PO. Z jednej strony osoba pisząca przywołuje argumenty prawne, a z drugiej strony oczernia środowisko koszykarskie, pisząc np. o zorganizowanej grupie przestępczej. Dziwne to, skoro nawet nie toczy się żadna sprawa.
Wiesz, ponoć najgorzej to jest uwierzyć we własną propagandę.
Szkoda czasu na czytanie świata dwóch Towarzyszy z Polonia Ole. Cała redakcja przeniosła się do Magazynu 1911 I tam sie realizuje ku chwale Polonii.

gulczao
Posty: 2819
Rejestracja: pt gru 29, 2006 23:47

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: gulczao » pt lip 01, 2022 20:45

Szkoda tylko, że plugawią ten tytuł.

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Jozek » pt lip 01, 2022 21:47

Nie mają do niego praw więc prędzej czy później też za to bekną

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3299
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » pt lip 01, 2022 21:57

gulczao pisze:
pt lip 01, 2022 20:45
Szkoda tylko, że plugawią ten tytuł.
Zwróćcie uwagę, że w tym numerze w ogóle nie ma stopki redakcyjnej. Nie ma informacji o wydawcy, nie ma informacji, kto tam pisze. Nic.
O tym, że wyłączyli możliwość komentowania posta na fb już nawet nie wspominam.

PS: Tytus - mam wrażenie, że słowo "wydymali" całkowicie nie pasuje do aktualnej sytuacji i do opisywanych osób.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » sob lip 02, 2022 10:10

Ojtam, szczegóły. Miał udziały w klubie koszykarskim więc jednak te 20% straciło wartość do zera, więc jednak tak.

Poważnie mówiąc mam rozumieć,że ta spółka 'P1' to nie jakaś 'jedna Polonia' która przejmie obydwie sekcje koszykarskie?
Tu Jarków nie ma,a partnerzy [miasto] mogliby nie zrozumieć takiego ruchu albo wręcz nie akceptować.

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » sob lip 02, 2022 13:23

Moim zdaniem ruch na pewno słuszny - wszystko co prowadzi do jedności Polonii jest super , tylko pytanie na ile formalnie dozwolony - zarówno w kontekście płaczów pana P., jak i wymagań PZKosz - czy dwie licencje (na kosza męskiego i żeńskiego) mogą być w jednym podmiocie prawnym?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » sob lip 02, 2022 13:59

No właśnie, to jeden problem. Drugi to zobowiązania i umowy sponsorskie oraz wszystkie inne podmiotów. Bilans podmiotów.
Kiedyś pisaliśmy o perspektywach jednoczenia sekcji-to masz problem realny.
Według mnie GN powinien pomyśleć o przejęciu...MKS.
Wydaje ok 1 mln na swoją akademię-po co dwie pod jedną marką?
Tak, wiem,nierealne.

mack
Posty: 494
Rejestracja: śr gru 03, 2008 16:09
Lokalizacja: Wola

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: mack » sob lip 02, 2022 22:25

To ja 3 uwagi od siebie.
1. No to w takim razie nie można było od razu walić prosto z mostu, a nie wciskanie ciemnoty że przejęcie licencji to chore urojenia Popiołka?
2. Po czyjej stronie jest Sabaj i reszta sponsorów? I ogólnie reszta 'celebrytow' zaangażowanych w reaktywację.
3. Ryzykownie się chłopaki bawicie. Mam nadzieję że wiecie co robicie. Przeszliśmy 2 ligę jak burza. Mam nadzieję że będzie to kontynuowane w 1 lidze. Od spadku w 2013 wszyscy mają chyba dość wojenek wewnątrzpolonijnych. W przypadku rozpieprzenia tak fajnie zapowiadającego się projektu nie wyobrażam innego rozwiązania niż ban na działanie wokół Polonii dla wszystkich zaangażowanych. Oczywiście nie dotyczy to zwykłego chodzenia na mecze.

OskiWWA
Posty: 74
Rejestracja: śr lis 16, 2011 0:33

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: OskiWWA » sob lip 02, 2022 22:54

No i ja mam jeszcze jedno pytanie, może trochę naiwne, najwyżej jak jeszcze odpowiedź na nią nie może być jawna, to tutaj nie padnie.

Ta spółka Projekt 1P (nietrudno rozszyfrować tę nazwę, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń ) ma zamiar wchłonąć/już wchłonęła SKK? O szczegóły (władze, sponsorów) teraz zupełnie nie liczę, niech się swoje przeprocesuje w ciszy

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » ndz lip 03, 2022 18:52

No to może pokrótce opowiem, jak to wszystko wyglądało i skąd takie a nie inne decyzje:

- spółka prowadząca klub - KKS Polonia Warszawa sp. z o.o. - ma trzech udziałowców. Są to
a) Fundacja Horizon+ (Jakuba Górskiego) - 40% udziałów
b) Fundacja Nasza Warszawa (Jarosława Popiołka, dawna Polonia 2011) - 40% udziałów
c) Fundacja Kultywowania Tradycji Koszykarzy Polonii Warszawa - 20% udziałów

Dodatkowo Horizon+ i Nasza Warszawa mają prawo bezpośredniego powołania członka zarządu oraz 1/3 składu rady nadzorczej

- klub przez większość sezonu był finansowany niemal wyłącznie przez Jakuba Górskiego (bezpośrednio i przez jego Fundację Horizon+). Na przełomie 2021 i 2022 r., z uwagi na brak środków z innych źródeł, zaproponowano dofinansowanie spółki przez dokapitalizowanie: najpierw symetryczne, później asymetryczne. Fundacja Nasza Warszawa nie zaaprobowała żadnego z wariantów.
Jakubowi Górskiemu należą się tu wielkie słowa uznania - gdyby nie jego zaangażowanie, klub w środku sezonu mógłby zostać wycofany z rozgrywek. Finalnie dofinansował klub w dużo większym stopniu, niż by to wynikało z przedsezonowych porozumień między dwoma głównymi wspólnikami

- funkcjonowanie klubu, z uwagi na "daleko idące różnice między wspólnikami", nieprzestrzeganie ładu korporacyjnego, było bardzo problematyczne. Do tego dochodziły jeszcze osobiste uprawnienia wspólników.
Przykładowo - przez kilka tygodni członkiem zarządu - bezpośrednio nominowanym przez Naszą Warszawę - był Jacek Cezary Kamiński. Pełnił tę funkcję także już jakiś czas po tym, gdy entuzjastycznie reagował na lutowy najazd Rosji na Ukrainie.

- w tej sytuacji było już widać, że projekt mógł dalej się rozwijać, nie może pozostawać w tym samym podmiocie. Decyzję najpierw podjęli dwaj wspólnicy - FH+ i FKTKPW. Zgodę na transfer wyraziła również rada nadzorcza spółki, w której zasiadają przedstawiciele polonijnej społeczności. Nie licząc osób bezpośrednio nominowanych przez FNW - zgoda zapadła praktycznie jednomyślnie.

- stąd też przeniesienie uprawień do gry w 1 lidze do spółki Projekt 1P (jej właścicielem jest Jakub Górski)

Liczę, że to wystarczająca odpowiedź że w padające w tym wątku pytania. Jeśli ktoś chce więcej informacji, śmiało piszcie na priv. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach powstanie "biała księga", gdzie krok po kroku zostaną wyjaśnione przyczyny tych zmian.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » ndz lip 03, 2022 19:21

Na SKK trzeba mieć min. 2 mln rocznie, na KKS pewnie niewiele mniej. I to z palca.
Poza tym pozyskiwanie wspólnych sponsorów dla spółki zrzeszającej sekcje z różnych poziomów rozgrywkowych? Nie widzę tego.
Tzn, restauracja Nowy i Stary Dżibril tak, marki o zasięgu regionalnym-międzynarodowe-nie.
Te sprawy trzeba jasno komunikować, wszystko ma być transparentne i zgodne z prawem cywilnym i związkowym.
Nie może być ŻADNYCH niedomówień!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lip 03, 2022 21:57

TytusPullo pisze:
ndz lip 03, 2022 19:21
Na SKK trzeba mieć min. 2 mln rocznie, na KKS pewnie niewiele mniej. I to z palca.
Poza tym pozyskiwanie wspólnych sponsorów dla spółki zrzeszającej sekcje z różnych poziomów rozgrywkowych? Nie widzę tego.
Tzn, restauracja Nowy i Stary Dżibril tak, marki o zasięgu regionalnym-międzynarodowe-nie.
Te sprawy trzeba jasno komunikować, wszystko ma być transparentne i zgodne z prawem cywilnym i związkowym.
Nie może być ŻADNYCH niedomówień!
Jest póżny wieczór i moje zdolności percepcji są być może ograniczone. Ale co jest dla Ciebie niejasne? Wydaje mi się, że Kamil opisał sytuację bardzo klarownie

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » ndz lip 03, 2022 22:21

TytusPullo pisze:
ndz lip 03, 2022 19:21
Na SKK trzeba mieć min. 2 mln rocznie, na KKS pewnie niewiele mniej. I to z palca.
Poza tym pozyskiwanie wspólnych sponsorów dla spółki zrzeszającej sekcje z różnych poziomów rozgrywkowych? Nie widzę tego.
Tzn, restauracja Nowy i Stary Dżibril tak, marki o zasięgu regionalnym-międzynarodowe-nie.
Te sprawy trzeba jasno komunikować, wszystko ma być transparentne i zgodne z prawem cywilnym i związkowym.
Nie może być ŻADNYCH niedomówień!
Po 1 - kluby z największymi budżetami w poprzednim sezonie - Górnik Wałbrzych czy Kociewskie Diabły - miały ok. 1,5 mln gotówki. Oczywiście wiele zaczyna się od lokalnych uwarunkowań, ale te 2 mln to już budżet Ekstraklasy...
A w ogóle w tej lidze to budżety zaczynają się od ok. 500k na sezon (mniej więcej tyle w ostatnich latach miał Znicz Basket Pruszków)
Po 2 - na spotkaniu podsumowującym sezon Łukasz racjonalnie wykazywał, że jest dokładnie odwrotnie - oba kluby koszykarskie działając razem mają mieć łatwiej w pozyskiwaniu partnerów niż działając osobno. I nie jest to jedyna taka opinia, takie głosy też słychać od innych, co na koszykówce i fundraisingu zjedli zęby.

A co do kwestii prawnych - sąd umorzył postępowanie w zakresie żądania uchylenia uchwały o sprzedaży ZCP, który to zgłosiła Fundacja Nasza Warszawa

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pn lip 04, 2022 9:09

Dobrze,to gwoli ścisłości:
1. Kamil wyjaśnił sprawę od strony ładu korpo, moralności. Sprawa będzie ostatecznie wyjaśniona, gdy zostaną oddalone wszystkie pozwy Popiołka. Tyle.
2. Jeśli chodzi o współdziałanie to jestem tym,który manawiał do tego od dawna i tu i w rozmowach z osobami odpowiednimi,więc mnie tej potrzeby tłumaczyć nie trzeba. Czym innym byłoby formalne łączenie podmiotów-jest trudne i ryzykowne.
Jedna uwaga polemiczna-jeśli chodzi o mniejsze podmioty to ok, ale podtrzymuję opinię że duży sponsor nie wyrazi zainteresowania niższym poziomem rozgrywkowym. Nie wyraża go zwykle wobec 1-2. ligi piłkarskiej, to niszowa, nieoglądana przez niemal nikogo liga kosza...
3.Krótko mówiąc to 1P może sobie być hubem marketingowo-biznesowym i niczym więcej. Tzn nie wiem jeśli to prawnie możliwe niech prowadzi kosza męskiego,mnie nic do tego. To samo pisałem Popiołkowi. Próbował nas w SKK za wszelką cenę zainteresować Waszym wewnętrznym sporem,do dziś nie wiem dlaczego. Nie mój staw,nie moje ryby.
W sumie można by wciągnąć w to sekcje piłkarskie. Współpraca jest zawsze ok.
Pozdrawiam

Marcin Tomczak
Posty: 151
Rejestracja: sob sie 29, 2020 20:37

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Marcin Tomczak » wt lip 12, 2022 19:45

Mam pytanie (dorzuciłem już do innego tematu) - czy my w tej 1 lidze wystartujemy ???

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » śr lip 13, 2022 8:28

też jestem ciekaw (i zaniepokojony) co z tego całego zamieszania się wyłoni. Ale wg mojej wiedzy Polonia w I lidze wystąpi. Jak na razie nic nie wskazuje by miało być inaczej

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr lip 13, 2022 9:19

Też dostaliscie spam od Popiołka z tekstami ich wynurzeń i wniosków? Miałem im wiąchę posłać, ale poczytam do kawy.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr lip 13, 2022 10:44

Przeczytałem, i napiszę dłuższego posta.
Jednocześnie wzywam osoby zaangażowane do udzielenia publicznej[tutaj] odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Jakiej kwoty dofinansowania odmówił akceptacji Jarosław Popiołek?
2. Czy prawdą jest,że licencja i prawo do dotacji 200.000 zł. zostały wniesione przez Fundację.
3. Czy działania polegające na zbyciu praw do prowadzenia koszykówki podjęto bez udziału/wiedzy Fundacji?
4. Czy podjęte działania miały na celu wywłaszczenie Fundacji[ w tej sytuacji udziały są warte zero, fundacja traci głowną sferę działalności].
Pytanie ostatnie,bez numerka-CZY ZAPROPONOWANO FUNDACJI JAKIEKOLWIEK ZADOŚĆUCZYNIENIE?
Z góry dziękuję,pozdrawiam.
MW

Awatar użytkownika
rubakin
Posty: 9670
Rejestracja: wt lip 17, 2012 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: rubakin » śr lip 13, 2022 11:52

Z publikowanych materiałów wynika, że owa Fundacja miała o wszystkim wiedzę, bo jej przedstawiciel był w Zarządzie - jakowyś mecenas. Tyle wiem na podstawie tego co się ukazało. Spamu nie dostaję, bo zabroniłem mu przysyłać

Awatar użytkownika
Jozek
Posty: 1201
Rejestracja: ndz gru 13, 2009 9:02

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Jozek » śr lip 13, 2022 12:15

TytusPullo pisze:
śr lip 13, 2022 10:44
Przeczytałem, i napiszę dłuższego posta.
Jednocześnie wzywam osoby zaangażowane do udzielenia publicznej[tutaj] odpowiedzi na poniższe pytania:
1. Jakiej kwoty dofinansowania odmówił akceptacji Jarosław Popiołek?
2. Czy prawdą jest,że licencja i prawo do dotacji 200.000 zł. zostały wniesione przez Fundację.
3. Czy działania polegające na zbyciu praw do prowadzenia koszykówki podjęto bez udziału/wiedzy Fundacji?
4. Czy podjęte działania miały na celu wywłaszczenie Fundacji[ w tej sytuacji udziały są warte zero, fundacja traci głowną sferę działalności].
Pytanie ostatnie,bez numerka-CZY ZAPROPONOWANO FUNDACJI JAKIEKOLWIEK ZADOŚĆUCZYNIENIE?
Z góry dziękuję,pozdrawiam.
MW
Będzie konferencja prasowa to odpowiedzi zostaną udzielone. Prośba o chwilę cierpliwości.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr lip 13, 2022 16:51

OK,dzięki. Kiedy się odbędzie?


ODPOWIEDZ