W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Grają Koszykarze Polonii

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » wt lis 07, 2017 12:25

Szkoda, że kończycie, bo fajnie się czyta Waszą rozmowę ;-). Ja Kamila też próbowałem trochę przekonać (na TT), że przynajmniej początkowo na pewno był pomysł gry pod szyldem polonijnym (choćby poruszana tu na forum kwestia udostępnionego klubowi herbu Polonii). A inna sprawa, że później to odpuszczono - na ile rzeczywiście był to wynik tego, co robił MKS, na ile powody były inne, tego nie wiem. Na pewno pozbycie się "polonijnego balastu" trochę klubowi dało, ale też oznaczało zerwanie więzi z kibicami Polonii. Bo jak bywam na Hawajskiej to często sobie wyobrażam, jak fajniej by te mecze wyglądały, gdyby był tu zorganizowany doping.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » wt lis 07, 2017 13:46

Profesor Ciekawski pisze:
wt lis 07, 2017 12:03
cóż, ja też mam fakty na poparcie swoich opinii, ale na pewno nie będę ich przytaczał na forum. Zakończmy tę dyskusję Kamilu
Żeby nie pozostać gołosłownym - z moich informacji wynika, że obraz przedstawiał się, prawdopodobnie, tak: późną wiosną/latem 2015 MKS znalazł się w bardzo kłopotliwej (nawet jak na swoje warunki) sytuacji. I wówczas rzeczywiście rozważano nawiązanie jakiejś współpracy, nawet miały toczyć się w tej sprawie jakieś wstępne rozmowy. Przy czym, pomimo oporów wiadomo kogo, w MKS-ie miały być osoby skłonne do pójścia na jakiś kompromis. Jednakże, na dość wstępnym etapie, osoby związane z dzisiejszym KK zdecydowały się po prostu zgłosić drużynę do II ligi i nie podejmować dalszych rozmów z MKS-em, nawet z jego koncyliacyjnymi przedstawicielami. Efekt był taki, że w sezonie 2015/16 w II lidze, oprócz MKS Polonia Warszawa, pojawiło się również KK Warszawa.

Taka decyzja była jednak ze sportowego i organizacyjnego punktu widzenia racjonalna - KK Warszawa dostało swobodę w działaniu, mogło nawiązać bardzo korzystną ze swojego punktu widzenia współpracę z Gimem 92 na Ursynowie. Działając jako Polonia - byliby w znacznym stopniu skazani na łaskę i niełaskę MKS-u. W sumie w tym tonie wypowiadał się Kierlewicz - jak swego czasu pisywałem do TVN Warszawa, chciałem napisać o tym mały artykulik (o tym rozłamie i istnieniu dwóch niezależnych klubów), trener powiedział, że "chcieliśmy sami spróbować czegoś nowego" (tekst nie przeszedł, bo nie spodobał się wydawy ;) ). W sumie, jeśli mamy się doszukiwać analogii, to mi to bardziej przypomina sytuację z 2010 roku, kiedy Fundacja Polonia 2011 zdecydowała o wzmocnieniu AZS Politechniki, kosztem drużyny Polonii 2011 (wtedy padły te słynne słowa o "nieprzyjęciu się brandu Polonii").
Jedyne co mnie dziwi, to dość powszechne traktowanie KK Warszawa jako bytu niemalże polonijnego. A przecież ta nie stała się Polonią (albo podmiotem bardziej nawiązującym, choćby w jakimś symbolicznym stopniu - przez nazwę, herb, etc.) z własnej woli. O nim można powiedzieć, że jest postpolonią (na nieco mniejszą skalę postpolonią jest Legia, którą tworzyły, bądź tworzą, osoby niegdyś związane z Polonią).
dada6 pisze:
wt lis 07, 2017 12:25
Szkoda, że kończycie, bo fajnie się czyta Waszą rozmowę ;-). Ja Kamila też próbowałem trochę przekonać (na TT), że przynajmniej początkowo na pewno był pomysł gry pod szyldem polonijnym (choćby poruszana tu na forum kwestia udostępnionego klubowi herbu Polonii). A inna sprawa, że później to odpuszczono - na ile rzeczywiście był to wynik tego, co robił MKS, na ile powody były inne, tego nie wiem. Na pewno pozbycie się "polonijnego balastu" trochę klubowi dało, ale też oznaczało zerwanie więzi z kibicami Polonii. Bo jak bywam na Hawajskiej to często sobie wyobrażam, jak fajniej by te mecze wyglądały, gdyby był tu zorganizowany doping.
Z herbem sprawa wygląda jeszcze trochę inaczej, bo KK Warszawa miało być w jakiś sposób autoryzowane przez Wielką Polonię (wtedy Marek Popiołek był członkiem zarządu stowarzyszenia, chyba nawet w randze wiceprezesa). Ale ostatecznie z tego zrezygnowano, co w sumie jest kolejną przesłanką pokazującą, że klub postanowił iść własną, niezależną od Polonii drogą.

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » wt lis 07, 2017 15:19

Dyskusje o historii najnowszej pominę; niewiele zmienią. Niezgoda z Twoi twierdzeniem Pawle,że "druga liga mężczyzn to dużo więcej, niż druga liga kobiet." Czego więcej? Mięśni? Nie,trzeci poziom,to trzeci poziom. To jest NIC! ZERO! Tak samo jak z trzeciej ligi piłki nożnej, trzeba jak najszybciej stamtąd... spadać...Pół miliona? Za takie pieniądze SKK byłoby w czubie 1. ligi! Naprawdę chciałbyś topić tyle kasy w ekipę, którą nawet jak jeszcze nie była beznadziejna, oglądałem w sąsiedztwie 10 osób??? Basket męski bez finansów na poziomie 6 zer to zabawa.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » wt lis 07, 2017 16:14

TytusPullo: Nie no, tu jednak zgodzę się z Profesorem. II liga kobiet, to najniższy regionalny poziom rozgrywek. Jej odpowiednikiem w koszu męskim jest III liga (a w nodze chyba trzeba przyjąć, że klasa B, tylko droga wyżej znacznie krótsza, bo poziomów mniej). II liga mężczyzn to inny pułap, żeby w niej grać, trzeba wygrać III ligę (no ok, w koszu są różne "furtki", ale zostawmy tę kwestię).

Kamil: OK. Tylko przypomnę dwie wypowiedzi Popiołka i Jaremkiewicza z artykułu Wesołowicza, potwierdzające, że plany gry jako Polonia były. Gdyby z założenia chcieli odciąć się od polonijnych korzeni, nie mówiliby tego. A że pewnie też i w łonie KK były na ten temat różne opinie? Więc i poszli w tym kierunku, w którym poszli.
A sympatii do nich nie dziw się. Korzenie są i tak, jak w piłce bliscy nie tylko mi są Stokowiec, Piątek, Przybecki czy dziesiątki innych (niezależnie od tego, gdzie teraz są), podobnie jest z Popiołkiem czy Kierlewiczem.
Razem z trenerem Kierlewiczem planowaliśmy grać jako Polonia - mówi Popiołek. - Chcieliśmy stworzyć zespół seniorów i ściśle współpracować z wychowującym młodzież MKS. Z różnych względów do porozumienia nie doszło
Wierzę, że kibice będą wiedzieć, kto stoi za KK. U nas są byli zawodnicy Polonii, zasłużony dla niej trener oraz Marek Popiołek, dziś chyba najbardziej rozpoznawalny koszykarz "Czarnych Koszul" - mówi Jaremkiewicz.

michalkord
Posty: 2339
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: michalkord » śr lis 08, 2017 9:16

szukałem na stronie pzkosz ale nie mają aktualnych danych.

Jeśli chodzi o męski kosz to jest jakaś drużyna w końcu czy nie? :)

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » śr lis 08, 2017 9:49

Mają, mają. Jednak nie szukaj na stronie rozgrywek centralnych, tylko na stronie okręgu :)
http://rozgrywki.wozkosz.pl/liga/62/d/2 ... szawa.html

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » śr lis 08, 2017 11:14

TytusPullo pisze:
wt lis 07, 2017 15:19
Niezgoda z Twoi twierdzeniem Pawle,że "druga liga mężczyzn to dużo więcej, niż druga liga kobiet." Czego więcej? Mięśni? Nie,trzeci poziom,to trzeci poziom. To jest NIC! ZERO! Tak samo jak z trzeciej ligi piłki nożnej, trzeba jak najszybciej stamtąd... spadać...Pół miliona? Za takie pieniądze SKK byłoby w czubie 1. ligi! Naprawdę chciałbyś topić tyle kasy w ekipę, którą nawet jak jeszcze nie była beznadziejna, oglądałem w sąsiedztwie 10 osób??? Basket męski bez finansów na poziomie 6 zer to zabawa.
Różnica jest choćby taka, że jest więcej meczów, a liga (choć podzielona na grupy) ma charakter ogólnopolski, a nie tylko regionalny. Więc jeśli już się mamy bawić w szukanie podobieństw, to od strony organizacyjnej ekwiwalentem II ligi mężczyzn jest I liga kobiet.
A co do dalszej części Twego wywodu: przyjmując ten tok rozumowania, równie dobrze można stwierdzić, że "topieniem kasy" jest gra SKK w II lidze kobiet z juniorskimi zespołami. A przypomnę, że to już 6. sezon na najniższym szczeblu rozgrywkowym.

D: znam przytoczone przez Ciebie wypowiedzi, jak i artykuł Piotrka. Powiem tak... jest w nim mało insajderskich, zakulisowych informacji, skonstruowany jest wokół oficjalnych wypowiedzi jednej strony, a do tego, jak wiadomo, trzeba podchodzić dość sceptycznie :) . Jakbyś chciał jeszcze o tym pogadać, to lepiej chyba na priv, ale raczej na TT, bo tu mam zawaloną skrzynkę ;) .

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » śr lis 08, 2017 15:02

Kamil, no błąd rzeczowy Redaktorze! Owszem, sześć lat na najniższym poziomie, ale z rocznym antraktem 1.ligowym zakończonym w sumie pechowym spadkiem. A co do meritum-przecież piszę,że TAK, to JEST marnowanie kasy. Dlatego przynajmniej drugi rok z rzędu celem jest awans.
Co do tego ogólnokrajowego charakteru-bez przesady. Poza meczem z TSW nikt nie chodził na chociażby rezerwy Trefla czy Asseco(porównanie z Legią II). Trzeci poziom to dno, nawet jeśli ogólnopolskie. Sport jest od poziomu wyżej.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » czw lis 09, 2017 23:39

TytusPullo pisze:
śr lis 08, 2017 15:02
Kamil, no błąd rzeczowy Redaktorze! Owszem, sześć lat na najniższym poziomie, ale z rocznym antraktem 1.ligowym zakończonym w sumie pechowym spadkiem. A co do meritum-przecież piszę,że TAK, to JEST marnowanie kasy. Dlatego przynajmniej drugi rok z rzędu celem jest awans.
Co do tego ogólnokrajowego charakteru-bez przesady. Poza meczem z TSW nikt nie chodził na chociażby rezerwy Trefla czy Asseco(porównanie z Legią II). Trzeci poziom to dno, nawet jeśli ogólnopolskie. Sport jest od poziomu wyżej.
Pozdrawiam
Jeden stwierdzi, że szklanka jest do połowy pełna, inny, że do połowy pusta - spadek z I ligi był pechowy, jednak równie dobrze można powiedzieć, że był to wyjątek na tle gry w II lidze.

Tak patrząc czysto racjonalnie, to równie dobrze można stwierdzić, że wszyscy Ci, wspierali klub zastrzykiem gotówki - choćby w ostatnich dwóch latach, po zmianach organizacyjnych - wyrzuciły pieniądze w błoto, łożąc na klub grający na najniższym poziomi. To już kwestia tego, kto ma jakie zapatrywania, jak kto woli działać - jedni pewnie stwierdzą, że najważniejsza jest gra jak najwyżej, nawet kosztem kupna awansów (dzikie karty, zaproszenia, etc.). Dla mnie jednak taka postawa jest warta docenienia, bo dzięki takim ludziom, ten klub wciąż istnieje, choćby na tym najniższym poziomie rozgrywkowym (wiem, że jesteś jedną z tych osób, także duży szacunek). No i mimo wszystko jest to jednak inna sytuacja niż z koszykarskim trzecioligowym MKS-em, który istnieje chyba tylko po to, aby zrobić na złość wszelkim innym osobom z polonijnego środowiska (bo nie wydaje mi się, by wystawianie do gry małolatów, którzy co mecz średnio dostają oklep różnicą 20-30 punktów, miało jakąś większą wartość szkoleniową)...

A jeszcze co do ogólnopolskiego charakteru - sam zauważyłeś, że w II lidze mężczyzn zdarzały się sytuacje, w których zespół z Warszawy grał z drużynami z Krakowa, Gdyni. Już sam wyjazd do tych miast generuje większe koszty niż mecz w II lidze kobiet. O wymogach federacji i innych opłatach (sędziowie, etc.) nie wspominając.

Również pozdrawiam

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt lis 10, 2017 15:10

Pisząc o "wywalaniu w błoto" nie oceniam darczyńców, bo bez nich nie byłoby o czym gadać. Chodzi o permanentnie niewykorzystywane szanse. Pierwsza liga to kasa z budżetu promocji miasta,bez proszenia i łażenia. Trzeci poziom to czasem urocze, ale dziadostwo.

Co do MKS- masz rację, jest jeszcze bardziej beznadziejny. Tylko-bardziej. My już nie mamy czasu na beznadzieję i horrory z Wołominami(2 lata temu z innym,znacznie lepszym składem!) czy Skierniewicami. To nie ten level. Basket jest gdzie indziej. Co do MKS owej basketpolonii-RIP. Trudno.

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » pt lis 10, 2017 18:06

TytusPullo pisze:
pt lis 10, 2017 15:10
Pisząc o "wywalaniu w błoto" nie oceniam darczyńców, bo bez nich nie byłoby o czym gadać. Chodzi o permanentnie niewykorzystywane szanse. Pierwsza liga to kasa z budżetu promocji miasta,bez proszenia i łażenia. Trzeci poziom to czasem urocze, ale dziadostwo.

Co do MKS- masz rację, jest jeszcze bardziej beznadziejny. Tylko-bardziej. My już nie mamy czasu na beznadzieję i horrory z Wołominami(2 lata temu z innym,znacznie lepszym składem!) czy Skierniewicami. To nie ten level. Basket jest gdzie indziej. Co do MKS owej basketpolonii-RIP. Trudno.
Na II ligę męską jest kasa z miasta - w tym sezonie drużyna mogła liczyć na ok. 50 tysięcy PLN (źródło: http://ngo.um.warszawa.pl/otwarte-konku ... gowych-w-0). Pewnie nie starczyłoby to na pokrycie całego budżetu, ale na istotną część już tak.

A ze składaniem MKS-owej Polonii koszykarskiej do grobu bym się wstrzymał. Już od lat sytuacja jest tam jaka jest, a mimo to klub jakoś funkcjonuje. Gorzej, że, z tego co rozumiem, jego istnienie, mimo że jest jednym z najgorszych polskich klubów koszykarskich paradoksalnie blokuje możliwość powstania jakiejś niezależnej inicjatywy :( .

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Czarnych Koszul Fan » sob lis 11, 2017 9:27

"Już od lat sytuacja jest tam jaka jest, a mimo to klub jakoś funkcjonuje."

Przy czym te jakoś jest tak mierne, że może lepiej aby nie funkcjonował ?

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » sob lis 11, 2017 18:53

Czarnych Koszul Fan pisze:
sob lis 11, 2017 9:27
"Już od lat sytuacja jest tam jaka jest, a mimo to klub jakoś funkcjonuje."

Przy czym te jakoś jest tak mierne, że może lepiej aby nie funkcjonował ?
Może i lepiej, a może i nie. Faktem jest, że mimo marnej sytuacji finansowej, exodusu kolejnych osób w ostatnich latach (w 2015 Kierlewicz z Popiołkiem i kilkoma zawodnikami - nawiasem mówiąc, to właśnie na tej bazie powstało I-ligowe dziś KK Warszawa, w 2016 Łoboda), coraz większej nędzy sportowej, jakoś ten klub funkcjonuje. I nie wydaje mi się, żeby w najbliższym czasie się to zmieniło. Może wtedy, kiedy swoje zrobi biologia, ale czy to będzie za 5, 10, czy 20 lat - trudno powiedzieć.

A skoro już się bawimy w takie rozważania, to można też zadać pytanie - czy gdyby MKS zniknął, to czy powstanie coś w zamian? Wcale nie byłbym pewien, czy KK Warszawa nagle stałoby się Polonią. Kto by wziął odbudowę sekcji męskiej na swoje barki? Zresztą, czy szkoła na Konwiktorskiej byłaby skłonna współpracować bardziej z takim klubem? Zresztą chyba już teraz są z tym problemy (czy w szkole przypadkiem etatów nie mają Łoboda i Bakun, czyli trenerzy Legii?).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 12, 2017 10:06

Ta sytuacja nie wytworzyła się sama. Ktoś do niej doprowadził. I nigdy dosyć powtarzania tego.
Szczerze mówiąc zupełnie mnie nie interesuje czy i jak będzie dalej funkcjonował MKS w koszykówce. Na moje oko nie ma szans by odbudować silną drużynę MKS, a taka przedłużająca agonia nie bardzo ma sens. Nie chodzi mi o wzywanie do eutanazji, ale mi to przypomina "uporczywą terapię"

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » ndz lis 12, 2017 18:43

Profesor Ciekawski pisze:
ndz lis 12, 2017 10:06
Ta sytuacja nie wytworzyła się sama. Ktoś do niej doprowadził. I nigdy dosyć powtarzania tego.
Szczerze mówiąc zupełnie mnie nie interesuje czy i jak będzie dalej funkcjonował MKS w koszykówce. Na moje oko nie ma szans by odbudować silną drużynę MKS, a taka przedłużająca agonia nie bardzo ma sens. Nie chodzi mi o wzywanie do eutanazji, ale mi to przypomina "uporczywą terapię"
I tu z grubsza zgoda (niewykluczone że z drobnym zastrzeżeniem, że czasem jednak warto być pragmatycznym, a odwoływanie się do moralnych racji może niekiedy nieco przypominać choćby nośny ostatnio temat niemieckich reparacji...).

A chyba jedyną szansą na to, aby powstało coś w MKS-ie (który istnieje, i jeszcze pewnie co najmniej jakiś czas będzie funkcjonował), albo na jego bazie, jest jakieś radykalne przesilenie wewnątrz klubu. Czy i kiedy to nastąpi - to już wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » pt gru 15, 2017 13:51

Oczywiście nic u nas nie słychać o tym, że na K6 trwa turniej koszykarski całkiem silną obsadą (MKS Polonia, Rosa Radom, Gim 92 Ursynów, Twarde Pierniki Toruń, Spars Ventspils, WKK Wrocław).
plakat: http://wozkosz.pl/uploads/news/2017-18/ ... olonia.jpg
terminarz: http://wozkosz.pl/uploads/news/2017-18/ ... olonia.doc

[edit] Na http://polonia.waw.pl/turniej-pamieci-z ... nia-2017r/ jest informacja, że "turniej jest rozgrywany w kategorii juniora".

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » pt gru 15, 2017 18:11

No właśnie-'prawie' silnie obsadzony turniej. Rzekłbym,że nawet prawilnie...

Awatar użytkownika
dada6
Posty: 3298
Rejestracja: pt lip 19, 2013 20:43

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: dada6 » pt gru 15, 2017 21:49

TytusPullo pisze:
pt gru 15, 2017 18:11
No właśnie-'prawie' silnie obsadzony turniej. Rzekłbym,że nawet prawilnie...
Rozwinąłbyś? Słaby jestem w tych klimatach, nie do końca rozumiem (tzn. w ogóle nie rozumiem :D ).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: Profesor Ciekawski » sob gru 16, 2017 8:50

w każdym razie MKS nie uznał za celowe żeby jakoś reklamować ten turniej, zachęcić kibiców do przyjścia. Szkoda

TytusPullo
Posty: 11172
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: TytusPullo » sob gru 16, 2017 19:23

Tak sobie zażartowałem, bo po co organizować turniej juniorów dla nikogo? Nazwy klubów "duże". Turniej malutki. A nie,zapomniałem że to są rozgrywki dla działaczy i rodziców. Kasting bedzie! :lol:

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » wt sty 02, 2018 15:57

Taka ciekawostka - w przyszłym tygodniu w MKS-ie są wybory.
http://polonia.waw.pl/walne-sprawozdawc ... nia-2018r/

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: elektryk » śr sty 03, 2018 23:41

Przecież wiadomo, że wybiorą siebie. Co tu ciekawego? :)

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 992
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: K@mil » śr sty 03, 2018 23:45

elektryk pisze:
śr sty 03, 2018 23:41
Przecież wiadomo, że wybiorą siebie. Co tu ciekawego? :)
To tak z kronikarskiego obowiązku ;) .

gen_Patton
Posty: 2526
Rejestracja: czw maja 31, 2007 11:35

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: gen_Patton » sob lut 17, 2018 16:20

K@mil pisze:
sob lis 11, 2017 18:53
skoro już się bawimy w takie rozważania, to można też zadać pytanie - czy gdyby MKS zniknął, to czy powstanie coś w zamian? Wcale nie byłbym pewien, czy KK Warszawa nagle stałoby się Polonią. Kto by wziął odbudowę sekcji męskiej na swoje barki? Zresztą, czy szkoła na Konwiktorskiej byłaby skłonna współpracować bardziej z takim klubem? Zresztą chyba już teraz są z tym problemy (czy w szkole przypadkiem etatów nie mają Łoboda i Bakun, czyli trenerzy Legii?).
Szkoła przy Konwiktorskiej niestety nabrała, hmm jakby to rzec, kosmopolitycznego charakteru. Tzn. nie jest to już szkoła "polonijna". Jest tam już multum klubów (Varsovia-ręczna, SKS 12-kosz żeński, Gim 92-kosz męski, UKS Atena-siatkówka żeńska i zaczyna powoli wchodzić Legia-kosz męski - tak, tak moi drodzy - dzięki wspomnianym trenerom szkoła otwiera swoje wrota dla ludzików spod znaku eLki...). Dla dyrekcji liczą się etaty i godziny, a nie etosy i patosy związane z Polonią, więc był nawet pomysł utworzenia hokejowej klasy cwksu :shock:
Wszystko spowodowane jest rozjechaniem się prawa oświatowego ze sportowymi realiami - nie ma już możliwości rotowania trenerami w szkole, tzn. klub nie ma już określonej ilości etatów z racji na dostarczanie rok w rok kolejnych klas sportowych (czyt. wyrzuceni/zwolnieni z klubu trenerzy blokują etaty kurczowo trzymając się dojnej krowy, jaką w tym momencie jest szkoła). Przez to współpraca na linii Liceum-Polonia została może nie osłabiona, ale raczej została mocno zawężona - klub nie ma z tego tytułu już tylu pozytywnych rzeczy ile miał kiedyś i tak naprawdę nie za bardzo jest jak to odmienić. Dyrekcja ma swoje priorytety (czyt. dobro szkoły i jej pracowników, często antagonistycznie nastawionych do Polonii) i odpowiada przed swoimi zwierzchnikami za ich realizację. Owe priorytety niestety nie zawsze idą w parze z priorytetami klubu sportowego (w tym przypadku Polonii).

Awatar użytkownika
plonio
Posty: 5325
Rejestracja: czw lis 15, 2012 20:46
Lokalizacja: Białołęka

Re: Grają Koszykarze Polonii

Post autor: plonio » sob lut 17, 2018 19:06

Efekt dzielenia się, za który to nikt nie odpowiada, a już w szczególności na pewno nie MKS.

ODPOWIEDZ