W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: ciemna_strona_miasta » sob lis 20, 2010 22:43

Strasznie nieobliczalny jest nasz zespół w tym sezonie. Z jednej strony potrafi rozegrać bardzo dobry mecz, jak dziś, w Zgorzelcu, czy we Włocławku z Anwilem, niemiłosiernie męczyć się z przeciętną Kotwicą w końcówce (pomimo wypracowanej sporej przewagi) czy przegrać wyraźnie z przeciętną w tym sezonie Polpharmą (która oprócz nas wygrała do tej pory jedynie z Anwilem)...
W ogóle ten sezon jest bardzo równy jeśli chodzi o poziom... każdy może wygrać z każdym.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lis 21, 2010 7:01

bardzo fajny mecz, fajna atmosfera. Tylko szkoda, że ciut więcej kibiców Polonii się nie pofatygowało by wesprzeć dający z siebie wszystko, ale skromny liczbowo młyn

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: DEADLY SIN » ndz lis 21, 2010 23:56

W tej kolejce padł rekord frekwencji w historii koszykarskiej ekstraklasy podczas meczu Prokomu; w Sopocie 10 015 widzów:

http://media.plk.pl/galerie/2010-11-21/2/1.jpg

kostek
Posty: 2413
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 17:52
Lokalizacja: z kosmosu

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: kostek » pn kwie 18, 2011 9:27

Temat o GW kwitnie (kogo obchodzi co kto czyta?), tymczasem Polonia 2011 spadła z I ligi.

W przyszłym sezonie najpewniej będą dwie drużyny koszykarskie ze stolicy w ekstraklasie koszykarskiej, bo AZS PW jest na najlepszej drodze do awansu.

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: SIARA » pn kwie 18, 2011 12:06

Mowa o Polonii (rezerwy Politechniki Warszawskiej bo "brand na Polonie w ekstraklasie sie skończył")2011????

Ktokolwiek sie interesował ich losem?

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Atomek » wt kwie 19, 2011 14:22

AZS PW to drużyna. którą, kto jak kto, ale kibice Polonii powinni wspierać!

KrzysiuKSP
Posty: 796
Rejestracja: pt lip 10, 2009 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: KrzysiuKSP » wt kwie 19, 2011 14:53

niby z jakiej racji?

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Jacek64 » wt kwie 19, 2011 14:55

W różnych miejscach już nieraz prowadziliśmy dyskusje na ten temat. Ja na wszystko patrzę przez pryzmat Polonii i dla mnie drugi klub z Warszawy w PLK, to po prostu konkurent do pieniędzy z miasta, konkurent do sponsorów, konkurent do walki o nielicznych kibiców koszykówki w Warszawie.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Piotr WW » wt kwie 19, 2011 15:37

SIARA pisze:Mowa o Polonii (rezerwy Politechniki Warszawskiej bo "brand na Polonie w ekstraklasie sie skończył")2011????

Ktokolwiek sie interesował ich losem?

spadli do II ligii, czyli do 3 :?

Miłoszewski mówił, że powalczą, popróbują, zreorganizują się
ale wygląda na to że ich sobie odpuszczono czyli 2011 nie będzie raczej

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Piotr WW » wt kwie 19, 2011 15:38

Atomek pisze:AZS PW to drużyna. którą, kto jak kto, ale kibice Polonii powinni wspierać!

a niby dlaczego ? i po co ?

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: SIARA » wt kwie 19, 2011 19:10

Atomek pisze:AZS PW to drużyna. którą, kto jak kto, ale kibice Polonii powinni wspierać!
No, jeśli "mam na nich wyjebane" to rodzaj wspierania to fakt, kibice Polonii ich wspierają.

Awatar użytkownika
mesc
Posty: 1917
Rejestracja: sob gru 06, 2008 21:57
Lokalizacja: SND

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: mesc » wt kwie 19, 2011 20:06

Jacek64 pisze:W różnych miejscach już nieraz prowadziliśmy dyskusje na ten temat. Ja na wszystko patrzę przez pryzmat Polonii i dla mnie drugi klub z Warszawy w PLK, to po prostu konkurent do pieniędzy z miasta, konkurent do sponsorów, konkurent do walki o nielicznych kibiców koszykówki w Warszawie.
A w ogóle można na to patrzeć w inny sposób? Jak dla mnie Popiołek swoją niezrozumiałą decyzją stworzył zagrożenie nie tylko dla KK Polonia, ale w ogóle dla Polonii jako klubu wielosekcyjnego, bo PW ma ambicję bycia popularnym klubem z kilkoma mocnymi sekcjami: koszem, siatkówka i szczypiorniakiem. Zwyczajnie kolejna konkurencja, do tego zielonkawa.

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: SIARA » wt kwie 19, 2011 20:10

Ale w klatce dla gości we Wrocławiu był :lol:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Profesor Ciekawski » śr kwie 20, 2011 5:07

to prawda, w różnych miejscach na ten temat dyskusje prowadziliśmy, ale ja mam wciąż odczucia bardzo mieszane. Jacek ma 100% racji, że to konkurent (w dodatku zielonkawy ;), ale może pora odebrać monopol na ten piękny skądinąd kolor?). Ale mam też sporo sympatii do ludzi, którzy z tą drużyna są związani, a nie da sie zapomnieć, że Walter Jeklin to jedna z legend polonijnej koszykówki. Nie jest też winą Popiołka (może dokładniej: nie wyłaczną winą, bo w jakimś stopniu pewnie jest), że pomysł wzmocnienia polonijnej koszykówki nie wypalił. Bywam więc na meczach AZS PW, oczywiście nie kibicuję im, jak będzie mecz z Polonią to nie będę miał wątpliwości komu życzyć zwycięstwa, ale na poczynania AZS PW patrzę z sympatią. Także dlatego, że jest to pożyteczne dla polskiej, dołującej koszykówki. A wierzę, że na dłuższą metę wszystko co jest dobre dla polskiej koszykówki jest także dobre dla innych klubów tą dyscypliną się parających (w tym Polonii).

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: K@mil » śr kwie 20, 2011 9:10

Monopol na kolor zielony miała chyba Warta Poznań, i to Legiunia się pod to później podpięła 8) .

A co do Popiołka - ja się czuję przez niego oszukany.
Nie zapomnę tego, że organizował różne fajne polonijne inicjatywy, ale kiedy uznał, iż "brand o nazwie Polonia się nie przyjął", przeniósł swe zabawki do Politechniki, przez co stworzył ogromne zagrożenie dla Polonii koszykarskiej. I nie przekonują mnie argumenty, że PW jest szansą dla polskiego kosza, a Jeklin i Popiołek zrobili dużo dobrego dla Polonii; gdyż w ostateczności mogą ją pogrzebać.
Mój stosunek do Polibudy jest jednoznacznie negatywny. A jeśli ktoś będzie jednocześnie kibicował Polonii piłkarskiej i koszykarskiej Politechnice, będzie dla mnie, cytując Budynia, schizofrenikiem.
Ostatnio zmieniony śr kwie 20, 2011 11:11 przez K@mil, łącznie zmieniany 1 raz.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Profesor Ciekawski » śr kwie 20, 2011 10:57

Kamil, rozumiem Twoją argumentację. Podałem swoje rozumowanie i nie ma co dalej dyskutować, mamy róznice poglądów. lets agree for disagree.
Nie czuję się przez Popiołka oszukany, bo oszukanie zakłada zła intencje, a ja wierzę, że on podejmował swoje działania z intencją przyczynienia sie do rozwoju Polonii, której od lat kibicuje. Czuję sie natomiast zawiedziony jego postępowaniem.

P.S. Nie kibicuje siatkarskiej Politechnice. W ogóle siatkówka mnie nie interesuje. Koszykarskiej politechnice też nie kibicuję. Podobnie jak - by posłuzyć sie przywołanym przez Ciebie przykładem - nie kibicuje innej zielonej drużynie - Warcie Poznań. Co nie przeszkadza bym patrzył z sympatią na poczynania tej drużyny

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: K@mil » śr kwie 20, 2011 11:13

Profesor Ciekawski pisze:P.S. Nie kibicuje siatkarskiej Politechnice. W ogóle siatkówka mnie nie interesuje. Koszykarskiej politechnice też nie kibicuję. Podobnie jak - by posłuzyć sie przywołanym przez Ciebie przykładem - nie kibicuje innej zielonej drużynie - Warcie Poznań. Co nie przeszkadza bym patrzył z sympatią na poczynania tej drużyny
Czeski błąd, oczywiście chodziło mi oczywiście o Politechnikę koszykarską ;) .
Pisząc o tym miałem na myśli głównie post Atomka, który powiedział, że
AZS PW to drużyna. którą, kto jak kto, ale kibice Polonii powinni wspierać!
co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe z powodów, o których była już w tym temacie mowa.

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Atomek » śr kwie 27, 2011 13:01

kamil_csm pisze:Monopol na kolor zielony miała chyba Warta Poznań, i to Legiunia się pod to później podpięła 8) .

A co do Popiołka - ja się czuję przez niego oszukany.
Nie zapomnę tego, że organizował różne fajne polonijne inicjatywy, ale kiedy uznał, iż "brand o nazwie Polonia się nie przyjął", przeniósł swe zabawki do Politechniki, przez co stworzył ogromne zagrożenie dla Polonii koszykarskiej. I nie przekonują mnie argumenty, że PW jest szansą dla polskiego kosza, a Jeklin i Popiołek zrobili dużo dobrego dla Polonii; gdyż w ostateczności mogą ją pogrzebać.
Mój stosunek do Polibudy jest jednoznacznie negatywny. A jeśli ktoś będzie jednocześnie kibicował Polonii piłkarskiej i koszykarskiej Politechnice, będzie dla mnie, cytując Budynia, schizofrenikiem.
A ja sądzę, że to nie Popiołek wyniósł "swoje klocki" do Politechniki, tylko Polonia nie przyjęła "klocków" Popiołka.
W Politechnice grają polonijni koszykarze i ja będę temu zespołowi w lidze kibicował.
Nie wyobrażam sobie, aby wyimaginowanymi różnicami wpychać Politechnikę w ręce leszczy z nad kanałku.

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: SIARA » śr kwie 27, 2011 13:26

Nie....kibicujmy Polonii w ekstraklasie, Politechnice i Polonii 2011 w 2 lidze:D:)

Typ mówi w kontekście Polonii, że to "brand" a ty rzucasz nam wyimaginowane różnice??, Powiem ci jaka jest prawda, i to ta realna wynikająca z prostej obserwacji, z grupy 20-30 osób które zawsze tworzą/tworzyły jakiś młyn na Polo, próbowano jakoś na Polonii 2011 pomagac koszykarzom....były nawet wyjazdy a teraz nie uświadczysz nikogo. Na Politechnike koszykarską też nie chodzi nikt z kosza chyba że "starsi" miłośnicy gry samej w sobie.

Reasumując, Pan Popiołek może być kibicem Polonii...jego żona również itp., ale ich działalność koszykarska nie ma w tej chiwli nic wspólnego z Polonią czy to sie komus podoba czy nie i dlatego w przyszłorocznych derbach Warszawy wszyscy kibicujemy TYLKO POLONII!!!!!

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: AvantGarde » śr kwie 27, 2011 13:45

Nie chciałem się wtrącać nie w swój przedział, odniosę się tylko do byłych koszykarzy Polonii i kibicowaniu im.
Krótko - Żewłakow ma zaraz grać w Legii...

A Pan Popiołek niech... no, dziękuje.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Profesor Ciekawski » śr kwie 27, 2011 16:44

SIARA pisze: w przyszłorocznych derbach Warszawy wszyscy kibicujemy TYLKO POLONII!!!!!
To nie jest kwestią żadnej dyskusji, tu nikt nie ma żadnych wątpliwości. Jeśli mam jakieś wątpliwości to tylko czy będą takie derby

P.S. A na mecze Politechniki od czasu do czasu chodzę. Bo mnie interesuje mecz jako taki. I z sympatii do osób tam się pojawiających i związanych z tą drużyną. Ale rzecz jasna nie udzielam się w żadnym dopingu dla tej drużyny

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: K@mil » czw kwie 28, 2011 9:05

Atomek pisze:A ja sądzę, że to nie Popiołek wyniósł "swoje klocki" do Politechniki, tylko Polonia nie przyjęła "klocków" Popiołka.
W Politechnice grają polonijni koszykarze i ja będę temu zespołowi w lidze kibicował.
Nie wyobrażam sobie, aby wyimaginowanymi różnicami wpychać Politechnikę w ręce leszczy z nad kanałku.
Nawet jeżeli tak było (choć najprawdopodobniej to obie strony się walnie przyczyniły do tego że nie doszło do fuzji), to nie jest powód, by wspierać KONKURENCYJNĄ wobec POLONII drużynę :!: :!: :!:
Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale koszykarska Politechnika jest dla Polonii śmiertelnym zagrożeniem - może zabrać kibiców, a co gorsze, sponsorów i kasę z miasta...

Destro
Posty: 1453
Rejestracja: wt mar 01, 2011 15:33

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: Destro » pt kwie 29, 2011 13:05

Koszykarska Polonia od dawna ledwo zipie. Gdyby nie trener Kamiński, który potrafił sklecić jakąś drużynę w zasadzie z łapanki, to zapewne pożegnalibyśmy się z TBL. Ja jako człowiek obserwujący to wszystko z zewnątrz sądzę, że dla koszykarskiej Polonii wielką szansą i milowym krokiem byłby taki Józef Wojciechowski. Wiem, że to bujanie w obłokach, ale on mógłby zbudować prawdziwy dream team jak na TBL i przy tym wydałby dużo mniej niż na piłkarską. Kilka milionów (co to jest dla Pana Józefa) a jak inna byłoby sytuacja...

Awatar użytkownika
K@mil
Posty: 994
Rejestracja: wt mar 29, 2011 8:10

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: K@mil » śr maja 04, 2011 11:32

I słowo stało się ciałem, AZS Politechnika Warszawska kilka dni temu przypieczętowała awans do koszykarskiej ekstraklasy, i jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, w przyszłym sezonie będziemy mieli koszykarskie derby stolicy . I myślę że chyba tym razem, w przeciwieństwie do sytuacji z sezonu 2009/10 kiedy w TBL zamiast Politechniki grała Polonia 2011, nikt nie powinien mieć wątpliwości komu w derbach kibicować...

jasio
Posty: 359
Rejestracja: śr maja 04, 2011 11:53

Re: Kosz na Polonii w sezonie 2010/2011

Post autor: jasio » śr maja 18, 2011 13:59

kamil_csm pisze:I słowo stało się ciałem, AZS Politechnika Warszawska kilka dni temu przypieczętowała awans do koszykarskiej ekstraklasy, i jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy, w przyszłym sezonie będziemy mieli koszykarskie derby stolicy . I myślę że chyba tym razem, w przeciwieństwie do sytuacji z sezonu 2009/10 kiedy w TBL zamiast Politechniki grała Polonia 2011, nikt nie powinien mieć wątpliwości komu w derbach kibicować...
ciekawe komu bedzie kibicowal Kaminero...

ODPOWIEDZ