W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Polonia 2011 - AZS Koszalin 6.03

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Greg Witoldsson
Posty: 142
Rejestracja: wt sie 03, 2004 15:52
Lokalizacja: Dublin

Post autor: Greg Witoldsson » pn mar 08, 2010 22:17

Przecież pisałem, że obecna sytuacja wcale nie jest dobra. Pisałem już w innym temacie jak ja bym widział, żeby było idealnie. Polonia 2011 nie jest kontynuacją Polonii Warszawa tu postawmy sprawę jasno. Jest czymś równoległym dlatego dla mnie nie są ważne jej wyniki, bo tam chodzi o coś innego. Polonia Warszawa ma swoją drużynę koszykarską, w pełni zawodową, która ma raczej mierne osiągnięcia. A jakoś nikt do nich nie ma pretensji, że mają mały budżet i że ogólnie klub jest prowadzony beznadziejnie i wyniki są takie sobie. Czy naprawdę myślicie, że jakby 2011 nazywało by się SMS czy Popiołek to Polonia Warszawa stała by się wtedy silną drużyną walczącą o najwyższe cele? Nic by się nie zmieniło, gra byłaby taka sama i tylu samo kibiców na trybunach.
Sytuacja jest taka jaka jest. Jest raczej beznadziejnie. Jedyna nadzieja była w połączeniu się obu drużyn ale skoro to jest niemożliwe to nie ma żadnej nadziei na silną koszykarską Polonię. Chyba, że przyjdzie ktoś z kasą i wykupi ją od Azbudu, pościąga dobrych graczy, dobrego, zagranicznego trenera i wyda nieco na promocję.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn mar 08, 2010 22:36

Pod koniec lat 90 w lidze hokejowej grał takowy klub o którym pisze mój przedmówca. Owy SMS również młody, plasujący się w czołówce jak i jego rezerwy w tej samej lidze (!), w pewnym momencie został przejęty (dokonano fuzji) z pewnym klubem z okolic swej hali, którą był Torwar. Wtedy on upadł. Drużyna naprawdę fajnie grała, ale po przejęciu ich przez wiadomo kogo, upadł.

Nie rozumiem jak można iść takim tokiem rozumowania, że 2011 szkoli młodzieży dla pieniędzy. Ja się pytam jakich pieniędzy? W tak niszowym sporcie jakim jest kosz, gdzie mecz kolejki mi ogląda kilkanaście tysięcy widzów w tv, naprawdę nie da się dorobić.

Polonia 2011 ma ogromny potencjał, co pokazują w juniorach gdzie gromią często rywali różnicą kilkudziesięciu pkt, jak i w zawodowej lidze- sukcesy Polpharmą i Turowem. Regularnie ogrywają tradycyjną Polonię. Przegrali na wyjeździe z Czarnymi raptem 6 pkt. Kilka razy byli wśród najlepszych danych kolejek.

Gdybyśmy powrócili do cudownych lat 90, gdzie obcokrajowcy byli promilem drużyny, a nie jak dziś wiodącym %, to mogliby naprawdę sporo zrobić. Grają w niej sami Polacy, a ci w innych drużynach odgrywają drugorzędne role.

Z połączenia obu drużyna naprawdę można stworzyć coś ciekawego. Przede wszystkim ludzie zaczęliby liczniej chodzić, przez co nie byłoby dziwnych podziałów, kiedy ludzie wybierają sobie swoją "prawdziwą" Polonią tylko której kibicują. Przełożyłoby się to również na doping, który często jest....

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » wt mar 09, 2010 9:54

Szanowny kolego .Juniorzy Polonii 2011 zgadnij z kim zagrali w finale Mistrzostw Polski juniorow w roku poprzednim(jak nie wiesz to ci podpowiem z POLONIA).Ja nie moge tylko pojąc dlaczego dwaj Panowie Prezesi majacy za soba ogromne firmy nie chcą stworzyc jednej potęznej Polonii,która byłaby silna drużyna nawet w Europie.Mówisz że koszykówka w Polsce jest gra niszową być moze ale na świecie jest sportem bardzo popularnym(z gier zespolowych zaraz po piłce noznej).To że w Polsce nikt nie potrafił zareklamowac porządnie Mistrzostw Europy to inna sprawa.Jednak nazwisko Marcina Gortata ktory gra w najlepszej lidze swiata tak naprawde ogony juz cos polskim kibicom mówi.Jeszcze nie tak dawno jak istniala w Polonii sekcja koszykówki zenskiej grała w niej Mistrzyni Europy Kasia Dulnik(polowa lat dziewiędziesiatych).Dzięki koszykowce przetrwal ruch kibicowski na Polonii bo tylko w tych rozgrywkach liczylismy sie w Polsce,a na niektore mecze trzeba bylo przyjsc 2h wczesniej zeby sie dostac na hale na Konwiktorska gdzie atmosfra byla taka zeby przyjezdne druzyny wymiękały.I marze o takich meczach o niczym więcej.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » wt mar 09, 2010 14:59

Nie wiem po co o tym piszesz, skoro Twoje pierwsze zdanie, jest zawarte w moim poście z 7 marca z 22:07? Nawet chcieliśmy jechać na finały do Sopotu, ale na przeszkodzie stanęło kilka przeszkód.

Gortad jeśli nie gra Howard lub ma sporo fauli, naprawdę gra przyzwoicie, a czasami bardzo dobrze. Będąc rok temu na konferencji z jego udziałem dowiedziałem się, że planuje zorganizować od podstaw klub, który jak i Polonia 2011 będzie przygotowywał młodzież do profesjonalnego sportu w seniorach, z nastawieniem na zdobywanie medali w barwach kadry na imprezach mistrzowskich. O Polonii 2011 jakoś zapomniał. Tą samą drogę idzie też Basket Poznań, który już zaczął działać w tym kierunku.

Gortad jako pierwszy finalista NBA w rankingu najpopularniejszych sportowców znajduje się dopiero na ... 30 miejscu wśród ankietowanych. Trochę to dziwne. Podobnie jak i brak promocji Euro Basketu w Warszawie, gdzie gdyby nie obecność Słoweńców, to hala świeciłaby pustakami. Było ich o 3-3,5 tys. Reszta kibiców pozostałych 3 drużyn stanowiła garstkę. Można było natomiast dowiedzieć się o meczach w ... Katowicach.

W normalnym mieście z normalnymi władzami, klub taki jak Polonia świecący sukcesy w kraju (awans do PLK, 2 brązy) oraz w Europie (finał NEBL, ogranie Arisu, Alby, Chimki dobra walka z Uralem) dawny by miał halę. A tak gramy półfinał z Anwilem na Kole, na którym do dziś się męczymy. Minęło kilka lat, a powyższe kluby grają w ... Eurolidze.

Ale lepiej postawić nowy stadion za ciężką kasę kopaczom którzy dawno już nic nie osiągnęli, a to w czym lubują się ich kibice o "remont" np Starówki...

ODPOWIEDZ