W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Wojna Polonia Azbud - Polonia 2011

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Magiczny1911
Posty: 1325
Rejestracja: sob mar 28, 2009 16:35

Wojna Polonia Azbud - Polonia 2011

Post autor: Magiczny1911 » wt gru 01, 2009 7:34

Warszawa ma dwa kluby w ekstraklasie koszykarzy. Od dziewięciu lat gra w niej obecna Polonia Azbud - tradycyjne "Czarne Koszule", spadkobiercy mistrzów Polski z roku 1959 i brązowych medalistów z lat 2004-05. Polonia 2011 to beniaminek - klub powstał trzy lata temu, kiedy spółka posiadająca "Czarne Koszule" tonęła w długach, i w zamyśle założycieli miał być kontynuatorem koszykarskich tradycji Polonii.

"Czarne Koszule" przetrwały i kluby podjęły rozmowy o fuzji. Do połączenia nie doszło ani wówczas, ani ostatnio, już po awansie Polonii 2011 do PLK. Nie sposób dociec dlaczego.

Warszawskie kluby rywalizują ze sobą na boisku o wynik (w niedzielę Polonia 2011 wygrała 93:82), na rynku o sponsorów, w Warszawie o kibiców. Ale to nie wszystko: - Ktoś chce za wszelką cenę podpiąć się pod nasze tradycje - mówi prezes Polonii Azbud Piotr Pawlak.

Przed derbami na oficjalnej stronie internetowej Polonii 2011 ukazał się obszerny artykuł o historii "Czarnych Koszul". W zakończeniu jest mowa o tym, że Polonia 2011 - "dokładnie w 50 lat od największego sukcesu w historii Klubu" - zdobywa awans do ekstraklasy. "Do tych właśnie medalowych tradycji zespół Polonii 2011 chce nawiązać w przyszłości" - czytamy w ostatnim zdaniu.

- Szanujemy sportowe i organizacyjne osiągnięcia Polonii 2011, ale ten klub chce skorzystać z naszej historii - oburza się Pawlak. Koszykarze "Czarnych Koszul" na rozgrzewkę przed derbami wyszli w koszulkach z napisem: "Polonia Warszawa była, jest i będzie tylko jedna".

- To my jesteśmy oficjalnym spadkobiercą koszykarskich tradycji Polonii Warszawa. Rozumiem, że Polonia 2011 chce do nich nawiązać, bo swoich praktycznie nie ma - tłumaczy Pawlak. - Gdyby trzy lata temu Polonia 2011 nazwała się Mostostal czy Syrenka, nie byłoby problemu. Zdejmowalibyśmy czapki z głów, bo wykonują świetną robotę.

Właściciel Polonii 2011 Jarosław Popiołek: - Jestem zaskoczony tym, jak został odczytany ten tekst o historii Polonii. Dla mnie był to po prostu artykuł towarzyszący derbom, zawodom dwóch drużyn, w których są ludzie wywodzący się z jednego pnia.

O usilnej chęci włączenia się Polonii 2011 w nurt historii "Czarnych Koszul" świadczą jednak także choćby nazwa i klubowe barwy - identyczne z tymi, których od lat używa "starsza" Polonia. - Zawsze będziemy odwoływać się do tej tradycji - mówi Popiołek. - Nie chcemy licytować się, kto ma do tego duże prawa, a kto nie ma żadnych. Stworzyliśmy Polonię 2011 po to, aby zbudować prawdziwe sportowe podwaliny pod - powiem teraz trochę na wyrost - potęgę jednego klubu sportowego Polonia Warszawa.

Na porozumienie się jednak nie zanosi.

Nie rozdzierać "Czarnych Koszul"

Warszawiacy mają prawo czuć się zdezorientowani - w ekstraklasie grają dwie Polonie, na dodatek w tej samej hali. Byli zawodnicy jednej stanowią o sile drugiej, kibice podczas derbów oklaskują każdego kosza bez wyjątku. Koszykarska stolica stanęła na głowie.

Wydawałoby się, że połączenie obu klubów jest jedynym rozsądnym wyjściem, bo mądrze zorganizowana i finansowana drużyna z Warszawy mogłaby walczyć o medal mistrzostw Polski. Do porozumienia jest jednak daleko.

Byłem wielkim zwolennikiem fuzji, lecz teraz uważam, że byłoby to wyjściem najgorszym. Polonia Azbud rokrocznie buduje nowe zespoły bez wyraźnej myśli przewodniej poza tą, żeby się utrzymać. Polonia 2011 ma ambicje udowodnienia, że w ekstraklasie można grać polskim składem, w większości złożonym z młodych koszykarzy. Obie ekipy próbują realizować inne cele za pomocą innych środków i choć na razie wyniki osiągają słabe, to jednak nie ma sensu łączyć ich w coś, co prawdopodobnie pozbawi unikatowego charakteru obie strony. Niech przetrwa silniejszy.
www.sport.pl

konradek
Posty: 451
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 7:34

Post autor: konradek » wt gru 01, 2009 8:49

Cytat jest niepełny:
....
Nie można jednak pozwolić na to, aby Polonia 2011 zawłaszczała historię innego klubu. Nawet jeśli to Popiołek przekonywał Warbud do finansowania Polonii na początku wieku, co zaowocowało medalami. Nawet jeśli pot w walce o brązowe krążki wylewali na boisku Walter Jeklin i Leszek Karwowski. Nawet jeśli koszulki Krzysztofa Sidora i Arkadiusza Miłoszewskiego powinny wisieć pod dachem hali przy Konwiktorskiej.

"Czarne Koszule" są tylko jedne. Lepiej ich nie drzeć na siłę.

tijo
Posty: 1921
Rejestracja: czw paź 23, 2008 11:59
Lokalizacja: warszawianin?

Post autor: tijo » wt gru 01, 2009 9:28

Juz wcześniej pisałem - jak spadną obydwie to może sie połączą...

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » wt gru 01, 2009 9:40

A moze jedynym wyjsciem z sytuacji jest spadek wlasnie Polonii Azbud ? Sposob prowadzenia Polonii 2011 jest o niebo lepszy i moze dopiero po spadku dzialacze Azbudu zluzuja troche z wymagan polaczeniowych i to bardziej oni przyjma taktyke 2011 po fuzji

Babinicz
Posty: 273
Rejestracja: sob sie 30, 2008 13:33

Post autor: Babinicz » wt gru 01, 2009 10:43

Ja nie widzę sensu robienia teraz fuzji,chyba że fundusze z Polonii Azbud oraz Łączyński i Nowakowski przechodzą do 2011.
Oglądając Polonię 2011 część osób znowu zaczyna interesować się koszykówką,np ja .
Mimo iż jestem wychowankiem Polonii,polskim koszem ostatni raz podniecałem się najpierw za sprawą Mazowszanki/Znicza Pruszków a pózniej, jak Śląsk z Zielińskim,Wójcikiem i Tomczykiem w składzie grał z powodzeniem w europejskich pucharach .
Zmiana praktycznie całej piątki po sezonie,setki słabych amerykanów zajmujących miejscie zdolnym ale niedoświadczonym Polakom zupełnie mi obrzydziły naszą rodzimą koszykówke.
Nawet medale zdobyte przez Polonię,specjalnie mnie jakoś nie ucieszyły.
Teraz mimo że do niedawna wszystko przegrywali widać w tym jakiś system i pasję,mimo że czołowi zawodnicy Śnieg,Berisha,Pamuła nie są naszymi wychowankami czuć tą świeżość i radość z gry.
Gdyby Berisha grał od początku,a Pietras nie miał altroskopii dwóch kolan,miejsce w lidze byłoby napewno wyższe.

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » wt gru 01, 2009 11:03

ALF pisze:A moze jedynym wyjsciem z sytuacji jest spadek wlasnie Polonii Azbud ? Sposob prowadzenia Polonii 2011 jest o niebo lepszy i moze dopiero po spadku dzialacze Azbudu zluzuja troche z wymagan polaczeniowych i to bardziej oni przyjma taktyke 2011 po fuzji
No i tu się pojawia problem. Bo może faktycznie sposób prowadzenia 2011 jest lepszy, ale co z tego, jak wystarczy tylko do zajęcia maks przedostatniego miejsca w tabeli. To widać jak na dłoni, że klub z młodzieżą - powiedzmy w 1 lidze powinien być zapleczem klubu z ekstraklasy.

Mnie tam wali jaki jak się będzie nazywał klub i kto ma historię - prawnie na pewno ma Azbud. Tak szczerze, nawet mnie to wali, czy gra młodzież, czy starzy - przecież i tak nie są to Warszawiacy, docelowo uciekną do innych klubów. Mnie interesują wyniki sportowe. A póki co jest nędza.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » wt gru 01, 2009 18:45

A dlaczego mają uciec do innych klubów? Źle im tu? Chyba nie.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » śr gru 02, 2009 8:05

Babinicz pisze:Ja nie widzę sensu robienia teraz fuzji,chyba że fundusze z Polonii Azbud oraz Łączyński i Nowakowski przechodzą do 2011.
Nie mamy tu nic do powiedzenia, w ciągu ostatnich kilku miesięcy animozje tak narosły, że na fuzję nie ma najmniejszych szans. W czerwcu-lipcu jeszcze można było o tym myśleć, teraz już nie.
Czyli jedna koszykarska Polonia może być tylko po trupie drugiej. A oddzielnie każda z nich jest na tyle słaba, że upadek obu wcale nie jest wykluczony. Jakież to wszystko beznadziejne!

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » śr gru 02, 2009 12:01

Kaminero pisze:A dlaczego mają uciec do innych klubów? Źle im tu? Chyba nie.
Kasa Misiu, kasa...

deney
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 14, 2004 0:14
Lokalizacja: wawa wola

Post autor: deney » śr gru 02, 2009 12:01

Kaminero pisze:A dlaczego mają uciec do innych klubów? Źle im tu? Chyba nie.
Bartoszowi bylo zle? Chyba nie...
A juz go nie ma...

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr gru 02, 2009 12:22

A reszta zawodników pozostała plus wrócił Dutkiewicz. Jakieś ruchy kadrowe są nieuniknione.

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » śr gru 02, 2009 13:46

To jest tak chora sytuacja że kibice powinni wkroczyć do akcji żeby w końcu powstała JEDNA SILNA POLONIA.Bo brakuje jeszcze tego zeby zwolennicy Azbudu i 2011 napierdalali się między sobą w imie chorych pseudoambicji obu Panów Prezesów.DOSYĆ OSŁABIANIA POLONII I POLEMIKI KOMU TO SIE BARDZIEJ NAZWA I KLUB NALEZY

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » czw gru 03, 2009 11:49

Mili Państwo,
Temat jest do skasowania,bo tylko podsyca animozje-jeszcze tego brakuje żebyśmy się zaczęli dzielić my-kibice.

Od początku wołałem o JEDNĄ POLONIĘ WARSZAWA! Obecna sytuacja jest idiotyczna-derby tylko to potwierdziły.
Teraz odniosę się do kilku spraw.
1. Tradycje HISTORYCZNE-te są wyłącznym atrybutem Polonii AZBUD Warszawa. Nie wariujmy-jak jutro wspólnie dajmy na to z Katarzyną Dulnik(prezes) oraz Wojciechem Królikiem(trener) założę Polonię "TytusPullo feat. Kasia i Wojtek" Warszawa to też będzie spadkobierca tradycji? Tyle, że jest to ZUPEŁNIE NIEWAŻNE-TO LIGA ZAWODOWA A NIE BRACTWO KURKOWE!
2. Żeby nie było zarzutu o antypoploniadwatysiącejedenaściowatość, popieram pogląd,że jest to klub modelowy-dużo lepiej prowadzony, niż stara Polonia.
3. Niedoprowadzenie do fuzji było głupotą-klub mający w składzie Berishę, Śniega, Karwowskiego,Łączyńskiego,Nanę,Hughesa-grałby spokojniutko o miejsca 5-6. Rozumiem korzyści szkoleniowe,ale to jest strata sezonu,a nie oszukujmy się odpowiednio Perka,Kolowca,Nowakowski,Pełka i kilku innych to nie są gracze na ligę zawodową.
Podsumowując-szkoda czasu sił i funduszy na utrzymywanie dwóch słabych(tak SŁABYCH) drużyn.
Dzisiejszy sport zawodowy opiera się na innych zasadach, niż ambicje personalne, a jedynymi miernikami sukcesu są przychody finansowe oraz trofea.Obydwie Polonie nie mają dziś,ani w najbliższej przyszłości widoków na takowe.
Prokom ma jedną druzynę na poziomie Euroligi,a drugą na zapleczu-i tak powinno być w Polonii.
Powiem ostro i serio-trzymanie ekip grających na poziomie dolnej części tabeli bardzo słąbej w tym sezonie ligi jest bezcelowe.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » czw gru 03, 2009 12:23

zaraz, zaraz jak na razie to kibice wykazali więcej zdrowego rozsądku niż działacze. Wprawdzie coraz wyraźniej zarysowuje się podział na tych, którzy bardziej sympatyzują z Polonią 2011 (głównie młodzi stażem kibice kosza) i tymi sympatyzującymi z Polonia obecnie Azbud d. Gaz ziemny, SPEC itp. Ale ciągle udaje się utrzymywać jedność środowiska kibicowskiego. A w każdym razie nikt sie z nikim nie napierdala.
Nie bardzo wiem co w praktyce miałoby znaczyć, że "kibice powinni wkroczyć do akcji". W wymiarze propagandowym od dawna wkroczyli. Co mogą zrobić więcej? I tak jak całym sercem jestem za połączeniem, tak rozum mi mówi, że to zupełna utopia. Latem jeszcze było to realne, teraz juz nie. Za dużo niechęci narosło. Przykre to, ale póki co musimy z tym żyć. Może kiedyś cos się zmieni

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » czw gru 03, 2009 12:32

No to z Bigusem pod koszem Polonia 2011 będzie spokojniejsza o UTRZYMANIE a w pucharach dalej będzie grał klub o jakże pięknych tradycjch Turów Zgorzelec,albo nie wiadomo kto.
Róbcie tak dalej panowie prezesi, niech się tak wszystko rozpływa w tej szarzyźnie ligowej!
Naprawdę nie rozumiecie,że teraz jest niepowtarzalna szansa zbudowania WIELKIEGO klubu???
Ta drużyna wzmocniona pod koszem kimś w rodzaju Vince'a Jones'a może już w następnym sezonie zdobyć medal i szaleć na zapleczu euroligi!

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » czw gru 03, 2009 12:39

Tytus my to rozumiemy. Ale co my możemy zrobić w tej sprawie?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » czw gru 03, 2009 12:45

To do Wielce Szanownych Panów Prezesów kierowałem...,eh co za lipa, co za syf!
Wiem,że nic nie możemy-a moglibyśmy teraz sposobić się do pucharów-bo liga jest dramatycznie słaba, no żesz kur.....aa mać!!!!
Żal mi dupę ścisnął, jak zobaczyłem Kamyka bredzącego o "Legii"-AH1N1 CZY CO?!?

ODPOWIEDZ