W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Polonia - Polpharma

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Jorge Andrade - Powrót
Posty: 44
Rejestracja: pt sie 14, 2009 8:57

Polonia - Polpharma

Post autor: Jorge Andrade - Powrót » pn paź 12, 2009 16:55

kiedy: 18.10 (niedz), g. 17.00

pierwszy mecz Polonii w tym sezonie na wlasnej hali!


Zapraszam

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Post autor: KSP1911 » wt paź 13, 2009 11:24

Bilety:

* 25zł Parter
* 15zł Balkon
* 10zł Bilety ulgowe na balkon dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich.


Każdy kibic okazujący swój bilet lub karnet piłkarskiej Polonii z sezonu 2009/2010 otrzyma prawo do kupienia biletu ulgowego za 10 zł na mecz koszykówki (górna trybuna).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pt paź 16, 2009 5:09

może nareszcie będzie pierwsze zwycięstwo w tym sezonie? Nie mówię, że będzie łatwo, ale jeśli nie teraz to kiedy? Wierzę, że nasi zaczną w końcu coś grać, bo w Jarosławiu mnie zęby rozbolały od tego co widziałem

Magiczny1911
Posty: 1325
Rejestracja: sob mar 28, 2009 16:35

Post autor: Magiczny1911 » ndz paź 18, 2009 17:08

3 kwarta i wszystko jasne 9:20 :roll:

KrzysiuKSP
Posty: 795
Rejestracja: pt lip 10, 2009 15:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KrzysiuKSP » ndz paź 18, 2009 17:23

53:68 jak na razie, wątpie żebyśmy odrobili, dobrze że nie poszedłem na mecz ostatnią kasę bym tylko wydał

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz paź 18, 2009 18:01

Polonia Azbud = :lol:
to co prezentuja mozna okreslic tylko po francusku: ŻE NA DA
lepiej sciagac 5 murzynow ktorzy nic nie umieja niz grac Polakami. Jak pod koniec wszedl jakis mlody pod kosz i Laczynski na rozegranie to razem zrobili wiecej niz tamci przez caly mecz.

ceknikus
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 1815
Rejestracja: wt lut 08, 2005 11:47

Post autor: ceknikus » ndz paź 18, 2009 19:18

To co sobą zaprezentowała dzisiaj Polonia to niestety dno. Zlepek graczy, paru zmęczonych emerytów (Ansley, Bacik), dwóch indywidualistów (Hughes, Alexander), dwóch nieporadnych bez formy (Frasunkiewicz i Kingsley) i paru młodych chłopaków, nie dostrzeganych przez partnerów. Zero zespołowości i pomysłu na grę. Nie wróżę tej drużynie jakiegokolwiek sukcesu. Polonia 2011 przy tej ekipie gra o klasę lepiej i przyjemniej się jej grę ogląda.

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » ndz paź 18, 2009 20:06

Chodziłem na mecze od 6 lat. Opuściłem może dwa lub trzy w tym czasie. Ale dziś rezygnuję. Szkoda mi nerwów. Szkoda głupiej nadziei, że może ten sezon będzie inny.
Nie wiem ile kasy mają w tym roku. Ale dziś zrozumiałem, że dopóki w klubie będzie Kamiński, Kozak to nie ma co liczyć na lepszą grę. Kamyk stał się już prawie symbolem nowożytnej Polonii i nikt nie chce na niego złego słowa powiedzieć. Ale trzeba to powiedzieć otwarcie:
Kamiński musi odejść.

1) Nie ma zdolności doboru składu, bo zakładam, że to on odpowiada przynajmniej w połowie za wybór zawodników do drużyny. Nowe twarze nic nie wniosły. Nie ma strzelców (3/16 za trzy!!!) Oparcie gry na emerytach zupełnie nie zdaje egzaminu. Jeszcze tylko Szybilskiego brakuje.

2) Ta drużyna nie ma stylu. I tak, jakby się zastanowić i wrócić myślami, to od czasu Elliotta, gdzie mieliśmy super obwód i graliśmy "za trzy", to w żadnym sezonie drużyna Kamyka nie miała stylu. Teraz tego stylu nie ma w ogóle. Chyba, że nowy styl to "Hughes kozłuje ile się da i wchodzi na ślepo pod kosz".

3) Kamiński drze się i czerwieni, niczym Urlep krzyczy na sędziów, ale nic poza tym. Bierze te czasy i nie potrafi w trakcie gry nic zmienić. Po wziętym czasie nie widać ani jednej dobrze rozpisanej akcji. Mam wrażenie, że mogłoby go na ławce nie być i byłoby to samo. Ja rozumiem pod koniec sezonu, jak już pojawia się zmęczenie sobą, konflikty. Ale jak on sobie zespół dobierał jak w trzeciej kolejce nie potrafi do nich przemówić.

4) Mentalnie nie widać determinacji w drużynie. Nie ma chemii. Bacik zrezygnowany, Ansley bez wiary, nie ma lidera mentalnego, co by pociągnął chłopaków.

Kamiński powinien odejść. Przez tyle lat było fajnie, ale już chyba wystarczy. Trzeba dać szansę komuś innemu.

Niestety w tym sezonie z taką grą, skutecznością i opieraniu gry na Baciku to wszyscy są poza naszym zasięgiem. No, może poza 2011.

Przykro mi, ale odpuszczam. Nie odpuszczałem nawet jak było źle. Była pusta hala, ja przychodziłem. Ale dziś poczułem, że to już tylko jakaś atrapa klubu i atrapa koszykówki. Nie chcę w tym uczestniczyć.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » ndz paź 18, 2009 20:09

Skoro nie potrafi się wykorzystywać sytuacji pod koszowych to z czym do ludzi? W Jarosławiu przegraliśmy także kilkunastoma pkt nie trafiając ok 30 razy z pod kasy. Starczyłoby żeby trafiali co 4, a byśmy wygrali. Dziś zagrali równie fatalnie jak 4 dni temu. 63 pkt z taką Polpharmą to śmiech na sali. Polonia 2011 potrafiła rzucić w piątek 81 pkt mistrzowskiemu Prokomowi, a to jej pierwszy sezon....

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz paź 18, 2009 20:25

Kornik pisze:
Niestety w tym sezonie z taką grą, skutecznością i opieraniu gry na Baciku to wszyscy są poza naszym zasięgiem. No, może poza 2011.
Ze wszystkim zgoda poza tym :) Polonia 2011 gra o niebo lepiej od Azbudu i gwarantuje Ci ze miejsce w 8 zajma bez zadnego problemu. Jezeli druzyna zlozona z 19-20 letnich chlopakow w debiucie w ekstraklasie walczy jak rowny z rownym z 3 druzyna w Polsce a potem napedza stracha jednej z 16 najlepszych druzyn Europy to mozna jej wrozyc duza przyszlosc. Zawodnicy Polonii Azbud widac ze sa duzo bardziej doswiadczeni, nie pudluja tak straszliwie spod kosza jak 2011 ale graja zupelnie bez polotu, bez zadnej mysli i sa zwyczajnie slabi. Chlopaki z 2011 maja jeszcze gorace glowy i czesto partola w najprostyszych sytuacjach, zeby chwile pozniej w strasznie trudnej zagrac takze wszystkim kopary opadaja. Jeszcze pare miesiecy treningu, dojscie w przerawie jakiegos silnego zawodnika pod kosz i liga nasza ! :wink:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz paź 18, 2009 20:37

no cóż, to było rozpaczliwe, nie da się ukryć. Kamyk zapowiada zmiany. Ale jakoś czarno widzę te zmiany. Oni nie umieją trafiać co kosza, a to dość podstawowa umiejętność jak na koszykarzy. Bardzo czarne myśli po głowie chodzą.
A co do Polonii 2011 - na razie wszyscy się zachwycają, ja też im kibicuję, ale tak naprawdę to za wcześnie coś powiedzieć. O ile pamiętam najbliższe dwa mecze to wyjazd do Stalowej Woli a potem u siebie ze Zniczem. Po tych dwóch meczach będziemy dużo mądrzejsi.

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » ndz paź 18, 2009 21:54

ALF pisze:
Kornik pisze:
Niestety w tym sezonie z taką grą, skutecznością i opieraniu gry na Baciku to wszyscy są poza naszym zasięgiem. No, może poza 2011.
Ze wszystkim zgoda poza tym :) Polonia 2011 gra o niebo lepiej od Azbudu i gwarantuje Ci ze miejsce w 8 zajma bez zadnego problemu. Jezeli druzyna zlozona z 19-20 letnich chlopakow w debiucie w ekstraklasie walczy jak rowny z rownym z 3 druzyna w Polsce a potem napedza stracha jednej z 16 najlepszych druzyn Europy to mozna jej wrozyc duza przyszlosc. Zawodnicy Polonii Azbud widac ze sa duzo bardziej doswiadczeni, nie pudluja tak straszliwie spod kosza jak 2011 ale graja zupelnie bez polotu, bez zadnej mysli i sa zwyczajnie slabi. Chlopaki z 2011 maja jeszcze gorace glowy i czesto partola w najprostyszych sytuacjach, zeby chwile pozniej w strasznie trudnej zagrac takze wszystkim kopary opadaja. Jeszcze pare miesiecy treningu, dojscie w przerawie jakiegos silnego zawodnika pod kosz i liga nasza ! :wink:
Chciałbym, żebyś miał rację, ale obawiam się, że Śnieg i Pamuła to mimo wszystko za mało. Nie jestem poinformowany, co z Berishą. W każdym razie póki co bardzo brakuje zbiórek i skuteczności.
Przy dobrej konstelacji - drugą młodość przeżyje Karwowski, Dutkiewicz odzyska formę sprzed 2 sezonów, Lewandowski zacznie brać na siebie odpowiedzialność i trafiać, jeszcze ze dwóch młodych wskoczy na wyższy poziom, rywale nie rozpracują Śniega i tak dalej... - to może uda się utrzymać.
Zgadzam się jednak, że przyjemniej się ich ogląda niż drużynę Kamyka.

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz paź 18, 2009 21:59

Chodzi o gre zespolowa :wink: Karwowski juz niestety lepszy nie bedzie i jest raczej slabszym punktem zespolu(o niebo lepszy od Ansleya ale caly czas cieniutko) ma mase strat i pudel z prostych sytuacji.
Lewandowski tez juz po 30 wiec wiele spodziewac sie nie mozna. Ale mamy Sulime, Szymanskiego ktorzy sa z rocznika 90+ a maja po 210 cm wzrostu i moga byc z nich bardzo dobrzy srodkowi :) Pamietajmy tez o zapleczu w AZS PW. Narazie gra sam Snieg ale zawsze moze dojsc na zmiane Popiolek, ktory w ostatnim meczu rzucil 5/6 za 3. Moze wkoncu obudzi sie tez Jagoda bo ze grac potrafi pokazal w akcji jak wszedl pod kosz mijajac obroncow Prokomu jak tyczki.

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » ndz paź 18, 2009 23:05

Kornik pisze: Przykro mi, ale odpuszczam. Nie odpuszczałem nawet jak było źle. Była pusta hala, ja przychodziłem. Ale dziś poczułem, że to już tylko jakaś atrapa klubu i atrapa koszykówki. Nie chcę w tym uczestniczyć.
Ja to czuje już od dłuższego czasu. Tam nie ma żadnych ambicji i żadnych wartości. Najbardziej wkurzyła mnie końcówka zeszłego sezonu, bo wtedy wyszło po co istnieje ten klub- po to aby trwać i dawać zajęcie kilku gościom. Klub ten wyciągał kasę z miejskich lub powiązanych z miastem spółek, w zamian niewiele dając- ani sponsorom, ani kibicom.Teraz to prywatny biznes (ciekawe co naobiecywano Azbudowi aby w to wszedł) i wcale się nie dziwię, że się chyli ku upadkowi.

I bardzo dobrze bo to zwiększa szanse Polonii 2011 (która dla mnie ma szansę być kontynuatorką najlepszych tradycji), na pozyskanie dodatkowych sponsorów.

kozi
Posty: 815
Rejestracja: pn gru 08, 2003 15:53

Post autor: kozi » pn paź 19, 2009 9:02

2011 POLONIA!

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » pn paź 19, 2009 16:35

KSPpiterKSP pisze:
Kornik pisze: Przykro mi, ale odpuszczam. Nie odpuszczałem nawet jak było źle. Była pusta hala, ja przychodziłem. Ale dziś poczułem, że to już tylko jakaś atrapa klubu i atrapa koszykówki. Nie chcę w tym uczestniczyć.
Ja to czuje już od dłuższego czasu. Tam nie ma żadnych ambicji i żadnych wartości. Najbardziej wkurzyła mnie końcówka zeszłego sezonu, bo wtedy wyszło po co istnieje ten klub- po to aby trwać i dawać zajęcie kilku gościom. Klub ten wyciągał kasę z miejskich lub powiązanych z miastem spółek, w zamian niewiele dając- ani sponsorom, ani kibicom.Teraz to prywatny biznes (ciekawe co naobiecywano Azbudowi aby w to wszedł) i wcale się nie dziwię, że się chyli ku upadkowi.

I bardzo dobrze bo to zwiększa szanse Polonii 2011 (która dla mnie ma szansę być kontynuatorką najlepszych tradycji), na pozyskanie dodatkowych sponsorów.
Nie możesz być aż tak tendencyjny. Dopóki się nie połączą będzie klops.

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » pn paź 19, 2009 20:54

Kornik pisze: Nie możesz być aż tak tendencyjny. Dopóki się nie połączą będzie klops.
Mylisz się- dopóki będą dwie to jest i będzie klops i połączenie wcale nie jest jedynym rozwiązaniem.

ODPOWIEDZ