W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

EUROBASKET

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

EUROBASKET

Post autor: elektryk » pn wrz 07, 2009 19:17

Jako, że dział koszykówka to daję to a nie sport w Polsce i na świecie.
Rozpoczęły się ME w Polsce. Specjalnie nie widać, że organizatorom zależało na propagowaniu kosza, bo nie bombardują nas media jakoś specjalnie informacjami. Znowu się obudzą jak w przypadku piłki ręcznej gdy zaczniemy wygrywać.
Lubię kosza i czaiłem na przygotowania naszych przed ME. Grali niezłem mecze z Chorwatami i Hiszpanią.
Dziś na rozpoczęcie ME pokonali pewnie Bułgarów. Świetny mecz 5 naszych koszykarzy w tym byłego polonisty Koszarka. Brawo Koszar. Martwi mnie, że ta ekipa ma 5 bardzo dobrych zawodników +ewentualnie Szewczyk i to koniec... Nie oglądam NBA więc specjalnie nie widziałem co gra Gortat. Myślałem, że gość jest klocowaty i ledwie się ruszający a tu o dziwo jest bardzo dynamiczny.
Pewnie wiele nie ugramy w tych mistrzostwach 5-6 ludźmi, ale po obejrzeniu wypocin kadry Leo miło się oglądało ekipę Katzurina.
Siatkę też oglądam, ale aż tak bardzo mnie nie rajcuje. Tym bardziej, że nie gra Wlazły i Winiarski jedyni, których gra mi się podoba.
P.S. Czy ktoś wie czy można dostać jakieś bilety na Torwar na mecz Hiszpanów i czy w ich kadrze gra mój ulubieniec koszykarski Juan Navarro?

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Post autor: adamtal » pn wrz 07, 2009 19:30

Ja dzisiaj byłem, licząc, że jak to na takich imprezach, gdy nie grają gospodarze będzie mnóstwo wolnych miejsc, a bilet mi sprzedadzą z pocałowaniem ręki... A tu kasy zamknięte. Ciekawi mnie, czy rzeczywiście komplet, czy nie chciało im sie sprzedawać :twisted: Jak ktoś jest bardzo zdeterminowany to pewnie pozostają rozwiązania "hippiczne", aczkolwiek byłem tak wcześnie, że nawet nikt mnie nie nagabywał :)
Navarro? Chyba gra...

Edit: Na zdjęciach widać raczej komplet, więc z biletami nie było lenistwa, tylko chwalebne zainteresowanie koszykówką, może wróci popularność z lat 90-tych :D

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pn wrz 07, 2009 19:46

No to lipa, że aż takie zainteresowanie koszem. Albo inaczej. Chu.nia, że Torwar taki mały... Ciekawe czy dużo fanów z bezpośrednio zainteresowanych meczem fanów dotarło? Chętnie bym popatrzył jak robią "atmosferę" na meczach swoich ekip.
Jak zwykle TVP się popisało. Hymnów brak, za to reklam w ch.j. Oni się k.... chyba nigdy już nie nauczą :evil: . A dodatkowo mecze na zasranej tvpsport...
Szkoda, że Polsat sobie to odpuścił. Mogli se siatkę odpuścić a nie kosza :(. Bo tam poza meczami Polaków nic ciekawego do oglądania nie ma.

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Post autor: adamtal » pn wrz 07, 2009 19:53

Chyba dobrze robią atmosferę, bo sport.pl tak pisze: "Słoweńscy kibice opanowali halę Torwaru. Na trybunach zielono i niesamowicie głośno":) .
Od nas też jest troche osób, kibice z forum Rady Puchaczy dostali bilety od Polonii 2011.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pn wrz 07, 2009 20:06

adamtal pisze:Chyba dobrze robią atmosferę, bo sport.pl tak pisze: "Słoweńscy kibice opanowali halę Torwaru. Na trybunach zielono i niesamowicie głośno":) .
Od nas też jest troche osób, kibice z forum Rady Puchaczy dostali bilety od Polonii 2011.
czy to aby słoweńcy? ;) :lol:

adamtal
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 23, 2008 12:08

Post autor: adamtal » pn wrz 07, 2009 20:20

:D tak, oni, oni, wożą się (dosłownie, widziałem też grupkę na rowerach) po mieście w swoich zielonych barwach :D Chyba że koledzy zza miedzy preferują nowy styl prezentacji barw poprzez malowanie ich na twarzach :lol:

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » pn wrz 07, 2009 20:39

dzisiaj widzialem ich na Krakowskim przedmiesciu :) wszyscy w zielonychkoszulkach, i caly czas spiewaja :P Opanowali Brovarmie i wszystkie okoliczne bary :wink: Raczej przyjaznie nastawieni

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » pn wrz 07, 2009 22:42

Właśnie wróciłem z Torwaru.

Serbia skopała tyłki mistrzom świata. Nie wystarczy mieć gwiazdunie z NBA, trzeba jeszcze się postarać. Serbowie zagrali twardo i ambitnie i słusznie wygrali, ale sądzę, że Hiszpanie nastawiają się na długi turniej.

Na trybunach dominowali kibice ze ... Słowenii. O dziwo dopingowali Serbów krzycząc "Jugosławia". Fajna ekipa, tylko ten zielony kolor.

Najgorzej przedstawia się organizacja. Euro miało być okazją do zarobienia ale jak patrzę na to co zrobiono dzisiaj na Torwarze to jestem pewien że będą straty. Przykładowo- w całej hali na kilka tysięcy osób było 1 miejsce gdzie można było kupić coś zimnego do picia. Stoisko obsługiwały 2 osoby które pieczołowicie odpakowywały butelki z kartonów, odkręcały kapsle i nalewały colę do kubków. Ja rozumiem, że nie można sprzedawać w butelkach, ale czy nie można było tego przewidzieć? Jedyny dochód przyniosą Ci kibice ze Słowenii bo Hiszpanów i Serbów jest mało.

Ciekawe ile stracimy na EURO2012 :(

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn wrz 07, 2009 23:06

20 osób z Rady Puchaczy dzielnie dopingowało Serbie w meczu z Hiszpanią.....Słoweńcy przyjechali konkretną ekipą (podobno 2,5tys i na oko tylu ich było). Co do biletów to hala była pełna, wiec dlatego ich nie ma.....

Jutro znowu będziemy dopingować przeciwników Hiszpanii...a jak;)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pn wrz 07, 2009 23:23

okok wariacie, ale tylko w przypadku jeśli zwrócisz mi za kupon toto-mixu :wink:

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » wt wrz 08, 2009 6:09

Jak na moje oko hala w obydwu meczach była zapełniona w 90-95%, były jeszcze pojedyncze wolne miejsca.

W pierwszym meczu pojawiło się około 3 tysięcy Słoweńców :shock: . Momentami byli bardzo głośni, jednak kiedy drużyna miała słabsze momenty, swój "doping" ograniczyli do trąbienia i gwizdania, kilkakrotnie lepiej już było słychać ten słynny "difens" w wykonaniu około 15 kibiców Wielkiej Brytanii ;-) .

Myślałem że pojawi się więcej Hiszpanów - w końcu to oni są jednym z głównych faworytów do złotego medalu, a ich kraj ma duże koszykarskie tradycje - jednak wczoraj pojawili się w dość małej liczbie.

Co ciekawe, w przerwie pomiedzy meczami, przy niemal pustych trybunach, swoje przemówienie wygłosiła HGW :lol: chwaląc się, ile to oni zrobili przy organizacji Mistrzostw, i jak promują koszykówkę :lol: :lol: .
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 8:45 przez ciemna_strona_miasta, łącznie zmieniany 1 raz.

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » wt wrz 08, 2009 7:05

ciemna_strona_miasta pisze: Co ciekawe, w przerwie, przy niemal pustych trybunach, swoje przemówienie wygłosiła HGW :lol: chwaląc się, ile to oni zrobili przy organizacji Mistrzostw, i jak promują koszykówkę :lol: :lol: .
Trzeba było w nią czymś rzucić.... Np. piłką do kosza...

Edit:
Chociażby dlatego:
http://www.sport.pl/koszykowka/1,84989, ... sketu.html

Ten artykuł ogólnie o wszystkich miastach.
http://www.sport.pl/koszykowka/1,84989, ... _Euro.html
Ostatnio zmieniony wt wrz 08, 2009 9:42 przez mzn, łącznie zmieniany 3 razy.

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » wt wrz 08, 2009 9:38

niech w takim razie zaczną budować halę

Babinicz
Posty: 273
Rejestracja: sob sie 30, 2008 13:33

Post autor: Babinicz » wt wrz 08, 2009 14:18

Nie przesadzajmy na całym świecie wygląda to podobnie,żeby nie szukać za daleko jako przykład podam mistrzostwa europy w siatkówce rozgrywane w Turcji.
Oprócz meczy gospodarzy hale świecą pustkami,a dziennikarze narzekają na brak atmosfery.
To samo było 3 lata na mistrzostwach świata wydawałoby się w super cywilzowanej Japonii,mało ludzi,ciężko było się porozumieć z miejscowymi,burdel organizacyjny oraz brak hal do treningów.

emsi
Posty: 123
Rejestracja: wt gru 02, 2008 10:28

Post autor: emsi » wt wrz 08, 2009 15:09

Ktoś zawsze będzie narzekał, więc trzeba to zlać i tyle

BlackStone
Posty: 166
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 7:09

Post autor: BlackStone » wt wrz 08, 2009 15:54

Wczoraj to był najazd Słoweńców na Warszawę, wszyscy rozśpiewani i w stanie wskazującym :D Moją uwagę zwróciła grupka kilkunastu osób w czerwonych koszulkach Polonii 2011 i śpiewająca coś po słoweńsku :shock:

Awatar użytkownika
DEADLY SIN
Posty: 9771
Rejestracja: pt lip 30, 2004 13:21

Post autor: DEADLY SIN » wt wrz 08, 2009 19:26

Brawo Polacy!

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt wrz 08, 2009 20:17

Prezesem Polonii 2011 jest Słoweniec to co sie dziwisz;)

PS. Tak jak wczoraj organizacja była kiepska tak dzisiaj....nagle wejscie było normalne, kolejek do barku przed meczem nie było, spiker podawał wynik Polaków...Słoweńcy sie bawili i było czuć ducha mistrzostw Europy:)

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » wt wrz 08, 2009 23:17

W meczu Hiszpanii z Wielką Brytanią znów była możliwa niespodziewana porażka faworytów. Przez 3 kwarty Hiszpanie prowadzili ok 10 pkt. W ostatniej części spotkania, na początku kwarty, zupełnie gwałtownie ich przewaga zmalała. W końcu Brytyjczycy wyszli na prowadzenie i przez 2 min wygrywali kilkoma punktami lub remisowali. Jednak błędy własne koszykarzy z Wysp przyczyniły się do tego, iż Hiszpanie pod koniec szybko odrobili straty odnieśli zwycięstwo.

Przed meczem na Torwarze wstąpiłem na kilka godzin do Czarnej Koszuli i obejrzałem część meczu Litwa-Polska. Było bardzo sympatyczna atmosfera i wg mnie sporo ludzi :)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » śr wrz 09, 2009 0:08

Masz szczęście Decik, że Wlk. Brytania nie wygrała ale i tak kupon poszedł się je...ć łudząc się, iż Serbia po bardzo dobrej inauguracji i ograniu Hiszpanii ogra dziś Słoweńców. Były 2, 1 pudło, teraz czas na wygraną :wink:

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » śr wrz 09, 2009 8:22

Jeśli chodzi o samą organizację i promocję Eurobasketu to jest po prostu żałosna. Szczególnie promocja. Nie będę ukrywał, że skupiony byłem i jestem na naszej reprezentacji. Zresztą w TV przede wszystkim mówili o naszych i ich grze we Wrocławiu. Jednakże dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mecze są rozgrywane także w Warszawie :shock: Na mieście nic z tym związanego nie widziałem (pewnie gdzieś było...). To kompromitacja naszego kochanego miasta i jego władz.
Gdyby nie kibice ze Słowenii i Hiszpanii to nikt by nie wiedział o tej imprezie (nie mówię oczywiście o zapaleńcach :wink: ).
A nasi na razie super. Całe szczęście nie zawitają do naszego smutnego miasta, w którym zainteresowanie sportem i jego promocją jest na poziomie bliskim zera.

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BIG » śr wrz 09, 2009 10:15

Zbyniu pisze:Jeśli chodzi o samą organizację i promocję Eurobasketu to jest po prostu żałosna. Szczególnie promocja. Nie będę ukrywał, że skupiony byłem i jestem na naszej reprezentacji. Zresztą w TV przede wszystkim mówili o naszych i ich grze we Wrocławiu. Jednakże dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mecze są rozgrywane także w Warszawie :shock: Na mieście nic z tym związanego nie widziałem (pewnie gdzieś było...). To kompromitacja naszego kochanego miasta i jego władz.
Gdyby nie kibice ze Słowenii i Hiszpanii to nikt by nie wiedział o tej imprezie (nie mówię oczywiście o zapaleńcach :wink: ).
A nasi na razie super. Całe szczęście nie zawitają do naszego smutnego miasta, w którym zainteresowanie sportem i jego promocją jest na poziomie bliskim zera.
Ciężko się nie zgodzić. Teraz Ludwiczuk (prezes PZKOSZ) czeka na sukces Polaków. Jeżeli będzie wynik to już do końca kadencji (kiedy to będzie?) w każdym wywiadzie użyje tego argumentu :)

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » śr wrz 09, 2009 11:58

Zbyniu pisze:JJednakże dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mecze są rozgrywane także w Warszawie :shock: Na mieście nic z tym związanego nie widziałem (pewnie gdzieś było...). To kompromitacja naszego kochanego miasta i jego władz.
Za to zapewne wiedziałeś/wiesz, ze także mecze będą w Katowicach :?:

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » śr wrz 09, 2009 18:45

Dzisiaj niestety porażka z Turkami, nota bebe zasłużona, strasznie słaba skuteczność, słabo w obronie, przewyższali naszych chyba każdym elemencie. Ale turniej się nie kończy - teraz Łódź.

Awatar użytkownika
czajak
Posty: 1924
Rejestracja: pt mar 20, 2009 9:10
Lokalizacja: Kabaty

Post autor: czajak » śr wrz 09, 2009 19:18

Jedynie w trzeciej kwarcie potrafiliśmy dotrzymać kroku Turkom. Porażka, niestety, zasłużona... Ale co tam, gramy dalej!

ODPOWIEDZ