W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

EUROBASKET

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » śr wrz 09, 2009 20:54

Do III kwarty wyglądało to nie najgorzej, odrobiliśmy przez kilka minut połowę straty, ale później Gortat musiał zejść z powodu kontuzji, co zaowocowało prostymi punktami dla Turków... i dalej to już przewaga Turcji do końca meczu.

Ale cóż - może ta porażka po wczorajszym spektakularnym zwycięstwie nad Litwą sprowadzi reprezentację na ziemię i dzięki temu nie popadną w zbytni samozachwyt (co niestety jest charakterystyczne dla wielu polskich sportowców).

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » czw wrz 10, 2009 10:43

Człowiek z Kamienia pisze:
Zbyniu pisze:JJednakże dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mecze są rozgrywane także w Warszawie :shock: Na mieście nic z tym związanego nie widziałem (pewnie gdzieś było...). To kompromitacja naszego kochanego miasta i jego władz.
Za to zapewne wiedziałeś/wiesz, ze także mecze będą w Katowicach :?:
Skoro już wiem o Warszawie, to o Katowicach też coś słyszałem :wink:
A propos widziałem wczoraj Krakowskie Przedmieście "zaludnione" przez Słoweńców.
Turcja sprowadziła nas niestety wczoraj na ziemię. Może i dobrze, bo niektórym (szczególnie prasie) wydawało się, ze mamy drużynę na conajmniej mistrzostwo świata. Widać jednak, że przed trenerem i zawodnikami bardzo dużo pracy. Ale nawet teraz wiele może się jeszcze zdarzyć. Chociaż schody prowadzą coraz bardziej pod górę i łatwych meczy już nie będzie.

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » czw wrz 10, 2009 12:51

Zbyniu pisze:
Człowiek z Kamienia pisze:
Zbyniu pisze:JJednakże dopiero wczoraj dowiedziałem się, że mecze są rozgrywane także w Warszawie :shock: Na mieście nic z tym związanego nie widziałem (pewnie gdzieś było...). To kompromitacja naszego kochanego miasta i jego władz.
Za to zapewne wiedziałeś/wiesz, ze także mecze będą w Katowicach :?:
Skoro już wiem o Warszawie, to o Katowicach też coś słyszałem :wink:
Zapewne uznałeś moje pytanie za idiotyczne, ale taką właśnie mieliśmy "promocję" warszawskich meczów. Jadę ostatnio samochodem, patrzę, a tu piękny biblbordzik reklamujący mecze w Katowicach w ... Stolicy :shock:

Tak samo jest z innymi imprezami, gdzie reklamujemy ciekawe wydarzenia w Łodzi, Krakowie itd. Ciekaw tylko jestem czy w tych miastach także tak się zabiega o względy Warszawy :roll:

Awatar użytkownika
Zbyniu
Posty: 1900
Rejestracja: pt maja 07, 2004 13:34
Lokalizacja: z bródnej dzielnicy ;)

Post autor: Zbyniu » czw wrz 10, 2009 12:59

Człowiek z Kamienia pisze:
Zapewne uznałeś moje pytanie za idiotyczne, ale taką właśnie mieliśmy "promocję" warszawskich meczów. Jadę ostatnio samochodem, patrzę, a tu piękny biblbordzik reklamujący mecze w Katowicach w ... Stolicy :shock:
Na szczęście nie widziałem :roll: , ale jak słusznie napisałeś nie wyobrażam sobie takich billboardów w innych miastach Eurobasketu reklamujących Warszawę.

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Post autor: KSP1911 » czw wrz 10, 2009 20:59

a w Gdansku na trybunach zasiadla Eva Longoria :oops:

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » pt wrz 11, 2009 8:01

KSP1911 pisze:a w Gdansku na trybunach zasiadla Eva Longoria :oops:
A kto to jest ?

_czarny_
Wielka Polonia
Posty: 2883
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _czarny_ » pt wrz 11, 2009 8:46

mzn pisze:
KSP1911 pisze:a w Gdansku na trybunach zasiadla Eva Longoria :oops:
A kto to jest ?
Jedna z wielu aktorek serialowych i kinowych z USA.

W Polsce rekalmuej szampon.

jędrekKSP
Posty: 1941
Rejestracja: ndz wrz 02, 2007 13:03

Post autor: jędrekKSP » pt wrz 11, 2009 10:24

_czarny_ pisze:
mzn pisze:
KSP1911 pisze:a w Gdansku na trybunach zasiadla Eva Longoria :oops:
A kto to jest ?
Jedna z wielu aktorek serialowych i kinowych z USA.

W Polsce rekalmuej szampon.

Obrazek

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » pt wrz 11, 2009 11:07

Człowiek z Kamienia pisze: mieliśmy "promocję" warszawskich meczów. Jadę ostatnio samochodem, patrzę, a tu piękny biblbordzik reklamujący mecze w Katowicach w ... Stolicy :shock:

Tak samo jest z innymi imprezami, gdzie reklamujemy ciekawe wydarzenia w Łodzi, Krakowie itd. Ciekaw tylko jestem czy w tych miastach także tak się zabiega o względy Warszawy :roll:
tam się nie zabiega, bo o to powinna zabiegać Warszawa czytaj wladze tej Warszawy

a o plakaty reklamujące Katowice, Gdańsk czy Kraków w Warszawie to właśnie zabiegają wladze tych miast :)
no ale to trzeba wymysleć i zrobić

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » pt wrz 11, 2009 16:58

Piotr WW pisze: ...a o plakaty reklamujące Katowice, Gdańsk czy Kraków w Warszawie to właśnie zabiegają wladze tych miast :)
no ale to trzeba wymysleć i zrobić
A po co myśleć? Po co robić? U nas myśli i robi Walter :twisted:

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » pt wrz 11, 2009 19:55

U nas nikt nie myśli i nie robi...

Gra naszej drużyny-jak na razie sen na jawie-kto wie, kim był Patar Naumoski, oraz oglądał mecze z Węgrami i Białorusią ten rozumie ocb.

Porażka z Turkami-wynik zmęczenia oraz niesamowitej skuteczności Turków za 3. Turkoglu to i z trybuny VIP by trafił!
Jutro Serbia i dowiemy się o naszych wszystkiego!

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pt wrz 11, 2009 21:59

TytusPullo pisze:U nas nikt nie myśli i nie robi...

Gra naszej drużyny-jak na razie sen na jawie-kto wie, kim był Patar Naumoski, oraz oglądał mecze z Węgrami i Białorusią ten rozumie ocb.

Porażka z Turkami-wynik zmęczenia oraz niesamowitej skuteczności Turków za 3. Turkoglu to i z trybuny VIP by trafił!
Jutro Serbia i dowiemy się o naszych wszystkiego!
Pamiętam ten mecz. Gość siekał z każdej pozycji. Walnął około 50 punktów w tamtym meczu a cała reszta ekipy Macedonii sieknęła ze 20 pkt. Mecz z Węgrami też pamiętam. Jak ktoś nie umie sobie wyobrazić to zapraszam do obejrzenia meczu Piłkarskiego Słowenia-Polska ;). Bez ambicji. Pamiętam, że jakiś potężny grubas z Węgier robił z nas
pośmiewisko

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » sob wrz 12, 2009 21:41

Pozdro,elektryku!

Ten grubas nas niszczył, też nie wiem kto on zacz....


Z Serbią, aby dokładniej....

ceknikus
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 1815
Rejestracja: wt lut 08, 2005 11:47

Post autor: ceknikus » ndz wrz 13, 2009 7:44

Niestety mamy za krótką ławkę i to jest główna przyczyna porażek, chłopaki kondycyjnie odstają, a ich sposób gry został już dokładnie rozpracowany. Nie rozumiem dlaczego Kazurin w ogóle nie dał do tej pory nawet sekundowej szansy występu Wójcikowi, na razie jedynie robi za maskotkę zespołu.

keeper
Posty: 1747
Rejestracja: czw sie 05, 2004 11:22
Lokalizacja: b. ładna
Kontakt:

Post autor: keeper » ndz wrz 13, 2009 7:51

Przywiązał się do nazwisk. Wczoraj na siłę trzymał 3 kwarty Lampego i Logana, którzy nic nie grali. Wejście Chylińskiego i Roszyka poprawiły zdecydowanie naszą grę. Powinien spojrzeć na kadrę siatkarzy, tam praktycznie każdy chłopak z 12stki wnosi coś do drużyny.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » ndz wrz 13, 2009 17:14

Przywiązał się, bo Gortat,Logan i Lampe z Ignerskim to do tej pory były jedyne jasne punkty tej kadry. Wójcik jest kontuzjowany-wielka szkoda, bo odciążyłby Gortata. Teraz nadzieja w Szewczyku. Nie można grać trójką-czwórką w ataku. Co się dzieje z Koszarkiem??? Facet, który walił trójki z opaską na oczach, ma urwane jaja...-co mu zrobili w tym Turowie...
Mimo słabej gry, mieli szanse z Serbami-przy lepszej-powalczą o ćwf. Zostały jeszcze dwa mecze.
A grubas z Węgier to był Gulyas. I grał w bardzo mocnych klubach.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » pn wrz 14, 2009 14:07

no to po zawodach , tak optymistycznie raczej :wink:

Serbia była do ogrania, Turcja nie

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » pn wrz 14, 2009 19:16

Serbia była do ogrania,ale tylko pod warunkiem utrzymania formy z meczu z Litwą.
Zejdźmy na ziemię-i tak jest miło-awans do 12 turnieju. Polska i Macedonia tudzież Niemcy weszli,a taki Izrael nie, mimo że słabszy nie jest.
Serbia i Słowenia to po prostu lepsze drużyny-lepiej rozgrywają akcje, mają szersze składy.
Nie ma co płakać-tojakbyśmy z Anglią i Szwecją przegrali w nogę i biadali nad złym losem.
Była walka, nie starczyło umiejetności,ale i tak awans z trzeciej do 1 ligi cieszy. Teraz tylko rozdrapać parkiet z Hiszpanią. Wynik jest łatwy do pzrewidzenia,ale chcę jednego-walki na łokcie!

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29093
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Post autor: elektryk » pn wrz 14, 2009 19:26

Ja nie mam pretensji do tych ludzi, bo robią tyle ile potrafią. Wystarczy spojrzeć w jakich klubach grają nasi rywale (cała drużyna a nie pierwsza piątka) a w jakich nasi. Grają ambitnie i tyle. Żal patrzeć tylko, że 40 milionowy kraj dostaje bęcki od Słowenii w dwóch najważniejszych dyscyplinach drużynowych. Kraj zamieszkujący 1,8 mln mieszkańców. TO JEST DRAMAT! A jeszcze musimy się posiłkować Loganami, Pereirami czy Olisadebami...
Zaniepokoiła mnie tylko jedna informacja z mediów, że nasi gdzieś już tam we Wrocku pobalowali do rana. Jeśli to prawda to przestałem się dziwić, że mają problemy ze skutecznością. Wódki można się napić zawsze, ale jak się ma szanse zagrać w jednym z najważniejszych imprez w życiu to chyba można nie pić 2 tygodnie...

Awatar użytkownika
goora
Posty: 3937
Rejestracja: czw maja 24, 2007 15:21
Lokalizacja: Stara Ochota

Post autor: goora » pn wrz 14, 2009 19:46

zal bo dzisiaj byla szansa, przegralismy skutecznoscia i bledami. nie wiem czy to sedziowanie bylo aptekarskie, czy nasi na prawde nie umieja kozlowac, fakt faktem ze w kluczowym moemnice gry stracilismy 4-5 pilek po tego typu bledach. troche ogladalem koszykowki w zyciu i czegos takiego nie widzialem. do tego skutecznosc pod koszem gdzie co rusz Lampe nie radzil sobie z samym soba...
Z drugiej strony awans do drugiej rundy jest nie oszukujmy sie sukcesem i dobrym prognostykiem na przyszlosc.
Najwiekszy zawod to dla mnie Logan. Dzis nie bylo zle, ale poprzednie dwa mecze to on nam przegral w duzej mierze.
Caly czas chyba jak wygramy z Hiszpania to mozemy miec cwierfinal. Widzialem gwiazdeczki na torwarze i jezeli w pierwszej kwarcia zagramy na 100% i odskoczymy na 10 punktow to mozna ich skutecznie wyprowadzic z rownowagi. Mamy te przewage ze im sie wyraznie nie chce.

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » pn wrz 14, 2009 22:13

Mnie strasznie zawiódł Gortat, zawsze zdobywał ponad 15 punktów w meczu, a dziś zaledwie SZEŚĆ, przy fatalnej skuteczności i głupich błędach (jak choćby w sytuacji, kiedy będąc sam przed koszem wypadła mu piłka) - czyżby on także sobie zabalował?

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » wt wrz 15, 2009 9:33

Gortat oddycha koszulką i musi dalej kozaczyć w mediach-to jego rola. Taki nasz.....Barkley!
Logan-zobaczcie, jak Prokom grał w Eurolidze, to potrafił w lidze z ...Polonią przegrać. Co tu dopiero mówić o meczach euroligowych co dzień-dwa. Kwestia przyzwyczajenia organizmu, Gortat i Lampe już odczuwają zmęczenie, bo ten pierwszy gra CAŁY mecz. Zastanawia zjazd Ignerskiego.
Prawdziwy problem jest inny-nie mamy, poza Loganem,obwodu. Szubarga to ambitny gracz,ale w Eurolidze nie gra, to samo Koszarek. Ten to juz nie wiem, co ze sobą zrobił/z nim zrobiono....Cień gwiazdy sprzed kilku lat. Cieszy natomiast gra Szewczyka, Chylińskiego. Wójcik jest wyłączony-I TO JEST WIELKI PROBLEM...

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt wrz 15, 2009 14:05

Zrobiliśmy tyle na ile było nas realnie stać....koszykówka w Polsce to padaka więc ja sie nie dziwie że obrywamy od Słoweńców czy Serbów....

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » wt wrz 15, 2009 14:29

Decik,padaka to jest w piłce.
Prokom gra w Eurolidze od lat, z przyzwoitym skutkiem. W żeńskiej Eurolidze grają 2 polskie druzyny. Koszykarze w ciągu jednego turnieju zrobili więcej, niz piłkarze na trzech ostatnich.
Ci ostatni pokonali Portugalię,a baskeciarze-Litwę.
Puchary:piłkarze w erze telewizyjnego/profi sportu mieli dwa legijne ćwierćfinały. Prokom grał raz w ćwf, Pruszków też. Obok tego, takich 1/8 czy 1/16 jak Lech czy Wisła, było kilka-PRZY DUZO MNIEJSZYCH KOSZTACH.
Najnowsze info-Stephane Antiga-250-300 tys ojro/sezon, ŁOBODZIŃSKI WOJCIECH-WIECEJ.
no comments....
Obecna hierarchia jest taka:
1. siatkówka męska i żeńska
2.piłka ręczna m
3. kosz m i k
4. piłka nożna
Gała wysoko,bo nie liczę LA

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » czw wrz 17, 2009 10:12

i wszystko jasne, nasza reprezentacja jest po prostu za słaba

ODPOWIEDZ