W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

jedna czy dwie koszykarskie Polonie

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Czy chciałbyś aby obydwa kluby koszykarskie Poloniii połaczyły się?

TAK, chciałbym aby w lidze występował jeden, połączony klub koszykarski
67
77%
NIE, chcę aby Polonia miała dwa odrębne kluby koszykarskie
20
23%
 
Liczba głosów: 87

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » sob paź 17, 2009 15:12

Jeśli ktoś chce sie dołożyć a nie jest Puchaczem to oczywiscie istnieje taka możliwość na meczu na Balkonie.
Wystarczy podejść do pierwszej lepszej osoby i ona juz pokieruje do odpowiednich "władz";).

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » sob paź 17, 2009 18:51

Adame pisze:Nie mogę się odnieść, bo znam tylko przekaz z drugiej ręki. I jakoś nie wyobrażam sobie, żeby Kozak stanął nie wiem gdzie (przy portierni) i zabronił wydawania bębna. Który już zresztą z tego co czytałem nie jest prezesem (co było już wałkowane xxx razy)

.
Ja znam z pierwszej ręki bo to ja prowadziłem negocjacje w sprawie bębna. Nie wiem czy to Kozak, przypuszczam, że nie. Dyspozycję kierownikowi hali, by nie otiwerać nam schowka wydał kieownik drużyny, potwierdził to zresztą w rozmowie telefonicznej ze mną. Potem po rozmowie z rzecznikiem prasowym wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aż w końcu dostałem informację, że Prezes (chyba Pawlak?) się nie zgadza. Adame, ja rozumiem w jakimś stopniu Twoje racje. Myślę inaczej, ale przyznaję, że tak jak Ty też można. Ale nawet jeśli to prawda, to zachowanie działaczy wczoraj było: (1) żenujące, (2) samobójcze - w 90% świadków wydarzenia wywołało to niechęć do nich. O to chodziło?

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz paź 18, 2009 14:31

Adame pisze:Nie mogę się odnieść, bo znam tylko przekaz z drugiej ręki. I jakoś nie wyobrażam sobie, żeby Kozak stanął nie wiem gdzie (przy portierni) i zabronił wydawania bębna. Który już zresztą z tego co czytałem nie jest prezesem (co było już wałkowane xxx razy)

Nie chodzi o niechęc do p2011. Tylko o niechęć o metody pt. bierzemy waszą nazwę, robimy stronę pod prawie identycznym adresem...

Czy będzie okej jeżeli założe sobie tutaj konto jako Ciemna-Strona-Miasta i zacznę pisać? Toż to to samo....
:shock: :shock: :shock: :shock:
Trzeba być kompletnym ignorantem, aby tak twierdzić... Nie wiem czy wiesz, ale Jekluin i Popiołek byli częścią tego klubu, więc czemu nie mają się odwołać do tradycji, którą oni sami tworzyli?

To działacze Polonii AZBUD są jedynymi na tym świecie ludźmi, którzy mogą się odwoływać do polonijnych tradycji?

Szkoda, że nawiązują do tego tylko wtedy kiedy jest to im na rękę (jak po opublikowaniu przez RP komunikatu wyrażającego swe rozczarowanie po obchodach 50-lecia mistrzostwa Polski, ostatnio mówiąc o Polonii 2011 działacze Polonii Azbud zawsze mówią mniej więcej to samo: "Polonia Warszawa jest jedyna, to my kontynuujemy tradycje klubowe"), a na co dzień o swych tradycjach klub mało co pamięta (logo spółki na którym tradycyjny herb zajmuje malutką drugoplanową część, już nie mówiąc o tym jak klub podchodzi do swej pięknej historii - dlaczego na stronie oficjalnej klubu jest tylko opisana historia od momentu powstania spółki KK Polonia Warszawa, a nie wspomina się w ogóle o tym że Polonia była w półfinale Euroligi w 1960 roku?) :roll: :roll: ...

I nie wiem jak ma się do tego sytuacja z moim kontem :lol: :lol: . Ja z Tobą nie mam nic wspólnego ;-) , zaś Jeklin i Popiołek tworzyli historię Polonii więc dlaczego nie mają się do niej odwoływać :roll: ?

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » ndz paź 18, 2009 14:59

pawel61 pisze: Ja znam z pierwszej ręki bo to ja prowadziłem negocjacje w sprawie bębna. Nie wiem czy to Kozak, przypuszczam, że nie. Dyspozycję kierownikowi hali, by nie otiwerać nam schowka wydał kieownik drużyny, potwierdził to zresztą w rozmowie telefonicznej ze mną. Potem po rozmowie z rzecznikiem prasowym wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, aż w końcu dostałem informację, że Prezes (chyba Pawlak?) się nie zgadza. Adame, ja rozumiem w jakimś stopniu Twoje racje. Myślę inaczej, ale przyznaję, że tak jak Ty też można. Ale nawet jeśli to prawda, to zachowanie działaczy wczoraj było: (1) żenujące, (2) samobójcze - w 90% świadków wydarzenia wywołało to niechęć do nich. O to chodziło?
Teraz mam jasno opisaną sprawę i wiem, że to zachowanie było nie na miejscu. :) :D :D Najłagodniej mówiąc

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » ndz paź 18, 2009 15:08

ciemna_strona_miasta pisze: :shock: :shock: :shock: :shock:
Trzeba być kompletnym ignorantem, aby tak twierdzić... Nie wiem czy wiesz, ale Jekluin i Popiołek byli częścią tego klubu, więc czemu nie mają się odwołać do tradycji, którą oni sami tworzyli?

To działacze Polonii AZBUD są jedynymi na tym świecie ludźmi, którzy mogą się odwoływać do polonijnych tradycji?

Szkoda, że nawiązują do tego tylko wtedy kiedy jest to im na rękę (jak po opublikowaniu przez RP komunikatu wyrażającego swe rozczarowanie po obchodach 50-lecia mistrzostwa Polski, ostatnio mówiąc o Polonii 2011 działacze Polonii Azbud zawsze mówią mniej więcej to samo: "Polonia Warszawa jest jedyna, to my kontynuujemy tradycje klubowe"), a na co dzień o swych tradycjach klub mało co pamięta (logo spółki na którym tradycyjny herb zajmuje malutką drugoplanową część, już nie mówiąc o tym jak klub podchodzi do swej pięknej historii - dlaczego na stronie oficjalnej klubu jest tylko opisana historia od momentu powstania spółki KK Polonia Warszawa, a nie wspomina się w ogóle o tym że Polonia była w półfinale Euroligi w 1960 roku?) :roll: :roll: ...

I nie wiem jak ma się do tego sytuacja z moim kontem :lol: :lol: . Ja z Tobą nie mam nic wspólnego ;-) , zaś Jeklin i Popiołek tworzyli historię Polonii więc dlaczego nie mają się do niej odwoływać :roll: ?
Czemu nie mogą się odwoływać? Bo tradycja i historia to wszystko co było od lat przedwojennych. Tak samo Kozak personalnie, czy Pawlak nie mogą się do tego odwoływać. Odwołują się ponieważ klub koszykarski Polonia dysponuje tą tradycją. Odwołują sie jako osoby zarządzające organizacją, która dysponuje PEŁNIĄ PRAW, BARW, PUCHARÓW.... Sorry ale jeżeli każdy zawodnik może się prezentować jako spadkobierca Polonii to Jitim Young może założyć Polonie 2045 Warszawę i będzie to zupełnie to samo jak Polonia 2011. Też grał, więc co. Twoje rozumowanie jest idiotyczne. Tylko KK Polonia ma prawo odwoływać się do tradycji. i robi to przez swoich obecnych zarządców, czy włascicieli, czy pracowników....

Tworzyli historię? Z tego co wiem, to Jeklin był tutaj ponieważ Polonia zaoferowała mu najwięcej pieniędzy...

Też nie mam z tobą nic wspólnego. Tak jak z prawnego punktu widzenia nic wspólnego z Nazwą, znakime zastrzeżonym Polonii ma Jeklin, czy Popiołek. Więc dlaczego strona to nie jest polonia2011.pl tylko dziwnym sposobem analogiczna do Polonii. Wszystkie klubu w PLK mają strony konczące sie na pl. a nie waw...

Co do herbu - barwy Polonii, a to, że jest ekspozycja piłki koszykarskiej? Chyba dlatego, żeby odróżnić się od piłkarskiej. Proszę nie pisz, że nic nie ma współnego z orginałem...

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » ndz paź 18, 2009 20:11

Obrazek

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » ndz paź 18, 2009 20:57

Adame pisze:Czemu nie mogą się odwoływać? Bo tradycja i historia to wszystko co było od lat przedwojennych. Tak samo Kozak personalnie, czy Pawlak nie mogą się do tego odwoływać. Odwołują się ponieważ klub koszykarski Polonia dysponuje tą tradycją. Odwołują sie jako osoby zarządzające organizacją, która dysponuje PEŁNIĄ PRAW, BARW, PUCHARÓW....
Szkoda tylko, że działacze przypominają sobie o swych prawach do tradycji tylko wtedy kiedy na horyzoncie pojawia się Polonia 2011.
Bo powiedz mi, co takiego zrobiła w ostatnim czasie KK Polonia, w celu kultywowania swych tradycji? Działaczy klubu nie stać nawet na to, by na stronie internetowej znalazł się porządny artykuł o historii Polonii koszykarskiej sprzed powstania spółki :roll:
Adame pisze:Sorry ale jeżeli każdy zawodnik może się prezentować jako spadkobierca Polonii to Jitim Young może założyć Polonie 2045 Warszawę i będzie to zupełnie to samo jak Polonia 2011. Też grał, więc co. Twoje rozumowanie jest idiotyczne. Tylko KK Polonia ma prawo odwoływać się do tradycji. i robi to przez swoich obecnych zarządców, czy włascicieli, czy pracowników....

Tworzyli historię? Z tego co wiem, to Jeklin był tutaj ponieważ Polonia zaoferowała mu najwięcej pieniędzy...
Co ty w ogóle porównujesz :shock: ??

Z tym tekstem o Jitimie się skompromitowałeś. Nie porównuj mi ludzi, którzy tylko się przewinęli przez Polonię (Jitim Young) z tymi, którzy byli w tym klubie długi czas, w dużej mierze przyczynili się do ostatnich sukcesów (np. Popiołek) oraz mają ten klub w sercu (Jacek Kamiński).
Poza tym sorry, ale ostatnio Polonia 2011 zrobiła dla Polonii (jako instytucji, a nie tylko jednej sekcji) zdecydowanie więcej niż KK Polonia - jak "Czarne Wtorki", organizacja piknika z okazji 50 rocznicy Mistrzostwa Polski Koszykarzy, ufundowanie koszulek dla kibiców przed wyjazdowym meczem z Górnikiem Zabrze, itp...

I wyobraź sobie, że wielu kibiców Polonii, nieraz z dużym stażem, bardzo te działania docenia, i dla nich Polonia 2011 jest tak samo ważna jak Polonia Azbud, prawny sukcesor koszykarskich tracycji...

No chyba że dla Ciebie Polonia to tylko jedna sekcja, a nawet spółka...
Adame pisze:Też nie mam z tobą nic wspólnego. Tak jak z prawnego punktu widzenia nic wspólnego z Nazwą, znakime zastrzeżonym Polonii ma Jeklin, czy Popiołek. Więc dlaczego strona to nie jest polonia2011.pl tylko dziwnym sposobem analogiczna do Polonii. Wszystkie klubu w PLK mają strony konczące sie na pl. a nie waw...
To żydomasoński spisek :twisted:
Adame pisze:Co do herbu - barwy Polonii, a to, że jest ekspozycja piłki koszykarskiej? Chyba dlatego, żeby odróżnić się od piłkarskiej. Proszę nie pisz, że nic nie ma współnego z orginałem...
1. Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie Polonia jest jedna - i składa się z kilku sekcji, jak piłka nożna, koszykówka... ale tworzą jedną całość. Dlatego też uważam, że wszystkie sekcje powinny mieć jeden herb.
2. Niby gdzie powiedziałem, że "logo zespołu koszykarskiego nie ma nic wspólnego z oryginalnym herbem" :shock: ?

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » ndz paź 18, 2009 21:12

Najeżdżaj sobie dalej na Popiołka i Jeklina, a my i tak wiemy swoje! zapewne nie pamiętasz jak Walter wyjechał po sezonie do Portugalii walcząc o tamtejsze mistrzostwo, by w ten sposób przygotować się do kolejnego sezonu gry w Polonii? Pokaż mi drugi taki przykład w całej Polonii w ostatnich latach. Daleko nie musisz szukać. Jedynie Igor Gołaszewski podczas przerw świątecznych biegał po parkach by utrzymać kondycję. Gwiazdeczka Maciuś "Magic" Żurawski nie wpadł na to, co dopiero podsunął mu trener by zamiast grzać dupę na plaży robił przebieżki.

To co napisał csm dodam jeszcze tylko, że tym roku mija 80 rocznica powstania sekcji koszykarskiej. Ale ci z od Kozaka już o tym nie pamiętają jak i o mistrzostwie z 59 oraz półfinału Euroligi. majowy piknik koszykarski odbywający się na K6 został zbojkotowany przez Polonię Azoty i zagrali sobie w turnieju przyjacielskim tragicznie zmarłego Sobczyńskiego na hali ... Legii na Bemowie. Na K6 mieli zakaz występu od tradycyjnej Polonii.

ziewak
Posty: 1131
Rejestracja: pn paź 15, 2007 22:58

Post autor: ziewak » ndz paź 18, 2009 21:31

Ja już się pogubiłem. To którzy są dobrzy, a kto Gargamel ?

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » ndz paź 18, 2009 21:39

Trochę się nie zrozumieliśmy. Do niczego nie mieszam Jacka Kamińskiego. Jedyne do czego piję to Twój tok myślenia, że jako zawodnik. Young też był zawodnikime, to, że o niebo tanszym (przypuszczenia) i gorszym to inna sprawa. Jeklin był trzy sezony z tego co pamiętam? Tak długo? W Czarnych Słupsk Barlett również spędził trzy sezony i co z tego?

Co do historii, nie wiem, ale ja widziałem materiał w tvn o 50-leciu drużyną, z którego wynikało, że Polonia zaprosiła wszysytkich żyjących zawodników z tamtego zespołu.

Jeklin wyjechał do Portugalii utrzymać formę? Błagam Ciebie, wyjechał kiedy klub był jeszcze wypłacalny, ale raczej z perspektywą braku pieniędzy. Czy zrobił to po sezonie? Nie wiedziałem, że sezon konczy się w grudniu, czy listopadzie. Zrobił w pierwszej fazie sezonu, Mówienie o tym, że zrobił to dla Polonii to zupełna bzdura...

Twój argument o spisku? Nie potrafisz odnieść się merytorycznie i wyjeżdzasz z czymś takim... Miło

Herb?? "logo spółki na którym tradycyjny herb zajmuje malutką drugoplanową część" Z tego co moje starsze oczy widzą to Ty napisałeś...

Też bardzo ciesze się, z Kafejki, z Czarnych Wtorków, na które przez pracę nie mogę niestety zbyt często przychodzić. To jest robione za pieniądze Mostostalu. Wygląda na to, że Koszykarska Polonia nie ma takich pieniędzy tyle....

Teraz, żeby zakończyć - tak uważam zachowanie z będnem za zupełnie nie na miejscu ze strony Klubu/Władz/Managera, czy nie wiem kogo jeszcze Polonia Waw.

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » ndz paź 18, 2009 21:40

Działacze postawili Was w takiej debilnej sytuacji, a Wy się kłócicie? Nie ważne, kto jest winny. Ważne, że dalej jest do dupy. I nic nie wskazuje, że będzie lepiej.
Mimo, że chodziłem na Obozową i na AWF, to bliższy jest mi AZBUD. Bo 2011 to mimo wszystko klon. Ale trzeba przyznać, że zarządzany jest o dwa nieba lepiej niż Azbud. I logo mają fajne;)

Awatar użytkownika
ALF
Posty: 3131
Rejestracja: wt sie 24, 2004 13:50

Post autor: ALF » ndz paź 18, 2009 21:51

ziewak pisze:Ja już się pogubiłem. To którzy są dobrzy, a kto Gargamel ?
Dobrzy to nasi a gargamelami sa sedziowie i pedaly :)

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » ndz paź 18, 2009 22:25

Kornik pisze:Działacze postawili Was w takiej debilnej sytuacji, a Wy się kłócicie?

Kłocimy sie tylko na necie...na meczach jesteśmy razem i udowodnimy to juz w weekand:)

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

Post autor: Atomek » ndz paź 18, 2009 22:59

Kornik pisze:Działacze postawili Was w takiej debilnej sytuacji, a Wy się kłócicie? Nie ważne, kto jest winny. Ważne, że dalej jest do dupy. I nic nie wskazuje, że będzie lepiej.
Mimo, że chodziłem na Obozową i na AWF, to bliższy jest mi AZBUD. Bo 2011 to mimo wszystko klon. Ale trzeba przyznać, że zarządzany jest o dwa nieba lepiej niż Azbud. I logo mają fajne;)
Co do lepszego zarządzania w Polonii 2011 to się zgadzam
Co do logo mam inne zdanie.

Czarnych Koszul Fan
Posty: 15944
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 15:19

Post autor: Czarnych Koszul Fan » pn paź 19, 2009 18:06

No ale w takim układzie zapowiada się, że będziemy pośmiewiskiem ligi. Ostatnią i przedostatnią drużyną.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn paź 19, 2009 18:42

Polonia 2011 ogra kogoś więcej od Polonii Azbud....

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pn paź 19, 2009 19:34

ziewak pisze:Ja już się pogubiłem. To którzy są dobrzy, a kto Gargamel ?
jak to w życiu. Wszyscy są trochę dobrzy, a trochę Gargamele. Rzeczywistość nie jest czarno-biała.
Nie rozumiem dlaczego, ale przy całej bryndzy sportowo-organizacyjnej doping na mecach kosza nie wygląda gorzej niż w ubiegłych sezonach, a może nawet troszkę lepiej? (co nie znaczy, że rewelacyjnie!) I chyba zaraz zaliczymy drugi wyjazd w sezonie?

El Torrero
Posty: 1546
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » pt paź 30, 2009 13:30

czy ktoś np. z Rady Puchaczy mógłby zasugerować organizatorom z obu klubów żeby mecze były jednego dnia " po sobie " ?
a nie jeden w piątek a drugi w sobotę :roll:
by się oszczędzilo czasu na dojazdach, może by była większa frekwencja,

a wplywami z biletów to by się chyba jakoś podzielili :wink:

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » pt paź 30, 2009 13:41

Mało prawdopodobne. No chyba, że doczekamy się jakiś groźnych karczusiów postury Pudziana, ale na to póki co się nie zanosi :wink: Jak wiesz Polonia Azbud zabroniła używania "ich" bębna i wywieszania tych samych flag na meczach Polonii 2011. Widać wciąż juniorzy są ich wielkim rywalem.... Z Anwilem mieliśmy grać w sobotę gdzie było sporo chętnych jak na kosza, a tym czasem WTK ustawił mecz na niedzielę kiedy w Warszawie gra 2011 z Treflem. Nie zanosi się raczej na to by ktoś z Azbudu zadziałał by ten mecz przesunęli jednak na sobotę jak to było pierwotnie planowane. Ale to jeszcze nieoficjalne info.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pt paź 30, 2009 22:29

że mecz we Włocławku o tej same porze co Polo 2011 z Treflem to już wiadomo oficjalnie. Tym razem jednak nie można mieć pretensji do działaczy Polonii-Azbud, to Włocławek ustalił taki termin i nie było podstaw by się nie zgodzić. Ale zbieg obu terminów bardzo niefortunny. Skończy się tak że na wyjazd do Włocławka pojedzie nas mniej niż by mogło, a równocześnie na meczu Polonii 2011 frekwencja też będzie mocno przerzedzona

mzn
Posty: 870
Rejestracja: pn mar 05, 2007 15:48
Lokalizacja: Właściwa Strona Miasta

Post autor: mzn » sob paź 31, 2009 11:30

pawel61 pisze:że mecz we Włocławku o tej same porze co Polo 2011 z Treflem to już wiadomo oficjalnie. Tym razem jednak nie można mieć pretensji do działaczy Polonii-Azbud, to Włocławek ustalił taki termin i nie było podstaw by się nie zgodzić. Ale zbieg obu terminów bardzo niefortunny. Skończy się tak że na wyjazd do Włocławka pojedzie nas mniej niż by mogło, a równocześnie na meczu Polonii 2011 frekwencja też będzie mocno przerzedzona
Chyba, że kibice zazwyczaj goszczący tylko na K6 przemogą się i przyjdą na mecz albo pojadą do Włocławka, to wtedy będzie lepsza frekwencja :)

Kornik
Posty: 450
Rejestracja: sob sie 30, 2008 17:21

Post autor: Kornik » sob paź 31, 2009 22:02

Ja pierd.... jednak juniorzy to nie na ekstraklasę. Pomysł szczytny, ale to co dziś było w meczu ze Zniczem (15/49 za dwa, 2/22 za trzy!) pokazuje, że przy odrobinie ambicji 2011 może tylko ponosić co najwyżej porażki w dobrym stylu. Niestety umiejętności jeszcze nie te.

ODPOWIEDZ