W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

POLONIA JEDNAK DALEJ WIELKA:)

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

POLONIA JEDNAK DALEJ WIELKA:)

Post autor: Decik » ndz lip 19, 2009 21:53

"Krakowski Azbud przejmuje koszykarską drużyny Polonia Warszawa SSA. W tle tej transakcji tli się plan inwestycji sportowo-komercyjnej na terenach przy ulicy Konwiktorskiej.

Azbud zagwarantował drużynie Polonii Warszawa 2 mln zł niezbędne, aby ten dostał licencję na grę w Polskiej Lidze Koszykówki. Jeszcze w tym tygodniu ma przejąć kontrolny pakiet 51 proc. akcji spółki."


No to gramy dalej;)

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... lonii.html

ernestKSP

Post autor: ernestKSP » ndz lip 19, 2009 22:06

no jakaś wkońcu dobra wiadomość na Polonii :):):):):)

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » pn lip 20, 2009 9:23

Czy jeżeli napiszę brawo Kozak, to znowu będę posądzany o defetyzm :D :D :D

Super wiadomość. Stawiam, że Polonia będzie miała jeszczez wyższy budżet, w granicach 6 miejsca :D :D

Magiczny1911
Posty: 1325
Rejestracja: sob mar 28, 2009 16:35

Post autor: Magiczny1911 » pn lip 20, 2009 9:57

Dobre i 2 miliony i oczywiście się cieszę ale spójrzcie że niemalże każdy klub (chyba nie licząc tylko naszych) dostaje dofinansowanie i wsparcie od miasta ( między 300 tys. zł - 1 mln zł). A Warszawa traktuje sport jako kamień u nogi. :)

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » pn lip 20, 2009 9:59

ciekaw jestem czy to upraszcza czy komplikuje rozmowy o współpracy dwóch drużyn zgłoszonych do ekstraklasy. Za krótki jestem by to dobrze rozumieć

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » pn lip 20, 2009 11:04

Wg mnie to całe rozmowy o fuzji to zwykła ściema. Oczywiście oficjalnie każdy mówi co innego ale prawda jest prosta- nikt nie chce oddać swych zabawek, a szczególnie nie temu drugiemu.

Ten sezon to będzie totalna kompromitacja: sportowa, organizacyjna i wizerunkowa. :cry:

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn lip 20, 2009 13:53

Radzio ale chyba miasto dokłądna sie jednak do koszykówki, coś takiego chyba Wilczyński ostatnio mówił.....czekamy teraz na oficjalne info i startujemy z nowymi szalami na ten sezon;):P

_czarny_
Wielka Polonia
Posty: 2883
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: _czarny_ » pn lip 20, 2009 15:46

pawel61 pisze:ciekaw jestem czy to upraszcza czy komplikuje rozmowy o współpracy dwóch drużyn zgłoszonych do ekstraklasy. Za krótki jestem by to dobrze rozumieć
Wlasnie.

Ja jeszcze nie jestem w stanie pojac skad ta firma nagle zainteresowala sie koszykarska Polonia.

Cos mi sie wydaje ze maja chrpake na ta Galerie handlowa i hotel a niekoniecznie zeby zostac sponsorem koszykarzy.

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » pn lip 20, 2009 21:29

_czarny_ pisze: Ja jeszcze nie jestem w stanie pojac skad ta firma nagle zainteresowala sie koszykarska Polonia.

Cos mi sie wydaje ze maja chrpake na ta Galerie handlowa i hotel a niekoniecznie zeby zostac sponsorem koszykarzy.
To akurat to jest pewne jak w banku. Dla mnie to wygląda na rozpaczliwe pozyskanie kogokolwiek byle tylko dostać licencję nie łącząc się z 2011. Azbud, Srabud czy inny but- wszystko jedno byle zamknąć budżet i zachować stołki.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn lip 20, 2009 22:22

Panowie, ja też tak myślałem ale z drugiej strony nie wiadomo czego oczekuje Popiołek i Polonia 2011. Kozak przez ostatnie kilka lat ciągnął ten wózek i nic dziwnego że nagle nie rzuci sie na szyje komuś bo akurat oferuje 1 mln zł.

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » pn lip 20, 2009 23:19

KSPpiterKSP pisze:
To akurat to jest pewne jak w banku. Dla mnie to wygląda na rozpaczliwe pozyskanie kogokolwiek byle tylko dostać licencję nie łącząc się z 2011. Azbud, Srabud czy inny but- wszystko jedno byle zamknąć budżet i zachować stołki.
Stary o czym ty piszesz? Jakie znowu stołki? Ciekawe kto zachował stołek kiedy klub prawie zbanrutował w 2005? Wtedy też tak było przejemnie? Zresztą czy ostatnie sezony też były takie przyjemne.

Jest oferta - wydaje się konkretniejsza niż Popiołka

za GW
Koliduje to z planami szefa Polonii 2011 Jarosława Popiołka, który chciałby zmodernizować obiekt na Konwiktorskiej z mniejszym rozmachem i za pieniądze miejskie.

Rozumiem, że wszysyc mają super doświadczenia z miastem i WOSIREM, żeby wyrzucać ofertę DZIERŻAWY terenu i budowy za SWOJE PIENIĄDZE?

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » wt lip 21, 2009 0:50

Adame pisze: Ciekawe kto zachował stołek kiedy klub prawie zbanrutował w 2005? Wtedy też tak było przejemnie? Zresztą czy ostatnie sezony też były takie przyjemne.
No to dajmy Kozakowi za to goździk i medal, ale gołym okiem widać, że on już nic nie jest w stanie wnieść. Jest coraz gorzej z budżetem, poziomem sportowym i organizacyjnym. W tej chwili koszykarska Polonia to karzełek i to niezbyt piękny. Do dupy z takim klubem który istnieje tylko po to aby dawać pracę kilku kolesiom (nawet jeżeli są zasłużeni). Trwanie w tym nie ma żadnego sensu a pomysł z ...budami to tylko przedłużanie agonii.
Adame pisze: Jest oferta - wydaje się konkretniejsza niż Popiołka
Tyle, że Popiołek przez kilka ostatnich lat udowodnił, że potrafi coś stworzyć i mu zależy a logika wskazuje na to, że ..budy myślą tylko o tym jaką kasę mogą ugrać dzięki Kozakowi i jego koleżkom z Ratusza.
Adame pisze: Rozumiem, że wszysyc mają super doświadczenia z miastem i WOSIREM, żeby wyrzucać ofertę DZIERŻAWY terenu i budowy za SWOJE PIENIĄDZE?
Obydwa "projekty" to zamki na piaskach i szkoda czasu o nich dyskutować.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt lip 21, 2009 1:01

Z tym że jest coraz gorzej to bym tak raczej nie mówił...bo ostatni sezon był bardzo dobry

MarekD
Posty: 78
Rejestracja: śr sie 29, 2007 9:49
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: MarekD » wt lip 21, 2009 8:50

hmm...więc tak moi drodzy:

1. Bedziemy starali sie dofinansowac budżet

2. Miasto daje co rok 1mln

3. Kazdy człowiek ma wady , wiec nie oceniajmy. Jednak chwała za to ze Kozak potrafił podnieść Polonie z 3mln długu , który zostawił pan Popiołek.

3. Ja jestem związany z Polonia od 25 lat (emocjonalnie i sportowo), a reprezentuje tez interesy Azbud wiec krzywdy nie zrobimy.

4. Istnieje bardzo duża możliwość wybudowania tych obiektów. Niestety jest tak ze gdy ktoś z boku widzi czyny i pieniądze , często ma na nie chrapkę i może narobić wiele problemów. Szkoda ze to tylko sa słowa u wielu ludzi ze chcą dobra klubu i nowych obiektów, prawda często jednak okazuje sie inna

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » wt lip 21, 2009 10:22

MarekD: ja wcale nie uważam, żebym wszystko rozumiał co się dzieje za kulisami, w sporze (wiem, wiem obaj mówili, że sporu nie było) Kozaka z Popiołkiem starałem się nie zajmować stanowiska, bo za mało wiem (choć jeden z nich umiał robić dobry PR, a drugi nie), ale mówienie, że Pan Popiołek zostawił po sobie 3 mln długów to chyba nadmierny skrót myślowy.
Uważam, że obaj panowie dali dowody, że na Polonii im zależy i do obu mam szacunek, choć też żal za niejedno.
Obyś miał rację w tym co piszesz! Ja przez lata nauczyłem się z wielką nieufnością podchodzić do każdej dobrej wiadomości. A poza tym żal mi strasznie możliwości połączenia tego co najlepsze w obu drużynach Polonii, a coś mi się zdaje, że o takim połączeniu możemy stopniowo zacząć zapominać. Chyba, że znów czegoś nie rozumiem (co całkiem prawdopodobne).

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » wt lip 21, 2009 14:05

pawel61 pisze: Obyś miał rację w tym co piszesz! Ja przez lata nauczyłem się z wielką nieufnością podchodzić do każdej dobrej wiadomości. A poza tym żal mi strasznie możliwości połączenia tego co najlepsze w obu drużynach Polonii, a coś mi się zdaje, że o takim połączeniu możemy stopniowo zacząć zapominać. Chyba, że znów czegoś nie rozumiem (co całkiem prawdopodobne).
I to o czym piszesz jest najważniejsze. Korzyści z połączenia tego co najlepsze w Polonii i Polonii 2001 są oczywiste. Nie dojdzie do tego bo prywatne interesy i ambicje są ważniejsze od dobra klubu. I w ten sposób zamiast wykorzystać ten wyjątkowo korzystny splot okoliczności będziemy ośmieszali się i prawdopodobnie kompromitowali dwoma konkurencyjnymi projektami co doprowadzi do tego, że żaden z nich nie zostanie zrealizowany.

Panowie decydenci- jesteście durne buce i tyle w temacie :twisted:

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » wt lip 21, 2009 15:11

Po co przedwcześnie ubliżać?

Nowe władze KK Polonia: http://www.czarnekoszule.pl/forum.html? ... temat=1715

MarekD
Posty: 78
Rejestracja: śr sie 29, 2007 9:49
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: MarekD » wt lip 21, 2009 15:14

Polonia SA jest za fuzją, trzeba tylko dobrej woli i porozumienia:)

tijo
Posty: 1921
Rejestracja: czw paź 23, 2008 11:59
Lokalizacja: warszawianin?

Post autor: tijo » wt lip 21, 2009 15:35

Czyżby gratulacje dla MarkaD za wejście do Zarządu?

Jak się nie będziecie mogli dogadać to zastosujemy wariant Viterbo-1271 ...

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt lip 21, 2009 15:55

Zaraz zaraz a co teraz z KOZAKIEM?????????????????!!!!!!!!!!!!!!!

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » wt lip 21, 2009 16:05

Jak to co. Teraz powinien byc huraoptymizm tych co twierdzili, że jest przyspawany. Ale zaraz zaraz jak to możliwe??? :D :D :D Czyżby jednal ubliżanie Prezesowi było niepotrzebne....

Ja mam olbrzymi szacunek dla Pana Prezesa za te chyba 7 lat. Za medale ale i za walkę. Pamiętam, jak w sezonie chyba 2006/07 zaczynaliśmy jak Unia tarnów. Oni na koniec zostali z 7 juniorami, a nam sie udało wyjść i w każdym sezonie grać coraz lepiej

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » wt lip 21, 2009 16:53

MarekD pisze:Polonia SA jest za fuzją, trzeba tylko dobrej woli i porozumienia:)
wiem, wszyscy są za fuzją. Tylko jakoś nie wychodzi.
W każdym razie moje podziękowania dla Pana Wojciecha Kozaka. Nie zawsze się zgadzaliśmy, ale kawał życia dla Polonii Pan zostawił.

KSPpiterKSP
Posty: 2222
Rejestracja: pt maja 25, 2007 1:22
Lokalizacja: Bielany

Post autor: KSPpiterKSP » wt lip 21, 2009 17:32

Kaminero pisze:Po co przedwcześnie ubliżać?
Jeżeli się mylę i do połączenia jednak dojdzie do odszczekam na forum, posypię głowę popiołem i na cały dzień powstrzymam się od picia piwa.

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

Post autor: Atomek » pt sie 14, 2009 9:26

Oba :( zespoły Polonii w ekstraklasie.
Chyba to jest bardzo bogaty klub.

Polonia Warszawa i Polonia 2011 Warszawa zagrają w Polskiej Lidze Koszykówki
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... cjami.html

ODPOWIEDZ