W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Polonia- AZS Koszalin-obnażenie słabości ?

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Polonia- AZS Koszalin-obnażenie słabości ?

Post autor: TytusPullo » pn sty 26, 2009 9:02

Czas porozmawiać o ostatnim meczu.

Wydaje mi się,że dostaliśmy dowód na żenującą słabość naszej drużyny.
Katastrofalna obrona przeciwko prostackiej taktyce rzutów za 3, brak JAKIEGOKOLWIEK POMYSŁU na własne akcje ofensywne.

We wcześniejszych spotkaniach obrona nie była wiele lepsza, ale przynajmniej atak działał możliwie...

Poza tym: co robią na boisku te nasze wszystkie "młode talenty"?
Punktowo nie wnoszą prawie nic, w obronie nie pracują odpowiednio mocno. Dlaczego streetballowiec Mojica sam wygrał ten mecz????
Wystarczyło dać mu plastra w każdej akcji-niechby faulowali go co 2 minuty,byle nie miał czystych pozycji.Koszalin rzucał bez krycia za 3!!!!
PANOWIE! Zacznijcie grać w KOSZYKÓWKĘ

KSP1911
Posty: 1120
Rejestracja: pt gru 30, 2005 21:52

Post autor: KSP1911 » pn sty 26, 2009 9:10

z tego co wiem,to apropo mlodych talentow to jest jakis przepis ze ileś w każdym meczu musi zagrac jakis młody,ale to niech sie bardziej kumaci w tym temacie wypowiedzą...

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » pn sty 26, 2009 9:24

UWAGA PANOWIE............


CAŁY TYDZIEN W DRUZYNIE PANOWAŁA GRYPA!!!!!
dlatego padli tak fizycznie...nie jest to 100% usprawiedliwienie ale jakies jest;)

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » pn sty 26, 2009 9:33

jakoś ten "streetbalowiec" Mojica gra w mocnej kadrze Portoryko... Tak, tego Portoryko, które na pozycjac obwodowyc ma liczących się graczy NBA, czy Euroligi.

Cały czas jesteśmy na 5 miejscu w tabeli i mamy dużooo więcej zwycięstw niż porażek.

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » pn sty 26, 2009 14:03

To ja może jeszcze posarkam:
1. Mojicę widziałem w meczu 2-3 tygodnie temu-podtrymuję,seryjny killer,ale jak zrobi 2-3 pudła,to się "zatyka". Gdyby naprawdę był gwiazdą Portoryko, grałby w JUESEJ.
Poza tym, to nie jest nawet Petar Naumoski,żeby w pojedynkę wygrać mecz.
2.Bilans-dużo za dużo. Kilka meczów wygranych wręcz cudem,a prawda wyszła teraz i we Włocławku. Patrzmy na styl,a nie na słupki-w play-off bedą nieważne.To nie giełda.
Grypa-częściowo usprawiedliwia,ale tylko obronę, a nie brak UMIEJĘTNOŚCI rozegrania akcji w ataku.
Trenerze,stwórz DRUŻYNĘ! Wnerwiam się, bo przy odrobinie farta i grze zespołowej,Polonia może powalczyć o brąz.Anwil i Prokom są poza zasięgiem.
ALE TYLKO ONI!!!!!! Kaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » pn sty 26, 2009 14:08

Pojechałem młodym-może za ostro,ale ludzie!
Jak już JESTEŚCIE na boisku, to GRAJCIE.
Nie oglądajcie się na "gwiazdy" rywali, w tej lidze aktualnie gwiazd raczej brakuje.Brońcie na granicy faulu, wysoko, grajcie podaniami, i rzucajcie bez obaw! Ten kosz dla Mojici, Reesa i innych jest TAKI SAM!

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » pn sty 26, 2009 19:25

Nie napisałem, że jest gwiazdą. Napisałem, że łapie się do bardzo mocnej reprezentacji (szczególnie na pozycjac 1-2).

Patrząc realnie - podobno mamy jeden z najniższyc budżetów w lidze. W najbardziej niekorzystnej tabeli jesteśmy na 5 miejscu. Więc ni przesadzajmy, że jest tak do d...

W zeszłym roku okupowaliśmy non stop 12 miejsce... W tym praktycznie w każdym meczu walczymy (w każdym u siebie). Mimo wszystko 20 dla Koszalina nie oddaje tego co było na boisku. Wydaje mi się, że gdybyśmy utrzymali dobrą grę przez 1 - 2 minuty więcej w trzeciej kwarcie, to byłoby pozamiatane.

Trafilismy na Moijce, który od paru tygodniu jest on presure i chce się przełamać - wyszło mu z nami + Reese, który chciał coś udowodnić i cóż stało się.

Głowa do góry - oby udało się w Poznaniu, chociaż patrząc na ich skład, to powinni być w półfinale. Całe szczeście, że mają Kija :D :D

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » pn sty 26, 2009 23:07

Patrząc realnie,jest wręcz dobrze,ale ta liga jest dużo słabsza niż jeszcze 2 lata temu. Poza Loganem i wspomnianym już Mojicą gwiazd nie ma.
No tak-jest ANDRZEJ PLUTA(był będzie jest!!!)
Cesnauskis,Turek,Tuljković i rzesza misiowatych Jankees? Bez żartów! Morał-trzeci plac może zdobyć każdy! Dlatego trzeba wyeliminować głupie błędy.Do medalu starczy abecadło i determinacja!

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » wt sty 27, 2009 9:43

Zgadzam sie w 100%

deney
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 14, 2004 0:14
Lokalizacja: wawa wola

Post autor: deney » wt sty 27, 2009 10:01

I Przybylski w pierwszej 5 ;) Bez jaj...

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » wt sty 27, 2009 14:01

deney,ale już taki Nowakowski pazurki pokazał,niech się wykuruje Łączyński,to mamy dwóch młodych zadziornych.Kamiński dobrze robi,że ich ogrywa w lidze,tylko może jeszcze popracować nad psychiką? Nowakowski-jeśli to przeczytasz:chłopie,wmów sobie,że za rok masz rządzić na boisku! Właź pod kosz,wal z dystansu!
Nie bój się Ty i inni młodzi ze składu,lepiej przgrać po walce,niż wszatni ze strachu!! Z czasem przyjdą zwycięstwa.Oby już w Poznaniu.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » wt sty 27, 2009 14:24

podobno w ostatnim meczu fajnie się zaprezentował Aziewicz.
Łączyński jest super, ale straciłem już wiarę, że zagra dłuższy okres bez kontuzji.
co do ogrywania młodych - tu mam wątpliwości. Mi się zdaje, że Kamiński nie ma do nich cierpliwości i że nie ogrywa ich tak jak należy. Ale to temat na inną, dłuższą dyskusję

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt sty 27, 2009 14:26

Oczywiście życzę Nowakowskiemu jak najlepiej, ale czy naprawdę nie ma młodych zdolnych o lepszych parametrach???? Przecież aż żal patrzeć jak on się odbija jak piłka od przeciętnie zbudowanych przeciwników. Przy takim wzroście i wadze (180? 60 kg?), żeby zaistnieć w zawodowej koszykówce musi być 10 razy bardziej zdolny od gościa 195 cm i 90 kg grającego na tej samej pozycji.

deney
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 14, 2004 0:14
Lokalizacja: wawa wola

Post autor: deney » wt sty 27, 2009 15:00

sa w Polonii 2011 ;) Niech sie dogadaja, na pewno takiBerisha jest lepszy od wszystkich mlodych w Polonii GZ ... ale wiemy jak jest;)

Mlodymi sie na takim poziomie nie wygrywa, a prawda jest taka, ze graja bo musza - 10 minut w drugiej kwarcie. Mlodych nie ma, bo nie ma szkolenia - taniej jest sciagnac Amerykanina po studiach niz szkolic - to trwa i kosztuje (a gwarancji efektow nie ma)

Co takiego Nowakowski pokazal? Szybko zlapal 4 faule, nie nadazal w obronie na zaslonach (m.in. po tym byly czyste pozycje dla AZSu i te trojki;), fizycznie to pol Dante Swansona, z ktorym musial sie przepychac...

Człowiek z Kamienia
Posty: 1022
Rejestracja: śr paź 15, 2008 10:59

Post autor: Człowiek z Kamienia » wt sty 27, 2009 15:37

2.Bilans-dużo za dużo. Kilka meczów wygranych wręcz cudem,a prawda wyszła teraz i we Włocławku. Patrzmy na styl,a nie na słupki-w play-off bedą nieważne.To nie giełda.
Pamiętaj Tytusie, że kilak meczów także przegraliśmy cudem- suma sumarum wychodzi na zero :wink: Choć gdyby wtedy naszym nie zabrakło koncentracji gdy prowadzili kilkunastoma pkt. odpuszczając sobie z grę z czego wynikały zupełnie niepotrzebne dogrywki, bylibyśmy kilka oczek do przodu :D Nie jest źle. Taki Turów jest nawet za nami. Ogramy i u siebie i pokażemy kto rządzi 8)

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » wt sty 27, 2009 16:15

"niech się wykuruje Łączyński"


Zagadalismy go po ostatnim meczu.....podobno nie zagra do konca sezonu:/

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » wt sty 27, 2009 22:36

No, to zonk! Berisha do Polonii GZ,ale wiadomo,że nie przyjdzie! Warszawa mistem koszykówki-lepiej mieć 2 mizerne drużyny niż 1 silną.No tak,ale każdy ambitny jest niesamowicie! Panowie Kozak i Popiołek! Osobiście mam Wasze osobiste ambicje i animozje bardzo ale to bardzo głęboko.
Przyjeżdża jakiś Koszalin czy Stargard, który w czasach,gdy ta liga jeszcze coś znaczyła, nic nie znaczyły i młóci Polonię. Połączcie siły i zbudujcie jeden,ale SOLIDNY,SILNY klub.

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » wt sty 27, 2009 22:59

Czy Berisha by coś zmienił? Chłopak z talentem, ale jak patrze, kiedy rzuca, rzuca rzuca rzuca i nic nie trafia to mogę sobie wyobrazić reakcję trenera Kamińskiego.

Między PLK a I ligą jest przepaść. Dutkiewicz w zeszłym roku rządził w 2011 a teraz co? Najpierw grzał ławę u tego ukraińca, jak zmienili trenera to dostał szansę, ale raczej jej nie wykorzystał.

Od chyba 2 miesięcy jest etatowym "oglądaczem" spotkań i człowiekiem który wybiega na parkiet tylko w czasie prezentacji.

Jednak Polonia to byłoby coś. Tylko zaraz zaczęła by się jazda, że gramy na kole i co to ma znaczyć :shock: :shock:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sty 28, 2009 7:57

Adame pisze:
Między PLK a I ligą jest przepaść. Dutkiewicz w zeszłym roku rządził w 2011 a teraz co? Najpierw grzał ławę u tego ukraińca, jak zmienili trenera to dostał szansę, ale raczej jej nie wykorzystał.

Od chyba 2 miesięcy jest etatowym "oglądaczem" spotkań i człowiekiem który wybiega na parkiet tylko w czasie prezentacji.
A ja sądzę, że jednak Dutkiewicz nie dostał porządnej szansy, żeby zaistnieć i umiejętniej prowadzony prezentował by się znacznie lepiej. Rozmawiałem o tym z Mladenem i miał takie samo zdanie na ten temat

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » śr sty 28, 2009 12:47

Dla mnie błędem było pojscie do Czarnych......powinnien jednak zaczac od słabszej druzyny i mimo np. bronienia sie przed spadkiem moze dostal by wiecej szans...

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » śr sty 28, 2009 13:17

Decik pisze:Dla mnie błędem było pojscie do Czarnych......powinnien jednak zaczac od słabszej druzyny i mimo np. bronienia sie przed spadkiem moze dostal by wiecej szans...
przed sezonem bym Ci przyznał rację. Ale teraz: Czarni to jedna ze słabszych drużyn w lidze.
Mi się wydaje, że problem jest ogólniejszy: mało który trener umie i chce wprowadzać młodych Polaków. Bo to ryzyko, dużo łatwiej grać obcokrajowcami niż wykazywać się cierpliwością i umiejętnościami grania młodymi naszymi

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » śr sty 28, 2009 16:29

Słabsza typu Górnik Wałbrzych czy Znicz Jarosław albo Sportino Inowrocław np. gdzie jest rotacja składem....

TytusPullo
Posty: 11234
Rejestracja: pn gru 01, 2008 23:29

Post autor: TytusPullo » śr sty 28, 2009 16:43

To ja mam trochę inne podejście w tej sprawie.
Sądzę,że im silniejsza drużyna,tym większa rotacja składem,a nie Ansley grający sam przez pół meczu a Harrington drugie pół.
Podsumowując wątek-zniosę kilka przegranych(nawet wysoko) spotkań,o ile w play-off zobaczę Nowakowskiego przesądzającego o wyniku wygranego meczu,a drużynę Polonii twardo broniącą i zespołowo atakującą.(więcej niż 3 podania w akcji...)

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Post autor: Decik » śr sty 28, 2009 17:46

Z taka grą to mozna i medal zdobyc przy poziomie naszej PLK:P.

Oby załapali sie do 8-ki i to bedzie sukces...

Adame
Posty: 77
Rejestracja: pn lis 17, 2008 22:24
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Adame » śr sty 28, 2009 19:24

pawel61 pisze:


A ja sądzę, że jednak Dutkiewicz nie dostał porządnej szansy, żeby zaistnieć i umiejętniej prowadzony prezentował by się znacznie lepiej. Rozmawiałem o tym z Mladenem i miał takie samo zdanie na ten temat
Oj dostał szansę. Był w drużynie od początku roku. Najpierw nie stawiał na niego trener ten Ukrainiec. Przyszedł Okorn i stawiał na niego w ciemno. Tylko w miarę sezonu zupełnie odstawił. Nie dlatego, że drużyna gra świetnie, nie dlatego, że ma świetne 2/3 -widocznie uznał, że jest po prostu słaby.

Malesa dostaje 10 minut a dutkiewicz nie i tyle. Wiodcznie na treningach prezentuje się słabo. Nie można mówić, że Okorn ma jakiś interes - bo jaki miałby w graniu Malesą kosztem dutkiewicza... Chłopak ma już 23 lata - to sporo jak na "obiecującego"

Przy tym wszystkim w Słupsku Okorn naprawdę rotuje zawodnikami....

ODPOWIEDZ