W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

...żaden z tego biznes - rozmowa z Wojciechem Kozakiem

Wszystkie tematy związane z sekcją koszykówki

Moderatorzy: AvantGarde, Piotr WW

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

...żaden z tego biznes - rozmowa z Wojciechem Kozakiem

Post autor: Atomek » czw lis 27, 2008 17:57

To tylko pasja, żaden z tego biznes - rozmowa z Wojciechem Kozakiem, prezesem koszykarskiej Polonii Warszawa

(...)- To tylko pasja, żaden z tego biznes. Koszykówkę, szczególnie w Warszawie, trudno organizować, bo jest mało pieniędzy, które udaje się znaleźć. Były złote czasy, na początku tego wieku, kiedy sponsorzy przeznaczali na kosza do 8 milionów złotych rocznie, teraz nasz budżet to 2 miliony. Wszystkich ludzi pracujących w klubie łączy pasja, to jest codzienna walka o to, by to wszystko przetrwało, to walka o to, żeby na czas wypłacać należności i utrzymywać stabilność.

Dlaczego jest taki problem z mobilizacją kibiców w Warszawie? To duże miasto, olbrzymi potencjał, na czym więc polega problem?
- Problem polega na tym, że w tym mieście jest wiele innych rzeczy do robienia. Aby konkurować z taką liczbą kin, teatrów, klubów, restauracji, kawiarni, trzeba grać na naprawdę wysokim poziomie. Pamiętam, że w czasach, gdy biliśmy się o medale PLK, na jednym meczu z Prokomem w hali Torwar zjawiło się 5 tys. kibiców. Dziś walczymy w drugiej części tabeli i to powoduje, że na mecze chodzi mniej ludzi. Myślę jednak, że i na tę drużynę warto przychodzić, ja tego bym bardzo chciał. Na najlepsze mecze przychodzi 2 tys. ludzi i ten pułap jest do osiągnięcia. Po drugie potrzebna jest hala z prawdziwego zdarzenia, taka na kilka tysięcy ludzi, w której odbywałyby się mecze wszystkich sportów zespołowych w Warszawie.

(...)
Proszę powiedzieć jakie są związki organizacyjne z piłkarską Polonią?
- Nie ma żadnych, to dwie odrębne spółki. Jesteśmy jedną Polonią, bo gramy pod wspólnym szyldem. Zgodnie z dzisiejszą strukturą sportu, w ligach zawodowych muszą być spółki prawa handlowego, spółki akcyjne, Mamy innych akcjonariuszy, bo to się wiąże zwykle ze sponsorami. U nas struktura akcjonariuszy jest bardziej rozproszona, a piłkarska Polonia, z tego co wiem, ma teraz tylko jednego akcjonariusza – firmę J.W. Construction.

A jakie są związki z Polonią 2011?
- Takie same, jak w przypadku piłki. Polonia 2011 zajmuje na mapie koszykarskiej istotne miejsce, myślę że w tym sezonie jest szansa nawet na walkę o ekstraklasę. To co robi ten klub jest naprawdę bardzo fajne, widać ciężką pracę tych ludzi.

cały tekst: http://www.sportowefakty.pl/kosz/2008/1 ... m-kozakie/

ODPOWIEDZ