W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Pogoń Lwów - reaktywacja

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

POGOŃ LWÓW
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 16, 2008 23:16

Pogoń Lwów - reaktywacja

Post autor: POGOŃ LWÓW » wt cze 17, 2008 21:15

Witam,
Może ten temat powinien znajeśc się w Hyde Park ale, jednak wydaje mi się że jest on związany w jakiś sposób z Polonią , ponieważ przed wojna oba kluby były bardzo blisko ze sobą związane. Ale do rzeczy:

Powstało Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lwów, które ma na celu reaktywacje lwowskiej Pogoni, ale najpierw trzeba zebrać wszystkich ludzi którym na tym zalezy. Mam nadzieje żę wśród Was są tacy ludzie.
Zapraszam na naszą strone internetową
www.pogonlwow.pl oraz do oglądnięcia krótkiego filmiku

a wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszam na forum
www.pogonlwow.fora.pl

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » wt cze 17, 2008 21:21

W mordę, to wspaniała idea! Włączam się i mam nadzieję, że kilka osób do tego namówię. Oczywiście nie obiecuję jakiejś wielkiej pomocy, ale może coś się da zrobić.

Do dziś nie mogę odżałować, że nie wykorzystałem szansy reaktywacji Pogoni, jaką miałem na początku lat 90. Działałem wówczas w Stow. "Wspólnota Polska" i udało mi się uzyskać w budżecie środki na założenie polskiej drużyny piłkarskiej we Lwowie (oczywiście dziecięcej). Niestety, z braku czasu nie udało mi się tego zrealizować. Może teraz w jakiś sposób będę mógł sięzrehabilitować za tamto zaniechanie.

POGOŃ LWÓW
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 16, 2008 23:16

Post autor: POGOŃ LWÓW » śr cze 18, 2008 7:12

Na ostatnich dniach Lwowa poznałem przedstawicielke organizacji która zrzesza wszystkie nasze organizacje na Ukrainie.
Dowiedziałem się od niej że we Lwowie własny klub piłkarski mają ormianie

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr cze 18, 2008 10:27

To jest miarą upadku polskości we Lwowie. Nawet Ormianie mogą posiadać swój klub, a Polacy - z tak wspaniałymi tradycjami - nie są w stanie tego dokonać. :?

Awatar użytkownika
Atomek
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2205
Rejestracja: czw mar 01, 2007 23:01
Lokalizacja: wiadomo

Post autor: Atomek » śr cze 18, 2008 23:02

To jest fantastyczna idea.
Myślę, że na Konwktorskiej znajdzie się wiele osób, które zechcą ją wesprzeć.

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » czw cze 19, 2008 13:35

może ja sie wypowiem,bez sensu !

strona sympatyków OK, pamiatki OK, ale drużyna????po co? żeby zniszczyc legendę

stanowczo mówię NIE!!!!!!

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » czw cze 19, 2008 13:41

stwórzcie sobie nowy klub a od legendy wara!!!!


http://wielkapolonia.pl/forum/viewtopic.php?t=2025

POGOŃ LWÓW
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 16, 2008 23:16

Post autor: POGOŃ LWÓW » sob cze 28, 2008 23:58

to że ten klub jest legendą to chyba argument za tym żeby go reaktywować

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » ndz cze 29, 2008 12:54

Odbudowanie dawnej potęgi Pogoni będzie w obecnych realiach niemożliwe, ale realne jest reaktywowanie Pogoni jako klubu zajmującego się pracą z dziećmi i młodzieżą (we Lwowie są polskie szkoły) i w ten sposób podtrzymującego polskość, a także wspaniałe tradycje polskiego sportu w tym mieście.

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » pn lip 07, 2008 16:33

POGOŃ LWÓW pisze:to że ten klub jest legendą to chyba argument za tym żeby go reaktywować
czyzby??? no to dam Ci przykład innej legendy 1FC Katowice- reaktywowane bodajrze dwa lata temu, kopia pilke w C-klasach ligi slaskiej

Nie powinno dojśc do sytuacji ze w biografi klubu z 4 mistrzami Polski nagle jak kometa wypełzło dwa lata (wiecej nie daję szans na istnienie "nowej Pogoni") tułaczki po kartofliskach...


p.s a co z "Powidlakami"?

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » pn lip 07, 2008 16:36

Kaminero pisze:Odbudowanie dawnej potęgi Pogoni będzie w obecnych realiach niemożliwe, ale realne jest reaktywowanie Pogoni jako klubu zajmującego się pracą z dziećmi i młodzieżą (we Lwowie są polskie szkoły) i w ten sposób podtrzymującego polskość, a także wspaniałe tradycje polskiego sportu w tym mieście.
:shock: ale co Ty piszesz??? kto na to pozwoli???
i gdzie ten klub bedzie gral, na boisku szkolnym :lol: , czy po prostu bedzie miał jedną sekcję - brydża sportowego
??? :shock:
Ludzie myslcie to nie boli!

Wujcio
Posty: 554
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 0:05
Lokalizacja: Górce

Post autor: Wujcio » wt lip 08, 2008 11:49

Też myślę, że nikt na to nie pozwoli - ormiańskich klubów może sobie istnieć we Lwowie 100 i nie będą tak przeszkadzały tamtejszej administracji, jak jeden polski. I to nie "jakiś polski klub", ale ten właśnie szczególny, Pogoń, odwołujący się do konkretnej polskiej tradycji. I jeszcze szkolący w tej tradycji młodzież...

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » wt paź 21, 2008 17:13

pierwsza edycja vlepek Pogoni do kupienia, polecam

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=464947504

N_
Posty: 2
Rejestracja: czw maja 15, 2008 20:04
Lokalizacja: Stal Gorzów

Post autor: N_ » śr paź 22, 2008 16:13

Kaminero pisze:Odbudowanie dawnej potęgi Pogoni będzie w obecnych realiach niemożliwe, ale realne jest reaktywowanie Pogoni jako klubu zajmującego się pracą z dziećmi i młodzieżą (we Lwowie są polskie szkoły) i w ten sposób podtrzymującego polskość, a także wspaniałe tradycje polskiego sportu w tym mieście.
No własnie

Pytanie mam do zalozyciela tematu
Jak często bywacie we Lwowie? Jak często spotykacie się z Polakami ciągle mieszkającymi tam?
Z tego co wiem, choc nie jest to wiedza z "pierwszej reki" a z roznych rozmow, artykolow itd.
to moglo by dojsc do sytuacji ze lwowscy Polacy nie byli by entuzjastami utworzenia takiego klubu.
Ukraincy mimo przyjacielskich poklepywan politykow, zwykle nie sa do nich za przyjaznie nastawieni, a we Lwowie nasi to nawet nie jest jeden procent. Obiło mi sie o uszy też ze jest ludnosc Polska troche zastraszona i bierna , a to dla niej miałby byc ten klub.

Reaktywacja Pogoni, chociaz jako klubu szkolacego i wychowujacego młodiez to piekna ideea, ale chyba nierealna
Zwlaszcza jak maja to zrobic ludzie mieszkajacy w Polsce, Lwów znajacy z wycieczek i wspomnien dziadkow

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Post autor: Jabol_Ultima » czw lis 27, 2008 14:18

Kaminero pisze:To jest miarą upadku polskości we Lwowie. Nawet Ormianie mogą posiadać swój klub, a Polacy - z tak wspaniałymi tradycjami - nie są w stanie tego dokonać. :?
Nie ma to jak szybki odpisek w wątku :) Ormianie są we Lwowie praktycznie od "zawsze". Zwiedzając Lwów stałym miejscem jest Ormiańska Katedra. Oddana w 2005 (chyba) Ormianom. To stary Kościół Ormiański uznający Papieża. We Lwowie było aż 3 arcybiskupów (fenomen na skale całego świata) i jednym był Ormiański. W Katedrze (do 2005 roku był magazyn) zachowały się piękne freski i malowidła-wykonane przez polskieo malarza (niestety zapomniałem nazwiska). Jak mówiła przewodniczka gdzie przeszedł Ormianin tam Żyd nie ma czego szukać :) (to apropo ich handlowej smykałki). We Lwowie mała społeczność Ormiańska przetrwała i prężnie działa.

kapusta
Posty: 3617
Rejestracja: pt sie 06, 2004 11:23
Lokalizacja: czerwone zagłębie
Kontakt:

Post autor: kapusta » czw lis 27, 2008 15:31

nie taka mała. przed wojną była to druga co do wielkości Ormiańska diaspora , zaraz bodajże po Wenecji. a ich nikt na taką skalę z Lwowa nie wywoził

Awatar użytkownika
Jabol_Ultima
Posty: 2580
Rejestracja: ndz sty 18, 2004 16:07
Lokalizacja: OCHOTA

Post autor: Jabol_Ultima » czw lis 27, 2008 15:52

kapusta pisze:nie taka mała. przed wojną była to druga co do wielkości Ormiańska diaspora , zaraz bodajże po Wenecji. a ich nikt na taką skalę z Lwowa nie wywoził
nie bój nie bój też dostali po dupie. A to była ich największa śiątynia (jest). Jak ktoś wyżej napisał to niestety ukraińcy wcale polakow nie kochają jak się wydaje. Wszystkie orzełki w koronie "poodbijali" z kamienic.

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » pn gru 22, 2008 16:25

po cichu i bez rozgłosu Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Lwów wydało nowy szalik niebiesko-czerwonych, oto wzór:

Obrazek

Jest to limitowania partia tylko dla członków stowarzyszenia

Wydane sa też Vlepki , w planach flaga LKS

Zapraszamy wszystkich chetnych

Do zobaczenia na wiosnę w okolicach trybuny A na glównej

Polonia Warszawa & Pogoń Lwów Forever

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » pn lut 09, 2009 17:37

http://kibice.net/forum/viewtopic.php?f ... &start=900

polecam ciekawy fragment o odrodzonym 1FC Katowice

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pn lut 09, 2009 19:46

Widzę na tym szalu Pogoni mistrzostwo za 1924 rok, a przecież Mistrzostw Polski w tym roku nie rozgrywano z uwagi na przygotowania do Igrzysk Olimpijskich (ale bezsens, nie?). Tak więc o co kaman?

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » pn lut 09, 2009 20:46

mistrzowski mecz w 1924 r. o nieoficjalne mistrzostwo został rozegrany pod auspicjami samego marszałka Piłsudskiego i powszechnie traktowany jest jako mecz o nieoficjalne mistrzostwo Polski, Pogoń grała z Ruchem i wygrała przez to jak najbardziej uzasadnione jest przypisanie w tym roku tytułu dla Pogoni.

Awatar użytkownika
Peter
Posty: 3638
Rejestracja: pt mar 19, 2004 20:35

Post autor: Peter » pn lut 09, 2009 21:37

Rozumiem Twój wywód, ale nie jest to oficjalne MP i w żadnych statystykach go nie ma.
W Szwecji też były takie nieoficjalne zawody, ale w statystykach wyraźnie zaznaczają "zwycięzca ligi, bez tytułu mistrza Szwecji".

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Post autor: Śwagier » wt lut 10, 2009 9:50

i oficjalnie Pogoń to klub z czterema tytułami mistrzowskimi ale...

dla nas Sympatyków nie ma to znaczenia, w historii polskiej piłki jest kilka takich monentów np. rok 1993 i mistrzowstwo Legii, tez jest nieoficjalne a jednak kibice Legii pisza Mistrz Polski 1993

My w naszym gronie uznajemy ten wynik i to ze Pogoń Lwów jest Mistrzem (choć nieoficjalnym) w roku 1924


przeklejam link do tematu o historii Pogoniarzy z naszego forum

http://wielkapolonia.pl/forum/viewtopic ... &start=125

FortArt
Posty: 24
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 21:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: FortArt » śr lut 25, 2009 0:34

LKS1904 pisze:mistrzowski mecz w 1924 r. o nieoficjalne mistrzostwo został rozegrany pod auspicjami samego marszałka Piłsudskiego i powszechnie traktowany jest jako mecz o nieoficjalne mistrzostwo Polski, Pogoń grała z Ruchem i wygrała przez to jak najbardziej uzasadnione jest przypisanie w tym roku tytułu dla Pogoni.
W roku 1924 Ruch był jeszcze mało znaną drużyną zupełnie bez sukcesów. W 1922 grał w Mistrzostwach Polski, ale od Cracovii i Pogoni Lwów inkasował po 6-12 bramek w meczu. W 23 nawet nie dostał się do MP. W 25 podobnie. Śląsk zupełnie nie liczył się wtedy na mapie piłkarskiej Polski.
Pomysł by mecz z Ruchem w 1924 określać jako MP jest ewidentnym nieporozumieniem.

Tym bardziej, że w roku 1924 Pogoń w ogóle nie grała z Ruchem!

Natomiast mecz, o którym mówisz to mecz Wisła - Pogoń w Krakowie. Nazywanie tego nieoficjalnymi MP to jednak bardzo umowna sprawa - zrobiła to prasa lwowska oczywiście po zwycięstwie. To stary numer, w 1917 jak Legia pokonała Cracovię w towarzyskiej potyczce też po meczu ogłosili się w prasie nieoficjalnym mistrzem Polski.

Rzuć okiem tu:
http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckc ... image7.htm
Nic o rzekomym nieoficjalnym MP nie wspominają

1924 - ta data na szalu razi nieprawdą

ciemna_strona_miasta
Posty: 1345
Rejestracja: pt lip 18, 2008 21:07
Lokalizacja: z Akcji Kibic

Post autor: ciemna_strona_miasta » śr lut 25, 2009 6:19

Pamiętajmy o tym, że przed wojną Przegląd Sportowy podawał, że Polonia powstała dopiero w 1915 roku, a jak wiemy, sekcja piłkarska została założona znacznie wcześniej.

ODPOWIEDZ