W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Gazety codzienne a Polonia

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

Poluś Baryłka
Posty: 294
Rejestracja: wt sty 11, 2005 14:58

Gazety codzienne a Polonia

Post autor: Poluś Baryłka » czw mar 10, 2005 16:04

Otóż szanowni poloniści. Pora na temat występujący we wszelkich możliwych komentarzach, a który proponuję zebrać do kupy i wyeksponować w tym dziale. Warszawskie gazety codzienne a Polonia.
____________________________________________________________

Na Przegląd Sportowy starajmy się spuścić zasłonę milczenia. Przynajmniej, dopóki nie zmieni się właściciel a co za tym idzie cały zespół redakcyjny. Ach! Ważna uwaga w tym miejscu - właśnie likwidowany jest "Sport", które jeszcze troszkę autonomii wobec wydawcy - Marquarda miał. Tempo w swojej obecnej formule też znika i może to lepiej (przez wzgląd na stare, dobre TEMPO). Tzw. Dziennik Sportowy sprzedawał w grudniu średnio ~65 tys. egzemplarzy - jest chyba nadzieja, że padnie (jak widać są pozytywy w słabszych skokach Małysza 8) ).

____________________________________________________________

Teraz alfabetycznie: Fakt, Gazeta Wyborcza, Metro, Metropol, Nasz Dziennik, Rzeczpospolita, Super Express, Trybuna, Życie Warszawy.

Parkiet możemy chyba pominąć? Gazetę Prawną, Puls Biznesu?


Który z dzienników pisze o Polonii najwięcej? Gdzie proporcje artykułów o Polonii i Legii są odpowiednie a gdzie zachwiane? Gdzie szukać sojusznika a na czym położyć lachę? Oczywiście trudno czytać regularnie wszystkie gazety, ale podejrzewam, że wielu z Was lubi sobie zrobić internetowy przegląd prasy po kolejce ligowej, tudzież zerknąć w Empikach/salonach prasowych do piłkarskich komentarzy.
Jeżeli ktoś nie ma samozaparcia do pisania dłuższych opinii to niech np. oceni stosunek dzienników do KSP w skali 1-10.

Lineker
IFC POLONI@
Posty: 4292
Rejestracja: pn lip 05, 2004 11:35
Lokalizacja: >>MURANÓW<<

Post autor: Lineker » czw mar 10, 2005 16:36

Najwiece pisze teraz FAKT,bo prawie codziennie coś tam jest o Polonii,dużo pisze też GW..reszta?Okazyjnie.

Poluś Baryłka
Posty: 294
Rejestracja: wt sty 11, 2005 14:58

Post autor: Poluś Baryłka » czw mar 10, 2005 17:36

Już po przerwie obiadowej zatem rozwinę..

Fakt - pierwszy alfabetycznie, pierwszy na rynku i dla nas chyba też pierwszy. Jedyna gazeta, która szuka tematów związanych z Polonią. Oczywiście wszystko ma typową dla Faktu otoczkę ale na pewno przykuwa uwagę czytających. O sąsiadach równorzędnie.

Gazeta Wyborcza - znów.. Druga, druga i chyba druga.. O Legii więcej
(Rzeźniczak skręcił kostkę i płacze, Rzeźniczak ze smutną miną, Dramat Rzeźniczaka, Rzęźniczak wyzdrowiał!, Magiera zrobił magistra!, Sagan będzie miała dziecko!) i więcej dziennikarzy tam się nią zajmuje ale jedynak piszący o Polonii robi tytaniczną robotę. Bardzo dobrze i dużo o polonijnej koszykówce. Duży minus za Roberta Błońskiego..

Metro - znów więcej o Legii ale i Polonię potrafią pochwalić i wyeksponować. Gdyby nie te stroje rozdających gazetkę parę miesięcy temu..

Metropol - oj, stawiali na Legię jak się da, ale mam wrażenie, że zdycha im dział sportowy? Mylę się?

Nasz Dziennik - ubogo o sporcie, mało komentarzy, najwięcej o drużynach czołówki. Zdarza się, że wkurzają także działem sportowym. Nie ujawniają wyników sprzedaży. Czy warto się nimi przejmować?

Rzeczpospolita - hmm.. Po śmierci Łozowskiego zostaje tam kibic warszawskiej piłki i Kazimierza Deyny, czasem marudny a czasem strasznie podkręcony p. Stefan Szczepłek. Dużo o Warszawie, ciekawie choć bywa i irytująco (co ciekawe czasem wkurza nas, a innym razem sąsiadów).

Super Express - potrafią o Polonii napisać całkiem pozytywnie. Niektórym dziennikarzom włącza się ekstatyczny stan ducha jak Legia wygrywa mecz. Mam problemy z dostępem do SE ale chyba nie jest źle?

Trybuna - pada, pada, nie chce paść. Sportu mało, dziennikarze (jak donoszą szpiedzy) zieloni ale pisują i o Polonii. Czy nas ta gazeta obchodzi? 8)

Życie Warszawy - matko. Płakać mi się chce nad tym pismem. Półtora roku temu czytywałem regularnie, co drugi dzień pisywali o Polonii. Dziś tego o wiele, wiele mniej. Wielka dysproporcja artykułów o nas i Legii, niebywały ton tekstów o sąsiadach.. Dziennikarstwo sportowe jest w tym kraju na dnie dopóki pracuje w prasie codziennej ktoś taki jak Rowiński. Permanentny onanizm. Bardziej zasługują na miano Trybuny Ludu niż Trybuna. Kupuję ŻW w poniedziałki, ale podejrzewam, że po paru meczach wiosny pożegnam się definitywnie z tym dziennikiem. (PS też ograniczyłem do poniedziałków i piątków, potem tylko poniedziałków, teraz od 5 lat nie czytam). Pisanie o Polonii koszykarskiej niewiele mi tu poprawia humor. Czy Białek dostał jakiś szlaban na większe teksty?
______________________________________________________
Skoro jest okazja..
Grzesiu Wędzyński w rozmowie z Rowińskim i niejakim Lechem (czyli jak sądzę cytat to wspólny twór całej trójki): "O grze w Legii marzy każdy piłkarz", "Nie ma piłkarza, który nie chciałby grać w Legii". Fiu fiu. Ricardo Zamora chciał grać w Legii i Jaromir Wieprzęć. Neeskens chciał i Kempes. Antonin Panenka i Roch Nastula. Smoliński, Błochin i Garrincha. Smoliński zrealizował nawet swoje marzenie. Przy okazji wczorajszego meczu w LM usłyszałem ambitny wierszyk: "Buffon - chociaż kawał buca w bramce zmienić chce Boruca". Wszyscy. Udenkwor podobno nie chciał ale co to za piłkarz?
_______________________________________________________


Pomijając sprawę fatalnej niemocy klubu w sprawach medialnych. Są jednak gazety, które o Polonii chcą i potrafią napisać. Co można zrobić, żeby Życie Warszawy znów stało się strawne? Czy SE i Metro mogłyby być bardziej przychylne gdyby pomógł im w tym dajmy na to rzecznik Skorupka? Czy Szczepłkowi powinniśmy przed meczem podsuwać lecytynę i biosteron? Potrzebujemy na Polonii Trybuny i Naszego Dziennika? Jak dopieścić Fakt? Dlaczego Robert Błoński ma na nosie coraz większą brodawkę i czy jest to związane z jego coraz większym, legijnym szowinizmem? WARTO ROZMAWIAĆ 8)

feemp
Posty: 1733
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 6:59
Lokalizacja: a po dwóch wu

Post autor: feemp » czw mar 10, 2005 22:59

ŻW się popsuło.. dziś baaardzo dużo o sąsiadach, o Polonii - jedynie koszykarskiej (wygrany mecz z Astorią). Czytam jedynie z przyzwyczajenia :roll: PS to dla mnie szmatławiec. GW zdaje się w miarę rzetelne, bezpłatne gazetki to lipa, a warszawski sport w Rzepie - w mojej opinii - nie istnieje.

El Torrero
Posty: 1543
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » pt mar 11, 2005 11:12

Polus masz racje co do ZW,
prawda jest taka ze ITI "kupilo" sobie poparcie medialne
i to by bylo na tyle :twisted:

natomiast zobacz taka ciekawostke ( wczorajsze ZW )
"skarb kibica" I liga : o zielonych 2 strony, na pozostalych dwu 12 zespolow, o Polonii nic :!:
czyli jeden wniosek czytalem ZW dosc regularnie i teraz przestaje

Barkas
Posty: 713
Rejestracja: ndz kwie 04, 2004 15:01
Lokalizacja: Ochota
Kontakt:

Post autor: Barkas » pt mar 11, 2005 12:54

Ja niżej oceniam ŻW niż Przegląd. W dzisiejszym Skarbie Kibica informacje o Polonii rzetelne, bez oczerniania. Ale oceniając gazety codzienne powinniśmy uwzględniać nie tylko sympatie/antypatie panów dziennikarzy, ale i, rze tak powiem, proporcję tematów. Wokół Legii dużo sie dzieje i jest o czym pisać. To jest jednak wyraźnie drużyna z potencjałem finansowym nr 2 w Idea Ekstraklasie 8) i naturalne jest duże zainteresowanie tym zespołem. Polonia jest, zachowujac proporcje między ligami, takim Menczesterem City, stąd trochę na marginesie. Choć oczywiście to nie jest tak, że w zakłamanym dziennikarskim światku potencjał drużyny jest wprost proporcjonalny do uwago mediów. Gdyby Przegląd był rzetelną gazetą, to na pierwszym miejscu powinna być Wisła Kraków, bo to jest bezsprzecznie najsilniejsza polska drużyna.
A jeśli miałbym kogoś wyróznić, to Fakt, bo starają się pokazywać, że Polonia to nie tylko odwieczna walka z wiatrakami wszelkiej maści, ale i zwykli ludzie, którzy mają swoje troski i radości.

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » pt mar 11, 2005 14:26

A mnie sie wydaje ze o media trzeba zadbac a nie obrazac sie na wszystko co napisza i rozpoczynac z nimi walke.Prawda jest ze legia interesuja sie bardziej (ale pracuje nad tym caly sztab PR-owcow) .W Polonii takiej komorki poprostu niema.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » pt mar 11, 2005 15:46

El Torrero pisze:Polus masz racje co do ZW,
prawda jest taka ze ITI "kupilo" sobie poparcie medialne
i to by bylo na tyle :twisted:

natomiast zobacz taka ciekawostke ( wczorajsze ZW )
"skarb kibica" I liga : o zielonych 2 strony, na pozostalych dwu 12 zespolow, o Polonii nic :!:
czyli jeden wniosek czytalem ZW dosc regularnie i teraz przestaje
W "ŻW" o Polonii będzie w sobotę.

tomoho
Posty: 2628
Rejestracja: pt kwie 11, 2003 9:36

Post autor: tomoho » sob mar 12, 2005 16:50

Co do Super Expressu - w momencie kompletowania zespolu redakcyjnego Faktu, prawie caly dzial sportu przeniosl sie do nowej gazety. Facet ktory pisal w SE o Polonii najwiecej i... obiektywnie wyjechal do Anglii. Pozostali - albo nieukrywaja swoich sympatii (Lazienkowska), albo ich checi wyrownania proporcji tekstow tlamszone sa przez wizje kirownictwa (wspolpraca z ITI), albo... nie chce im sie d..y ruszyc, lecz gdyby dostali jakies info PR-owskie, cos by napisali.
W sobotnim wydaniu obok artykulu "Czarne koszule w Media5" (calkiem spoko) zdjecie Dorosza z uniesionym szalem KSP i podpis:
"Byly legionista, Anatolij Dorosz, z szalikiem Polonii. Rzadki widok..." :evil:
Niby racja - pilkarze Polonii i Legii dosc rzadko zmieniaja barwy klubowe na rzecz lokalnego rywala. Natomiast dla mnie wydzwiek podpisu jest conajmniej dwuznaczny... :evil:

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn mar 14, 2005 20:26

Właśnie czytałem stronę ŻW i po prostu śmiech mnie ogarnął jak przeczytałem pierwszy wers.

"W Polonii trenuje więcej młodzieży, niż kibiców ma I-ligowa drużyna piłkarska Czarnych Koszul". To cytat :shock: :shock: Nie wiedziałem,że można być takiem głupkiem jak ten mierny dziennikarzyna.Prostak do n-tej potęgi!!

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » pn mar 14, 2005 20:32

To element walki z piłką nożną w Polonii, której głównym punktem jest w tej chwili próba zbudowania bieżni lekkoatletycznej na stadionie piłkarskim. Mam jednak nadzieję, że uporamy się definitywnie z tym zagrożeniem. :evil:

El Torrero
Posty: 1543
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:51
Lokalizacja: z daleka

Post autor: El Torrero » pn mar 21, 2005 13:21

KJUS pisze:Właśnie czytałem stronę ŻW i po prostu śmiech mnie ogarnął jak przeczytałem pierwszy wers.

"W Polonii trenuje więcej młodzieży, niż kibiców ma I-ligowa drużyna piłkarska Czarnych Koszul". To cytat :shock: :shock: Nie wiedziałem,że można być takiem głupkiem jak ten mierny dziennikarzyna.Prostak do n-tej potęgi!!
nie jest taki glupi :evil: po prostu wie kto i za co mu placi :wink:

ODPOWIEDZ