W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

Waldemar Marszałek prezesem KS Polonia

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr wrz 22, 2004 11:55

O ile wiem to prezydent Kaczyński jest już zainteresowany tą sprawą.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr wrz 22, 2004 12:57

Zolw pisze:Kaminero to moze nam wytlumaczysz co znacza slowa : Futbol w Polonii ma wielu wrogów, tymczasem za nami przemawiają fakty. Od niedawna Polonia dysponuje oświetleniem i zadaszoną trybuną kamienną z krzesełkami. Piłkarze radzą sobie w ekstraklasie bardzo przyzwoicie. Klub zmierza we właściwym kierunku - zapewnia Raniecki.

Za nami tzn za kim ? za Ranieckim Engelem czy Ruszkiewiczem ?
czy Ci panowie graja w tej samej Polonii czy kazdy ciagnie koc na siebie ?

Kto zrobil swiatlo, trybune i placi na pilkarzy to wiemy ale kim sa wrogowie ? czy wrogiem dla Ranieckiego jest Piekarzewski, Engel, Ruszkiewicz, Mirski ,Orzeł a moze kibice?
Niestety, nie wiem co poeta miał na myśli. Co więcej, nie wiem dlaczego to ja miałbym dokonywać egzegezy jego myśli. :shock:

Jest rzecznik prasowy w klubie KSP, proponuję jego poprosić o wyjaśnienie. Poza tym ponoć planowane jest spotkanie z prezesem Ranieckim i z panem Engelem. Bedziesz mógł go wówczas osobiście zapytać o tę sprawę.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr wrz 22, 2004 14:24

Zolw pisze:Pytanie bylo do Ciebie Kamienero bo Ty jako jedyny z ludzi na forum masz jako takie dane na temat inwestycji.
Wrogami sa ci, ktorzy przeszkadzaja zarabiać pieniądze.
Podobnie jak szkodaliwa jest duza ilosc ludzi na stadionie. Im kibiców wiecej tym gorzej dla dzialaczy bo wiecej ludzi sie patrzy na ich brudne łapki .
Mam orientację, jeśli chodzi o inwestycje prowadzone przez Stowarzyszenie Na Rzecz Modernizacji. Natomiast pan Engel nie zwierza mi się niestety ze swoich planów. Nie poinformował też Zarządu Stowarzyszenia o żadnych zamiarach związanych z projektem Miasteczka Polonia. Wiem tylko to co doniosła prasa.

Drugiej części postu nie będę komentował, bo za dużo tu ogólników typu "brudne łapki działaczy". Uważam, że rzucanie takich niejasnych oskarżeń nie prowadzi do niczego poza psuciem atmosfery wokół klubu.

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » śr wrz 22, 2004 14:42

Ja wiem jedno.W klubie potrzebni sa zawodowcy, a nie fanatycy ktorzy bojaja w oblokach.czym sie to konczy kiedy nie ma sie wiedzy o prowadzonym interesie przekonuje sie Lech Poznan.Tak samo jak wielu z Was kocham Polonie i pamietam czasy gdzie tylko dzieki koszykowce Polonia przetrwala.To nie przypadek ze Wisla, Groclin czy Amika sa od paru lat na szczycie tabeli tam rzadza zawodowcy a kto tego nie przyjmie do wiadomosci bedzie sie zawsze cofal.

aniol
Posty: 37
Rejestracja: czw mar 04, 2004 17:21
Lokalizacja: WARSZAWA-PRAGA

Post autor: aniol » czw wrz 23, 2004 9:44

rzecz jest jasna u nas w klubie już się zarojło od fanatykow ktozy nie potrafią pokierować pożadnie zespołem ludzi a do zawodowego klubu i ludzi w nim praciących na bardzo bardzo daleko bo naszklub tosami partacze jak się za coś wezmą to spartaczą szkda mi slow

dareksp
Emeriten Gang
Posty: 2020
Rejestracja: pn paź 20, 2003 13:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dareksp » czw wrz 23, 2004 10:24

aniol pisze: bo naszklub tosami partacze jak się za coś wezmą to spartaczą szkda mi slow
Może jakieś konkrety?

aniol
Posty: 37
Rejestracja: czw mar 04, 2004 17:21
Lokalizacja: WARSZAWA-PRAGA

Post autor: aniol » czw wrz 23, 2004 16:56

poiwcmy szczeze jaki my mam sklad sami młodzi i nie ograni w bojach i trenera nie mamy za dobrego to co pokazali z koroną w pp to szczyt i granda zeby tak grać to już na podwurkach się gra lepiej a nie na zawodowych boiskach.z tym trenerem nie mamy co liczyć na gre niz bronienie się przed spatkiem bo czarno widze naszą przyszłość pod wodza motyki

Markbov
IFC POLONI@
Posty: 2005
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:39
Lokalizacja: KRAWATOWO
Kontakt:

Post autor: Markbov » pt wrz 24, 2004 8:21

wiekszosc kibicow patrzy na KLUB jako na jedna sekcje niestety :(
to ze pilka kopana jest prowadzona raczej przecietnie widza wszyscy. niestety KLUB (KSP) teraz bedzie prowadzony przez tych samych ludzi wiec nie spodziewam sie by wyszlo im to lepiej niz w przypdaku pileczki naszej kochanej :( mam nadzieje ze pan Dorosiewicz nie bedzie znow chcial oglaszac upadlosci .
pzdr

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » pt wrz 24, 2004 10:41

Markbov pisze:wiekszosc kibicow patrzy na KLUB jako na jedna sekcje niestety :(
Ja uważam, że to normalne zjawisko. Po prostu większość fanów to kibice piłkarscy i mało ich obchodzą np. szachy czy pływanie. Wielu zwolenników ma oczywiście poza piłką koszykówka, choć częściowo grupy kibiców piłki i kosza się nie pokrywają. Są kibice piłkarscy, których kompletnie nie obchodzi kosz i koszykarscy, którym wisi piłka, a tym bardziej np. szachy, la czy pływanie.

Moje np. podejście jest nieco inne, bo jako członek KS Polonia poczuwam się do troski o wszystkie sekcje, ale przyznaję uczciwie, że i dla mnie najważniejsza jest piłeczka a potem kosz. Gdybym musiał wybierać między sprzecznymi interesami sekcji (a wiemy, że nie jest to tylko teoria), to walczyłbym o interesy piłki kosztem innych, np. la.

Problemem nie jest moim zdaniem supremacja piłki nad innymi sekcjami w KS-ie, tylko wątpliwość czy we władzach KS-u zasiadają odpowiedni ludzie. A to już inna para kaloszy.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt wrz 24, 2004 11:15

Kaminero pisze:
Markbov pisze:wiekszosc kibicow patrzy na KLUB jako na jedna sekcje niestety :(
Ja uważam, że to normalne zjawisko. Po prostu większość fanów to kibice piłkarscy i mało ich obchodzą np. szachy czy pływanie. Wielu zwolenników ma oczywiście poza piłką koszykówka, choć częściowo grupy kibiców piłki i kosza się nie pokrywają. Są kibice piłkarscy, których kompletnie nie obchodzi kosz i koszykarscy, którym wisi piłka, a tym bardziej np. szachy, la czy pływanie.
W rzeczy samej: inne dyscypliny sportowe apelują do innych odbiorców.
- Ekonomiści w takiej sytuacji szukają synergii pomiędzy poszczególnymi elementami tak aby siła poszczególnych częsci wzmacniała się najbardziej.
- Politycy tworzą alianse lub oddzielne partie.
- Awanturnicy swoje małe 'państewka'.
Z tych trzech typów ludzkich wybieram ekonomistów :)

Awatar użytkownika
Kleszcz
Wielka Polonia
Posty: 2981
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 8:14
Lokalizacja: MURANÓW

Post autor: Kleszcz » pt wrz 24, 2004 11:30

Hmmm no cóż, Miasteczko Polonia to jest właśnie pomysł na koncentrację w jednym miejscu paru dyscyplin. Przykładowo: piłka nożna - stadion; pływanie, skoki do wody - basen; koszykówka, siatkówka, piłka ręczna - hala; siłownie, sauny, gabinety odnowy. Wybaczcie, ale w rzeczywistości niewiele jest dyscyplin przyciągających większe ilości kibiców.
Szachy, brydż, badmnigton to nie są popularne dyscypliny. Siłą rzeczy trzeba skoncentrować się na dyscyplinach mogących przynieść wymierne korzyści i umożliwiających rozwój KS jako Firmy Sportowej (nie chodzi o sprzedaz-kupno). Są to wszystkie gry zespołowe. Wszystko zależy od gradacji potrzeb. W Polonii są to piłka nożna i koszykówka, w Płocku piłka ręczna i piłka nożna, w Gdyni Piłka nożna i rugby.
Dla jakiegokolwiek reklamodawcy korzystniejsze jest pokazanie się przy okazji meczu drużynowego niż przy symultanie szachowej.
Fakt, że pan Marszałek został prezesem może jakoś bym przełknął ale to, że Dorosiewicz jest v-ce - już nie.
Dorosiewicz i Ruszkiewicz to ten sam beton.
Pierwszy wsławił się dwukrotną próbą likwidacji KS Polonia co już samo w sobie powinno go zdyskwalifikować na starcie, a tak się nie stało. Więc mamy I układ. Tylko czyj i z kim ?
Drugi pan trwa na stołku od niepamiętnych czasów. Wszystko się zmienia; władza przychodzi i odchodzi, zmienią się opcje polityczne, społeczne i zmieniaja sie trendy a on cały czas na wozie. Był Romanowski - trwał, był pan Piekarzewski - trwał, jest Pan Jan - trwa. Qurwa !! Jak długo można nic nie robić tylko hamować rozwój klubu ?!
Zarząd jest stary, nieelastyczny, niereformowalny i niestety nieprzyszłościowy.
Buńczuczne plany wyeliminowania l.a. spełzną na niczym bo z tego co mi wiadomo (Jacek popraw jak się mylę) projekt nowej płyty boiska KS Polonia zatwierdzony (?) przez miasto uwzględnia bieżnie dookoła boiska i infrastrukturę lekkoatletyczną.
A lekka atletyka na Polonii skonczyła sie razem z panią Szewińską. Obecny jej poziom, mam na myśli szkolenie i zaplecze, to bardzie Ludowy Klub Sportowy niz klub z prawdziwego zdarzenia. To taki jogging i nic wiecej. Zero profesjonalnego podejścia do biegania, a więcej klepania po plecach i tyłkach zawodniczek przez niewydarzonego kurdupla.
Pod uwagę trzeba wziąć również to, że przy wykorzystaniu płyty boiska piłkarskiego do treningów oszczepników, miotaczy, dyskoboli i młociarzy z murawy zostanie pierdolona sieczka, na której piłkarze połamią sobie nogi.
Trzeba się zastanowić co jest ważniejsze, jakie są priorytety.
Z jednej strony 4-5 grup piłkarzy każda po 20-23 osoby w tym I i IV liga, z drugiej grupa około 15 - 20 zawodników "uprawiających" tzw lekka atletykę. Napisałem celowo uprawiających bo niejednokrotnie widziałem na czym polegał trening i dziwnie mi sie szkoła przypominała.
Do funkcjonowania klubu potrzeba kasy, a jak jej nie ma to tzreba poszukać. L.a. tego nie zapewni. Piłka nożna i koszykówka szybciej choć to w przypadku Polonii Warszawa też temat wielce kontrowersyjny.
Pozdrawiam

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt wrz 24, 2004 11:55

Kleszcz pisze:Dla jakiegokolwiek reklamodawcy korzystniejsze jest pokazanie się przy okazji meczu drużynowego niż przy symultanie szachowej.
Mała nieścisłość - są reklamodawcy dla których korzystniejsze jest pokazanie się przy okazji symultany szachowej niż przy meczu drużynowym. Symultana z udziałem zawodników sekcji szachowej Polonii potrafi skupić jednorazowo nawet jeden milion odsłon obserwatorów w Internecie. Stąd tylko krok do reklamodawcy.
Każda dyscyplina ma inną wartość dla świata zewnętrznego.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » pt wrz 24, 2004 12:03

Kleszcz pisze:(...) Buńczuczne plany wyeliminowania l.a. spełzną na niczym bo z tego co mi wiadomo (Jacek popraw jak się mylę) projekt nowej płyty boiska KS Polonia zatwierdzony (?) przez miasto uwzględnia bieżnie dookoła boiska i infrastrukturę lekkoatletyczną.
(...)
Otóż mylisz się Kleszczu. Projekt realizowany obecnie przez miasto obejmuje tylko modernizację Trybuny Głównej (zadaszenie, galeria VIP i dobudowa nowego budynku klubowego). Jest to rozwiązanie cząstkowe, inwestycja ta nie ingeruje w pozostałą część stadionu. Dalszy kierunek przebudowy/modernizacji obiektów Polonii nie został jeszcze ustalony.

Pan Engel lobbuje w sprawie projektu Miasteczka Polonia, który zakłada budowę stadionu typowo piłkarskiego, ale zobaczymy co z tego wyniknie.

Awatar użytkownika
Kleszcz
Wielka Polonia
Posty: 2981
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 8:14
Lokalizacja: MURANÓW

Post autor: Kleszcz » pt wrz 24, 2004 12:27

Dzięki za sprostowanie, tego własnie nie byłem pewien.

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » sob wrz 25, 2004 9:16

Kleszczu sekcja L.A w Polonii to jedna z osmiu sekcji klubowych w Polsce sponsorowana przez Elit Cafe.W chwili obecnej poza Yaridem Shegumo(aktualny mistrz i v-ce mistrz Polski w biegach dlugich) nie moze sie pochwalic wybitnymi sportowcami.Ale kiedys Komar ,Szewinska ,Woronin,Bielczyk.A tak swoja droga walka klubu z Szewinska jest dla zupelnie niezrozumiala,bo tak naprawde to dzieki niej powstal tartan na Polonii i tak naprawde to Szewinska jest nadal kims w sporcie polskim jak i swiatowym i wiele Polonii mogla by pomoc.

aniol
Posty: 37
Rejestracja: czw mar 04, 2004 17:21
Lokalizacja: WARSZAWA-PRAGA

Post autor: aniol » sob wrz 25, 2004 10:25

tytusie zauwaz ze jeśli SZewińska miała by pomuc poloni to chyba tylko w lekkiej atletyce ale z ostatnich donieśeń prasowych wynika że szewińska się klucila z sportowcami któży występują w elicie cafe wię nasze szanse na jej pomoc widze bardzo marnie moze się nie myle

ortografia sie klania ADMIN.

maruś
Posty: 131
Rejestracja: pn maja 31, 2004 11:14
Lokalizacja: warszawa

Post autor: maruś » ndz wrz 26, 2004 22:37

dzieki Ci Pani Szewinska za twój tartan!!!
hahahahahah
zabierz se go do domciu i to juz bo ten tartan to wstyd albo i gorzej..
w ogóle to jestem za likwidacja sekcji LA a w zamian powołac sekcje K-1 przynajmniej z tego mozna miec dzis niezła kase a w Wawie nikt jeszcze takiej sekcji nie zrobił a K-1 ma największa oglądalnośc w Eurosporcie bije nawet 3 krotnie Eurogole i inne przekazy z piłki a powiem wiecej bije nawet skoki narciarskie.
oto kierunek rozwoju bo salke na k-1 juz mamy(obecna koszykówka)

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » ndz wrz 26, 2004 23:00

maruś pisze:w ogóle to jestem za likwidacja sekcji LA a w zamian powołac sekcje K-1 przynajmniej z tego mozna miec dzis niezła kase a w Wawie nikt jeszcze takiej sekcji nie zrobił a K-1 ma największa oglądalnośc w Eurosporcie bije nawet 3 krotnie Eurogole i inne przekazy z piłki a powiem wiecej bije nawet skoki narciarskie.
oto kierunek rozwoju bo salke na k-1 juz mamy(obecna koszykówka)
Idac tym tokiem myslenia moznaby podsumowac, ze nalezaloby skasowac wszystkie sekcje KSP, bo zadna z nich nie osiaga przyzwoitej ogladalnosci lub zainteresowaia czytelnikow. Liderem w tej statystyce jest sekcja szachowa, ktora skupia ponad milion unikalnych wejsc na strony webowe podczas zawodow mistrzowskich z udzialem naszych zawodnikow...
Ale hola, nie podales powodu dla ktorego uwazasz ze LA nalezy skasowac powiedziales tylko, ze dalbys cos w zamian - dla mnie brak tu logiki.

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Post autor: Tytus » pn wrz 27, 2004 8:57

Do Marusia .Mozesz nienawidzic sekcji L.A z rozpadajacym sie tartanem ,ale 25 lat temu ci co pluja dzis na lekkoatletow dumnie sie z tym obnosili ze na Polonii a nie na legii jest tartan.I nadal twierdze ze w jednosci klubu jest sila.Polonia ma naprawde wplywowych ludzi w polskim sporcie i trzeba to koniecznie wykorzystac.Najsmieszniejsze jest to ze najmniej wplywowi sa w sekcji P.N ale najwiecej krzycza.Przeciez w ostatnim czasie to koszykarze, szachisci i plywacy odnosili wieksze sukcesy a moze sie myle.I zeby bylo jasne jestem fanem Polonii od prawie 30 lat i wiekszosc mojego kibicowskiego zycia spedzilem na boiskach 2 i 3 ligi zaliczajac blisko 100 wyjazdow.Tak wiec znam Polonie na wskros zarowno kibicow jak i dzialaczy i powtarzam jeszcze raz w jednosci sila.

Lech
Posty: 1075
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 18:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Lech » wt wrz 28, 2004 8:25

Tytus pisze:Do Marusia .Mozesz nienawidzic sekcji L.A z rozpadajacym sie tartanem ,ale 25 lat temu ci co pluja dzis na lekkoatletow dumnie sie z tym obnosili ze na Polonii a nie na legii jest tartan.I nadal twierdze ze w jednosci klubu jest sila.Polonia ma naprawde wplywowych ludzi w polskim sporcie i trzeba to koniecznie wykorzystac.Najsmieszniejsze jest to ze najmniej wplywowi sa w sekcji P.N ale najwiecej krzycza.Przeciez w ostatnim czasie to koszykarze, szachisci i plywacy odnosili wieksze sukcesy a moze sie myle.I zeby bylo jasne jestem fanem Polonii od prawie 30 lat i wiekszosc mojego kibicowskiego zycia spedzilem na boiskach 2 i 3 ligi zaliczajac blisko 100 wyjazdow.Tak wiec znam Polonie na wskros zarowno kibicow jak i dzialaczy i powtarzam jeszcze raz w jednosci sila.

Całkowicie popieram.

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr wrz 29, 2004 13:13

To ciekaw jestem co zaproponujecie lekkoatletom? Nowy tartanik na K6 i koniec marzeń o stadionie piłkarskim - w imię jedności?

Markbov
IFC POLONI@
Posty: 2005
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:39
Lokalizacja: KRAWATOWO
Kontakt:

Post autor: Markbov » śr wrz 29, 2004 14:05

a czemu nie ?
ja nie musze miec na K6 stadionu na 30 tys. ludzi przy 16tysiach a tyle nam wystarczy bedzie miejsce i na tartanik.

Markbov
IFC POLONI@
Posty: 2005
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 7:39
Lokalizacja: KRAWATOWO
Kontakt:

Post autor: Markbov » śr wrz 29, 2004 14:08

to ze jestem kibicem PN nie oznacza ze mam w dupie inne sekcje.
najlepiej by bylo dogadac sie z Varsovia z tego co wiem byly takie propozycje i bylo by po problemi tylko pytanie czy komus sie bedzie chcialo rozmawiac.

Piotr WW
Emeriten Gang
Posty: 3124
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 8:05
Lokalizacja: Grochów

Post autor: Piotr WW » śr wrz 29, 2004 14:12

propozycje z Varsovią i innymi terenami z okolicy były i są
pytanie kiedy będą zrealizowane :?:

nie jestem przeciw czemukolwiek a nawet jak najbardziej za :lol: ,
ale niestety to nie te czasy kiedy wszystko działo się na jednym "klepisku"
jednak dysk, oszczep niszczą "współczesną" murawę,
a na naszym stadionie nie ma fizycznie miejsca na 8 torów bieżni
więc jedyne wyjście to obiekt do LA obok, lub niestety gdzieś dalej :cry:

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » śr wrz 29, 2004 15:08

Markbov pisze:a czemu nie ?
ja nie musze miec na K6 stadionu na 30 tys. ludzi przy 16tysiach a tyle nam wystarczy bedzie miejsce i na tartanik.
A gdzie konkretnie będzie miejsce na ten tartanik?

Pomyślmy. Przy zachowaniu bieżni nie ma miejsca na budowę trybun za bramkami, możemy więc budować tylko wzdłuż boiska. Biorąc pod uwagę, że istniejąca trybuna Główna ma pojemność niecałych 5 tysięcy oznacza to, że po przeciwnej stronie, w miejsce nowej Kamiennej zbudujemy trybunę na, bagatelka, 11 tys. widzów (5.000 + 11.000 + 16.000).

Wątpię, czy udałoby się tam zmieścić takiego kolosa. Ale gdyby, to fajnie by to wyglądało: dwie wielkie trybuny wzdłuż boiska i obskurny murek wraz z budami za bramką. No, no ciekawe. I śmiałe.

Jest też inny wariant. Burzymy Główną zamiast ją modernizować i stawiamy dwie trybuny wzdłuż boiska po 8 tys. widzów. To już bardziej sensowne, ale wątpię czy do przyjęcia dla kibiców piłkarskich. Dla mnie na pewno nie.

Mnie interesuje tylko stadion typowo piłkarski z trybunami za bramkami. Czy to się podoba lekkoatletom, czy nie. Przecież to absurd, żeby dla garstki uprawiających amatorsko biegi dzieciaków blokować budowę stadionu, który dałby satysfakcję kilku tysiącom kibiców Polonii. :evil:

Zablokowany