W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

SZACHY

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

IFC Poloni@
Admin
Posty: 47
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:24

SZACHY

Post autor: IFC Poloni@ » ndz wrz 12, 2004 22:41

Wszystko o sekcji szachowej w naszym klubie.

ZAPRASZAMY DO DYSKUSJI...

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 13, 2004 6:57

Sekcja szachowa Polonii odnosi od lat ogromne sukcesy. Polonia jest etatowym mistrzem kraju (rozgrywki toczą się praktycznie o 2 msc., przepraszam za porównanie ale w szachach jesteśmy taką Wisłą Kraków :? ) oraz odnosi znaczące sukcesy w szachowej Lidze Mistrzów.
Szachy są sportem indywidualnym dlatego wg. mnie dobry klub to pdw. ten, który potrafi stworzyć zawodnikom warunki indywidualnego rozwoju. Aby to osiągnąć konieczne są dwa warunki:
-stabilność finansowa
-odpowiedni system opieki trenerskiej
O pierwszy aspekt dba w Polonii rodzina ubiegłorocznego Mistrza Europy arm. Bartka Maciei. Nieżle im idzie.(Plus GSM, PKO BP)
Kadra trenerska jest b. doświadczona (Zbyszek Czajka jest też szefem wyszkolenia w PZSzach.) a najlepsi zawodnicy ćwiczą indywidualnie pod okiem światowych legend tego sportu np. Macieja trenował m.in. pod okiem arm. W. Cieszkowskiego.
Szachy są sportem w którym kariera zawodnicza może trwać b. długo i można ją rozpocząć praktycznie w dowolnym wieku np. Viktor Korcznoj, ex v-ce MŚ gra mając ponad 7 dych na karku a najlepszy historycznie polski zawodnik Akiba Rubinstein nauczył się ruchów mając 14 lat.
Jeśli interesują Was szachy to piszcie tu śmiało bo chętnie się jeszcze pomądrzę. A jak ktoś chce partyjkę trzasnąć to polecam www.kurnik.pl (tu znajdziecie najliczniejsze grono fanów tej gry)
www.64pola.pl (tu dowiecie sie więcej o historii, strategi, taktyce...)

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BIG » pn wrz 13, 2004 10:28

po takim wstepie, strach z Toba zasiasc do szachownicy :)

Jacek Herbert

Post autor: Jacek Herbert » pn wrz 13, 2004 11:43

BIG pisze:po takim wstepie, strach z Toba zasiasc do szachownicy :)
A ja bym się nie bał- byłem mistrzem kolonijnej olimpiady :D
p.s. Pozdrowienia dla naszych szachistek. Nielktóre są naprawdę fajne :D

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 13, 2004 12:29

BIG pisze:po takim wstepie, strach z Toba zasiasc do szachownicy :)
Spoko :wink:
Szachy, szczegolnie w epoce internetu to bardzo demokratyczna dyscyplina. W turniejach prowadzonych tzw. systemem szwajcarskim (wielka, rzedu np.150 liczba uczestnikow i niewielka liczba np. 9 rund)mamy szanse zagrac nawet z mistrzem swiata (mnie sie 2 razy udalo :oops: ). Poza tym nagroda nie musi byc zwyciestwo ale np. sama mozliwosc spotkania sie przy szachowinicy z kims takim lub sama gra - jesli jest ladnie grana.
Znaczne zwiekszenie sily gry jest mozliwe b. szybko,tuz po opanowaniu podstawowych zasad: opanowania centrum, szybkiego rozwoju figur i zabezpieczeniu wlasnego krola. Istnieja tez programy szachowe przyzwoicie uczace podstaw tej gry jak np. Chessmaster 9000.
Istnieje przesad mowiacy, ze dobry szachista musi miec umysl scisly. Spox :wink: to nie jest niezbedne np. na 14 mistrzow swiata tylko dwu mialo scisle wyksztalcenie. Chetnych zapraszam na kurnik lub 64pola gdzie gram pod ta sama ksywka.

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pn wrz 13, 2004 12:55

Polonia ma niesamowita przewage w polskiej lidze. Denerwuje mnie jednak, kiedy widze infomracje o wynikach szachistow a w tle podaje sie ze zwyciezyl zespol Polonia Plus GSM.
Szczytem bylo wydrukowanie w materialach dla lkilku milionow abonentow sieci Plus GSM w kwietniu (?) tego roku artykulu o druzynie Polonia PLUS GSM gdzie nawet nie uzyto zwrotu sugerujacego ze to zespol reprezentujacy stolice a jedyne znaki graficzne jakie uzytko to bylo logo Plusa.
Wiem jednak od wydawcy pisma dla abonentow, ze ludzie reagowali - ba, sam zareagowalem :)

BIG
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 668
Rejestracja: czw mar 27, 2003 21:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: BIG » pn wrz 13, 2004 13:12

nie wiecie czy nasza sekcja ma strone internetowa ???

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 13, 2004 13:15

Sekcja nie ma. Jest strona PZSzach. i Mazowieckiego Zwiazku Szachistow. Istnieja tez wydawnictwa szachowe: Przeglad Szachowy, Panorama Szachowa, Szachista itp. i one maja wlasne strony.

SKJ
Posty: 2361
Rejestracja: pn mar 29, 2004 10:36
Lokalizacja: z nikąd

Post autor: SKJ » pn wrz 13, 2004 21:12

Parazauroloff pisze:Sekcja szachowa Polonii odnosi od lat ogromne sukcesy. Polonia jest etatowym mistrzem kraju (rozgrywki toczą się praktycznie o 2 msc., przepraszam za porównanie ale w szachach jesteśmy taką Wisłą Kraków :? ) oraz odnosi znaczące sukcesy w szachowej Lidze Mistrzów.
Szachy są sportem indywidualnym dlatego wg. mnie dobry klub to pdw. ten, który potrafi stworzyć zawodnikom warunki indywidualnego rozwoju. Aby to osiągnąć konieczne są dwa warunki:
-stabilność finansowa
-odpowiedni system opieki trenerskiej
O pierwszy aspekt dba w Polonii rodzina ubiegłorocznego Mistrza Europy arm. Bartka Maciei. Nieżle im idzie.(Plus GSM, PKO BP)
Kadra trenerska jest b. doświadczona (Zbyszek Czajka jest też szefem wyszkolenia w PZSzach.) a najlepsi zawodnicy ćwiczą indywidualnie pod okiem światowych legend tego sportu np. Macieja trenował m.in. pod okiem arm. W. Cieszkowskiego.
Szachy są sportem w którym kariera zawodnicza może trwać b. długo i można ją rozpocząć praktycznie w dowolnym wieku np. Viktor Korcznoj, ex v-ce MŚ gra mając ponad 7 dych na karku a najlepszy historycznie polski zawodnik Akiba Rubinstein nauczył się ruchów mając 14 lat.
Jeśli interesują Was szachy to piszcie tu śmiało bo chętnie się jeszcze pomądrzę. A jak ktoś chce partyjkę trzasnąć to polecam www.kurnik.pl (tu znajdziecie najliczniejsze grono fanów tej gry)
www.64pola.pl (tu dowiecie sie więcej o historii, strategi, taktyce...)
Kolega jakimś arcymistrzem jest czy jak :wink: ?

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » wt wrz 14, 2004 6:20

KJUS pisze: Kolega jakimś arcymistrzem jest czy jak :wink: ?
Eeetam, zaraz arcymistrzem...ja tylko ucze arcymistrzow :wink: ale wole arcymistrzynie :)
Na trybunie A widuje regularnie wielu starszych szachistow Polonii i nie tylko (ex-mistrza Warszawy - Poloniste, zawodnika polskiej repr. olimpijskiej - Poloniste, a sam dwukrotnie wyrwalem na mecz ex-vice MS studentek - no, z konkurencyjnego klubu :wink: ) Szachisci sa chyba zaraz po pilkarzach najsilniej reprezentowana dyscyplina na trybunach. Moglibysmy w przerwie turniej zagrac... :lol:

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » śr wrz 15, 2004 15:15

Kiedy mozna przyjsc i zobaczyc Lige Mistrzow w wykonaniu naszych arcymistrzyn?

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » śr wrz 15, 2004 15:37

A ktora szczegolnie chcialbys obejrzec w akcji :?:
ObrazekAleksandre?
Obrazek
Almire?
Obrazek
Marte?
Obrazek
Iwete?
Obrazek
Monike?
Obrazek
czy moze Joanne?

Tylko dwie z nich graja w Polonii, nastepne dwie sa z Warszawy a inne dwie graly niedawno w warszawskim turnieju z okazji jubileuszu 85-lecia Wytworni Papierow Wartosciowych...Ma byc cykliczny...no ale ja mialbym problemy z koncentracja :wink:

Jacek Herbert

Post autor: Jacek Herbert » śr wrz 15, 2004 18:54

[quote="Jacek Herbert"
p.s. Pozdrowienia dla naszych szachistek. Nielktóre są naprawdę fajne :D[/quote]

I miałem racje prawda? Szachistki palce lizać :D :D :D
Szczególonie Ivetta jest cacy :oops:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » śr wrz 15, 2004 19:12

Jacek Herbert pisze:[quote="Jacek Herbert"
p.s. Pozdrowienia dla naszych szachistek. Nielktóre są naprawdę fajne :D
I miałem racje prawda? Szachistki palce lizać :D :D :D
Szczególonie Ivetta jest cacy :oops:[/quote]

Iweta gra u konkurencji niestety (Polfa Grodzisk).
Prócz tych walorów co widać na obrazku :wink: ma jeszcze takie:

http://www.chessgames.com/perl/chessgame?gid=1296641

Partia charakterystyczna dla Iwety: zero fajerwerków, zero ryzyka, budowanie solidnych pozycji i bezlitosne wykorzystanie słabości strukturalnych pozycji rywalki...Można powiedzieć, że Iweta zrobiła ją "na pytona" :wink:

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » śr wrz 15, 2004 20:48

Aleksandre jak sciagnie okulary i rozpusci wlosy 8)

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw wrz 16, 2004 6:59

Wendkarz pisze:Aleksandre jak sciagnie okulary i rozpusci wlosy 8)
Taaa...jest też taka wersja... :wink:
Obrazek



Obrazek

Obrazek

Wendkarz
Posty: 843
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 22:06

Post autor: Wendkarz » czw wrz 16, 2004 13:15

drugie zdjecie rzadzi 8)

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » czw wrz 16, 2004 14:06

Ponoć w Rosji jakaś szachistka planuje opublikować w prasie rozebrane zdjęcia celem promocji tej dyscypliny.

Podoba mi się kierunek, w jakim zmierzają szachy. :lol:

Moim zdaniem Aleksandra też powinna się poświęcić dla dobra królewskiej gry. :roll:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw wrz 16, 2004 14:23

Kaminero pisze:Ponoć w Rosji jakaś szachistka planuje opublikować w prasie rozebrane zdjęcia celem promocji tej dyscypliny.

Podoba mi się kierunek, w jakim zmierzają szachy. :lol:

Moim zdaniem Aleksandra też powinna się poświęcić dla dobra królewskiej gry. :roll:
Nie wiem która wpadla na ten pomysl a od tego ktora wiele zalezy: mozna osiagnac zalozony cel :lol: albo - wybierajac niewlasciwa zawodniczke - odniesc efekt przeciwny do zamierzonego :?
Ta tutaj to Aleksandra Kosteniuk, uwazana przez wielu za najsilniejsza obecnie szachistke swiata. Wg. mnie te opinie sa przesadzone, podobnie jak zachwyt nad nia jako modelka (to jej druga profesja). Na poczatku tego lata Ola byla negatywna bohaterka afery zwiazanej z nielegalnym uzywaniem programu komputerowego podczas internetowego turnieju. Jednego jej odmowic nie mozna: majac tylko lekko ponadprzecietny talent szachowy i takaz urode potrafi jednak skupiac na sobie uwage mediow. Moze by ja przedstawic Grzeskowi K. :?:
dla podjaranych: www.kosteniuk.com

Kaminero
Posty: 5229
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:07
Lokalizacja: Warszawa - (P)owiśle
Kontakt:

Post autor: Kaminero » czw wrz 16, 2004 14:55

Nie pamietam nazwiska tej Rosjanki. Ponoć jedna z najlepszych szachistek. Natomiast widziałem jej zdjęcie w jednej z moich ulubionych gazet ("Fakt" lub "SE") i uważam, że ma warunki, aby godnie reprezentować swoją dyscyplinę (taka blondyna z dużymi niebieskimi oczami, na pewno wiesz która :wink: ).

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw wrz 16, 2004 20:48

Kaminero pisze:Nie pamietam nazwiska tej Rosjanki. Ponoć jedna z najlepszych szachistek. Natomiast widziałem jej zdjęcie w jednej z moich ulubionych gazet ("Fakt" lub "SE") i uważam, że ma warunki, aby godnie reprezentować swoją dyscyplinę (taka blondyna z dużymi niebieskimi oczami, na pewno wiesz która :wink: ).
Obdzwoniłem podejrzane ale żadna nie potwierdziła takiej gotowości :? Wszystkie preferują indywidualne podejście do adeptów sztuki szachowej... 8)
Twój opis pozwolił jednak na wytypowanie grupy, czy jak to się tam nazywa. Niech będzie jak na filmach: one Cię nie widzą a Ty mówisz która...

Obrazek

P.S. To plotki, że znam je wszystkie. Nowe pojawiają się w postępie geometrycznym.

Awatar użytkownika
Oiolosse
Posty: 4121
Rejestracja: sob maja 31, 2003 23:13
Lokalizacja: Bielany | Marymont | Ruda
Kontakt:

Post autor: Oiolosse » czw wrz 16, 2004 21:27

Kadra Polonii Plus GSM Warszawa na 60 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

lp. nazwisko imię data ur. kategoria rank Fide licencja szach
1 MACIEJA Bartłomiej 04.10.77 GM 2633 347 M 1 - 61 na liscie najlepszych szachistow swiata, najlepszy w Polsce
2 KRASENKOW Michał 14.11.63 GM 2632 524 M 2 - 63 na swiecie, drugi w Polsce
3 KEMPIŃSKI Robert 11.07.77 GM 2612 500 M 3 - 97 na swiecie, trzeci w polsce
4 MARKOWSKI Tomasz 30.07.75 GM 2558 383 M 4 - 7 w Polsce
5 SOĆKO Bartosz 10.11.78 GM 2554 503 M 5 - 8 w Polsce
6 SOĆKO Monika 24.03.78 IM 2428 504 K 1 - 33 w Polsce [z mezczyznami], druga wsrod kobiet
rezerwowi
7 GDAŃSKI Jacek 30.11.70 GM 2546 535 M 6 - 9 w Polsce
8 GASIK Anna 21.08.88 K 2013 323 K 2 - 33 na liscie najlepszych szachistek

a to KS Polonia Damis Warszawa:

lp. nazwisko imię data ur. kategoria rank Fide licencja szach
1 ROZENTALIS Eduardas 27.05.63 GM 2619 nd M 1 - 84 na swiecie,
2 BARTEL Mateusz 03.01.85 IM 2501 275 M 2 -15 w Polsce
3 ŁAGOWSKI Patryk 17.10.84 IM 2415 45 M 3
4 KRYSZTOFIAK Marcin 18.06.86 M 2385 101 M 4
5 KUŹMICZ Krystian 08.01.87 FM 2385 288 M 5
6 KĄDZIOŁKA Beata 26.06.86 WIM 2298 220 K 1
rezerwowi
7 OLSZEWSKI Michał 23.09.89 M 2308 312 M 6

MICHAL KSP
Posty: 1212
Rejestracja: śr lip 09, 2003 2:18
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: MICHAL KSP » pt wrz 17, 2004 12:33

Oiolosse pisze:Kadra Polonii Plus GSM Warszawa na 60 DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW
WOW!

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pt wrz 17, 2004 17:14

Dodam, że w "pierwszej drużynie" (bo formalnie patrząc to dwa kluby) tj. Polonii Plus GSM zebrano najwyżej notowanych na polskiej liście rankingowej szachistów z których dwoje: Bartłomiej Macieja i Anna Gasik to wychowankowie zaś "druga drużyna" tj. Polonia Damis poza liderem, starym wymiataczem, internacjonałem :wink: Rozentalisem jest złozona z samych juniorów/juniorek Polonii. Jest to element polityki sekcji szachowej przypominający manewr Engela a zmierzajacy do stworzenia możliwości rozwoju młodym i silnie zorientowanym na sportowy sukces juniorom. Taka polityka kadrowa, choć przykra dla niektórych starszych i bardziej utytułowanych zawodników, powinna przynieść oczekiwane rezultaty tj. osiągniecie poziomu Bartka Maciei czy Tomka Markowskiego przez kolejnych Polonistów.
W piłce nożnej taką drugą, juniorską(Tomek Kotwica!) ekipą mogłaby być drużyna grająca w PP

Jacek Herbert

Post autor: Jacek Herbert » pt wrz 17, 2004 20:10

Lubię styl Ivetty- ta walka jak przebiegły Pyton. Czy znacie jakąś stronkę o tej szachistce :roll: . Moim zdaniem wymiata :D

p.s. jeśli to czytasz Ivetta (co za super imię)to :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ODPOWIEDZ