W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

SZACHY

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

T55T
Posty: 2083
Rejestracja: czw mar 25, 2004 11:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: SZACHY

Post autor: T55T » ndz lut 26, 2012 12:43

Nie śledzę. Nie jestem blisko. Czy możecie mi wyjaśnić dlaczego w turnieju kobiet nie grały Monika Soćko i Joanna Dworakowska?

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: SZACHY

Post autor: Jacek64 » pn lut 27, 2012 19:04

Tak z kronikarskiego obowiązku, bo w ogóle nie śledziłem rozgrywek: mistrzem Polski został były polonista Mateusz Bartel (ładnie opisany przez Para kilka wpisów wcześniej), a drugie miejsce zajął symbol szachowej Polonii - Bartek Macieja. Do tytułu zabrakło niewiele, po 9 rundach obaj Panowie mieli po 7 pkt. i o tytule zadecydowała dogrywka, w której lepszy okazał się Mateusz. Faktem jest, że Mateuszowi do tytułu wystarczał remis, bo po 9 rundach miał lepszy "bilans bramkowy" :wink:
Może Para napisze coś więcej? W tym o stroju naszego niesfornego Dyzia? (na jednym ze zdjęć widziałem go na szczęście w marynarce, więc może poszedł po rozum do głowy i przynajmniej na Mistrzostwach Polski nie kłuł w oczy kreacjami dyktatorów mody Yves Saint Legiant.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » śr kwie 25, 2012 12:45

Od 4 maja (przyszy piątek) przez kolejne trzy dni Polonia Warszawa będzie gościła drużyny grające w szachowej ekstralidze. Każdego dnia rozegana zostanie jedna runda: w piątek i w sobotę początek o godz.15, w niedzielę zaś już o 10,00. Kalendarz tak się ułożył, że z głównymi pretendentami do tytułu mistrzowskiego Polonia Warszawa zagra na samym starcie rozgrywek (w 1rundzie PW zawalczy z Hetmanem Katowice-Szopienice, w 2r z Pasjonatem a w 3r. z Polonią Wrocław). W składzie Polonii mamy w tym sezonie jedno poważne wzmocnie: na szachownicy kobiecej zgłoszona została pochodząca z Ukrainy Słowenka Anna Muzyczuk, która należy do ścisłej światowej elity i nie ustępuje siłą gry Monice Soćko (Katowice) czy Ivecie (Wrocław). Rywale Polonii również awizują gwiazdy światowego kalibru (Navarra, Maksimienko, Żigałko, Kriworuczko) więc kibiców szachowych nie trzeba specjalnie zachęcać do wizyty przy Wybrzeżu Gdyńskim 6 (Instytut Sportu, koło Spójni).

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Re: SZACHY

Post autor: Jacek64 » czw kwie 26, 2012 15:15

A jak te 3 mecze Polonia wygra, to JW się nie wycofa? :lol:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » czw kwie 26, 2012 17:43

Jacku, dla mnie szachy są o wiele bardziej emocjonujące od piłki nożnej, stanowią jeden z ostatnich bastionów takiego sportu jakiego jestem kibicem: gdzie idea jest ważniejsza od siły, gdzie charakter wygrywa z układami i kasą. Dlatego życzę Józefowi WConstruction długich lat życia w szczęściu, takim jak on je rozumie: z Laurami, cygarami, wpływowymi Olinami, szklankami pełnymi Cardhu wypijanymi na tylnym siedzeniu Hummera bądź salonie masażu...I w pewnym oddaleniu od tej trudnej, okrutnej ale pięknej gry. :wink:

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: SZACHY

Post autor: AvantGarde » pt kwie 27, 2012 9:12

Oj, tekst z wielkim sensem. Ja jestem kibicem takich wartości w życiu, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
elektryk
Posty: 29039
Rejestracja: pt gru 02, 2005 13:22
Lokalizacja: od cioci

Re: SZACHY

Post autor: elektryk » pt kwie 27, 2012 23:43

O co chodzi w tej grze, bo może tylko to nam się jeno zostanie...

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » sob kwie 28, 2012 6:37

elektryk pisze:O co chodzi w tej grze, bo może tylko to nam się jeno zostanie...
1.Sedzia, nawet Cwalina czy Redziński nie ma wpływu na wynik
2.Guardiola, Wojciechowski ani Anand (Mistrz Świata) nie ma lepszego składu niż Ty
3.Możesz grać w tych samych turniejach co Guardiola, Wojciechowski czy Anand
4.To Twoje idee, pomysłowość, wyobraźnia, obiektywizm decydują o rezultatach
5.To Twoja praca nad charakterem, opanowaniem, odwagą, umiejętnością kompromisu zwiększa szanse na pokonanie rywala
6.Możesz grać póki mózg trybi, nawet gdy oślepniesz czy nie dajesz rady wejść na piętro (większość turniejów gramy na parterze)
7.Sprzęt nie jest zbyt drogi a sezon trwa 365 dni w roku
8.Mając kompa masz trenera grającego silniej niż Mistrz Świata
9.Możesz grać w turniejach online z zawodnikami z całego świata i jednocześnie klepać posty tu na forum
10.Jesteś trendy a więc sexy, np. Unia Europejska zaleca od tego roku państwom członkowskim wprowadzenie szachów do szkół
Pewnie to nie wszystkie zalety ale pisząc wzorowałem się na dekalogu, więc pora wrzucić na luz...
Jak Was się więcej zbierze to Emeriten Gang utworzy sekcję i zgłosi drużynę do formalnych rozgrywek. Serio.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » sob maja 05, 2012 17:41

Pozbawieni dopingu Polonisci wtopili z 2:4 z Katowicami. Ładnie zaprezentowała się jedynie Słowenka/Ukrainka. I nawet wygrała :wink: z Moniką Soćko. Dziś jest spacerek (Wrzos Międzyborów) ale jutro o 10;00 trzeba wygrać z Polonią Wrocław by zostać w grze o tytuł.
Dla leniwców tu jest transmisja: http://liga.pzszach.pl/node/31
Ostatnio zmieniony sob maja 05, 2012 17:49 przez Parazauroloff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Cywil
Posty: 220
Rejestracja: pn paź 31, 2011 21:12

Re: SZACHY

Post autor: Cywil » sob maja 05, 2012 17:49

Parazauroloff pisze:Pozbawieni dopingu Polonisci wtopili z 2:4 z Katowicami.
To na szachach jest doping?! :shock:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » sob maja 05, 2012 18:20

@Cywil
No oczywizda, że ma być cisza i spokój.
Zapraszając na otwarcie odebrałem kilka deklaracji, że zainteresowani kibice przybędą na zawody. Ale chyba nie przybyli. Nie wiem bo też nie poszedłem :wink: ale Organizator dzwonił deko zawiedziony.
@Undermine
Pisałem o tym gdzieś wyżej: Są trzy sesje Extraligi, w kazdej rozgrywane są 3 rundy. Polonia Warszawa organizuje 1 sesję (Wybrzeże Gdyńskie 6, Instytut Sportu, przy Spójni), która konczy się jutrzejszą rundą 10;00 -+/-15:00 Druga sesja jest w połowie września w Gorzowie a 3, decydujaca pod koniec listopada i wówczas poznamy druzynowego MP. Polonia Warszawa broni tego tytułu.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pn maja 07, 2012 8:41

Wczoraj dobiegła końca pierwsza sesja Quatra-Ekstraligi szachowej. Polonia Warszawa jest na 4 miejscu tracąc 2 pkt. do prowadzącego duetu: Hetmana Katowice i Baszty Żnin (komplet zwycięstw). Szanse na zwycięstwo w DMP oczywiście istnieją, jednak na tak krótkim dystansie będzie niezwykle trudno odrobić straty wynikłe z przegranej z Katowicami.
Granie ligi w tej formule ma swe cienie, bo dla niektórych klubów już po pierwszej sesji kończą się emocje i stwarza to ryzyko gry w następnych sesjach głównie w oparciu o czynnik ekonomiczny a nie sportowy.
Myślę, że droga do uatrakcyjnienia rozgrywek ligowych musi prowadzić do zwiększenia liczby klubów (obecnie gra 10) i zwiększenia liczby szachownic na których trwa rywalizacja (obecnie gra się na 6 deskach).
Aby było to możliwe, kluby muszą być silniejsze finansowo więc produkt, który sprzedają tj. widowisko szachowe musi być atrakcyjniejsze dla nabywcy. Pozyskanie (pierwszy raz w historii tej dyscypliny) sponsora tytularnego ligi pozwoliło w tym roku wyjść organizatorom na zero i odwrócić złe trendy z przeszłości. Niestety nie tylko od środowiska szachistów zależy, czy korzystny trend się rozwinie.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » czw maja 10, 2012 5:42

Dziś w Moskwie nastąpi uroczyste otwarcie Meczu o Indywidualne Mistrzostwo Świata w szachach klasycznych. Tytułu broni wychowany na Filipinach a mieszkający obecnie w Hiszpanii Hindus Viswananth Anand a pretendentem jest urodzony w Związku Sowieckim obywatel Izraela Borys Gelfand.
Szanse Ananda oceniam wyżej, bo ma mocniejsze kopyto :wink: tzn. lepiej liczy skomplikowane warianty. Gelfand gra spokojne, strategicznie wyważone i bardzo solidne szachy i Hindus pewnie nie będzie miał wielu okazji by walnąć z tego kopyta ale pewnie kilka razy wierzgnie. W dotyczczasowych partiach granych klasycznym tempem Anand prowadzi 6:5 przy 25 remisach.
Carat zadbał o godną mistrzostw oprawę, do podziału jest 2,55 miliona $ (podział: 60% zwycięzca-40% pokonany) a Galeria Tretiakowska będzie do końca maja robić za arenę: http://moscow2012.fide.com/en/schedule

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pt maja 11, 2012 15:37

Za nami pierwsza partia meczu o MŚ w której grajacy białymi Anand nie przełamał Obrony Grunfelda wybranej przez Gelfanda, a w końcowej fazie wpadł nawet w spore - moim zdaniem - kłopoty i wówczas pretendent z Izraela nieoczekiwanie zaoferował mu remis, przyjęty przez Hindusa bez chwili wahania.
Dużą pomocą w świadomym śledzeniu przegiegu rywalizacji jest kapitalna relacja online wspomagana komentarzami wybitnych arcymistrzów (w angielskiej wersji są nimi m.in. Nigel Short,Joel Lautier i Jan Timman, w rosyjskiej m.in. Viorel Bologan, Sergiej Rublewski, Ilia Smirin, Dimitri Jakowlenko).
Polecam: http://moscow2012.fide.com/

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » śr maja 23, 2012 9:19

Po nudnej pierwszej połowie (0:0) pretendent Gelfand strzelił tuż po przerwie, przy prawym słupku, po ziemi, z pola bramkowego :wink: Po wznowieniu gry Anand strzelił na 1:1 bezpośrednio z linii srodkowej (wygrał po zaledwie 17 posunięciach, nie pamietam takiej akcji w meczu o MŚ) czy bardzo ożywił trybuny.
Pod wpływem tej euforii działając zapisałem się do Indywidualnych Mistrzostw Warszawy i pewnie pierwsze lanie dostanę już w sobotę :wink:
http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/ti_1500/
W sumie ponad 15 tysi do wygrania o októre powalczą też m.in. Peruwiańczyk, Meksykanka, Kanadyjczyk i Ukrainiec :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pn cze 04, 2012 9:03

Rozgrzebałem tu dwa tematy a skoro nikt nie ich wykończył, to ja Was wykończę :wink:
Tytuł Mistrza Świata obronił Hindus Viswanathan Anand. Decedujacego gola strzelił w dogrywce, właściwie nie był to strzał a raczej wepchniecie piłki do bramki. Jego rywal, Borys Gelfand był znakomicie przygotowany do tego pojedynku i przegrał go dość pechowo moim zdaniem.
Mamy też polski akcent: Radek Wojtaszek ponownie pracował w sztabie sekundantów Mistrza Świata.
http://www.fide.com/images/stories/NEWS ... ing/14.jpg
(siedzi za plecami Ananda na uroczystym zakonczeniu MŚ).
Wielu kumatych ocenia, że były to najlepiej zorganizowane MŚ w historii. Przyjęcie zawodników na audiencji przez pełniacego funkcję Cara, pułkownika KGB raczej nie miało decydujacego znaczenia przy wystawianiu powyższej oceny. Wysokie ceny surowców na rynkach miewają czasem i drugie oblicze :wink:

Wczoraj zakończyły się też Indywidualne Mistrzostwa Warszawy. Dla kibiców Polonii Warszawa, rzekłbym ambiwalentnie, bo zwycięstwem naszego nieuświadomionego reprezentanta. 5 miejsce zajął chwalony tu już przeze mnie Łukasz Jarmuła, który odebrał dodatkowo nagrody dla najlepszego juniora do lat 14 oraz dla zwycięzcy klasyfikacji < 18 lat. Jak zwykle młodzież notowała przyrosty rankingowe kosztem weteranów, choć ja tam się w tym roku nie dokładałem :wink:

Awatar użytkownika
Soopie
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 4416
Rejestracja: śr lis 05, 2003 11:42
Lokalizacja: z kartonu

Re: SZACHY

Post autor: Soopie » pn cze 25, 2012 9:54

Kiedys wujek probowal nauczyc mnie grac w tę królewską grę, ale oprocz zasad poroszania sie poszczegolnymi figurami nic w glowie nie zostalo. Ostatnio probowalem zagrac z komputerem, ale nie potrafie sie skoncentrowac i szybko sie zniechecam. Podziwiam ludzi, ktorzy potrafia przewidziec X ruchow przeciwnika i pamietac rozne warianty, schematy, itd. Dla takich glabow jak ja zostaje gra w World Of Tanks ;)

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » ndz wrz 09, 2012 9:29

W dniu dzisiejszym zostanie rozegrana ostatnia runda na kilku szachowych imprezach m.in.
Olimpiadzie: http://www.chessolympiadistanbul.com/livegames/
I Lidze: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_2863/
II Lidze: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2012/tdr_3154/

Na tej pierwszej imprezie wspaniale spisuje się Bartek Macieja a Polska gra właśnie z USA o miejsce w ścisłej czołówce (przed ostatnią rundą Polacy, podobnie jak i Polki, zajmowali 8msc.)
Składający się wyłącznie z juniorów zespół MKS Polonia grający w pierwszej lidze był na 4msc a druga drużyna MKS grająca w II lidze była na 24 msc.

SIARA
Posty: 671
Rejestracja: pn maja 25, 2009 17:41
Lokalizacja: z dupy

Re: SZACHY

Post autor: SIARA » pn wrz 10, 2012 7:32

A kiedy bedzie cos wiadomo o mistrzostwach Polski?

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 10, 2012 8:31

SIARA pisze:A kiedy bedzie cos wiadomo o mistrzostwach Polski?
O Drużynowe MP walczą zespoły grające w "Ekstralidze", która to rozgrywki swe podzieliła w bieżącym sezonie na trzy sesje. Pierwsza odbyła się w maju, organizatorem była Polonia Warszawa a na oglądanie zmagań zapraszałem na Wybrzeże Gdyńskie do gmachu Instytutu Sportu.
Drugą sesję zaplanowano na 14-16 września w Gorzowie (organizuje Stilon) a Mistrza Polski poznamy po skonczonej 3 sesji w Katowicach (organizator HetMaN) gdzieś na przełomie listopada z grudniem.
Jak już będzie strona z transmisją to podam linka.

Na olimpiadzie w ostatniej rundzie nie powiodło się ani Polakom ani Polkom (porażki po 1,5:2,5 odpowiednio z USA i Armenią). Macieja przegrał równą pozycję z Robsonem ale wynik "odwrócił" bywalec Głównej Mateusz Bartel, który najpierw pięknie "oszukał" Gatę Kamskiego oferując jakość za białe pola i gdy dostał rozstrzygający atak to przeprowadził go tak, ze sam się pokaleczył.
Ogólnie w naszej drużynie genialnie grał Radosław Wojtaszek, który wykręcił grubo ponad 2700 ELO (absolutna światowa czołówka) i bardzo dobrze niedawny Mistrz Świata Juniorów - Świercz. Bartek Macieja też nieźle ale szkoda tej porażki na finiszu. Bez formy byli Soćko i Bartel.
Wśród Polek, których wynik to duża niespodzianka in minus tylko Jola Zawadzka grała dobrze a szczególny zawód sprawiła Rybka Iveta.
P.S. Chciałem polecić stronę: http://www.chessolympiadistanbul.com/livegames/
Po kliknieciu na dany mecz mamy cały przebieg gry z analizą komputerową pozwalajacą na bieżącą ocenę tego co się dzieje na desce. Znak + oznacza "lepszy biały" a - "lepszy czarny" (cyfra znaczy "o ile" np. +1,0 - znaczy "biały ma przewagę odpowiadajacą wartości 1 pionka). Prześledzenie całej rundy zwiększy siłę gry kazdego adepta o kawał, prześledzenie całej olimpiady pozwoli zagrać z powodzeniem 11 listopada na organizowanym przez Polonię Turnieju Niepodległości. :wink:

EDYTA: No jednak było na tej Olimpiadzie lepiej niż myślałem bo indywidualnie mamy trzy medale:
1. Na pierwszej desce Wojtaszek -> SREBRNY MEDAL i ranking 2844!!! (7,5 pkt z 10 partii)
2. SREBRO Joli Zawadzkiej na 3 kobiecej (9 pkt z 11 partii)
3. SREBRO Bartka Maciei na 1 rezerwowej (5 desce). (6,5 pkt z 9 partii)

Awatar użytkownika
Wachu
Posty: 3798
Rejestracja: wt kwie 10, 2012 16:38

Re: SZACHY

Post autor: Wachu » sob wrz 15, 2012 23:54

Piąta runda
MLKS Nadnarwianka Pułtusk - KSz Polonia Warszawa 1:5
Paweł Szkapienko - Grzegorz Gajewski remis
Arkadiusz Leniart - Robert Kempiński 0:1
Krystian Kuźmicz - Eduardas Rozentalis remis
Michał Bartel - Michał Olszewski 0:1
Roman Kalinowski - Tomasz Warakomski 0:1
Anna Gasik - Karina Szczepkowska-Horowska 0:1

KSz Stilon Gorzów Wlkp. - KSz Polonia Votum Wrocław 4,5:1,5
Jurij Kryworuczko - Radosław Wojtaszek 0:1
Michał Krasenkow - Mateusz Bartel 1:0
Marcel Kanarek - Dariusz Świercz 1:0
Kamil Dragun - Dimitrios Mastrovasilis remis
Kamil Klim - Piotr Mickiewicz 1:0
Beata Kądziołka - Jolanta Zawadzka 1:0

Klasyfikacja po pięciu rundach (pkt meczowe i z partii):
1. KSz Wasko HetMaN Szopienice Katowice 10 23
2. GK Baszta MOS Żnin 10 20,5
3. KSz Polonia Warszawa 8 21,5
4. KSz Stilon Gorzów Wlkp. 6 17
5. Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 6 17
6. KSz Polonia Votum Wrocław 4 14,5
7. AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec 4 14,5
8. Impact Team Ostróda 2 9,5
9. LKS Wrzos Międzyborów 0 6,5
10. MLKS Nadnarwianka Pułtusk 0 6


http://eurosport.onet.pl/szachy/ekstral ... omosc.html

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 17, 2012 10:02

Kompletem zwycięstw zakończyła Polonia Warszawa swój udział w II sesji ekstraligi szachowej. W Gorzowie również same zwycięstwa odniósł liderujący HetMaN Katowice i utrzymał 2 pkt. przewagi nad Polonią. 3 sesja grana w Katowicach pod koniec listopada zadecyduje o tytule ale szanse Polonii na wyprzedzenie HatMaNa nie są wg. większe niż 10%.
Przebieg gry w 2 sesji i aktualna tabela: http://ligaszachowa.pl/
PS. HetMaN czuje się na tyle pewnie, że w 6r. wstawił do składu Grześka Masternaka, który jest sponsorem i animatorem klubu bardziej niż zawodnikiem. I wygrał Prezes Grześ gładko :)
Ostatnio zmieniony pn wrz 17, 2012 10:39 przez Parazauroloff, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Decik
Posty: 2310
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 2:10

Re: SZACHY

Post autor: Decik » pn wrz 17, 2012 10:38

Sam mówiłeś że biorąc pod uwagę kasę jaką ma Polonia to chyba miejsce na pudle a tym bardziej 2-gie miejsce to dobry wynik:)?

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pn wrz 17, 2012 10:51

Decik pisze:Sam mówiłeś że biorąc pod uwagę kasę jaką ma Polonia to chyba miejsce na pudle a tym bardziej 2-gie miejsce to dobry wynik:)?
Biorąc pod uwagę budżety to powinniśmy wylądować gdzieś na 4-5msc. Stan finansowy większości klubów znacznie się ostatnio pogorszył i nawet działania PZSzach (znalezienie sponsora tytularnego Ligi czy ogólny 50% wzrost przychodów) nie odwracają niekorzystnych tendencji. Z mazowieckiego podwórka: z ewidencji zniknie w tym roku ok. 20% zarejestrowanych klubów a pewnie za rok na Mazowszu zostanie kilkanaście sekcji prowadzących jakakolwiek działalność. Powstaną pewnie kluby wirtualne "szkolące młodzież" bo tylko na ten cel można jeszcze wyrwać jakąś budżetową kasę. Te ostatnie bedą działały do pierwszej kontroli :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Re: SZACHY

Post autor: Parazauroloff » pt wrz 28, 2012 7:35

Nie mam pojęcia jak doszło do zmiany terminu trzeciej, decydującej sesji ekstraligi szachowej jednak fakt jest taki, że startuje ona dziś a potrwa do niedzieli.
Decydujące zmagania można śledzić tu: http://www.ligaszachowa.pl/
Przed trzema ostatnimi rundami Polonia Warszawa z 2 meczowymi punktami straty do liderującego HetMaNa dzieli 2-3 msc z Basztą Żnin. Baszta gra jeszcze z HetMaNem dlatego nadzieja na tytuł DMP jeszcze się tli lecz najprawdopodobniej Polonia skonczy ten turniej na 2 miejscu.
Dziś o 15 rusza też jeden z bardziej prestiżowych kołowych turniejów indywidualnych "Poikowski" im. Anatola Karpowa. Zaproszony na ten turniej Radek Wojtaszek będzie miał 9 rywali z których każdy jest jak pomnik :wink:
Kibicujemy tu: http://www.admoil.ru/chess_2012.html

ODPOWIEDZ