W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: Tytus » śr mar 28, 2012 7:29

Jestem wiernym fanem klubu od paru dziesięcioleci.Ale od mniej więcej 5-6 lat obserwuję powolną agonię klubu.Od momentu kiedy włascicielem klubu zostal WOSiR rozpoczęła się totalna degrengolada.Mimo poczatkowych sukcesów z powierzchni ziemi zniknęła koszykówka(najpierw żenska,trudno obecna druzynę nazwać więcej niż amatorską)a ostatnimi czasy męska (mimo że jeszcze dwa lata temu graly dwie Polonie w ekstraklasie).Stadion jaki jest i co się z nim dzieje każdy widzi i za rok zostanie wpisany do rejestru zabytków(obok stadionu Ruchu,bo gorszych juz nie będzie).Pilka nozna mimo , że ma bogatego sponsora nie zachwyca , a ruchy jakie robi ten Pan wystawiaja Polonię na pośmiewisko juz nie tylko czysto piłkarskie ale ogólnospołeczne.Żaden podkreslam zaden z pilkarzy nie identyfikuje się z klubem podobnie równiez nie identyfikuje się Prezes, ktory ma gdzieś stadion,kibiców ,który nie ma planu na przyszłość tylko cel do zrealizowania za wszelką cenę wynajętymi rzemieslnikami sowicie opłacanymi,którzy jednak za Polonię nie chcą umierać.Klub nie posiada żadnego marketingu i promocji, a ta która jest stworzyli ją kibice, ale tak dlugo się nie da.Wolę tą Polonię z przed dwudziestu,trzydziestu laty może biedniejszą ,może drugoligową ale z charyzmą i tą w której tak naprawdę się zakochałem bo miała jaja

Śwagier
Posty: 1710
Rejestracja: śr sie 23, 2006 14:39
Lokalizacja: Варшава трамвай

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: Śwagier » śr mar 28, 2012 18:09

może to kwestia przekroczenia pewnego wieku, bo ja mam podobne mysli jak Tytus...
Kiedyś na Polonię ludzie patrzyli z sympatią i szacunkiem. Dziś patrzą przez pryzmat JW i jego amatorszczyzny w zarządzaniu klubem i zespołem.
Doszlismy do momentu w historii gdzie tak naprawdę zalezy tylko kibicom na rozwoju Polonii
Przy obecnym stanie nie widzę światełka nadziei i boje się że najbliższe lata mogą być tylko gorsze.

AvantGarde
Posty: 10553
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:37

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: AvantGarde » czw mar 29, 2012 11:17

Przecież nie tylko wy tak macie.

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: Profesor Ciekawski » sob mar 31, 2012 16:58

oj nie tylko

Tytus
Posty: 1376
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 10:55
Lokalizacja: Mazury

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: Tytus » pn kwie 02, 2012 8:34

Jednak Polonia ma CHARYZMĘ !!! .Precz z Komuną

OZNZ 1911
Posty: 66
Rejestracja: ndz lis 20, 2011 22:50
Lokalizacja: Południe stolicy

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: OZNZ 1911 » ndz maja 27, 2012 17:10

Dupa zbita Józio odejdzie własciciela brak sekcje upadają,czasy gdy piosenka:Kiedy szliśmy na Polonię 50 było nas"mogą niestety powrócić w klubie nie ma już prawie,żadnych pracowników a zawodnicy mają zostać wyprzedania ,no ale cóz taki jest urok kibicowania Polonii raz grasz o majstra,raz liczysz że klub nie upadnie:)

Awatar użytkownika
szybszy
Posty: 1105
Rejestracja: pt maja 14, 2004 14:35

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: szybszy » pn lis 05, 2012 13:33

Patrzę że tu taki pesymistyczny wątek tom zajrzał sprawdzić o co chodzi. Wydaje mi się jednak że degrengolada sekcji klubowych to coś innego niż charyzma, chociaż oczywiście jedno z drugim jest połączone. Charyzma IMO to rozpowszechniony pozytywny obraz klubu w głowach ludzi, czyli bazujący na zasadzie opisanej w psychologii i socjologii pamięci zbiorowej (ang. collective memory, że tak zaszpanuję). Oczywiście w dłuższym okresie charyzma nie karmiona bieżącymi sukcesami (choćby skromnymi) powoli będzie niknąć. Uważam że charyzmy starczy nam jeszcze na długo.

Natomiast odrębną kwestią jest zanik sekcji który bierze się z dwóch samonapędzających rzeczy:
1) atomizacji społeczeństwa (w skrócie - siedzieć w domu, oglądać "wideło", a w wersji bardziej optymistycznej zajmować się rodziną i tylko rodziną)
2) podejściu władzy do wspólnot, w tym szczególnie prze działalność "not for profit".

Ad. 1
To mega ciężki problem bo Polacy od wieków już mają tę cechę i reagowali, gdy mieli dość, emigracją. Tylko gdy emigrować nie mogli to wychodzili na ulicę i w efekcie bardzo dużo dla siebie dobrego załatwiali. Nie ma wyjścia tylko ci nieliczni, którzy widzą problem i chcą i mogą działać - muszą aktywować "lud" w interesie swoim i tegoż ludu.

Ad. 2
Kiedyś byłem UPR-owcem i też wierzyłem że jak się jednostki będą bogacić to i społeczeństwo będzie z automatu bardziej zamożne, szczęśliwe, zorganizowane. Dzisiaj wiem że to był debilizm ale niestety obecna władza (nie tylko, ale w szczególności) hołduje tej zasadzie, chociaż raczej z krótkowzroczności i oportunizmu niż braku świadomości konsekwencji. Szczególnie boli, że nawet w Warszawie, która nie podlega klęsce demograficznej ogólnopolskiej (1 mln Polaków ubyło przez 15-20 lat), mamy degrengoladę wydatków społecznych a k#&*@a na ochronę majątku oligarchów zawsze jest http://niezalezna.pl/32362-stolica-korupcji

bryza141
Posty: 4
Rejestracja: pn wrz 16, 2013 17:49

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: bryza141 » pn wrz 16, 2013 17:55

Polonia ma charyzmę i za niedługo podniesie się i odrodzi i znowu będzie wielka, POLONIA TO KIBICE, POLONIA TO MY WARSZAWIACY !!

Awatar użytkownika
szybszy
Posty: 1105
Rejestracja: pt maja 14, 2004 14:35

Re: POLONIA TRACI CHARYZMĘ

Post autor: szybszy » pn lis 11, 2013 21:08

bryza141 pisze:Polonia ma charyzmę i za niedługo podniesie się i odrodzi i znowu będzie wielka, POLONIA TO KIBICE, POLONIA TO MY WARSZAWIACY !!
Polonia to nie tylko Warszawiacy bo ma kapitał niezłomności mimo przeciwności który przyciągnął mnóstwo napływowych - tych z kręgosłupem i nie płynących z prądem.

ODPOWIEDZ