W związku z wprowadzeniem certyfikatu SSL mogą wystąpić problemy z logowaniem na naszym forum. W większości przypadków zalecamy wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache) przeglądarki i usunięcie "ciasteczek" w domenie wielkapolonia.pl. Instrukcje dla najpopularniejszych przeglądarek można znaleźć np. na stronie: https://pomoc.poczta.onet.pl/baza-wiedz ... egladarki/.

Dalsze informacje można znaleźć w tym temacie: viewtopic.php?f=16&t=16541&start=25#p687325

SZACHY

Wszystko o klubie i jego sekcjach

Moderatorzy: Bzyczek, Piotr WW

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt gru 19, 2006 13:59

W weekend (16-17) odbył się na Torwarze kolejny Memoriał Stanisława Gawlikowskiego - Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich.
Nie udało się wygrać Polakowi, choć naprawdę niewiele brakowało. Rewelacją był Michał Olszewski, 17-letni junior Polonii (czwarte miejsce). Wyżej od niego (trzeci) był Grzegorz Gajewski (AZS Lublin). Jedna wpadka w rozgrywce grupowej w finale spowodowała, że Bartek Macieja grał o 9 miejsce (z sukcesem) zamiast być w czwórce najlepszych. Bartosz Soćko. który podobnie jak Macieja dobrze wypadł w sobotę (obaj mieli 7 pkt. z 8 i awans do finału bez baraży), w niedzielę popłynął i był dopiero 15.

Organizacja turnieju rewelacyjna. Został on praktycznie przygotowany własnymi siłami przez Szachową Polonię. Kuriozalną sytuacją jest, że Zarząd PZSzach "wypiął się" na imprezę rangi Mistrzostw Europy - m.in. na zamknięciu nie było nikogo z Zarządu, a był m.in. Prezydent Europejskiej Unii Szachowej.

Barwy Polonii były widoczne przez cały czas trwania imprezy, bo na telebimie na okrągło szła prezentacja z symbolami sponsorów i organizatorówm w tym herby KSzP i MKSP (taki trochę rozpłaszczony :D ).

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pt lut 09, 2007 17:25

Dzisiaj (9 lutego) rozpoczęły się w Opolu mistrzostwa Polski mężczyzn. Potrwają do 22 lutego (13 rund, z jednym dniem przerwy). Jak zwykle mamy silną reprezentację (4 osoby na 14 uczestników): Bartłomiej Macieja, Bartosz Soćko, Robert Kempiński, Mateusz Bartel. Wymieniłem zawodników, według posiadanych rankingów..., ale aktualnym mistrzem jest ten z najniższym rankingiem, czyli Mateusz Bartel.

Oficjalna strona mistrzostw:
http://www.ozszach.pl/impm2007/
Nie chodzi mi transmisja na stronie oficjalnej, ale na szczęście działa mi kopia strony na:
www.chessarbiter.com/impm2007/

Partie można oglądać na żywo. Wszystkie rundy zaczynają się o godz. 15:00.
Miłego oglądania.

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » ndz lut 11, 2007 8:13

Po dwu rundach na czele stawki znajduje się samodzielnie wychowanek Polonii Bartosz Soćko. Jacek 64 pokonał go podczas konkursu karnych w przerwie meczu z Arką :wink: ale czyba Bartosz juz otrząsnął się z tamtej porażki. Odniósł dwa zwycięstwa grając - jak na niego - bardzo spokojnie i pewnie, nie wdając się w bijatykę tylko precyzyjnie punktując rywali. Białymi stał się "oburęczny" :wink: , wczoraj w czysto pozycyjnym stylu stuknął Piotra Bobrasa grając 1.d4 i demonstrując w całej partii głębokie zrozumienie struktury. Dla mnie Bartosz jest głównym kandydatem do Tytułu. Reszta Polonistów gra słabo: broniacy tytułu Mateusz Bartel cudem obronił na remis partię z Tomkiem Markowskim grając białymi (wcześniej zremisował z Bobrasem) ale wierzę, że jeszcze powalczy w tym turnieju. Robert Kempiński - w swoim stylu tzn. bez walki - zremisował obie gry i prawdopodobnie będzie tak grał do konca turnieju (niewiele przegra ale wygrywać też będzie sporadycznie). Najgorzej sprawa wyglada jeśli chodzi o Bartka Macieję, którego gra wskazuje na absolutny brak formy sportowej. Chciałbym sie mylić ale straty rankingowe Bartka w tych mistrzostwach bedą duuuże :?
Bartosz Soćko o Tytuł MP rywalizować będzie wg. mnie z Łukaszem Cyborowskim i Radkiem Wojtaszkiem. Wczoraj rywale rozegrali bezpośredni pojedynek w którym Łukasz po odparciu chaotycznego ataku Radka odniósł cenne zwycięstwo. Nieźle namieszać może też wg. mnie Jacek Tomczak ale na zwycięstwo w całym turnieju jest jeszcze dla niego za wcześnie.
Na nowej stronie www.szachy.biz mistrz międzynarodowy Dariusz Mikrut prezentuje partie z MP z multimedialnymi komentarzami. Poziom komentarzy dostosowany jest do siły gry forumowiczów, dlatego polecam :wink:

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn lut 12, 2007 12:21

W niedzielnej rundzie zdecydowanie najciekawsza była partia Soćki (czarne) z Markowskim. Bartosz konsekwentnie budował przewagę pozycyjną. Wydawało się, że kolejne dwa poświęcenia jakości przez Markowskiego (oddał dwie wieże za skoczka i gońca, żeby dostać dwa przechodzące piony) niewielu mu dadzą, ale skontrował Bartosza skutecznie hetmanem i dwoma skoczkami.
Robert Kempiński (białe) zremisował z Mateuszem Bartelem. Bartek Macieja niestety znowu przegrał (czarnymi z Bobrasem). Bartka usprawiedliwia choroba, która rozłożyła go kilka dni przed mistrzostwami. Widocznie jeszcze się nie wykurował. Do końca mistrzostw daleko, więc wszystko jest jeszcze możliwe :)

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn lut 12, 2007 17:48

Poniedziałkowa runda nie trwała zbyt długo dla zawodników Polonii. Soćko z Kempińskim tradycyjnie zremisowali po 20 posunięciach ( to i tak więcej niż w poprzednich latach :lol: ) i godzinie gry. Bartel potrzebował dwóch godzin, żeby zremisować czarnymi w 20 posunięciach z Mirkiem Grabarczykiem, a Macieja zremisował białymi w 24 ruchach z Markowskim, po niecałych 3 godzinach. Mam nadzieję, że dzięki ulgowej dzisiejszej rundzie, Poloniści wykończą jutro przeciwników kondycyjnie :wink:

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » czw lut 15, 2007 7:59

Rozgrywane w Opolu MP Seniorów są niemal na półmetku bowiem rozegrano 6 rund z 13 zaplanowanych.
Na czele stawki z 4,5 pkt znajduje się Tomek Markowski, który wybronił dwie mocno podejrzane pozycje z Polonistami: z Macieją na remis a z Soćką wygrał (o czym pisał już Jacek 64). Markowski grał też już z broniacym tytułu 3 zawodnikiem Polonii Mateuszem Bartlem i - mając przewagę - zremisował. Ma spore szanse wygrać te zawody bo wg. mnie ma łatwiejszy dystans od goniących go Soćki, Heberli i Bobrasa.
Pół pkt. mniej mający wychowanek Polonii Warszawa Bartosz Soćko gra najładniejsze szachy na tej imprezie: bezkompromisowe, pryncypialne i wszechstronne. Bartosz odpoczywał tylko raz w partii z remisujacym wszystko do tej pory kolegą klubowym Robertem Kempińskim i na finiszu może mieć mniej sił niż rywale ale walczył będzie z pewnością do końca.
Pozostali zawodnicy Polonii występujacy w tym finale nie wygrali jeszcze ani jednej partii więc trudno pozytynie oceniać ich grę. Dziś o 15,00 w tym miejscu:
http://www.ozszach.pl/impm2007/transmis ... misja.html
transmisja 7 rundy a w niej m.in. "derbowy" pojedynek Soćko-Macieja.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pt lut 16, 2007 13:26

Bratobójczy pojedynek Soćki z Macieją okazał się być nawet nie wewnętrznym sparingiem, a raczej rozgrzewką przed sparingiem, bo Panowie zakończyli "walkę" po 15 ruchach i godzinie gry (zażarte partie potrafią na tych mistrzostwach trwać ponad 5 godzin). To tak, jakby piłkarze wyszli na boisko, pokopali przez 15 minut, głównie podając wszerz lub do tyłu i stwierdzili, że nic z tego nie będzie, więc ustalają, że jest remis i idą do domu :lol:

Dzisiaj ostatnia szansa Bartka Maciei na podgonienie peletonu i włączenie do walki o medal. Gra czarnymi z "murarzem" M.Grabarczykiem, o którym złośliwi koledzy z forum szachistów piszą, że remis jest dla niego zwycięstwem. Bartel gra czarnymi z B.Grabarczykiem (czas już na pierwsze zwycięstwo :wink: ), Kempiński też czarnymi z Lubczyńskim (biorąc pod uwagę różnicę rankingów: tylko ZWYCIĘSTWO, hej Robert tylko ZWYCIĘSTWO :lol: ), a Soćko dla odmiany też gra czarnymi z Cyborowskim (fachowcy wieszczą remis).

Dla zwolenników spiskowej teorii dziejów mam mocny argument, popierający tezę o sprzysiężeniu wszystkich możliwych sił na świecie w celu zniszczenia naszej Polonii - wszyscy Poloniści grają dzisiaj czarnymi! Skandal! Kto za tym stoi! Nie możemy tego puścić płazem! Powinniśmy zorganizować pikietę!

PS. W następnej rundzie wszyscy nasi będą grali białymi :lol:

Profesor Ciekawski
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 2960
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 18:13
Kontakt:

Post autor: Profesor Ciekawski » ndz lut 18, 2007 12:23

Ale przecież Polonia to czarne koszule, czarne konie, czarne wieże, czerni gońcowie, a nawet czarny król i królowa. Więc chyba wszystko jest prawidłowo!

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn lut 19, 2007 11:13

W ósmej rundzie tylko Mateusz Bartel wygrał, a pozostali Poloniści zremisowali. W dziewiątej (tym razem wszyscy nasi grali białymi) Soćko i Bartel wygrali, a Kempiński i Macieja zremisowali (Bartek walczył prawie pięć i pół godziny z Cyborowskim, przez co zapomniałem o "Skazanym na śmierć" :x ).

Soćko ma jeszcze szansę na tytuł, a Bartel i Kempiński na pudło. Bartek Macieja niestety nadal jest bez zwycięstwa i chociaż ma najłatwiejszy dystans (gra jeszcze m.in. z trzema ostatnimi zawodnikami), to najwyżej wyjdzie minimalnie ponad 0,500 (czyli więcej zwycięstw niż porażek). Dzisiaj wszyscy nasi zawodnicy znowu grają czarnymi, ale myślę że będą ze 3 zwycięstwa i 1 remis.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn lut 19, 2007 20:50

Bartek Macieja wygrał po raz pierwszy i uczynił to w przekonującym stylu (takich zwycięstw spodziewałem się po nim od początku mistrzostw). Bartosz Soćko grał spokojnie i czekał na błąd przeciwnika - doczekał się i raz dwa było pozamiatane. Mateusz Bartel stoczył heroiczny, bardzo wyrównany bój (prawie pięć i pół godziny, 75 posunięć), zakończony sukcesem. Robert Kempiński niestety przegrał.

Bartosz Soćko jest na drugim miejscu. Raczej nie zagrozi prowadzącemu z 1-punktową przewagą Tomaszowi Markowskiemu (jeszcze w zeszłym roku Polonia Warszawa, teraz reprezentuje barwy naszego odwiecznego wroga... Odrodzenia Kożuchów :lol: ).

Jutro mogą być trzy zwycięstwa (Macieja - bo wreszcie w formie i przeciwnik o niższym rankingu, Soćko - bo musi i już :) , Bartel - bo jak wygrał czarnymi z Heberlą, to tym bardziej wygra białymi z Tomczakiem :) ). Robert Kempiński nie jest chyba w takiej formie, żeby wygrać z Wojtaszkiem (chyba, że ten znowu zrobi jakieś nietrafione poświęcenie, jak dzisiaj z Markowskim :) ).

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt lut 20, 2007 20:22

Kolejny dobry dzień. Zwycięstwa Soćki, Maciei i Bartla, remis Kempińskiego (chyba gdzieś się z Wojtaszkiem śpieszyli, bo grali całe 15 minut, a w tym czasie zrobili aż po 9 ruchów :lol: ). Markowski nie dał rady wygrać z 16-letnim Bobulą, więc strata Soćki spadła do 0,5 pkt na dwie rundy przed końcem. Trzymajmy kciuki :!:

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » czw lut 22, 2007 10:39

W środę w przedostatniej rundzie było 7 remisów, więc układ tabeli się nie zmienił. Jeżeli Bartosz Soćko dzisiaj wygra (runda zaczęłą się o 9:30 - zapraszam do oglądania na żywo: http://www.ozszach.pl/impm2007/transmis ... misja.html), a Markowski zremisuje, to zrównają się punktami i o tytule zadecyduje mecz barażowy złożony z dwóch partii (po 25 min. na zawodnika + 10 sek. za każdy ruch). Trzymajmy kciuki za Bartosza i "króla remisów" Mirka Grabarczyka.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » czw lut 22, 2007 20:04

Nie udało się. Zawodnicy Polonii zdobyli "tylko" srebro i brąz. Bartosz Soćko był drugi, z bardzo dobrym wynikiem 9,5 pkt z 13, a Mateusz Bartel trzeci z 8,5 pkt.

Soćko, Bartel i Macieja dzisiaj wygrali, Kempiński zremisował. Ponieważ Markowski też wygrał więc to on zdobył tytuł.

Bartek Maciej miał rewelacyjny finisz, dzięki któremu był szósty (7 pkt - gdyby nie choroba na początku, to kto wie...). Robert Kempiński był 7 (6,5 pkt tylko jedna porażka, ale również tylko jedno zwycięstwo).

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pt mar 09, 2007 10:27

Wczoraj (8 marca) zaczęły się Mistrzostwa Polski Kobiet. Polonię reprezentują Monika Soćko i Beata Kądziołka. W pierwszej rundzie Monika wygrała, a Beata przegrała. Codziennie jest rozgrywana jedna runda (o 14:30). Transmisja jest tutaj:

http://www.mp-kobiet.net/online/transmisja.html

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » czw mar 15, 2007 11:22

Na początek mała dygresja:
Nie wiem, czy jeszcze ktoś tu zagląda, bo ile można czytać jak jeden gość gada sam ze sobą :lol:
Para zapadł się pod ziemię (przynajmniej w wątku szachowym) i ostałem się sam jeden. Może ujawni się jeszcze jakiś miłośnik królewskiej gry na forum? Jedyny plus jest taki, że gdybyśmy zorganizowali mistrzostwa szachowe forum, to bym wygrał. Chyba, że odnalazłby się Para, to wtedy byłbym drugi... ale pewnie i ostatni :lol: . Sami obalamy teorię o "inteligenckości" naszego klubu. No bo jak - inteligencja i tylko dwóch szachistów??? Za to w tematach wymagających sporego poziomu debilizmu - wpisów na pęczki :evil:

Wracam do tematu: Mistrzostwa Polski Kobiet.
Czekałem na jakiś optymistyczny moment z wpisem, no i potrzeba było tygodnia żeby doczekać się na dwa zwycięstwa naszych pań (bardziej "zawalała" Beata, ale i Monice trafiła się wpadka z mającą o ponad 300 pkt. niższy ranking Klaudią Kulon, najmłodszą - piętnastoletnią uczestniczką Mistrzostw). Po wczorajszym zwycięstwie Monika ma 5 pkt. z 7 (trzecie miejsce i realne szanse na tytuł), a Beata ma 3 pkt. i musiałaby wszystko do końca wygrywać, żeby dostać się na podium.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn mar 19, 2007 8:36

Mistrzostwa, mistrzostwa i po mistrzostwach. Monika Soćko zdobyła brązowy medal (7,5 z 11). Gratulacje! Beata Kądziołka była dziewiąta (4,5 z 11). Obie nasze panie uzyskały w turnieju wynik gorszy od posiadanego rankingu.

Mistrzostwa Polski mężczyzn i kobiet już za nami, a teraz szachiści i szachistki wracają do swoich regularnych zajęć, czyli mniejszych i większych (czytaj z mniejszymi i większymi nagrodami) "openów", "kołówek" i lig zagranicznych (ligi są rozgrywane różnymi systemami i nic nie stoi na przeszkodzie żeby grać w polskiej lidze... i kilku zagranicznych :D ). Szachiści, to nie piłkarze i żeby zarobić tyle co drugoligowy kopacz, to muszą grać (i to z niezłym skutkiem) na okrągło.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pn kwie 02, 2007 12:11

Poniżej wklejam ze strony "Szachowa Polonia" podsumowanie Mistrzostw Polski Juniorów (Polonia tradycyjnie w czubie :D ). Jednocześnie zapraszam do odwiedzania tej strony: http://www.poloniachess.pl/

"W zakończonych 1 kwietnia Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 i 18 udany występ odnotowali juniorzy Polonii Trade Trans Warszawa.
Przede wszystkim fantastyczny wynik 9,5 pkt z 11 partii uzyskała Hania Leks, która została mistrzynią Polski w grupie dziewcząt do lat 18.

W tej samej grupie nasza najmłodsza juniorka Wioletta Sobierska zdobyła brązowy medal z wynikiem 8 pkt z 11 partii.
Dobre, wysoko punktowane 6 miejsce zajęła Justyna Kaniak (6,5 pkt), a jej siostra Monika tym razem musiała się zadowolić miejscem szesnastym i wynikiem 5,5 pkt.

Chłopcy do lat 18 również odnotowali dobry występ na mistrzostwach w Łebie. Duży sukces odniósł Maciek Brzeski, który zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski, uzyskując 8 pkt z 11 partii.
Michał Olszewski był czwarty (7,5 pkt) i w ostatniej partii udowodnił, że może wygrać z każdym przeciwnikiem oraz że ma charakter silnego, ambitnego sportowca, który potrafi walczyć do końca.
Maciek Kukawski zajął 12 miejsce, ale w turnieju pokazał się z bardzo dobrej strony. Pech chciał, że w ostatnie rundzie musiał rywalizować z kolegą klubowym Maćkiem Brzeskim i tym razem przegrał, co w klasyfikacji końcowej zepchnęło go na dalszą pozycję.

Nasz najmłodszy junior - Arek Leniart - po niedawnym, wielkim sukcesie w turnieju Aerofłotu w Moskwie (przypomnijmy, że wypełnił tam normę arcymistrzowską), tym razem musi przeżyć sportową porażkę. Niestety, Arek podczas turnieju miał kłopoty zdrowotne i zajął dopiero 9 miejsce, zdobywając 6,5 pkt.

Serdeczne gratulacje wszystkim medalistom składa "Szachowa Polonia". "

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt kwie 10, 2007 15:05

Trwa kolejna impreza szachowa - tym razem Mistrzostwa Europy. Pojechało tam 13 panów (trzech z Polonii - Bartosz Soćko, Mateusz Bartel, Robert Kempiński) i 4 panie (od nas Monika Soćko). Rozegrano już 7 rund. Soćko ugrał na razie 5 pkt. (jest 42 na 403 zawodników), a Bartel i Kempiński mają po 4,5 pkt. Monika Soćka ma 4 pkt i jest 41. Tym razem nie zachęcam do odwiedzania strony internetowej imprezy, bo jest delikatnie mówiąc mało przyjazna dla użytkownika.

Dla tych, którzy przebrnęli przez moje kronikarskie zapisy, mam nagrodę w postaci jedynej :!: i niepowtarzalnej :!: "spowiedzi" Bartka Maciei, której dokonał na Forum Polskiego Związku Szachistów (www.pzszach.pl). Możecie się przekonać co się dzieje w głowie naszego arcymistrza przed i w czasie partii (z przymrużeniem oka oczywiście):
Myśli Kolegi Bartłomieja w czasie partii są bardzo różne, ale z reguły nie wybiegają poza następujący schemat:

Przygotowanie:
A) Białe
1) Znowu nigdzie nie ma przewagi
2) Ta pozycja wygląda lepiej, ale pewnie czarne mogą zremisować
3) No zupełnie nie wiem co grać, jak powstanie ta pozycja to pomyślę
B) Czarne
1) W jakim wariancie mogę zremisować
2) Ta pozycja jest tylko trochę gorsza, ale co jak jej nie zdołam obronić
3) Zbliża się rozpoczęcie rundy, co grać
4) Żaden z wariantów od A00 do E99 nie nadaje się do gry. Czemu jeszcze nie wydali encyklopedii F?
5) Ratuj się kto może.

Debiut:
1) Uff, nie zagrał tego, co się tak bałem
2) Teraz mam wybór, mogę zagrać tak, siak lub owak. Siak, owak lub tak. Owak, tak lub siak. Każda z tych decyzji ma swoje zalety i wady. Wady i zalety. Może zagrać na wygraną? A co jak przegram? Co wybrać? Enedue rike fake. Na razie zagram ten ruch, a potem się jeszcze zastanowię. Zawsze ruch dalej.
3) A niech to, zapomniałem powtórzyć tego wariantu!
4) Ale on gra szybko! No to wpadłem!
5) Co by tu wykombinować, przecież zanim wyjdę z debiutu to już dostanę mata! Szykuje się kompromitacja

Gra środkowa:
1) Czy najpierw wyjść skoczkiem, a potem zroszować, czy na odwrót? Roszada, a potem skoczek, czy skoczek a potem roszada
2) Moja pozycja była chyba lepsza przed wykonaniem ostatniego ruchu. Jak by wrócić
3) Ale ten czas szybko płynie. Jak przeciwnik wykonał ruch, świeciło jeszcze słońce , a teraz jest już ciemno
4) No ale którą wieżą mam zagrać na otwartą linię? Pewnie i tak się zaraz obie wymienią, ale może nie
5) Znowu nie mam czasu policzyć wariantów
6) Dobrze, że się chociaż wymieniły hetmany, to przynajmniej mata nie dostanę
7) A ta figura skąd się tu wzięła

Końcówka:
1) Chylę czoła, za dobry był na mnie
2) Ale zaraz, a może by tak jeszcze spróbować tego
3) Hehe, dał się nabrać
4) Kolejna partia z emocjami. Dobrze, że tak się skończyło.
5) Zaraz coś napiszę na Forum
PS. Raz skopiowałem bez ikonek, przec co nie udało mi się w pełni oddać trudu, jaki Bartek włożył w ich dobór :wink: , raz z ikonkami, ale wtedy okazało się, że Forum Polonii nie ma takiego bogactwa ikonek, jak Forum PZSzach i wyglądało to jeszcze gorzej, niż za pierwszym razem :cry: Zdecydowałem się więc zostawić opcję bez ikonek, a zainteresowanych jeszcze raz odsyłam na Forum PZSzach (do tematu Mistrzostwa Europy - Drezno 2007) :)

Lampart
Lampart
Posty: 2399
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 5:48
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Lampart » pt kwie 20, 2007 16:07

BIG pisze:nie wiecie czy nasza sekcja ma strone internetowa ???
http://www.poloniachess.pl/index.php?op ... &Itemid=53 to chyba to?

widać ze mamy kilka sekcji szachowych.
czy może mi ktoś wytłumaczyć ile mają wspólnego te sekcje z macierzystą Polonią?

michalkord
Posty: 2362
Rejestracja: pn lut 09, 2004 17:02
Lokalizacja: Wilanów

Post autor: michalkord » pt kwie 20, 2007 16:43

Nie mogę znaleźdź na tej stronie jakiejś ligi szachowej. Które mamy miejsce? ile klubów gra? jakaś historia, kto ma najwięcej tytułów?

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt kwie 24, 2007 13:15

W sumie to, tylko jako link do głównej strony wystarczy: http://www.poloniachess.pl
widać ze mamy kilka sekcji szachowych.
czy może mi ktoś wytłumaczyć ile mają wspólnego te sekcje z macierzystą Polonią?
Moje wyjaśnienia dot. sekcji częściowo bazują na wiedzy, częściowo na domysłach :lol:

Ogólna sekcja juniorska to MKS Polonia Warszawa (wszyscy juniorzy "jak leci").

Również juniorska, ale "elitarna", to Polonia Trade Trans Warszawa. W tej grupie znajduje się kilkanaście osób - najlepszych z całej grupy zawodników MKS. Jako Polonia Trade Trans grają np. w lidze juniorów i mistrzostwach Polski juniorów.

Polonia Plus GSM Warszawa, to z kolei seniorzy, dominujący od lat na arenie krajowej i zajmujący regularnie czołowe miejsca w Europie.

Wydaje mi się, że wymienione wyżej trzy podmioty składają się na KSz Polonia Warszawa.

Co do pytania, "jaki jest związek z macierzystą Polonią?" moja pierwsza narzucająca się odpowiedź brzmi: A bo ja wiem :lol:
Wersja rozszerzona:
Moja prywatna definicja macierzystej Polonii jest taka, że składa się ona z wszystkich "Polonii" (piłkarskiej, koszykarskiej, pływackiej, szachowej, lekkoatletycznej? itd.). A jakie są formalne powiązania tych sekcji, klubów itd. to nie mam pojęcia. Czyli dla mnie sekcje szachowe są częścią Polonii macierzystej.
Nie mogę znaleźć na tej stronie jakiejś ligi szachowej. Które mamy miejsce? ile klubów gra? jakaś historia, kto ma najwięcej tytułów?
Liga szachowa nie gra przez cały rok, więc nie można miesiącami pasjonować się walką o tytuł :lol:
Walka o tytuł rozstrzyga się raz do roku, wszystkie drużyny z I ligi spotykają się w jednym miejscu i w ok. 10 dni wszystkie drużyny grają ze sobą (czyli wszyscy grają na wyjeździe :wink: ). Mistrzostwa w 2006 odbyły się na początku września. W tym roku będzie pewnie podobnie. Oficjalne zapowiedzi i adres strony Mistrzostw (gdzie pewnie będzie można oglądać partie na żywo) znajdziesz z wyprzedzeniem na stronie związku szachowego www.pzszach.org.pl

Awatar użytkownika
Parazauroloff
(P)ierwsza Drużyna
Posty: 3633
Rejestracja: ndz sty 25, 2004 9:03
Lokalizacja: N 52'14'30 E 21'0"43

Post autor: Parazauroloff » pn lip 30, 2007 13:18

W dzień meczu z Wisłą zakonczył się współorganizowany przez Polonię VII Miedzynarodowy Festiwal Szachowy im. Najdorfa.
Był to najsilniejszy Open szachów klasycznych jaki rozegrano w Polsce. Wpływ na tak świetną obsadę miał rekordowy fundusz nagród (ponad 60.000,-PLN) jaki udało się Organizatorom zapewnić.
W turnieju "A" w którym prawo startu mieli zawodnicy z rankingiem międzynarodowym powyżej 2000elo zwyciężył wychowanek Polonii, indywidualny ME z 2002r. Bartłomiej Macieja z wynikiem 7p. z 9 (6zw. 2r. 1p.).
Po kilkunastu latach przerwy, korzystając z wakacji pobawiłem się w Turnieju B i ja :wink: Jako, że był to mój pierwszy turniej poddawany miedzynarodowej ocenie rankingowej wynik 6p. z 9 (5zw. 2r. 2p.) i 2016 elo uważam za przyzwoity. Uzyskany ranking pozwala mi bowiem na grę w przyszłorocznej edycji w Turnieju A.
Będąc na sobotnim meczu spotkałem na Kamiennej innego uczestnika turnieju, którego preferencji kibicowskich wcześniej nie znałem. Pozdrowienia :wink:
http://www.poloniachess.pl/najdorf2007/
klikając na ten link można poznać szczegółowe wyniki turnieju oraz pobrać wszystkie rozegrane partie do ewentualnych analiz.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » pt sie 03, 2007 13:53

Gratuluję Para wyniku! Co do spotkanego przez Ciebie na Kamiennej innego uczestnika turnieju, to może da się namówić go do wpisywania w tym temacie? Co trzy głowy, to nie dwie :) .
Ja byłem na urlopie, więc nie udało mi się zajrzeć na Najdorfa.

Patrząc na stronę szachowej Polonii ( www.poloniachess.pl ) można się przekonać, że termin "sezon ogórkowy" nie dotyczy szachów. Oprócz Bartka Maciei, w lipcu także inni reprezentanci Polonii odnosili sukcesy:

- Michał Krasenkow zwyciężył w silnie obsadzonym turnieju Politiken Cup w Kopenhadze. W turnieju uczestniczyło 281 zawodników, w tym 18 arcymistrzów.
- W dniach 14-15 lipca w Szczucinie rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w szachach szybkich. Mistrzynią Polski została Beata Kądziołka z Polonii Warszawa.
- W rozegranych w Szklarskiej Porębie Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów Polonia Trade Trans zdobyła brązowy medal.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » śr sie 15, 2007 8:57

Info ze strony Szachowej Polonii:

Zagraj z arcymistrzem
Mateusz Bartel - najmłodszy arcymistrz Warszawy – rozegra w dniu 15 sierpnia br. (środa) o godz. 14:00 w Ogrodzie Saskim symultanę szachową. W symultanie z arcymistrzem może zagrać każdy, kto wyrazi takie życzenie, bez względu na posiadany ranking oraz wiek. Udział w symultanie jest bezpłatny. Zapisy bezpośrednio przed symultaną w godz. 13:30 – 14:00.

Każdy, kto wygra lub zremisuje z arcymistrzem otrzyma nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Dzielnicy Warszawa – Śródmieście.

Symultana jest jedną z imprez miejskich przygotowanych dla uczczenia 87 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej.

Jacek64
Posty: 852
Rejestracja: śr mar 31, 2004 10:46
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Jacek64 » wt wrz 04, 2007 10:44

Na razie naszej drużynie nie za bardzo idzie w ekstralidze (porażka, zwycięstwo i remis). Jeżeli chcecie oglądać na żywo transmisję z meczy Polonii, to głosujcie na stronie mistrzostw (ankieta po prawej stronie): http://www.chessarbiter.to.pl/Ekstraliga2007/news.php
Pokazywane jest 2,5 meczu na żywo i wczoraj niestety Polonia nie załapała się na transmisję (dzisiaj też na razie przegrywa w sondażu :( ). Kilkanaście głosów więcej powinno wystarczyć, żeby była transmisja z Polonii. Runda zaczyna się o 15-tej.

ODPOWIEDZ